Maďarsko – Estónsko 2:0 (kon.) | Grécko – Fínsko 1:0 (kon.)
Maďarsko
2:0 (1:0)
Estónsko
cz Štvrtok 15.11.2018, 20:45 • Groupama Aréna (Budapest). • Liga národov UEFA - Liga C • Skupina 2

Děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek večera a dobrou noc. (22:45:31)

Domácí i ve druhé půli vstřelili jeden gól, třebaže šancí na více branek měli víc. Velmi dobře pak pracovali v obraně, kdy soupeři nedovolili prakticky nic, Dibusz neměl ve druhém poločase moc práce. Maďarský tým dnes vyhrál zaslouženě.

90+5

90+4
    Čestný úspěch jim ovšem není přán, soupeři se povedlo odvrátit míč do bezpečí.

90+4
    Tak přeci jen budou hosté ještě rozehrávat rohový kop.

90+3
    Domácí si už jen mezi sebou přihrávají, o vítězi je jasno.

90+2
    Rozehrávat nyní bude Dibusz a je jasné, že nikam vůbec nespěchá.

90+1
    Hrát se budou ještě čtyři minuty.

89
    Dzsudzsák mohl potvrdit vítězství svého mančaftu, ve velké šanci však levačkou netrefil míč ideálně a zamířil vedle bližší tyče.

86
    V posledních minutách se na hřišti nic podstatného neděje, hra se odehrává daleko od brankářů, Maďarsko směřuje za povinnými třemi body.

84
    Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Kalmár, přichází Kleinheisler.

82
    Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Vassiljev, přichází Purje.

81
    Dzsudzsák tentokrát místo střely volil centr, ten však přetáhl a míč poslal jen do zámezí.

79
    Estonci se na chvíli dostali před soupeřovu svatyni, avšak šance z toho nebyla, domácí míč odkopávají.

77
    Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Luts, přichází Puri.

76
    Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Szalai, přichází Böde.

75
    Na trávníku zůstává ležet Luts, který inkasoval hodně nepříjemný skluz. Domácí toho využívají ke střídání.

72
    Pěkný střelecký pokus z dálky vyslal na bránu Dzsudzsák, jehož ránu musel Aksalu vyrazit vedle tyče.
    69. SZALAI - 2:0

69
    Maďarsko právě vstřelilo branku!
    ADAM SZALAI využil chyby v rozehrávce hostů, naběhl před bránu a hlavou poslal míč obloučkem za záda vyběhnutého gólmana, který rovněž nebude mít čisté svědomí.

67
    Domácí se sice hodně zlobí, ovšem po faulu musí míč odevzdat a prozatím jejich útočná snaha končí.

65
    Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází D. Nagy, přichází Dzsudzsák.

64
    Orban přes obrannou hradbu těl neměl šanci projít. Následně se snažil dovolat faulu, avšak neměl šanci.

63
    Žlutou kartu dostává Pátkai (Maďarsko).

62
    Žlutou kartu dostává Antonov (Estonsko).

62
    D. Nagy si dobře zpracoval balón v pokutovém území, ovšem jeho následný pokus letí příliš vysoko nad bránu.

61
    Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Ojamaa, přichází Zenjov.

60
    Luts střílel z pravé strany k bližší tyči, tu minul, ovšem i kdyby pálil správně, Dibusz by zasáhl.

59
    Domácí byli vytlačeni na svoji polovinu, míč posílají k brankáři.

57
    Pátkai inkasoval úder do obličeje, za který soupeř klidně mohl vidět žlutou kartu, ovšem rozhodčí si situace nevšiml a hra tak pokračovala.

54
    D. Nagy si nabíhal pro přihrávku za hostující obranu, v poslední chvíli odkopl míč do bezpečí jeden z hráčů Estonska.

52
    Střídání nebylo nutné a může se pokračovat.

51
    Dva hráči se teď srazili, jedná se o Lutse a Kalmára. Hra je přerušena.

49
    Žlutou kartu dostává Anier (Estonsko).

47
    Vynikající Aksalu podržel svůj tým, když vyrazil hlavičkový pokus soupeře z bezprostřední blízkosti. Nebýt hostujícího brankáře, už to bylo 0:2.

46

První velkou šanci měl sice outsider z Estonska, zde platilo nedáš dostaneš, z protiútoku šli domácí do vedení. Ti pak byli střelecky aktivnější, ovšem žádnou branku už diváci v první půli neviděli. Dočkají se ve druhém poločase?

45+1

45+1
    Nastavuje se minuta.

