HK Orange 20
1:5 (0:2, 1:2, 0:1)
MsHK Žilina
Štvrtok 25.10.2018, 17:00Tipos Extraliga (SR) • 16. kolo

V záverečnom dejstve sme videli iba jeden presný zásah, o ktorý sa v 47. minúte postaral Milý, čím spečatil víťazstvo Žiliny. To je z mojej strany všetko, prajem vám ešte príjemný zvyšok dňa. (19:29:39)

59:57
    Záverečná minúta ešte priniesla presilovku mladíkov, v ktorej sa už však nič zaujímavé nestalo a tak sa z víťazstva 5:1 tešia hostia.

58:49
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Danielčak – 2 min., držanie hokejky).

58:46
    Pred nami je už iba posledná minúta tohto stretnutia, v ktorom sa z víťazstva a troch bodov budú tešiť hokejisti Žiliny.

57:51
    Pastor to skúsil strelou od modrej čiary, no jeho pokus skončil na pozornom Sklenárovi.

56:48
    Hra sa prelieva z jednej strany na druhú, no ani jeden z celkov sa nevie dostať do dobrej streleckej pozície.

55:48
    Fafrák mohol pridať druhý gól v zápase, no v dobrej pozícii nechal vyniknúť Mikoláša.

55:19
    Dostávame sa do záverečných piatich minút tohto stretnutia a hostia si stále držia komfortný náskok o štyri góly.

54:17
    Piegl si dobre nakorčuľoval až do útočného pásma, kde aj zakončil, no jeho pokus dokázala zablokovať obrana domácich.

53:24
    Barta sa ocitol voľný medzi kruhmi, odkiaľ aj vystrelil, no jeho zakončenie zlikvidoval pozorný Sklenár.

52:34
    Mladíci sa teraz dokázali usadiť v útočnom pásme, kde sa však nedokázali dostať do streleckej pozície.

51:21
    Na opačnej strane pohrozil Urbánek, no jeho strela spoza kruhov skončila len na hrudi Mikoláša.

50:48
    Hvila si teraz dobre nakorčuľoval pred bránkovisko domácich, kde aj dokázal zakončiť, no Sklenár predviedol dobrý zákrok.

49:36
    Bude nasledovať záverečných desať minút tohto stretnutia, ktoré sa už viac menej dohráva.

48:29
    Havrila bol v útočnom pásme doslova zostrelený Baginom, no jednalo sa o čistý hit, hoci domáci hráč ostáva ležať na ľadovej ploche.

47:18
    Hostia už vedú o štyri góly a smerujú tak za ziskom troch bodov. Teraz sa však previnili zakázaným uvoľnením.

46:03
    Žilina dala gól!

Hostia strieľajú piaty gól. JURAJ MILÝ stál na konci peknej kombinačnej akcie hostí a definitívne tak rozhoduje tento zápas.

Asistencie: Podešva, Bagin.

45:34
    Veľa nepresností na oboch stranách a tak sa hra odohráva prevažne v strednom pásme.

Pavel Pytliak

Góly a asistencie: 28. Fafrák (Švec, Golian) – 13. Barta (Bagin, Podešva), 17. Matejka (Hvila), 24. Podešva (Barta, Milý), 38. Bagin (Podešva), 47. Milý (Podešva, Bagin)

HK Orange 20: Sklenár (Ovečka) – Štefanka, Nahálka, Golian, Švec, Lavička, Kupec, Romaňák, Boldižár – Giertl, Kollár, Lunter – Köver, Urbánek, Fafrák – Havrila, Čenka, Zahradník – Brincko, Minárik, Juščák
    MsHK Žilina: Mikoláš (Lackovič) – Kučný, Bagin, Piegl, Zhilin, Pastor, Matejka, Mendrej – Barta, Podešva, Milý – Jenčík, Surovka, Huna – Beránek, Ručkay, Hvila – Hrazdíra, Rehák, Danielčak

Rozhodca: Adamec, Goga – Kollár, Rojík – Mihálik (video)