Olomouc – DHC Plzeň 27:21 (kon.) | Poruba – Písek 31:21 (kon.) | Šaľa – Slavia 31:25 (kon.)
DHC Sokol Poruba
31:21 (18:5)
Sokol Písek
cz Sobota 20.10.2018, 18:00 • Sportovní hala, Polanka nad Odrou • MOL liga žien • 6. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Šesté kolo házenkářské MOL ligy proti sobě svede družstva, která si vstup do tohoto ročníku představovala určitě lépe a společným jmenovatelem jejich pozic v tabulce je prozatímní nulová úspěšnost na palubovkách soupeřů. DHC Sokol Poruba přivítá v hale v Polance nad Odrou jihočeského protivníka Sokol Písek. Ačkoliv jde o souboj týmů, mezi kterými je aktuálně rozdíl jediného bodu, domácí je jasným favoritem.

Poruba má po loňské absenci v play off v tomto ročníku jasný cíl v podobě umístění do šestého místa, což by mělo znamenat jistotu účasti ve vyřazovacích bojích. Vstup do podzimní části se jim ale příliš nevydařil. Nutno však říct, že Ostravanky měly hodně těžký los, neboť se v prvních pěti kolech utkaly pouze s týmy, které jsou aktuálně v první polovině tabulky. Přesto si doma drží stoprocentní bilanci a hlavně vítězství nad Zlínem bylo impozantní. Venku to však není žádná sláva a dvakrát se ani nedostaly přes hranici 20 nastřílených branek. To je ostatně jedním z charakteristických znaků Poruby. Střeleckou bídu však často vynahrazuje velmi pevnou obranou, takže v jejích zápasech obvykle padá málo branek. Na podzim dokonce zatím inkasuje tak málo, že přes výprask v Michalovcích a celkem tři porážky na kontě má po pěti kolech v tomto ohledu nejlepší obranu v soutěži.

Aktuální bilance Poruby:
    5 zápasů, 2 vítězství, 3 porážky, skóre 111:110, 4 body a 8. místo v tabulce.

Sokol Písek

Písek v minulé sezóně pouze o jediný bod unikl sestupu a boj o záchranu ho s největší pravděpodobností čeká i tentokrát. Je to zřejmé i z nepříliš podařeného vstupu do podzimní části. Hodně mrzet může hlavně porážka na půdě nováčka z Plzně. Obecně se Jihočeškám na hřištích soupeřů nedaří a zatím vždy v těchto utkáních inkasovaly přes 30 branek. Body tak zatím sbírají pouze doma. Vítězství nad Bánovcemi se dá považovat za povinné, naopak remíza se Slavií a pouze 21 inkasovaných gólů je příjemným překvapením. Taková však musí odvážet i z cizích hřišť, jinak bude záchrana hodně složitá. Již čtvrtou šanci v sezóně má v Porubě.

Aktuální bilance Písku:
    5 zápasů, 1 vítězství, 1 remíza, 3 porážky, skóre 134:147, 3 body a 10. místo v tabulce.

Zlín – Písek 34:28
    Písek – Slavia 21:21
    Plzeň – Písek 31:28
    Písek – Bánovce 35:26
    Veselí – Písek 35:22

Vzájemné zápasy

V předchozích 8 sezónách bylo odehráno hned 24 ligových vzájemných zápasů, z toho 8 v nadstavbové části sezón. Zpočátku byla bilance vyrovnaná, ale od konce ročníku 11/12 dokázal Písek porazit Porubu pouze jednou, a to letos v květnu ve skupině o udržení v zápase, ve kterém už Ostravankám vůbec o nic nešlo. Ty na domácím hřišti poráží jihočeského soupeře pravidelně vysokým rozdílem a ve sledovaném období se v základní části ligy pouze jednou stalo, aby mu nenastřílely aspoň 30 branek. Favorit utkání je tak jasně dán.

DHC Sokol Poruba: Roháčková, Krebs – Mýlková, Konečná, Smetková, Maiwaelderová, Sekulová, Andrýsková, Polášková, Michalíková, Prašivková, Minarčíková, Desortová, Baumbachová, Šmidáková, Revajová.

Sokol Písek: Preslová, Neubergová – K. Kubišová, Michková, Hauserová, Velková, Merglová, Novotná, Talafousová, Šetelíková, Palasová, Součková, Eresken Krouská, Benešová, Pešková.

Rozhodčí: Hájek, Macho.

V hale v Polance nad Odrou končí warm upy obou týmů a pomalu se plní také nepříliš velké hlediště. Místní lidé přeci jen přišli na házenou, ačkoliv se jen několik kilometrů od nich hraje fotbalový šlágr Baník – Karviná.

Probíhá představování a nástup jednotlivých hráček na palubovku. Písek bude hrát v bílých dresech se zelenými rameny a černých trenýrkách, Poruba v tradičních modrých dresech a červených trenýrkách.