45
    Nyní se pokračuje, u míče je maďarský tým.

44
    D. Nagy zůstává sedět na hrací ploše, hra je přerušena.

42
    Aksalu bez problémů pokryl ránu z dálky.

40
    Dibusze však nijak neohrozili a ten tak bude rozehrávat od brány.

39
    Po faulu hosté rozehrají volný kop ze středového kruhu.

38
    Domácí uklidnili hru a míč poslali ke svému brankáři, nikam teď příliš nepospíchají.

36
    Kalmár obdržel přihrávku na pravou stranu, jeho následný pokus o kousek minul vzdálenější tyč, tohle byla dobrá možnost.

33
    D. Nagy pálil z dobré střelecké pozice jen do protihráče, od kterého se míč odrazil mimo tři tyče.

31
    Docela dlouho trvalo, než sudí nechal rozehrát roh, po jeho rozehrání si hosté pomohli faulem a míč musí odevzdat.

29
    Tenisteho přihrávka byla zblokována do zámezí a následovat bude roh Estonska.

27
    Szalai nastřelil zcela jasně v pokutovém území ruku protihráče, ale hra pokračuje dál.

26
    Ve finále poslali míč přímo do gólmanovy náruče, ten neměl moc práce.

25
    Domácí si přihrávají dlouho mezi sebou u středové lajny a vymýšlí, kudy vést další útok.

23
    Žlutou kartu dostává Pikk (Estonsko).

22
    D. Nagy utrpěl úder do obličeje a zůstal ležet na trávníku, nyní už se žlutit bude.

20
    V posledních minutách se hodně fauluje a hra je tak často přerušována, žlutou kartu však zatím neviděl žádný hráčů.

17
    Krátce na to zastavuje pobaltský tým ofsajd.

16
    Hosté balón pouze odkopli k Dibuszovi, který rozehrává na krátko.

13
    Kalmár pálil před pokutovým územím příliš slabě, navíc jen do míst, kde stál připravený brankář.

12
    A málem se radovali podruhé, D. Nagy pálil tvrdě do volné části hostující brány, avšak Aksalu excelentním zásahem míč vyrazil.

11
    Domácí pokračují v útočné aktivitě a drží míč na svých kopačkách.
    8. ORBAN - 1:0

8
    Maďaři narozdíl od soupeře šanci využívají. Kalmár poslal míč přesně na hlavu WILLIHO ORBANA a ten zamířil k bližší tyči, kam Aksalu nemohl dosáhnout.

7
    Rohový kop rozehraje i domácí tým.

5
    Tak tohle byla obrovská šance Estonců, Vihmann zůstal nepokrytý a dostal se po rohovém kopu do zakončení hlavou, Dibusz ani nevěděl, jak míč vyrazil, ale nakonec se mu to povedlo a poté jej ukryl do náruče.

4
    Hra se odbývá u středové lajny, daleko od obou branek, o trochu aktivnější jsou v úvodu domácí.

1
    Domácí poslali míč k soupeřově bráně, Aksalu byl připraven a ukryl jej do rukou.

1

Maďarsko: Dibusz – Baráth, Orban, Kádár, Korhut – Nagy Á., Pátkai – Kalmár, Kovács, Nagy D. – Szalai "C".
    Náhradníci: Grof, Kovácsik – Vinícius, Varga, Dzsudzsák, Böde, Holender, Lang, Holman, Kleinheisler.

Estonsko: Aksalu – Teniste, Vihmann, Tamm, Pikk – Dmitrijev, Antonov – Ojamaa, Vassiljev "C", Luts – Anier.
    Náhradníci: Lepmets, Meerits – Artjunin, Sappinen, Kallaste, Purje, Puri, Kaljumäe, Zenjov, Kams, Lepistu

Rozhodčí: E. Jorgji – R. Cokaj, E. Barushi.

Maďarsko

Domácím patří třetí místo tabulky, když zaznamenali výhru 2:1 nad Řeckem a remízu 3:3 v Estonsku. Právě na Řecko, které pobývá na druhém místě a čeká jej duel se suverénním Finskem, ztrácí dva body. Celkem hráči Maďarska vstřelili zatím pět gólů a o jeden víc inkasovali.

Estonsko

To hosté jsou beznadějně poslední, když z dosavadních čtyř zápasů vytěžili jediný bod za zmíněnou remízu 3:3 s Maďarskem ve svém zatím posledním utkání. Ve zbylých duelech vždy o gól prohráli, proti Finům byli hodně blízko bodovému zisku, Finové o své těsné výhře rozhodli v 91. minutě.

Dobrý den, kompletní 5. kolo má dnes na pořadu v Lize národů Liga C, v tomto komentovaném přenosu budeme sledovat duel dvou týmů ze spodu tabulky, Maďarska a Estonska. Favoritem je prvně zmíněný celek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.