Žilina – Poprad 3:7 (kon.) | Detva – Lipt. Mikuláš 2:3 (kon.) | Zvolen – Miškovec 2:1 (po pr.)
Nitra – B. Bystrica 2:3 (kon.)
HK DOXXbet Detva
2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
HK 32 Liptovský Mikuláš
Utorok 23.10.2018, 18:00Tipos Extraliga (SR) • 15. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Vitajte pri tomto online textovom prenose. Na rade je 15. kolo Tipsport Ligy, v ktorom proti sebe nastúpia HC 07 Detva a MHK 32 Liptovský Mikuláš. Začiatok tohto stretnutia je naplánovaný na 18:00.

HC 07 Detva:
    Domáci v 16 stretnutiach tejto sezóny dokázali vybojovať 21 bodov za 7 výhier a 9 prehier so skóre 39:51. To im aktuálne stačí na 8. miesto v tabuľke. V minulom kole doma privítali Zvolen, ktorému však podľahli v pomere 5:2. Bodovo tento celok tiahne Puliš, ktorý dokázal nazbierať už 16 kanadských bodov. Detva na domácom ľade uspela iba v troch z deviatich stretnutí a aj v tomto duely sa budú snažiť vylepšiť túto nepriaznivú bilanciu.

MHK 32 Liptovský Mikuláš:
    Hosťujúci celok má v doterajšom priebehu sezóny bilanciu 15 zápasov – 5 výhier a 10 prehier so skóre 34:43. To im stačí na 10. miesto v tabuľke. V minulom kole doma privítali Trenčín, ktorému však podľahli v pomere 3:1 . Najproduktívnejším hráčom tohto celku je 10 bodový Róbert Huna. Hostia už na ľade súperov odohrali 12 stretnutí, v ktorých päťkrát zvíťazili a určite nejaké body budú chcieť získať aj v tomto duely.

Mierny favoritom je domáci celok, no hostia sa budú snažiť prerušiť dlhú sériu prehier, preto si tento duel nenechajte ujsť.

HC 07 Detva: Riečický (Petrík) – Chovan, Kuklev, Gachulinec, Hraško, Fekiač F., Sládok, Hedera, Šimon – Ščurko, Yakutsenya, Puliš – Ďaloga, Murček, Žilka – Tibenský, Valent, Král – Fekiač V., Surový

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Kislitsyn (Hollý) – Nádašdi, Mezovský, Fereta, Horváth, Kurali, Suchý, Nemec, Bača – Lištiak, Huna Rich., Huna Rób. – Uram, Oško, Sukeľ – Heikkilä, Tamáši, Piatka – Nechaj, Uhrík, Žiak

Rozhodca: Jonák, Konc st. – Gegáň, Stanzel – Marušin (video).

Oba celky už nastupujú na ľadovú plochu a zápas tak o malý okamih začne.

00:01

00:42
    V týchto chvíľach sú pri puku domáci hokejisti, ktorí však musia začínať akciu až spoza vlastnej brány.

01:36
    Hostia sa dokázali ubrániť iba za cenu zakázaného uvoľnenia a hra sa tak presťahuje pred Kislitsyna.

02:26
    Prvé strelecké zakončenie patrilo Detve, keď sa k strele od modrej čiary dostal Fekiač, no Kislitsyn dokázal puk vyraziť pravým betónom.

03:18
    Detva dala gól!

Domáci otvárajú skóre tohto stretnutia. Kuklev našiel krásnou prihrávkou pred bránkoviskom úplne voľného LADISLAVA ŠČURKA, ktorý už nemal problém poslať puk do odkrytej brány.

Asistencie: Kuklev, Yakutsenya.

04:12
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Fereta – 2 min., krosček).

04:37
    Domáci tak v úvode strieľajú rýchly gól a navyše budú mať k dispozícii prvú presilovú hru tohto stretnutia a môžu tak navýšiť svoj náskok.

05:07
    Hostia sa však zatiaľ výborne bránia a poľahky posielajú puk cez všetky čiary.

