Salzburg – Jihlava 3:0 (kon.) | Havlíčkův Brod – Liberec 4:7 (kon.) | Hradec Králové – Mladá Boleslav 7:2 (kon.)
Přerov – Třinec 2:5 (kon.) | Č. Budějovice – Olomouc 0:1 (kon.) | Chomutov – HC Litvínov 1:2 (kon.)
Havířov – Vsetín 1:0 (kon.) | Kladno – Plzeň 0:3 (kon.) | Sparta Praha – Pardubice 2:5 (kon.)
Vítkovice – Zlín 2:3 (0:1 po s.n.) | Slavia – K. Vary 4:1 (kon.)
BK Havlíčkův Brod
4:7 (2:1, 2:1, 0:5 - N 0:1)
Bílí Tygři Liberec
cz Sobota 17.11.2018, 11:30 • Zimní stadion Kotlina • DHL Extraliga juniorů (CZ) • Skupina B

Dnes je to ode mne vše. Děkuji vám za pozornost a u dalších zápasů hokejové mládeže se těším na počtenou. (13:51:46)

Je za námi velmi zajímavý zápas, který nabídl vše, co k hokeji patří. Byli jsme svědky dvou obratů. Nejprve otočili vývoj utkání domácí hokejisté, kteří po dvou třetinách vedli 4:2. Liberec ve třetí části předvedl útočný hokej a pěti trefami dokonal pohádkový obrat. Severočeši byli úspěšnější i v nadstavbě, když se v její polovině trefil Filip Kovář.

62:21
    Liberec právě vstřelil branku!
    Hosté si domů odvezou i čtvrtý bod! FILIP KOVÁŘ si nabruslil do pásma po pravé straně a bekhendem vyzkoušel pozornost Holaty, který si smolně srazil puk za svá záda! Asistence: Vojtěch Jiruš.

62:01
    Pokus o dlouhé vysunutí libereckým hráčům nevyšel.

61:24
    Dominik Vacík zkusil najít rozjetého Kopice, který na puk nedosáhl.

61:06
    Jan Žemba to rovněž zkusil jeden na jednoho, ale i on nebyl úspěšný.

60:30
    Kulhánek dostal zajímavý pas, avšak nedokázal přejít přes obránce.

60:09
    Tygři mají kotouč pod kontrolou a hned získávají pásmo.

60:01

Třetí třetina jednoznačně patřila Liberci, který ji opanoval 5:0 a zaslouženě bere tři body. Zda hráči od Ještědu získají i bonusový čtvrtý rozhodne pětiminutové prodloužení.

59:48
    Utkání symbolicky končí v libereckém pásmu, kde se bojuje o puk jako celý zápas.

58:57
    Hosté korunují svůj obrat střelou do prázdné branky! Puk na holi měl DOMINIK ŠELIGA, který z levého kruhu neměl sebemenší problém trefit odkrytou klec Bruslařů!

58:45
    Tygři uspěli na buly a hned se osvobozují.

58:41
    Oddechový čas pro hosty.

58:33
    Dominik Šeliga mířil do prázdné klece, ale na poslední chvíli puk zastavil jeden z obránců!

58:06
    Liberec vyvezl puk v obranného pásma, ale hned vzápětí jej vybojovali domácí hráči zpět.

57:57
    Bruslaři to i nadále zkouší s odkrytými zády.

57:57
    Oddechový čas pro domácí.

57:57
    Střelu od modré čáry si s přehledem pohlídal Čajan.

57:26
    Domácí v šesti!

56:46
    Hosté navyšují skóre po krásné situaci dva na jednoho! Petr Šafařovský nahrál kotouč VÁCLAVU BURDOVI, který hned z první nedal Holatovi šanci, když ho propálil na pravou tyč! Asistence: Petr Šafařovský a Jan Žemba.

56:29
    Nahození od modré čáry končí v lapačce Pavla Čajana.

55:59
    Bruslaři jsou v útočné třetině Liberce, kde s hráči soupeře svádějí tuhý boj o kus černé gumy.

