Andorra – Lotyšsko 0:0 (kon.) | Gruzínsko – Kazachstan 2:1 (kon.) | S. Macedónsko – Gibraltar 4:0 (kon.)
Lichtenštajnsko – Arménsko 2:2 (kon.)
Gruzínsko
2:1 (0:0)
Kazachstan
cz Pondelok 19.11.2018, 18:00 • Boris Paichadze Dinamo Arena (Tbilisi) • Liga národov UEFA - Liga D • Skupina 1

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou. (19:55:32)

Sledovali jsme utkání mezi Gruzií a Kazachstánem, který končí jednoznačným vítězstvím 2:0. O branky se postarali v 59.minutě Merebašvili a v 84.minutě Chakvetadze. Gruzie celý zápas byla jasně lepší, i když nedokázali vytvořit dostatek stoprocentních šancí. Kazachstán měl dvě dobré šance, jenže ani jedna neskončila za bránou Lorii. Gruzie vyhraje skupinu 1 s 16 body, Kazachstán skončil druhý.

90+5

90+4
    Žlutou kartu dostává Sujumbajev (Kazachstán).

90+3
    Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Chakvetadze, přichází Aburjania.

90+2
    Rozhodčí Martins se rozhodl, že nastaví tři minuty nad rámec základní hrací doby.

90+1
    Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Fedin, přichází Turysbek.
    90. Oralkhan OMIRTAJEV - 2:1

90
    Kazachstán právě vstřelil branku!
    Tak to je neskutečná premiéra! Autorem branky je ORALKHAN OMIRTAJEV, který ve své první reprezentační minutě střílí svoji první branku v mužské reprezentaci. Asistence: Mužnikov.

89
    Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Murtazajev, přichází Omirtajev.

88
    Gruzínští fotbalisté ovšem dál drží balon a toto utkání jednoznačně ovládnou.

87
    I hostující trenér bude podruhé v utkání střídat.

86
    Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Kababadze, přichází Kočolava.

85
    Gruzie vyhrála první vzájemné utkání 0:2 a vypadá to, že stejný výsledek bude i v odvetě již za rozhodnutého stavu v tabulce.
    84. Giorgi CHAKVETADZE - 2:0

84
    Gruzie právě vstřelila branku!
    Autorem branky je GIORGI CHAKVETADZE, který dostal pěknou přihrávku od Vaka. Navedl si míč na pravačku a krásnou ranou překonává bezmocného Nepogodova. Asistence: Vako.

82
    Rozhodčí Martins píská nedovolený zákrok Bejsebekova. Tlak domácích sílí.

81
    Gruzie kombinuje kolem pokutového území a touží přidat ještě minimálně jednu branku.

80
    Posledních deset minut utkání a domácí Gruzie vede stále 1:0.

Ondřej Klos

Góly: 59. Merebašvili (Chakvetadze), 84. Chakvetadze (Vako) – 90. Omirtajev (Mužnikov)

Karty:   45+1. Mužnikov (KAZ), 90+4. Sujumbajev (KAZ)

Držení míče: 65 % : 35 %.
    Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 8:3. Rohy: 13:6. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 9:12.
    Gruzínsko: Loria- Dvali, Kašia, Kvirkvelia, Kakabadze (86. Kočolava)- Kvekveškiri, Kankava- Merebašvili, Gvilia (75. Katčarava), Chakvetadze (90+3. Aburjania)- Vako
    Náhradníci: Kupatadze, Kvaškvadze- Aburjania, Dvališvili, Čanturišvili, Katčarava, Kharašvili, Kočolava, Tabidze, Zarandia

Kazachstan: Nepogodov- Sujumbajev, Logvinenko, Malij, Bejsebekov- Murtazajev (89. Omirtajev), Mužikov, Kuat, Fedin (90+1. Turysbek)- Zainatdinov- Ščetkin (74. Pertsuk)
    Náhradníci: Islamkulov, Plotnikov- Maročkin, Mirošničenko, Narzildajev, Omirtajev, Pertsuk, Turysbek, Jerlanov

Rozhodca: Martins T. (Por)