Žilina – Poprad 3:7 (kon.) | Detva – Lipt. Mikuláš 2:3 (kon.) | Zvolen – Miškovec 2:1 (po pr.)
Nitra – B. Bystrica 2:3 (kon.)
HK Nitra
2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
HC MONACObet Banská Bystrica
Utorok 23.10.2018, 18:00 • Nitra aréna • Tipos Extraliga (SR) • 15. kolo

V tretej tretine sme videli iba jeden gól, ktorý dosiahli hostia a tak si po výhre 2:3 pripisuje 3 body do tabuľky Banská Bystrica. Za hostí je najlepším hráčom vyhlásený brankár Williams, za domácich Blackwater. (20:36:01)

59:22
    Domáci brankár opustil bránku, Nitra s pukom v obrannom pásme.

59:08
    Oddychový čas domácich. Po ňom sa bude vhadzovať v strednom pásme.

58:39
    Nitra sa s pukom nevie dostať do útočného pásma a teda ani ohroziť brankára Williamsa.

57:30
    Hostia s pukom v útočnom pásme a v rohu klziska.

56:22
    Hostia v plnom počte.

56:13
    Prihrávka puku rukou a hra je prerušená. Vhadzuje sa v strednom pásme. Po piatich sekundách Sloboda naskočí na ľadovú plochu.

55:33
    Nitra s pukom za vlastnou bránkou a obe mužstvá striedajú.

54:57
    Vhadzuje sa pred Williamsom. Hostia vo štvorici, domáci v plnom počte.

54:18
    V tom istom čase inkasoval za protesty osobný trest Mihálik.

54:18
    Na trestnú lavicu si napriek veľkej nespokojnosti sadol Sloboda a Nitra si zahrá presilovku.

53:44
    Vhadzuje sa pred brankárom hostí.

52:58
    Banská Bystrica dala gól!
    Po buly okamžite vyslal tvrdú strelu od modrej BENJAMIN MARSHALL a tá prepadla domácemu brankárovi na radosť hostí za chrbát.. Asistencie: Eric Faille.

52:56
    Na tretnú lavicu si sadol aj Higgs a hrá sa 4 na 4.

52:56
    Mezei poslal tvrdo a nedovolene na mantinel Higgsa a rozhodca ho poslal na trestnú lavicu.

52:34
    Brankár hostí si pripisuje ďalší úspešný zákrok, tentokrát po strele Blackwatera.

51:42
    Nitra bola blízko ku gólu. Blackwater na prekvapenie všetkých prihral pred bránku osamotenému Lantošimu a jeho strela skončila na chráničoch presúvajúceho sa brankára hostí.

50:27

49:41
    Češík si pekne nakorčuloval do odkrytého priestoru, dostal prihrávku ale jeho pokus netrafil domácu bránku.

49:16
    Prihrávka puku rukou a bude sa vhadzovať v strednom pásme.

48:50
    Nasleduje vhadzovanie pred domácim brankárom.

48:15
    Dnešné stretnutie sleduje 2385 divákov.

47:52
    Do úniku sa dostal Selleck, zvolil strelu, ktorá letela nad bránku domácich až na ochrannú sieť. Po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať v strednom pásme.

47:44

47:11
    Ofsajd Nitra.

47:02
    Puk pri domácom brankárovi a obe mužstvá striedajú.

46:26
    Vhadzuje sa v strednom pásme.

46:19
    Blackwaterov pokus z prvej vyrazil Williams na ochrannú sieť a hra je prerušená.

45:33
    Faille fauloval Čaládiho a Nitra si zahrá presilovku.

44:50
    Hostia v ďalšom nebezpečnom zakončení, domáci brankár pozorný. Hrá sa nám dlhšie bez prerušenia.

43:41
    Hostia pekne zakombinovali, do zakončenia sa dostal nedôsledne bránený Varga a Foltán predviedol dobrý zákrok a podržal svoje mužstvo.

43:19
    Williams si pripisuje úspešný zákrok a hru prerušuje.

42:36
    Ofsajd Banská Bystrica.

41:33
    Buček dostal spätnú prihrávku a jeho strela neprepálila hradbu tiel pred Williamsom.

41:05
    Higgs prenechal na modrej puk Sýkorovi a jeho strela z prvej skončila v lapačke domáceho brankára.

40:10
    Pomer striel po dvoch tretinách je 20:17.

40:01

V druhej tretine sme videlia rýchly obrat domácich a následné vyrovnanie pri využitej presilovke na strane hostí a tak je po dvoch tretinách stav 2:2.

40:00

39:58
    Na opačnej strane nebezpečne strieľa Lantoši a hra je prerušená.

39:33
    Hostia v závere unikli 3 na 2 ale Foltán dobre zasiahol a podržal svoje mužstvo.

38:26
    Zakázané uvoľnenie Banská Bystrica.

38:04
    Higgs tiesnený zakončil a následne posunul domácu bránku a hra je prerušená.

37:38

37:29
    Po tridsiatich sekundách využívajú hostia presilovku podobne ako pri prvom góle jednoduchou strelou z kruhu. Tentokrát sa do streleckej listiny zapísal JÁN SÝKORA. Asistencie: Kamil Sloboda.