55:23
    Vojtěch Strnad dostal přihrávku před branku, ačkoliv byl tísněn vystřelil. Jeho pokus vyčapal Holata špičkou levého betonu!

54:44
    Had nahodil puk za branku, kde si jej sebral jeho spoluhráč. Tygři jsou dál před Holatou.

53:54
    Marek Tecl se probil přes dva obránce, až k Čajanovi. Toho poslal na druhou stranu, avšak jeho bekhend se mezi tyče nevešel!

53:39
    Čajan si pohlídal prostor u levé tyče.

53:15
    Havlíčkobrodští jsou v útočné třetině, ale puk mají hosté, kteří okamžitě jeli dopředu.

52:42
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Švec – 2 min., podrážení).

52:35
    Cachnín ani Dominik Vacík nepropálili pozorného Čajana.

52:09
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Starý – 2 min., podrážení).

50:30
    Liberec obrací vývoj utkání! Krátce po skončení přesilové hry jdou Tygři do vedení! Šafařovský objel branku a nahrál puk před branku kam si sjel Aubrecht. Ten na domácího gólmana nevyzrál. Holata chtěl ukrýt puk pod svoji lapačku, ale do puku šťouchl VÁCLAV BURDA! Asistence: David Aubrecht a Petr Šafařovský.

49:50
    Hosté zamkli svého vyzyvatele v obranné třetině a dělali si s ním co chtěli, nicméně bez gólového efektu.

49:17
    Tygři kombinují v těsné blízkosti Holaty, jenž musí být ve střehu.

48:38
    Vomáčkovi teď projel kotouč pod holí, a ten tak opouští útočnou třetinu.

48:13
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Tecl – 2 min., podrážení).

48:04
    Bruslaři se pokusili hned z následného kontru udeřit, ale nepodařilo se jim to.

47:31
    Liberec využívá svoji aktivitu k vyrovnání! Petr Had vystřelil od levého kruhu a těsně před Holatou tečoval touš BENJAMIN VOMÁČKA! Asistence: Petr Had a Filip Kovář.

46:50
    Další pokus takřka z nulového úhlu na Holatu, který byl i tentokrát úspěšný, avšak Tygři cítí nejistotu havlíčkobrodského gólmana.

46:25
    Liberec přeřadil na vyšší rychlostní stupeň a na jeho pohybu to je znát.

45:59
    Žemba teď hledal svého spoluhráče, ale ten se k puku nedostal.

45:15
    Hájkovi sjel puk z čepel, nicméně se dostal za branku, kde zkusil nahodit puk na Holatu, jenž si ho málem srazil za svá záda!

44:29
    Adam Klapka si nabruslil mezi kruhy, odkud zkusil zakončit. Jeho projektil byl ztečován do ochranné sítě.

44:09
    Hraje se na obě strany, avšak střelci obou týmu mlčí.

43:16
    Bruslaři měli kotouč na svých hokejkách, ale nepřesnou přihrávkou o něj přišli,

42:45
    Martin Holata teď předvedl důležitý zákrok, když vykopl pravým betonem nepříjemnou střelu.

42:06
    O puk se bojuje v libereckém pásmu a kotouč uzmuli hosté, kteří ho odehráli jen na zakázané uvolnění.

41:38
    Zakázané uvolnění Bruslařů. Vhazovat se bude před Holatou.

41:12
    Tygři hned v úvodu přidávají třetí branku! VOJTĚCH JIRUŠ se po levé straně dostal až před Holatu, kterého střelou na vyrážečku prostřelil!

40:36
    Cachnín se snažil přihrávkou přes brankoviště oslovit svého spoluhráče, avšak Čajan jeho záměr přečetl a vypíchl puk holí.

40:22
    Domácí jsou v pásmu hostů.

40:01

Čtyřicet minut je minulostí a stav je stále příznivý pro domácí Havlíčkův Brod. Hraje se hodně silový hokej, a to, když se krátce před polovinou hry trefil po krásné kombinaci Marek Kopic. Hráči zpod Ještědu dokázali reagovat z hole Jana Žemby. Bruslaři udeřili ve vlastním oslabení, když Hromádka vybojoval gól pro Pavla Vaňouse. Zajímavá třetí část bude přibližně odstartovaná ve 12:57.