Výhoz do první půle provedou hosté.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    Sražená střela Součkové, roh. (0:0)

1
    Novotná zastavena faulem, Písek už musí střílet. (0:0)

2
    Na Novotnou si u pravé tyče počkala Krebs a zapisuje první zákrok. (0:0)

2
    Smetková měla volnou cestu středem, ale přestřelila. (0:0)

3
    Písek dlouho kombinuje, až Palasová nepřihrála Novotné přesně. (0:0)

3
    Jenže vzápětí také chyba domácích v útoku. (0:0)

4
    Prostrčení na Michkovou do pivota výborný zákrok Krebs pravou rukou! (0:0)
    4
    Až na konci čtvrté minuty vidíme první gól, z křídla se prosadila Michalíková. (1:0)

5
    Pešková také z pravého křídla o zem razítkuje břevno. (1:0)
    5
    Konečná okamžitě z pivota zvyšuje. (2:0)

6
    Nepřesná přihrávka Palasové. (2:0)
    6
    Smetková pronikla středem až těměř na hranu brankoviště a přes těsnou obranu skóruje. (3:0)

6
    Lavička Písku reaguje a velmi rychle si vybírá první oddechový čas. (3:0)

7
    Faul na pronikající Novotnou. (3:0)

7
    Palasová dělá velké množství chyb na míši. (3:0)
    7
    Přesto Talafousová nakonec dává první gól Písku na konci sedmé minuty. (3:1)

8
    Maiwaelderová udeřena do obličeje, nevylučuje se. (3:1)

8
    Novotná dostává jen žlutou kartu. (4:1)
    8
    Konečná to mstí aspoň čtvrtým gólem. (4:1)

8
    Konečná dostává žlutou kartu. (4:1)

9
    Domácí se ale ubránily a mohou utéct na rozdíl čtyř branek. (4:1)
    9
    Nádherné prostrčení do pivota na úplně volnou Michalíkovou. (5:1)
    10
    Vzápětí utekla do brejku Minarčíková a k levé tyči se nemýlila. (6:1)

10
    DOmácí opravdu skvěle brání. (6:1)
    11
    Pešková se nakonec dokázala prosadit. (6:2)
    11
    Na to velmi rychle odpovídá ze středu Andrýsková. (7:2)
    12
    Znovu ve výborné obraně měl zárodek brejk po dlouhé přihrávce Krebs na Smetkovou, která zakončila nekompromisně. (8:2)

13
    Domácí zahrály v obraně nohou. (8:2)
    13
    Novotná v časové tísni byla faulována a z devítky uspěla Hauserová. (8:3)
    14
    Andrýsková daleko od brankoviště využila své výšky, máchla pravačkou a o levou tyč nedala Preslové šanci. (9:3)

15
    Talafousová na levém křídle neměla dobrý úhel a vůbec netrefila branku. (9:3)

15
    Preslová se blýskla podařeným zákrokem, vzápětí perfektním blokem zazářila Konečná. (9:3)

16
    Další chyby na obou stranách. Až nyní domácí uklidňují hru a útočí pozvolna. (9:3)
    16
    Andrýsková dokázala přes dvě hráčky přihrát na pivota Konečné a ta v pádu trefila přesně. (10:3)

17
    Další brejk Poruby zhatila pomalá přihrávka na utíkající Minarčíkovou. (10:3)

17
    Písek si vybírá již druhý oddechový čas. (10:3)

17
    Palasová je dneska opravdu špatná. Naštěstí pro ni hosté zůstávají u míče. (10:3)

17
    Novotná faulována při střelbě na brankovišti, sedmička. (10:3)
    18
    Hauserová v klidu dává sedmičku k levé tyči. (10:4)
    18
    Michalíková velmi rychle odpovídá a udržuje výrazný náskok Ostravanek. (11:4)

19
    Merglová opět neměla na levém křídle prostor. (11:4)
    19
    To Smetková na středu ano a je to už o osm branek! (12:4)

19
    Domácí se laně vracely do obrany, takže Novotná mezi nimi prošla jako nůž máslem, jenže Krebs skvěle zasáhla levou rukou! (12:4)

20
    Chyba Poruby v útoku. (12:4)

20
    Minarčíková přehnala důraz a dostává žlutou kartu. (12:4)

21
    Signalizovaná pasivita a pískán faul na Hauserovou. (12:4)

21
    DObrý blok domácí obrany, ale Andrýsková s pomocí teče netrefila. (12:4)
    22
    Smetková výborně pronikla skrz obranu a dává už svůj čtvrtý gól. (13:4)

