Česko
2:1 (2:0)
Švajčiarsko
cz Pondelok 19.11.2018, 18:00 • MFS Srbská, Brno • U20 Elite Tournament

Na Srbské je dobojováno. V průběhu druhého poločasu poslali oba trenéři postupně do hry většinu svých náhradníků. Tempo i vzhledem k poločasovému výsledku pochopitelně mírně opadlo. Oproti první části ubylo i gólových příležitostí. O čisté konto přišel Jedlička minutu před koncem, kdy jej po rohu překonal hlavičkující Zumberi. Český celek tedy poráží výběr Švýcarska 2:1 brankami Šašinky a Granečného. Na pátý pokus tak konečně slaví vítězství. (20:02:53)

90
    89. ZUMBERI - 2:1

89
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Zničehonic Švýcarsko snížilo. Po rohu se hlavou prosadil ZUMBERI.

88
    Obránce pražské Dukly gestem naznačuje přibíhajícím lékařům, že bude pokračovat ve hře.

87
    Souček zakopl balon do zámezí. Důvodem je svalový problém. Pfeifer mu přichází pomoci.

86
    Růsek se pokoušel vymodlit si faul na Schmiedovi. Rozhodčí mu ukázal, aby se zvedl z trávníku a pokračoval ve hře.

86
    Pfeferův centr zablokoval Kamberi.

85
    Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Havelka, přichází Krejčí.

82
    Osm minut do konce utkání. Česká dvacítka nikam nepospíchá. Tentokrát s vhazováním na vlastní polovině dlouze otálel Souček.
    79. Dobrý pokus domácích

79
    Přímý volný kop Češi rychle rozehráli. Přízemní centr prosvištěl napříč vápnem, kde jej nikdo z hráčů v bílém nedokázal nasměřovat do sítě!

78
    Hefti si při bránění Pfeifera počínal nedovoleně.

76
    Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Granečný, přichází Pfeifer.

76
    Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Šašinka, přichází Růsek.

75
    Po delším čase donutil Šašinka švýcarského brankáře zákroku.

72
    Před Sadílkem zakročil Schmied razantním odkopem.

69
    Brankář Jedlička se pokusil založit akci. Fantastickým výkopem dlouhým nějakých 70 metrů našel Sadílka. Ten si balon zpracoval, střela už mu ale tolik nesedla. Skóre tedy zůstává nezměněné.

66
    Útočného faulu na soupeřově polovině se tentokrát dopustil Havelka.

63
    Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Vaníček, přichází Žitný.

62
    Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Hammerich, přichází Zumberi.

61
    Ndau po delším ošetření pravděpodobně bude pokračovat ve hře.

59
    Jsme svědky první žluté karty v zápase. Uviděl jí Michal Sadílek za faul na Ndaua. Ke švýcarskému záložníkovi se okamžitě seběhli zdravotníci.

56
    Vynikajícím obranným zákrokem si počínal zlínský obránce Holík, když na malém vápně ukradl šanci střídajícímu Haile-Selassiemu!

54
    Po pěkné akci se v dobré pozici ocitl Šašinka. Český forvard ale dlouho váhal se střelou, až byl jeho pokus zablokován!

52
    Janoškovu přihrávku Vaníček nepochopil a balon končí v autu.

50
    Před Havelkou na poslední chvíli odkopával míč Kamberi.

49
    Dlouhý aut do pokutového území Švýcarska odvrátil Schmied.

48
    Janoškův centr nikoho z hráčů v červeném nenašel.

47
    Ndau fauloval Vaníčka a Česko bude mít zajímavou možnost rozehrávky.

46
    Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Liechti, přichází Haile-Selassie.

46
    Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Guillemenot, přichází Aime Kasai.

46

45
    Máme za sebou prvních pětačtyřicet minut. Mladí reprezentanti České republiky mohou být se svým výkonem zatím spokojeni. Po slepených trefách z úvodu duelu vedou 2:0. Navíc měli i další šance. Tu největší měl pravděpodobně Havelka, který ve dvacáté minutě nepropálil Ziswilera. To hosté mají o čem přemýšlet. Kromě ojedinělé příležitosti Heftiho Jedličku příliš neprověřili. Uvidíme, co přinese druhé dějství.