Utkání v rámci skupiny B

Hardec Králové – Mladá Boleslav 4:0 (po 1. třetině)

40:00

39:36
    Cachnín našel krásnou přihrávkou volného Tecla, na kterého zívala odkrytá branka, avšak výborný zákrok předvedl Pavel Čajan. Liberecký gólman se natáhl na brankové čáře a vyrážečkou zamezil kotouči v cestě do jeho klece!

39:02
    Střelu Dominika Vacíka schytal jeden z obránců, který následně vyhodil.

38:34
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Klapka – 2 min., pozdní dohrání).
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Vomáčka – 2 min., pozdní dohrání).

38:02
    Liberec je v pásmu, ale box Havlíčkova Brodu je pevný a soupeři nic nepovoluje.

36:35
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Bruslaři jdou ve vlastním oslabení do dvoubrankového vedení! Skvělou práci obstaral Jiří Hromádka, který vypíchl puk na modré čáře a jel do přečíslení dva na jednoho s PAVLEM VAŇOUSEM. Hromádka žabičkou obhodil hůl obránce a druhý jmenovaný prostřelil přesouvajícího se Čajana! Asistence: Jiří Hromádka.

36:07
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Holenda – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

35:45
    Tygři chytli druhý dech a jsou teď aktivnější, nicméně Havlíčkobrodští se drží.

34:58
    Jiruš dostal zpětnou přihrávku mezi čárky a už chtěl vystřelit. V poslední chvíli ho vyrušil navrátivší Tecl, který ho zablokoval.

34:28
    Kulhánek má kotouč na holi, avšak je napadán.

33:57
    Tygři skvěle napadají a domácí nemají potřebný klid na hokejkách, ale jsou nadále v pásmu.

33:36
    Čajan si pohlídal prostor u své pravé tyče, když se nenechal překvapit nenápadnou střelou.

33:05
    Petržilkova střela z osy hřiště byla zablokovaná a k dorážce se nikdo nedostal.

32:30
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jiruš – 2 min., sekání).

31:54
    Tygři se dostávají na do střel jedné branky! Dělovku Kováře chytil Holata výborným zákrokem, ale puk neudržel ve své výstroji. K odraženému kotouči se dostal JAN ŽEMBA, jenž se štěstím dostal puk do sítě! Asistence: Filip Kovář, Václav Burda.

31:45
    Zakázané uvolnění domácího celku.

31:27
    Hraje se v rychlém tempu. Nejprve mohli udeřit Havlíčkobrodští, kteří byli zastaveni pozornou defenzivou. Na druhé straně byl připravený Holata, který si poradil s hracím předmětem.

30:41
    Petržilka vybojoval puk, který okamžitě dal na Dominika Vacíka. Obránce Brodu se s ničím nepáral a střelou z první prověřil Čajana, který nakonec nemusel zasahovat, neboť pokus byl zablokován.

30:01
    Bruslaři odvrací jeden útok za druhým a Liberec je ze hry.

29:27
    Žemba střílel z pravého kruhu, ale puk jen těsně minul vytyčený prostor!

28:07
    Domácí jdou za svoji bojovnost do dvoubrankového vedení! Krásnou akcí se blýskla dvojice Dan Fiala a MAREK KOPIC. Právě druhý jmenovaný nahrál Fialovi, jenž stál u brankové čáry. Útočník Bruslařů vrátil kotouč Kopicovi, který prostřelil Čajana mezi betony! Asistence: Dan Fiala.

27:43
    Čajan teď podklouzl a gól na holi měl Viktor Horák, který střílel do zcela odkryté části! Avšak jeho pokus zastavil v pádu liberecký gólman!

27:01
    Václav Burda nepříjemně vystřelil na Holatu, který vyrazil puk levým betonem! K dorážce se dostal Jan Žemba, který netrefil přesně!

26:20
    Liberec má sice více kotouč na svých hokejkách, avšak domácí skvěle napadají.