22
    Zároveň byla faulovaná Kubišovou, která dostává žlutou kartu. (13:4)

23
    Kubišová vzápětí dost hrubě složila znovu Smetkovou a je vyloučena. (13:4)
    23
    Smetková využila volnější obrany k proskoku a přesné trefě k pravé tyči. Je to o deset a to běží teprve 23. minuta! (14:4)

24
    Poněkud zoufalá střela Eresken Krouské. (14:4)
    24
    Smetková má dneska slinu a přidává další gól. Už šestý. (15:4)

25
    Písek v plném počtu, ale stále si v útoku neví rady. (15:4)

25
    Andrýsková dostává za nešťastný úder do obličeje žlutou kartu. (15:4)
    26
    Andrýsková má ve své pravačce dělo. Jen tak máchla rukou a trefila nechytatelně šibenici. (16:4)

27
    Skvělá Krebs na zemi vychytala Novotnou. (16:4)

27
    Domácím se ale nepovedl brejk a Jihočešky zase útočí. (16:4)

28
    Faul na pronikající Kubišovou při střelbě, sedmička. (16:4)

28
    Hauserová házela sedmičku k pravé tyči, ale Krebs chytá! (16:4)
    29
    Vzápětí ale přeci jen dává z brejku gól Šetelíková. (16:5)

29
    Exhibiční sehrávka do křídla na Maiwaelderovou, ale ta trefila pouze nohu brankářky. (16:5)
    29
    Písek ale nezvládl přechod do útoku, takže z další akce trefuje Michalíková. (17:5)

30
    Krebs zasahuje levou nohou proti Eresken Krouské. (17:5)
    30
    Minarčíková uplatnila důraz a uzavírá skóre prvního poločasu. (18:5)

30
    První poločas skončil. (18:5)

V Polance sledujeme naprosto jednoznačnou záležitost. Útok domácích se sice, jak je jeho zvykem, zahříval docela pomalu, ale proti prakticky neškodnému Písku našel brzo rytmus a začal sypat gól za gólem. Prim hraje hlavně mrštná Smetková. To Jihočešky se neskutečně trápí, nejsou schopny překonat agresivní obranu Poruby a kazí i jednoduché přihrávky. Když už překonají obranu, naráží na skvěle chytající Krebs, která má zcela jistě úspěšnost zásahů přes 50 %. Tento zápas je rozhodnutý prakticky od desáté minuty a od té doby je otázkou pouze konečná výše skóre.

Výhoz do druhé půle provede Poruba.

31
    Začal druhý poločas. (18:5)

31
    Konečná se obtáčela na brankovišti, byla při střelbě faulovaná a je tu první sedmička domácích. (18:5)
    31
    Desortová sedmičku s přehledem proměňuje. (19:5)

32
    Šetelíková srazila nešetrně v brejku Konečnou. Další sedmička, tentokrát i s vyloučením. (19:5)
    32
    Desortová opět dává sedmičku bombou k levé tyči. (20:5)
    33
    Ereksen Krouská nakonec našla volnou cestu k brance a takovou ledabylou střelou zaskočila Krebs. (20:6)
    34
    Michalíková měla na pravém křídle obrovské množství místa a využila toho. (21:6)

34
    Písek v plném počtu, ale v útoku opět dělá chybu. (21:6)
    34
    Desortová se trefuje poprvé také ze hry pěknou ranou do protipohybu. (22:6)
    35
    Obrovské štěstí Talafousové. Ta z křídla trefila zadní tyč, od které se míč odrazil do nohou Krebs a od nich za čáru. (22:7)
    35
    Desortová vlétla do druhého poločasu opravdu jako velká voda. (23:7)
    36
    A znovu Desortová, tentokrát z brejku! To je panečku série. Již pátýn gól ve druhém poločase. (24:7)

37
    Chyba Smetkové, hodila si při driblinku míč na nohu. (24:7)
    38
    Kubišová uspěla z levého křídla o zem. (24:8)

38
    Krásná akce domácích bez zakončení. Poslední přihrávka Revajové do křídla nebyla úplně přesná. (24:8)

39
    Desortová v tísni nezvolila dobré řešení. (24:8)

39
    Na druhé straně útočný faul Písku. To je opravdu zmar. (24:8)
    40
    Desortová znovu trefuje ze středu pole, tentokrát k pravé tyči. Rozdíl je 17 branek!!! (25:8)
    40
    Nepříliš pruská střela Velkové byla sražena mimo dosah Krebs. (25:9)
    41
    Kubišová vzápětí uspěla z brejku a až ve 41. minutě se Písek dostal na dvojciferné číslo ve skóre. (25:10)
    41
    Domácí začínají hrát hodně lehkovážně a trestá je Talafousová z dalšího rychlého kontru středem. (25:11)

42
    Smetková faulovaná. Vzápětí Konečná odvážně skákala do brankoviště, aby zasáhla poskakující míč, ale nedala mu tolik síly, aby ho dotlačila do branky. (25:11)