05:51
    Hostia opäť výborní v defenzívnej činnosti a domácim tak ostávajú už iba posledné sekundy v početnej prevahe.

06:12
    Hostia v plnom počte.

06:57
    Gachulinec sa dostal k strele od modrej čiary, ktorá sa dorazilo od obrancu hostí, no domáci nedokázali puk doraziť za Kislitsyna.

07:39
    Kislitsyn opäť musel zasahovať, keď sa v medzikruží ocitol voľný Puliš, no jeho strelu dokázal brankár hostí vyraziť na ochrannú sieť.

08:37
    Žilka sa snažil pred bránkoviskom o teč, no jeho snaha nebola úspešná a domáci prichádzajú o pásmo.

09:41
    Domáci teraz zavreli svojho súpera v obrannom pásme a následne sa k strele dostal Fekiač, no Kislitsyn dokázal zasiahnuť vyrážačkou.

10:34
    V polovici prvej tretiny si domáci hokejisti aj naďalej držia najtesnejší náskok, no tomuto stretnutiu zatiaľ chýbajú vyložené šance.

11:07
    To sa zmenilo v týchto chvíľach, keď sa v obrovskej šanci ocitol Puliš, ktorý však nedokázal prekonať Kislitsyna.

12:34
    Prvá šanca aj pre hostí, no strelu spomedzi kruhov dokázal Riečický ľavým betónom vyraziť do bezpečia.

13:24
    Znova sa hostia dokázali presadiť v útočnom pásme, no ani Horváth nedokázal prestreliť pozorného Riečického.

14:27
    Hostia teraz zvýšili svoju aktivitu a v ďalšej dobrej pozícii sa ocitol Heikkilä, no Riečický opäť podržal svoj celok.

15:05
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Yakutsenya – 2 min., hákovanie).

15:34
    Prvá presilovka aj pre hostí, no tí sa musia brániť, keď sa v úniku ocitol Ďaloga, ktorý len tesne minul Kislitsynovu bránu.

16:23
    Hosťom sa v početnej prevahe zatiaľ vôbec nedarí a môžu byť radi, že neinkasovali, keď sa vo výborne pozícii ocitol Puliš, no Kislitsyn predviedol zákrok zápasu.

17:05
    Domáci v plnom počte.

17:51
    Hostia sa stále snažia nájsť recept na pozorného Riečického, no ani Lištiak nedokázal prekonať domáceho brankára.

18:49
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Kuklev – 2 min., podrazenie).

19:09
    V závere prvej tretiny si ešte hostia zahrajú presilovku a to je ideálna príležitosť na strelenie gólu do šatne.

19:55
    Domáci sa však výborne bránia a do šatní tak budú odchádzať spokojnejší.

20:00

Prvá tretina nepriniesla veľa gólových príležitostí, no domáci aj napriek tomu vyhrávajú, keď sa už v 4.minúte presadil Ščurko.

20:01

20:39
    Hostia majú v úvode druhej tretiny k dispozícii presilovku, no domáci sa dobre bránia a vyhadzujú puk von z pásma.

20:49

21:43
    Domáci hokejisti sa dokázali usadiť v útočnom pásme, kde sa však nedostali do streleckej pozície.

21:52
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Hraško – 2 min., držanie).

22:24
    Hostia majú k dispozícii už tretiu presilovku, no domáci okamžite posielajú puk cez všetky čiary a posielajú na ľad čerstvé sily.

22:54
    V dobrej pozícii sa ocitol Ščurko, no už nemal rýchlosť a jeho pokus tak skončil na pozornom Kislitsynovi.

23:43
    Hosťom sa opäť nedarí usadiť sa v útočnom pásme a musia si dávať pozor, aby neinkasovali v početnej prevahe.

23:52

24:51
    Ščurko sa snažil spätnou prihrávkou nájsť dobre stojaceho Puliša, ktorého však pokryli obrancovia hostí.

25:36
    Piatka sa ocitol úplne osamotený pred Riečickým, no jeho kľučka mu vôbec nevyšla a pripravil sa tak o dobrú streleckú príležitosť.