25:43
    Hraje se hodně silový hokej a týmy bojují o každý kotouč.

25:09
    Tygři byli před Holatou, ten ale nemusel zasahovat, neboť výbornou práci odvedli jeho obránci.

24:44
    Domácí celek chtěl zkusit rychlý průnik do pásma, ten ale končí postavením mimo hru.

23:52
    Bruslaři se pokusily o rychlý kontr, ten byl ale zastaven úspěšnou obranou Tygrů.

23:09
    Kovář vystřelil do modré a jeho pokus těsně před domácím brankářem tečoval Šeliga, který kotouč do branky nedostal!

22:43
    Hraje se nahoru dolů a šance se střídají na obou stranách.

22:12
    Tygři operovali před Holatou, který nemusel zasahovat.

21:35
    Dudycha vystřelil od modré a liberecký gólman jeho ránu na poslední chvíli vyrazil levým betonem!

21:12
    Tecl bojuje za brankou Čajana o puk a mladý Bruslař jej získal.

20:36
    Adam Klapka dostal křižnou přihrávku na levý kruh, odkud vypálil, Jeho pokus byl ovšem nepřesný.

20:10
    Liberec se usadil v útočném pásmu, kde kombinuje před Holatou.

20:01

Máme za sebou první třetinu, která nabídla rychlý hokej a tři branky k tomu. První minuty patřily Liberci, který šel v 8. minutě do vedení zásluhou Filipa Kováře, který využil přesilovou hru. Bruslaři dokázali za necelých 90 sekund otočit vývoj utkání. Nejprve se trefil Marek Tecl a o chvíli později využil zmatků před libereckou svatyní Tomáš Kulhánek. Druhá třetina začne přibližně ve 12:14.

20:00

19:53
    Pokus Charváta vyrazil Holata do levého rohu, kde ho jeden z obránců nevyhodil z pásma.

19:23
    Hosté mají puk před Holatou, kde o něj v rohu útočného pásma tvrdě bojují. Domácí nakonec vyhazují.

18:51
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (P. Vacík – 2 min., podrážení).

18:39
    Bruslaři skvěle napadají a hosté s tím mají obrovské problémy. Ke smůle domácího celku je jejich aktivita nevyžita.

18:11
    Tygři jsou v pásmu jen na krátkou dobu, jelikož hned vzápětí byli odzbrojeni o hrací předmět.

17:56
    Holata nemusel zasahovat, protože střela byla zablokovaná a následně zahráli Liberečtí na zakázané uvolnění.

17:26
    Havlíčkobrodští nahodili puk do pásma, kde jej získali hosté, kteří ihned pádili dopředu.

16:48
    Jan Žemba si pohrál s obránce a už už nahrával na najíždějícího spoluhráče. K němu puk nedošel jelikož obrana byla na svém místě.

16:11
    Liberečtí se pokusili o rychlý brejk, ten ztroskotal na přihrávce před branku, kterou sebral jeden z obránců.

15:31
    Odpovědnost na sebe vzal Pejchal, který trefil obránce, ale mezi kruhy se k dorážce dostal Tecl, jenž našel připraveného Čajana!

15:10
    Bruslaři kombinují před libereckou svatyní, avšak chybí střelba.

14:40
    Petržilkova střela z levého kruhu protáhla pořádně Čajana, jenž ji vykopl levým betonem.

13:38
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Kovář – 2 min., držení).

12:47
    Soubor z Kotliny otáčí vývoj utkání na svoji stranu! Jiří Hromádka vystřelil na Čajana, který jeho pokus vyrazil před sebe. Následovala šarvátka o puk a několik zblokovaných střel, až se odražený puk dostal na hůl TOMÁŠE KULHÁNKA. Domácí hráč střelou po ledě překonal dezorientovaného gólmana! Asistence: Jiří Hromádka a Jakub Petržilka.

12:30
    Pavel Čajan teď několikrát podržel svůj tým, když zastavil nepříjemné projektily na jeho svatyni.

