Washington – NY Rangers 4:3 (po pr.) | Montreal – St. Louis 3:2 (kon.) | Calgary – Boston 5:2 (kon.)
Anaheim – NY Islanders 4:1 (kon.)
Calgary Flames
5:2 (3:0, 1:2, 1:0)
Boston Bruins
cz Štvrtok 18.10.2018, 03:40 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.

Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Calgary Flames a Boston Bruins.

Domácí mají za sebou pět utkání, ve kterých nasbírali celkem šest bodů a v tuto chvíli jsou na třetím místě Pacifické divize. Do dnešního utkání půjdou povzbuzeni venkovní výhrou z ledu Colorada, kde zvládli otočit nepříznivý stav 0:2 a góly Bennetta, Lindholma a trefou Gaudreaua v prodloužení vyhráli nakonec 3:2. Skvělá vzpruha před duelem proti našlápnutému Bostonu.

Elias Lindholm 6 (4+2)

Hosté jsou zatím na druhém místě Atlantické divize se ziskem osmi bodů. Tým jede na vlně čtyř výher a zejména z útoku jde velký strach. Vždyť v posledním odehraném zápase Boston doslova rozebral Detroit a smetl jej drtivým výsledkem 8:2. Hattrickem se blýskl David Pastrňák a gólově jej podpořil dvěma góly DeBrusk a jednou se trefili McAvoy, Bjork a Kuraly.

Jaroslav Halák (BOS) úspěšnost 96,05%, průměr 1,18

Zápas ve Scotiabank Saddledome začne ve 3:30, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Zápas nám začne s menším zpožděním, rozhodně ale nikam neodcházejte.

Calgary Flames: M. Smith (Rittich) – Brodie, Giordano (C), R. Andersson, Hanifin, Mi. Stone, Välimäki – E. Lindholm, Monahan (A), J. Gaudreau – Frolík, Backlund (A), Tkachuk – Neal, Jankowski, S. Bennett – Czarnik, D. Ryan, Hathaway.

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – McAvoy, Chára (C), Carlo, J. Moore, K. Miller, Grzelcyk – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – DeBrusk, Krejčí, Nordström – Bjork, Backes (A), Donato – Acciari, Kuraly, Wagner.

Rozhodčí: Hebert, Meier – Suchánek, Devorski.

00:01

00:48
    První vteřiny patřily domácím, ti se usadili před Ruskem, nepřišla však žádná vážná střela.

01:13
    Na druhé straně pálil od modré čáry Kevan Miller, Smith toho moc neviděl, přesto zvládl nějakým způsobem vyrazit.

02:13
    Velký nápor hostů v útočném pásmu, Donato a Carlo vyslali na Smithe velice nepříjemné pokusy, gólman Calgary zatím drží.

03:00
    Rychlý kontr domácích zakončoval pohotovou střelou Backlund, Rask se ale zvládl přemístit a vykopnout.
    03:00 Backlundova šance

03:48
    Další prudká rána na gólmana Bostonu, zatím sledujeme slušnou přestřelku.

04:32
    Hosté vyhodili puk přes všechny čáry a ten skončil těsně vedle Smithovy branky – zakázané uvolnění.

05:12
    Nealovu ránu od pravého kruhu pro vhazování srazil Chára do ochranné sítě, vhazuje se po Raskově levici.

05:34
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Domácí jdou do vedení! Po zisku puku se zleva dostal do pásma Tkachuk, mohl sám zakončoval, rozhodl se ale rozvinout akci a po jeho zadovce se přes Backlunda dostal puk na pravou stranu a MICHAEL FROLÍK už skóroval do odkryté Ruskovy branky. Asistence: Mikael Backlund, Matthew Tkachuk.
    05:34 Michael FROLÍK - 1:0

06:54
    Hosté chtějí ihned srovnat, Bergeron a DeBrusk si ale na Smithe nepřišli. Domácí jdou zase dopředu.

07:26
    Boston se neustále snaží o srovnání, Smith si ale dnes nachystal skvělou formu, na brankovišti doslova kouzlí.

08:59
    Dokázal to i proti Bergeronovi, jehož střelu zastavil na brankové čáře a puk posunul do rohu.

09:59
    Krejčí vybojoval puk za brankou Calgary a po otočce ihned tlačil puk mezi kruhy na McAvoye.

10:36
    Zakázané uvolnění nyní na straně Calgary, po krátkém přerušení se hra přesune ke Smithovi a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

10:48
    Hra se ale velice rychle přesunula na druhou stranu hrací plochy a Rask musel čelit Nealově výpadu.