25:53
    Liptovský Mikuláš dal gól!

A je vyrovnané. Kurali dobre nahodil puk na bránu, kde stál pozorný PATRIK OŠKO, ktorý dokázal tento puk tečovať a Riečický už nestihol správne zareagovať.

Asistencie: Kurali, Uram.

26:31
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Fereta – 2 min., držanie).

27:04
    Hostia tak vyrovnávajú, no budú sa musieť brániť v početnej nevýhode. Okamžite sa im však podarilo dostať puk cez všetky čiary.

27:54
    Prihrávka rukou a hra sa tak presťahuje do stredného pásma, kde sa bude vhadzovať.

28:18
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Uhrík – 2 min., držanie).

28:19
    Nasledovať bude veľmi krátka presilovka domácich o dvoch hráčov.

28:47
    Yakutsenya sa ocitol v dobrej pozícii, no trafil iba obrancu hostí a hostia sú už na ľade so štyrmi hráčmi.

29:39
    Domáci sú usadení v útočnom pásme, kde sa však nevedia dostať do zakončenia a presilovka sa im pomaly kráti.

30:18

30:54
    Máme za sebou polovicu tohto stretnutia, v ktorom je stav vyrovnaný 1:1.

31:05
    Huna sa dobre uvoľnil v útočnom pásme a jeho tvrdá strela končí na Riečickom, ktorý sa však po úspešnom zákroku ocitol na ľadovej ploche.

31:29
    Domáci brankár bude v poriadku a hra tak môže pokračovať. Hostia sa opäť dostali do zakončenia, no Riečický včas zakročil.

32:17
    Sukeľ sa ocitol úplne osamotený na bránkovisku, no vo vyloženej šanci nechal vyniknúť domáceho brankára.

33:04

Domáci sa opäť ujímajú vedenia. MAXIM YAKUTSENYA si dobre počkal na odrazený puk a forhendovou kľučkou posiela domáci celok do vedenia.

Asistencia: Ščurko.

33:54
    Domáci sa tak dostali znovu do vedenia a mohli pridať aj tretí gól, no Kurali sa obetavo vrhol do striel domácich.

34:22
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Gachulinec – 2 min., držanie).

34:33

Hostia však veľmi rýchlo vyrovnávajú. V presilovke si PATRIK OŠKO pripisuje druhý presný zásah, keď dokázal doraziť puk za Riečického, ktorý už nemal šancu reagovať.

Asistencie: Heikkilä, Uram.

35:39
    Skóre tohto zápasu je tak opäť vyrovnané, keď hostia využili presilovú hru.

36:38
    Hostia hrozia aj naďalej a znova sa v šanci ocitol aktívny Kurali, ktorý však spoza kruhov nedokázal namieriť presne.

37:42
    V týchto momentoch sledujeme veľa nepresností na oboch stranách a hra sa tak odohráva prevažne v strednom pásme.

38:46
    Oško sa niečo snažil vymyslieť v útočnom pásme a Richard Huna mohol pridať tretí gól hostí, no v ťažkej pozícii nedokázal lepšie namieriť.

39:54
    Záverečné sekundy druhého dejstva už nič zaujímavé nepriniesli a do šatní sa tak ide za nerozhodného stavu.

40:00

V druhej tretine sme videli hneď tri presné zásahy. Najskôr sa presadili hostia v 26. minúte vďaka Oškovi, no domáci odpovedali v 34. minúte presným zásahom Yakutsenyu. Hostia však potrebovali len minútu ďalší presný zásah, keď sa opäť presadil Oško.

40:01

40:39
    Domáci sú v úvode tretej tretiny aktívni, no hostia ich držia pri mantinely odkiaľ nemôžu ohroziť Kislitsyna.

41:33

Hostia sa ujímajú vedenia. Výborná individuálna akcia MAREKA URAMA, ktorý nenápadnou strelou spoza kruhov prekonáva domáceho brankára.

Asistencia: Sukeľ.