11:25
    Bruslaři srovnávají krok se soupeřem! Pejchal našel na levé straně MARKA TECLA, který se kličkou zbavil obránce a přesně mířenou střelou do pravého horního rohu nedal Čajanovi šanci na úspěšný zákrok! Asistence: Radim Pejchal.

10:50
    Hraje se v neuvěřitelném tempu a hráči se předhání v povedených akcích, ovšem brankáři jsou zatím bezchybní.

09:31
    Jan Cikhart mohl navýšit vedení! Liberecký rychlík jel sám proti Holatovi, kterého chtěl překonat pokusem na vyrážečku. Maskovaný muž jeho pokus přečetl a vyrazil!

07:45
    Tygři využívají přesilovou hru a otevírají účet zápasu! Petr Had nahrál na modrou čáru FILIPU KOVÁŘOVI, který si vybruslil na osu hřiště. Na střelu si sáhl brankář Holata vyrážečkou, ale kotouč mu propadl do branky! Asistence: Petr Had a Bejnamin Vomáčka.

07:32
    Šeliga nahrál na modrou, kde operuje jeden z obránců.

07:13
    Havlíčkobrodští se rychle osvobozují.

06:59
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Švec – 2 min., hákování).

06:38
    Severočeši mají sice kotouč na svých hokejkách, ale domácí hráči skvěle napadají.

06:09
    Postavení mimo hru v podání hostů z Liberce.

05:28
    Filip Kovář dostal krásnou přihrávku a v souboji jeden na jednoho uspěl. Střelecký pokus už tak úspěšný nebyl, když minul pravou šibenici Holatovy svatyně.

04:44
    Holata vyjel pro puk, který vyhodil o plexisklo před dotírajícím Matějem Hájkem.

04:03
    Dominik Vacík nezastihl puk v útočném pásmu, ale i přesto jej i hned nahodil na libereckou svatyni.

03:31
    Tygři se musí bránit, avšak zvládají to znamenitě a domácí k ničemu nepouští.

02:40
    Jakub Petržilka se ocitl v samostatném nájezdu. Útočník Brodu neuspěl tváří tvář Čajanovi, kterého chtěl prostřelit mezi betony!

01:59
    Dominik Šeliga to zkusil z velkého úhlu, avšak domácí gólman byl pozorný.

01:34
    Hraje se rychlý hokej a oba týmy si vyměnily první šance.

00:50
    Václav Burda se dostal mezi kruhy, odkud vypálil a Holata si připisuje první zákrok. Střelu vyrazil levým betonem.

00:13
    Liberečtí vyhráli vhazování, ale kotouč se ocitl v obranném pásmu Tygrů, kteří o něj urputně bojují.

00:01

BK Havlíčkův Brod: Holata (Nedvěd) – Dvořák, Pejchal, Kerber, D. Vacík, Horák, Dudycha, Krejčí – P. Vacík, Vaňous, Petržilka, Kopic, Tecl (C), Fiala, Hromádka, Holenda, Kulhánek, Cachnín (A), Švec

Bílí Tygři Liberec: Čajan (Franc) – Aubrecht, Starý, Hampl, Charvát (A), Kovář, Had, Ira – Šafařovský (C), Hájek, Burda, Strnad, Jiruš, Klapka, Cikhart, Vomáčka, Šeliga, Žemba (A)

Rozhodčí: Přemysl Skopal – Lukáš Rampír, Jiří Nechvátal.

6. Havlíčkův Brod 35:80 15 bodů

Poznámka.: Týmy na 1. až 3. místě postupují do play off.