43
    Talafousová faulovaná při střelbě z křídla, sedmička. Tu jde chytat Roháčková. (25:11)
    43
    Eresken Krouská s jistotou proměňuje sedmičku. (25:12)

44
    Trenérům Poruby se nelíbí aktuální přístup svých hráček a vybírají si první oddechový čas. (25:12)

44
    Dobrou ránu Desortové k levé tyči chytá Neubergrová. (25:12)
    44
    A Talafousová z dalšího brejku umazává další kousek stále prakticky nedostižné ztráty. (25:13)
    45
    Velková přidává další gól hostů. (25:14)

46
    Technická chyba Poruby. A vzápětí další při totálně zadrbaném brejku. (25:14)
    46
    Desortová se právě stává nejlepší střelkyní zápasu a to hraje pouze druhý poločas. (26:14)

47
    Velková zastavena faulem, Písek musí střílet. (26:14)

48
    Krebs vyráží do strany, kde souboj o míč vyhrává hráčka v bílém dresu. (26:14)

48
    Opět pasivita, Eresken Krouská neměla připravenou pozici a střílí pouze do rukou připravené Krebs. (26:14)
    48
    V brejku se protáhla na brankoviště Desortová a prudce k levé tyči dává už svůj osmý gól. (27:14)

49
    Nepřesné zakončení hostů. (27:14)

49
    Poruba hodně točí sestavu a zahrají si i další náhradnice. (27:14)

50
    Sedmička pro domácí. (27:14)
    50
    Desortová přišla, hodila a odešla. Jako by o nic nešlo. Ono už taky vlastně o nic nejde. Sedmička proměněná. (28:14)

51
    Desortová si za odměnu jde odpočinout na dvě minuty. Faulovala pronikající Benešovou. (28:14)

51
    Hauserová podstřelem nepřekonává brankářku, ale hosté jsou u míče. (28:14)
    51
    Eresken Krouská nakonec dává v přesilovce gól. (28:15)

52
    Smetková faulovaná, Poruba útočí dál. (28:15)

52
    Další faul, ale už je signalizovaná pasivita. (28:15)

52
    Smetková to vyřešila po svém. Došla si pro faul a Velková je vyloučena. (28:15)

53
    Poruba už v plném počtu, ale Neubergová střelu vyráží. (28:15)
    53
    Z brejku naopak dává gól Pešková. (28:16)

54
    Faul na střílející Konečnou, sedmička. Do branky hostů se vrací Preslová. (28:16)

54
    A to se vyplatilo, Desortová ji trefila do stojné nohy! (28:16)
    54
    Andrýsková ale v pokračování akce po nedané sedmičce uspěla. (29:16)

55
    Písek v plném počtu. (29:16)

55
    Andrýsková zablokovala Eresken Krouskou. (29:16)

55
    Domácí útočí na třicítku, Desortová zastavena faulem. (29:16)

56
    Po střele Andrýskové pokračují Ostravanky z rohu. (29:16)
    56
    To bude mít Desortová drahé! Desátý gól její a třicátý Poruby najednou! (30:16)
    57
    Za Písek rychle odpovídá Benešová. (30:17)
    57
    Pěkně sehráno na Šmidákovou do křídla a ta se podél nohou trefila přesně. (31:17)
    58
    Velková trefuje ze středu k levé tyči. (31:18)

58
    Hrubé chyby v útoku na obou stranách. Hlavně Písek teď nevídaně zadrbal brejk. (31:18)
    59
    Hauserová se trefuje poprvé po změně stran. (31:19)

59
    Andrýsková trefuje pouze spojnici. (31:19)
    60
    Mohutná Benešová zařídila dvacátý gól hostů, jakkoliv toto číslo vypadalo po první půli nemožně. (31:20)

60
    Desortová míjí. (31:20)
    60
    A ještě jeden gól Benešové 7 sekund před koncem definitivně uzavírá skóre. (31:21)

Konec zápasu. (31:21)

Ve druhém poločase Poruba výrazně polevila, přesto se dokázala ve 40. minutě dostat na rozdíl 17 branek. Poté však definitivně přestala hrát, pouze Desortová se snažila střílet a jen za druhou půlku nasázela deset gólů. Písek se v závěru dotáhl na nakonec docela přijatelný desetibrankový rozdíl, ale tradiční třicítku nakonec v Ostravě stejně dostal.

Utkání sledovalo v hale v Polance nad Odrou 143 diváků.

DHC Sokol Poruba – Sokol Písek 31:21 (18:5)
    Nejvíce branek: Desortová 10/3, Smetková 6, Michalíková 5 – Talafousová 4, Hauserová 3/1, Benešová 3. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 4/3 – 3/2. Vyloučení: 1:3. Diváci: 143.

Z tohoto utkání je to vše, děkuji za pozornost. (19:33:02)