42:16
    Hostia sa tak dostávajú do vedenia vôbec po prvýkrát v tomto stretnutí a my sme zvedaví ako domáci zareagujú na tento priebeh.

43:17
    O gólovú odpoveď sa strelou od modrej čiary snažil Hraško, no jeho pokus končí iba na ochrannej sieti.

43:53
    Ďalšia dobrá akcia hostí, no s touto strelou spoza kruhov si Riečický dokázal poradiť.

44:34
    Hostia sa v týchto momentoch dokázali ubrániť len za cenu zakázaného uvoľnenia a hra sa tak presťahuje pred Kislitsyna.

45:38
    Domáci teraz dobre zatvorili hostí v obrannom pásme, kde sa však nedokázali dostať do streleckého zakončenia.

46:12
    Opäť je tu zakázané uvoľnenie hostí a hra sa tak presunie naspäť pred Kislitsyna, kde sa bude vhadzovať.

47:05
    Lištiak sa dostal k strele od modrej čiary a Riečický na chvíľu nevedel, kde má puk, no ten skončil niekde v jeho výstroji.

48:17
    Prišlo nahodenie puku od domáceho celku, ktoré ešte niekto z domácich tečoval a Kislitsyn sa tak musel mať na pozore.

49:13
    Suchý nahodil puk od modrej čiary a ten skončil v lapačke Riečického, ktorý sa rozhodol radšej prerušiť hru.

50:36
    Bude nasledovať posledných desať minút riadnej hracej doby a hostia stále držia najtesnejší náskok.

51:22
    Kislitsyn sa teraz nedokázal dobre zorientovať po odraze puku od mantinelu a nechýbalo veľa, aby si puk zrazil do vlastnej brány.

52:41
    Nádašdi dobre vybojoval puk v strednom pásme, no proti presile domácich obrancov už nič nedokázal vymyslieť.

53:46
    V týchto momentoch sa hrá veľmi dlho bez prerušenia, čo vyhovuje hosťom, ktorí sa dobre bránia a nepúšťajú Detvu do zakončenia.

54:22
    Ďalšia strela od modrej čiary v podaní Suchého, no Riečický bol v pozore a dokázal puk prikryť.

55:17
    Nasledovať bude záverečných päť minút a domáci sa nevedia dostať do útočného pásma. Navyše sa teraz previnili zakázaným uvoľnením.

56:42
    Hra sa prelieva z jednej strany na druhú, no ani jeden z celkov si nedokáže vypracovať streleckú príležitosť.

57:36
    Teraz sa však Huna ocitol v úniku, no v ťažkej pozícii nedokázal zamieriť lepšie a skóre sa tak meniť nebude.

58:23
    Nasledovať budú záverečné sekundy tohto stretnutia a domáci sa stále márne snažia ohroziť Kislitsynovu bránu.

59:51
    Domáci sa v závere ani nedostali ku hre so šiestimi korčuliarmi a z troch bodov sa tak môžu tešiť hostia.

Tretia tretina priniesla jeden presný zásah, keď sa v 42. minúte presadil Uram a hostia tak zvíťazili v pomere 3:2. To je z mojej strany všetko, prajem vám ešte príjemný zvyšok dňa. (20:08:31)

Pavel Pytliak

Hľadáme spravodajcu pre tím HK DOXXbet Detva. Viac informácií tu.

Hľadáme spravodajcu pre tím HK 32 Liptovský Mikuláš. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 4. Ščurko (Kuklev, Yakutsenya), 34. Yakutsenya (Ščurko) – 26. Oško (Kurali, Uram), 35. Oško (Heikkilä, Uram), 42. Uram (Sukeľ)

HK DOXXbet Detva: Riečický (Petrík) – Chovan, Kuklev, Gachulinec, Hraško, Fekiač F., Sládok, Hedera, Šimon – Ščurko, Yakutsenya, Puliš – Ďaloga, Murček, Žilka – Tibenský, Valent, Král – Fekiač V., Surový

Rozhodca: Jonák, Konc st. – Gegáň, Stanzel – Marušin (video)