36:59
    V závere tretiny si hostia zahrajú presilovku pri vylúčení Hrušíka.

36:29
    Šiška doviezol puk do pásma, vystrelil spoza obrancu a prevetral lapačku brankára Williamsa.

35:11

35:02
    Vhadzuje sa pred Foltánom.

34:30
    Ďalší zákrok brankára hostí, prerušenie hry a dôrazné čistenie predbránkového priestoru obranou Baranov.

34:17
    Bučekov tečovaný pokus narobil problémy brankárovi hostí. Vhadzovať sa bude po reklamnej prestávke.

33:20
    Zakázné uvoľnenie Banská Bystrica.

32:38

32:04
    Mezeiova strela z prvej a brankár hostí pohotovo zasahuje.

31:24

30:32
    Ďatelinka si sadá na trestnú lavicu a Nitra si zahrá ďalšiu presilovku.

29:38

29:24
    Na opačnej strane prepadol puk za chrbát brankára hostí. Williams sa stihol včas zorientovať a zastaviť ho na bránkovej čiare.

29:11
    Faille unikol v oslabení po nedôraze Bučeka a opečiatkoval ľavú tyčku.

29:03
    Slovák si vymenil puk s Lantošim a tečovaný pokus prvého menovaného tesne minul bránku hostí.

27:36
    Lichanec si počíňal nedovolene a Nitra si zahrá presilovku.

26:46
    Hra je prerušená a výmena názorov medzi Blackwaterom a Asselinom. Po reklmanej prestávke sa bude vhadzovať v strednom pásme.

26:11
    Hra sa nám zrýchlila a obe mužstvá dohrávajú osobné súboje. Diváci sú svedkami skvelého hokeja, čo odmeňujú mohutným potleskom počas hry.

25:01
    Kubkovu strelu Foltán pohotovo vyrazil, hostia sú v nápore.

24:05

23:50
    Nitra dala gól!
    Hostia prepadli v útočnom pásme, do úniku 2 na 1 sa dostali Buček a Richard. Prvý menovaný poslal na ľavú stranu nezištnú prihrávku, ktorú si DYLAN RICHARD spracoval a nekompromisne prekonal Williams a behom jednej minúty vyhrávajú domáci najtesnejším rozdielom. Asistencie: Samuel Buček, Lane Scheidl.

23:17
    Akcia domácich pokračovala, Slovák prihral na ľavý kruh puk Blackwaterovi, ktorého strelu pred brankárom hostí tečoval RÓBERT LANTOŠI. Asistencie: Marek Slovák, Judd Blackwater.

23:12
    Lantošiho strela letela tesne nad.

22:32
    Morrison s pukom v obranom pásme a obe mužstvá striedajú počas hry.

21:50
    Hra je prerušená, obe mužstvá striedajú a bude sa vhadzovať pred domácou striedačkou v strednom pásme.

21:04

20:02
    Hrá sa nám 5 na 5. Tresty inkasovali na domácej strane Foltán, Rapáč a Pupák, na strane hostí Selleck, Asselin, Marshall, Miller.

20:01
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Rapáč – 2 min., hrubosť + 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Foltán – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Pupák – 2 min., hrubosť).

20:01
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Asselin – 2 min., hrubosť + 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Marshall – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Miller – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Selleck – 2 min., hrubosť).

20:01

Na tretnej lavici hostí sa ocitli hneď 4 hráči, na domácej sú zatiaľ dvaja a dvere sú stále otvorené. Tresty budú oznámené postupne.

V úvodnej tretine sme videli iba gól pri využitej presilovke hostí z hokejky Asselina a viacero tvrdých súbojov, ktoré vyvrcholili strkanicami na konci tretiny.

20:00

19:59
    Po buly sa puk dostal do rohu klziska, Asselin poslal k ľadu Rapáča a v rohu klziska Selleck poslal na mantinel tvrdým hitom Slobodu. Toho sa okamžite rozbehol chrániť domáci brankár Foltán, ktorý zhodil prilbu a rukavice a rozdal zopár úderov. Do strkanice sa zapojili aj ostatní hráči. V ako počte sa bude hrať úvod druhej tretiny a aké tresty hráči obdržia sa dozvieme až po prestávke.

19:59
    Na konci tretiny podobne ako v predchádzajúcom domácom stretnutí veľká nervozita a šarvátka.

19:54
    Zakázané uvoľnenie Nitra.

18:30
    Puk na ocrannej sieti a bude sa vhadzovať pred Foltánom.

17:45
    Foltán skryl puk pod lapačku a Török k nemu dokorčuloval po prerušení a tom sa samozrejme nepáčilo domácim obrancom Pupákovi so Slobodom a hneď si dôrazne chránili svoj brankára. Pomer síl na ľade sa nemení.

17:18

16:33
    Buček si vysoko letiaci puk sklepol nad ramenami a rozhodca hru prerušil.

16:20
    Po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať pred striedačkou hostí v strednom pásme.

