Žilina – Poprad 3:7 (kon.) | Detva – Lipt. Mikuláš 2:3 (kon.) | Zvolen – Miškovec 2:1 (po pr.)
Nitra – B. Bystrica 2:3 (kon.)
HK DOXXbet Detva
2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
HK 32 Liptovský Mikuláš
Utorok 23.10.2018, 18:00Tipos Extraliga (SR) • 15. kolo

Tretia tretina priniesla jeden presný zásah, keď sa v 42. minúte presadil Uram a hostia tak zvíťazili v pomere 3:2. To je z mojej strany všetko, prajem vám ešte príjemný zvyšok dňa. (20:08:31)

59:51
    Domáci sa v závere ani nedostali ku hre so šiestimi korčuliarmi a z troch bodov sa tak môžu tešiť hostia.

58:23
    Nasledovať budú záverečné sekundy tohto stretnutia a domáci sa stále márne snažia ohroziť Kislitsynovu bránu.

57:36
    Teraz sa však Huna ocitol v úniku, no v ťažkej pozícii nedokázal zamieriť lepšie a skóre sa tak meniť nebude.

56:42
    Hra sa prelieva z jednej strany na druhú, no ani jeden z celkov si nedokáže vypracovať streleckú príležitosť.

55:17
    Nasledovať bude záverečných päť minút a domáci sa nevedia dostať do útočného pásma. Navyše sa teraz previnili zakázaným uvoľnením.

54:22
    Ďalšia strela od modrej čiary v podaní Suchého, no Riečický bol v pozore a dokázal puk prikryť.

53:46
    V týchto momentoch sa hrá veľmi dlho bez prerušenia, čo vyhovuje hosťom, ktorí sa dobre bránia a nepúšťajú Detvu do zakončenia.

52:41
    Nádašdi dobre vybojoval puk v strednom pásme, no proti presile domácich obrancov už nič nedokázal vymyslieť.

51:22
    Kislitsyn sa teraz nedokázal dobre zorientovať po odraze puku od mantinelu a nechýbalo veľa, aby si puk zrazil do vlastnej brány.

50:36
    Bude nasledovať posledných desať minút riadnej hracej doby a hostia stále držia najtesnejší náskok.

49:13
    Suchý nahodil puk od modrej čiary a ten skončil v lapačke Riečického, ktorý sa rozhodol radšej prerušiť hru.

48:17
    Prišlo nahodenie puku od domáceho celku, ktoré ešte niekto z domácich tečoval a Kislitsyn sa tak musel mať na pozore.

47:05
    Lištiak sa dostal k strele od modrej čiary a Riečický na chvíľu nevedel, kde má puk, no ten skončil niekde v jeho výstroji.

46:12
    Opäť je tu zakázané uvoľnenie hostí a hra sa tak presunie naspäť pred Kislitsyna, kde sa bude vhadzovať.

45:38
    Domáci teraz dobre zatvorili hostí v obrannom pásme, kde sa však nedokázali dostať do streleckého zakončenia.

44:34
    Hostia sa v týchto momentoch dokázali ubrániť len za cenu zakázaného uvoľnenia a hra sa tak presťahuje pred Kislitsyna.

Pavel Pytliak

Hľadáme spravodajcu pre tím HK DOXXbet Detva. Viac informácií tu.

Hľadáme spravodajcu pre tím HK 32 Liptovský Mikuláš. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 4. Ščurko (Kuklev, Yakutsenya), 34. Yakutsenya (Ščurko) – 26. Oško (Kurali, Uram), 35. Oško (Heikkilä, Uram), 42. Uram (Sukeľ)

HK DOXXbet Detva: Riečický (Petrík) – Chovan, Kuklev, Gachulinec, Hraško, Fekiač F., Sládok, Hedera, Šimon – Ščurko, Yakutsenya, Puliš – Ďaloga, Murček, Žilka – Tibenský, Valent, Král – Fekiač V., Surový
    HK 32 Liptovský Mikuláš: Kislitsyn (Hollý) – Nádašdi, Mezovský, Fereta, Horváth, Kurali, Suchý, Nemec, Bača – Lištiak, Huna Rich., Huna Rób. – Uram, Oško, Sukeľ – Heikkilä, Tamáši, Piatka – Nechaj, Uhrík, Žiak

Rozhodca: Jonák, Konc st. – Gegáň, Stanzel – Marušin (video)