43
    Další šance našeho týmu. Ondřej Šašinka centroval na zadní tyč, kde se Vaníček snažil dostihnout míč. To se mu podařilo a okamžitě posílal balon zpět do ohně. Obrana hostí si poradila.

41
    Vitija nepustil do šance Granečného.

38
    Sadílek s Vaníčkem na polovině hřiště čistě zastavili nebezpečně se vyvíjející brejk soupeře.

36
    Brankáři Jedličkovi zatrnulo po křižné střele Breitenmosera. Balon nakonec minul pravou tyč jeho svatyně.

34
    Havelka je při chuti. Z dobrých pětadvaceti metrů naznačil střelu levou nohou, čímž chytře zmátl obránce. Balon si rychle přehodil na svoji silnější nohu, ale ke smůle českého týmu pálil nad bránu.

31
    Švýcarsko vysoko napadalo rozehrávku domácího týmu, kterého tím dostalo pod mírný tlak. Z toho jej vysvobodil až faul na Šašinku.

29
    Lechti dostal možnost volného přímého kopu. Levačkou našel hlavu Kaisera – pravý obránce však hlavičkoval nad.
    26. Obrovská šance Havelky

26
    Už to mohlo být o tři branky! Havelkovi stačilo dopravit míč do odkryté sítě, ale radost mu zkazil fantastickým zákrokem Schmied!

24
    Na druhé straně zahrozilo Švýcarsko. Vitijovu zpětnou přihrávku na Heftiho obránci zachytili.

22
    Z následného roku se k míči probíjel Šašinka, hostující zadáci jej ale do šance tentokrát nepustili.
    21. Velká šance domácích

21
    Havelka si drží hlavu v dlaních. Po střele ze střední vzdálenosti se k němu se štěstím odrazil balón od jednoho z obránců. Záložník Českých Budějovic ale nedokázal propálit brankáře!

19
    Připomněli se také hosté. Kaiser posílal nadýchaný centr na zcela osamoceného Heftiho, který z dobré pozice hlavičkoval mimo!

16
    O další vzruch v šestnáctce soupeře se postaral Vaníček. Jeho přihrávku pod sebe obrana s velkou námahou odklidila do bezpečí.

14
    Hráči v bílém drží míč pevně na svých kopačkách a rychlou kombinací sklízejí potlesk přítomných fanoušků.

12
    Rozhodčí přerušil hru kvůli útočnému faulu Havelky.

11
    Doslova raketový start dostal Čechy do potřebné pohody. Aktivní Granečný hledal svým centrem Šašinku, tentokrát tato ostravská spolupráce branku nepřinesla, neboť před hráčem s číslem 10 dokázal zasáhnout obránce Schmied.
    7. GRANEČNÝ - 2:0

7
    Česko právě vstřelilo branku!
    Neutekly ani dvě minuty a Srbská bouří znovu. Odražený balon pohodově vrátil do šestnáctky Sadílek, tam si jej rychle zpracoval GRANEČNÝ a překonal švýcarského brankáře podruhé!
    3. ŠAŠINKA - 1:0

3
    Tak to bylo rychlé. Český tým se začal aktivně a odměnou mu byla první branka v Ziswillerově síti! Centr Granečného vyrazil brankář pouze k ŠAŠINKOVI a ostravský útočník se z hranice šestnáctky trefil přesně k tyči!

2
    Vaníček se ve vápně prodral ke střele, kterou zablokoval obránce Kamberi!

1
    Rozehrávky se ujalo Švýcarsko. První útočný výlet na naši polovinu ale skončil pouze autovým vhazováním pro výběr trenéra Krejčího.

1

Hezký podvečer z Brna. Po třech letech stadion v Králově Poli ožívá zápasem kategorie U20. Tým České republiky v něm vyzve Švýcarsko. Svěřenci trenéra Krejčího mají za sebou celkem čtyři zápasy a s jedním bodem jsou zatím na poslední pozici. Uvidíme, jak se našemu výběru bude dařit proti čtyřbodovým Švýcarům. Utkání za malou chvíli začne.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.