16:01
    Hostia v prečíslení 2 na 1 a Vargova strela opečiatkovala brvno.

15:41

15:26
    Hostia zovierali domácich v obrannom pásme, dobre kombinovali a puk za chrbát domáceho brankára si našiel cestu nakoniec po strele GUILLAUMEA ASSELINA. Asistencie: Benjamin Marshall.

14:23
    Hra je prerušená pre postavenie Slováka v bránkovisku. Vhadzuje sa v strednom pásme.

14:23

13:45
    Buček poslal k ľadu Sellecka a je prvým vylúčným na domácej strane.

13:00

12:22
    Higgs vrazil do domáceho brankára, ktorý sa ocitol na ľade a rozhodca ho poslal na trestnú lavicu.

11:38
    Po tvrdom súboji medzi striedačkami ostal na ľade Rapáč a rozhodcovia hru prerušili. Po pár sekundách domáci útočník za potlesku vstal z ľadu a odišiel na striedačku.

11:33

10:50
    Súboj o puk v rohu klziska zatiaľ bez prerušenia.

10:11
    Slovák to skúšal dvakrát po sebe z tesnej blízkosti, ani jeden pokus úspešný nebol.

09:48

09:30
    Prvú presilovku v stretnutí si zahrá Nitra pri vylúčení Kabača.

08:31
    Buc teraz tvrdým ale čistým súbojom poslal k ľadu v stredovom kruhu Lantošiho.

07:40
    Miller sa s pukom dostal na os klziska, skúsil strelu na brankára Foltána a ten si priestor pri vyrážačke postrážil a puk vyrazil za bránku.

07:06
    Po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať v strednom pásme.

06:50
    Hrá sa nám dlhšie bez prerušenia, zo strany na stranu v dobrom tempe avšak bez ohroznia oboch brankárov.

05:16
    Ofsajd Nitra. Pár sekúnd predtým dobrou strelou nenachytal brankára hostí McCormack.

04:29

04:05
    Hostia s pukom za vlastnou bránkou, obe mužstvá striedajú počas hry.

03:02
    Kabáč sa v rohu klziska zbavil McCormacka a skúsil pozornosť domáceho brankára. Ten si postrážil prvú tyčku a puk na dvakrát skryl do svojej moci.

01:50
    Prvý zákrok si pripisuje po strele Hrušíka Williams a hru prerušuje.

00:35
    Sýkora si pripisuje prvú strelu v stretnutí, ktorá Foltánovi vypadla z lapačky. Pri puku sa však ocitli domáci obrancovia.

00:01

Nitra arénou znie hymna.

HK Nitra: Foltán (Šimboch) – Mezei, McCormack, Rais, Morrison, Sloboda, Pupák, Rácz, Šiška – Lantoši, Slovák, Blackwater, Scheidl, Richard, Buček, Pätoprstý, Bortňák, Rapáč, Hrušík, Čaládi, Fominykh

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Wiliams (Baroš) – Miller, Marshall, Mihálik, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Nemčík, Bíro – Sellectk, Faille, Asselin, Török, Higgs, Sýkora, Gabor, Češík, Kabáč, Varga, Buc, Lichanec

Rozhodca: Nagy, Novák – Valo, Soltész – Mihálik.

V 15. kole hokejovej Tipsport ligy sa v Nitra aréne predstaví Banská Bystrica. Obe mužstvá si za predchádzajúce sezóny vybudovali medzi sebou rivalitu a ich vzájomné súboje idú vždy na ostrie noža. V piatkovom stretnutí diváci v Nitre v súboji s Novými Zámkami videli duel, ktorý tiež obohatilo viacero osobných súbojov a vylúčení na oboch stranách. Úspešnejší v celkovom účtovaní boli domáci Corgoni a zvíťazili 4:2. V nedeľnom stretnutí na ľade Popradu sa Nitre až tak nedarilo a podľahla Kamzíkom 2:3.
    Barani z Banskej Bystrice si súboj proti Budapešti predohrali a v nedeľu oddychovali. V rámci rozlúčky s Ligou majstrov privítali počas týždňa Plzeň, ktorej podľahli 2:3 po predĺžení a ukončili tak tohtosezónne pôsobenie v CHL. v Piatkovom stretnutí na trenčianskom zimnom štadióne Pavla Demitru hráči Banskej Bystrice nestrelili ani gól a prehrali po dobrom výkone 0:2.
    Kto bude v súboji odvekých rivalov v utorok úspešnejší sa dozviete aj z nášho textového prenosu.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Dalibor Sklár

Góly a asistencie: 24. Lantoši (Slovák, Blackwater), 24. Richard (Buček, Scheidl) – 16. Asselin (Marshall), 38. Sýkora (Sloboda), 53. Marshall (Faille)

HC MONACObet Banská Bystrica: Wiliams (Baroš) – Miller, Marshall, Mihálik, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Nemčík, Bíro – Selleck, Faille, Asselin, Török, Higgs, Sýkora, Gabor, Češík, Kabáč, Varga, Buc, Lichanec

Rozhodca: Nagy, Novák – Valo, Soltész – Mihálik