11:20
    Gaudreau si na pravé straně chviličku počkal a poté nenápadnou střelou prověřil Raska. Ten se rozhodně nenudí.

11:42
    A o chvíli později zastavil další střelu Frolíka, český útočník je v úvodní třetině hodně aktivní.

12:15
    Na druhé straně pálil z dálky Pastrňák a i Smith musel ukázat svou rychlost a postřeh.

12:53
    Po rychlém přechodu do útočného pásma, uvolnění a zamíření zakončoval Hanifin, Rask u své pravé tyčky pohotově zasáhl.

13:49
    Smith odvážně rozehrál zpoza vlastní branky, podařilo se mu ale puk dostat na své spoluhráče.

14:14
    Vše skončilo sraženou střelou Sama Bennetta, puk opustil ledovou plochu.

14:32
    Další akce Calgary skončila hodně nepovedenou přihrávkou, je z toho zakázané uvolnění.

15:20
    Už je to o dvě branky. Domácí předvedli účinné kroužení v útočném pásmu a i když se JOHNNY GAUDREAU nejprve neprosadil, tak dobrým postavením si počkal na vhodnou chvíli a doklepl puk za Raskova záda. Asistence: Sean Monahan, Noah Hanifin.
    15:20 Johnny GAUDREAU - 2:0

16:08
    Tak to je smršť! Calgary se opět usadilo v útočném pásmu, z modré si kousek sjel JUUSO VÄLIMÄKI, vystřelil a jeho pokus klepl o Raskovu lapačku, od které se obloučkem dokutálel za brankovou čáru. Velký okamžik pro tohoto hráče, byl to totiž jeho první gól v NHL. Asistence: Michael Stone, Mark Jankowski.
    16:08 Juuso VÄLIMÄKI - 3:0

17:32
    Chvíli se z gólu radovali i hosté, když se po Marchandově akci trefil Pastrňák, domácí trenér ale zvolil challenge, neboť se mu nelíbil přechod Bostonu do útočného pásma. A měl pravdu, bylo tam postavení mimo hru!
    17:32 Pro postavení mimo hru nakonec neuznaný gól Davida Pastrňáka

18:14
    Neal vybojoval ve středním pásmu puk, přihrál do jízdy Jankowskimu, ten však zakončil nad Raskovu branku.

18:53
    Gólman Bostonu nyní zasáhl holí proti zadovce, která už mířila na jeho brankoviště.

19:39
    Je tu vůbec první vyloučení utkání, přesilovku si dají domácí. Dvě minuty za držení dostal John Moore.

20:00

Je za námi první třetina, kterou si hosté zřejmě za rámeček nedají. Sice si dokázali vytvořit střelecké příležitosti, ty jim však vychytal dnes skvělý výkon předvádějící Mike Smith. A tak góly padala na druhé straně. Nejprve se po rychlé akci trefil do odkryté branky Michael Frolík a poté předvedlo Calgary důraznou práci v útočném pásmu, ze které vznikly trefy Johnnyho Gaudreaua a Juusy Välimäkiho. Až po tomto tajfunu se ke slovu opět dostal i Boston a chvíli se radoval i z Pastrňákova gólu, jenže trenérská challenge odhalil v přechodu do pásma postavení mimo hru a gól uznán nebyl. Do kabin se tak odešlo za stavu 3:0 pro domácí tým.

20:24
    No a pozor, hosté jdou hned v úvodu druhé třetiny do tří, neboť dvě minuty za vysokou hůl dostal Patrice Bergeron.

21:16
    Monahan našel na pravé straně volného Neala, tomu ale puk sjel z hole a o zbytek se postaral Chára.

21:39
    Boston přečkal nejhorší, už hraje alespoň ve čtyřech.

22:06
    Puk letí přes všechny čáry, hosté se osvobozují a přesilovka Calgary se chýlí ke konci.

22:40
    Bruins právě vstřelili branku!
    Teď už hosté dali regulérní gól. Přečkali dlouhé oslabení a poté se vydali do útoku. Po výměně puku s Krejčím předvedl PATRICE BERGERON otočku pro uvolnění a střelou podél Smithe snížil na 3:1. Asistence: David Krejčí.
    22:40 Patrice BERGERON - 3:1

23:32
    Dlouho se ale Boston ze snížení neradoval, neboť po Pastrňákově podklouznutí a následné ztrátě puku přišel kontr, MICHAEL FROLÍK si počkal na přesnou přihrávku a u tyčky uklidil puk za Raskova záda. Asistence: Mikael Backlund,
    23:32 Michael FROLÍK - 4:1

24:48
    Boston si dá přesilovku. Na trestnou lavici už míří Michael Stone, který se provinil nedovoleným bráněním.