Minulý vzájemný zápas

Bílí Tygři Liberec – BK Havlíčkův Brod 11:2

Branky a nahrávky: 11. Strnad (Šedivý, Hájek), 28. Drábek (Dospěl, Burda), 30. Charvát (Šeliga), 33. Šafařovský (Had, Klapka), 38. Cikhart (Žemba), 43. Dospěl (Kovář, Drábek), 51. Cikhart (Jiruš), 56. Šedivý (Dospěl), 57. Klapka (Jiruš), 58. Cikhart (Jiruš, Žemba), 60. Strnad (Šedivý) – 25. Petržilka (Cachnín, Najman), 40. Kulhánek (Tecl, Krejčí), 61. Tecl (D. Vacík, Cachnín).
    Rozhodčí: Milan Vyštejn – Kamil Zavřel, Jakub Grundler.
    Vyloučení: 2:2, navíc Vomáčka (LIB) 10 min. OT [ZHK].
    Bez využití. V oslabení: 0:0.
    Diváci: 62.
    Třetiny: 1:0, 4:2 , 6:0 – N 0:1.
    Střely na branku: 58:26 (15:6, 19:12, 24:7 – 0:1).
    Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2, 11:2.
    Prodloužení: 0:1.

Bílí Tygři Liberec: Čajan (Pařík) – Šedivý, Moc, Charvát, Kovář, Had, Kollert – Dospěl, Šafařovský (A), Hájek (C), Burda, Strnad, Jiruš, Klapka, Drábek, Cikhart, Vomáčka, Šeliga, Žemba (A).

BK Havlíčkův Brod: Nedvěd (41. – 58. Vácha) – Pejchal, Krejčí, Dudycha, D. Vacík, Horák, Najman – Kopic, Vaňous, Fiala – Kulhánek, Cachnín (A), Petržilka – Tecl (C), Hromádka, Švec – Pokorný, Košťál, Vyvial

Utkání pod Ještědem začali lépe domácí Tygři, kteří se ujali v 11. minutě vedení. Po Šedivého nahrávce mířil přesně do šibenice Vojtěch Strnad. Liberec měl několikrát možnost odskočit, ale skóre se už do přestávky nezměnilo.

Havlíčkovu Brodu stačilo ve druhé části pět minut na to, aby vyrovnal stav utkání. Individuální akcí se blýskl Jakub Petržilka, jenž prostřelil gólmana Tygrů. Domácí potom přetavili čtyři střely v branky, a tak si vydobyli důležité vedení 5:1.

Celek z Vysočiny díky úspěšnému zásahu Tomáše Kulhánka snížil, ale zbytek duelu patřil domácímu výběru, který nakonec deklasoval vyzyvatele z Vysočiny 11:2. Bruslaři si odvezli domů, alespoň bod, když uspěli v nadstavbovém prodloužení.

Předešlé bitvy obou soupeřů

Havlíčkův Brod – Liberec 2:8

Liberec – Havlíčkův Brod 5:0

Havlíčkův Brod
    Celek z Vysočiny může na play off zapomenout, ale musí se pořádně připravit na tuhé boje o záchranu v extralize. Havlíčkobrodští naposledy vyhráli 20. září od té doby se jim lepí smůla na hokejky.

5. Lukáš Pokorný 7 bodů (4+3)

Severočeši nezažívají podvedené období, jelikož z pěti utkání vyhráli jen dvakrát. Přesto, že se Tygři herně trápí, tak jsou na čtvrté nepostupové pozici a na třetí Mladou Boleslav ztrácí pouhé čtyři body.

5. Petr Šafařovský 14 bodů (7+7)

Dobré sobotní dopoledne, z městského stadionu Kotlina. Vítám vás u textového on-line přenosu, ze kterého vám nabídneme 18. kolo DHL Extraligy juniorů. V následujícím utkání uvidíme domácí tým BK Havlíčkův Brod, který vyzve severočeský celek Bílí Tygři Liberec. Utkání začíná v 11:30. Přeji krásný sportovní zážitek.

Štěpán Ondráček

Góly a asistencie: 12. Tecl (Pejchal), 13. Kulhánek (Hromádka, Petržilka), 29. Kopic (Fiala), 37. Vaňous (Hromádka) – 8. Kovář (Had, Vomáčka), 32. Žemba (Kovář, Burda), 42. Jiruš, 48. Vomáčka (Had, Kovář), 51. Burda (Aubrecht, Šafařovský), 57. Burda (Šafařovský, Žemba), 59. Šeliga, 63. Kovář (Jiruš)

Rozhodca: Přemysl Skopal – Lukáš Rampír, Jiří Nechvátal