25:06
    Domácí se málem prosadili v oslabení, do brejku se už dostával Monahan, byl ale na poslední chvíli vytlačen.

25:48
    Ještě větší šanci měl Frolík, ten se dostal do regulérního sóla, útok na hattrick mu ale nevyšel, neboť jeho bekhendová střela skončila vedle Raskovy branky.
    25:48 Frolíkovo neúspěšné sólo v oslabení

26:37
    Tahle přesilovka Bostonu vůbec nejde, byl tu totiž další kontr, tentokrát ve dvou na jednoho. Jankowski pálil nad.

27:00
    Další akce Calgary byla zastavena faulem, dvě minuty za podrážení dostal Ryan Donato.

27:48
    Rychlý přechod domácích do útoku byl zastaven hvizdem čárového – opravdu těsné postavení mimo hru.

28:59
    Boston dobře brání své pásmo, domácí se nemohou dostat ke kloudnému zakončení.

29:02
    Neal byl zablokován, ani teď nemusel Rask zasahovat.

29:35
    Teď se ale Tuukka Rask předvedl, neboť zkrotil nebezpečné nahození od modré čáry.

30:02
    Dobrý zákrok předvedl i Smith, Grzelczykova střela z první měla slušné parametry.

31:29
    Nenápadná, ale nebezpečná střela prověřila Smithe, autorem byl na pravé straně Backes.

32:09
    Domácí předvádí slušné napadání rozehrávky Bostonu, hosté mají docela problém se vydat dopředu.

32:50
    Moore nahazoval od modré čáry, Smithovu branku ale netrefil a nenašel se ani hráč, který by dokázal tečovat.

33:45
    No, je tu snížení a Boston se vrací do utkání. Na pravé straně pronikl do pásma Pastrňák, přenechal puk Bergeronovi a ten ihned našel křížným pasem volného BRADA MARCHANDA. Ten si bleskově zpracoval a švihem k bližší tyčce upravil na 4:2. Asistence: Patrice Bergeron, David Pastrňák.
    33:45 Brad MARCHAND - 4:2

34:04
    Přesilovka pro Boston, dvě minuty za podrážení obdržel Garnett Hathaway.

35:04
    Minuta z přesilové hry je pryč, hosté toho zatím mnoho nepředvedli, museli se dokonce vrátit pro puk do vlastního pásma.

35:52
    Druhá minuta už vypadá o mnoho lépe, před Smithem je docela živo, o tlak se snaží i Krejčí.

36:04
    Už je ale po přesilovce, Hathaway se vrátil na ledovou plochu.

36:31
    Andersson hledal křížnou přihrávkou najíždějící spoluhráče, puk však skončil v rohu a dopředu už jde Boston.

37:07
    Už to vypadalo, že Frolík vysune Backlunda do brejku, na poslední chvíli ale zasáhl DeBrusk a puk vypíchl.

37:34
    Rask drží svůj tým nad vodou, nyní se zvládl bleskově přesunout a vyrazit Czarnikovu střelu z první. Obrana jej ale poměrně často nechává na holičkách.

38:19
    A další střely domácího týmu. Tyto okamžiky patří jasně Calgary.

38:58
    Na druhé straně ale přišla nebezpečná střela Cháry, ta byla navíc tečovaná. Smith si dokázal poradit a přerušil hru.

38:58
    Celá akce ale byla s faulem a dvě minuty za držení dostal domácí TJ Brodie.

39:16
    Calgary dostalo puk do středního pásma.

39:36
    Marchand přenechal puk Pastrňákovi, ten se ihned pokusil o svižný švih. Trefil však pouze před ním stojícího obránce.

40:00
    Tak ještě jedno vyloučení na straně Calgary, dvě minuty za hákování dostal Mikael Backlund a domácí tak zahájí třetí třetinu ve třech.

40:00

Je za námi čtyřicet minut hry a rozhodně nemůžeme říci, že je rozhodnuto. Boston se totiž dokázal v této dvacetiminutovce zvednout a dvěma góly snížit. Jako první se po kombinaci s Krejčím trefil Patrice Bergeron a i když domácí bleskově zareagovali dnes už druhým gólem Michaela Frolíka, tak poslední slovo měl Boston. Po parádní křížné přihrávce se trefil Brad Marchand a ustanovil výsledek 4:2. Třetí třetina tak slibuje napínavou podívanou a boj o body do posledního okamžiku.

40:46
    Domácím se podařilo vyhodit do středního pásma a alespoň na chvíli si oddechnout.

40:58
    Calgary hraje ve čtyřech.

41:41
    Po mantinelu vyklouzal puk do středního pásma, oslabení domácích se chýlí ke svému konci.

42:00
    A už jsou domácí v plném počtu. Boston promeškal obrovskou šanci na snížení.

42:57
    Boston je v úvodu třetí třetiny stále na puku, jenže bez zakončení to moc nepůjde.

43:20
    Bergeron už předvedl pěknou střelu z dálky, Smith se ale po puku natáhl a vyrazil jej do rohu.

43:54
    Po kličce na modré čáře se do ofsajdu dostal DeBrusk a nápor hostů byl přerušen.

44:21
    Carlo po svém průniku pravou stranou skončil pouze v rohu kluziště, dál jeho akce nepokračovala.

45:11
    Z ostrého úhlu to zkusil domácí Hanifin, Rask byl ale u své pravé tyčky připraven a i on dokázal střelu vytěsnit.

46:43
    Po přechodu do útočného pásma hledal Tkachuk před brankou Frolíka, ten byl ale pod těsným dohledem a k puku se neprobil.

47:40
    Domácí se snaží o jedno, hlavně nepouštět soupeře na dostřel. A to se zatím daří.

48:09
    Vyhození domácích skončilo na zakázaném uvolnění, hra se vrací před Smithe.

48:29
    Mohlo to zase být o tři góly, neboť Gaudreau přebruslil McAvoye a najednou se ocitl před Ruskem. Pokus o blafák mu ale nevyšel a gólman hostů zastavil puk svým betonem.
    48:29 Gaudreau sice neskóroval, vybojoval ale přesilovku

48:29
    Po akci se ale Charlie McAvoy dopustil faulu a dostal dvě minuty za nedovolené bránění.

49:11
    Hosté se zatím dobře brání, vyhodili přes všechny čáry.

50:00
    Možná trochu překombinovaná akce domácích v útočném pásmu, puk skončil v rohu.

50:22
    Miller vyhodil přes všechny čáry, přesilovka bude záhy končit.

50:29
    Už se tak stalo, McAvoy se vrátil na led.

51:50
    Před Smithe se zprava natlačil Nordström, gólman Calgary ale na brankové čáře zachoval klid a připsal si úspěšný zákrok.

52:55
    Anderssonova střela byla sražena, domácí ale pokračují v tlaku v útočném pásmu.

53:02
    Podobně dopadl i Hanifin, ani jeho pokus se k Raskovi nedostal.

54:58
    Pastrňák u brankoviště tečoval Bergeronovu tvrdou střelu a Smith měl co dělat, aby tento pokus zlikvidoval. Stále je to ale o dvě branky.

55:28
    Na druhé straně se prudkou ranou prezentoval Välimäki, i Rusk ale ukázal své kvality a střelu pokryl.

56:48
    Domácí teď drží hru ve svém útočném pásmu a to Calgary maximálně vyhovuje.

57:17
    Backes posunul na Marchanda, ten ale s pukem skončil za brankou domácích.

57:52
    Boston je v šesti, začala hostující power-play!

58:31
    Puk je ve středním pásmu, pospíchá pro něj David Krejčí.

59:09
    A je rozhodnuto. Domácí vybojovali puk, posunuli jej do středního pásma a odtud jej přes obránce poslal do opuštěné branky MATTHEW TKACHUK. Asistence: Michael Stone.
    59:09 Matthew TKACHUK - 5:2

Je dobojováno a domácí Calgary se může radovat ze dvou bodů. Třetí třetina přinesla zřejmě nejúpornější hokej, hosté se snažili o snížení a pokus o případný zvrat, jenže obrana domácích a zejména gólman Smith byli proti. Čas ubíhal, skóre se neměnilo a tak Bostonu zbývala poslední možnost – power-play. Jenže neklaplo ani to, naopak Matthew Tkachuk pojistil svému týmu náskok a uzavřel skóre na konečných 5:2. Vítězná série Bostonu tak končí, naopak Calgary vyhrálo druhý zápas v řadě.

Utkání sledovalo 17 641 diváků.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (06:21:51)

Aleš Pur

Góly a asistencie: 6. Frolík (Backlund, Tkachuk), 16. J. Gaudreau (Monahan, Hanifin), 17. Välimäki (Mi. Stone, Jankowski), 24. Frolík (Backlund), 60. Tkachuk (Mi. Stone) – 23. Bergeron (Krejčí), 34. Marchand (Bergeron, Pastrňák)

Rozhodca: Hebert, Meier – Suchánek, Devorski

Diváci: 17 641