Chabarovsk – Čeljabinsk 3:1 (kon.) | Vladivostok – Red Star Kunlun 2:3 (kon.) | Novosibirsk – HC Slovan sk 1:2 (po pr.)
Barys – Riga 3:1 (kon.) | Ufa – Omsk 3:2 (kon.) | Nižnekamsk – S.Moskva 4:1 (kon.)
Amur Chabarovsk
3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Traktor Čeljabinsk
cz Utorok 09.10.2018, 11:30 • Platinum Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.

V dalším zápase KHL se proti sobě utkají týmy Amur Chabarovsk a Traktor Čeljabinsk. Tato mužstva se spolu utkala před rokem právě na ledě Chabarovsku před 5 841 diváky. První třetina skončila 1:1, stejně jako druhá perioda, ale ve třetí dvacetiminutovce se prosadil pouze Čeljabinsk, který vyhrál 3:2. I dnes se zápas uskuteční v Platinum Aréně, která nabídne kapacitu pro 7 100 diváků. Úvodní buly je naplánováno na 11:30.

Amur Chabarovsk:

Chabarovsk se momentálně nachází ve Východní konferenci na dvanáctém místě se sedmi body a skóre 26:45. Ovšem Amuru se poslední zápasy vůbec nedaří a připsal si již sedm proher v řadě. V posledním zápase přivítal na své půdě Magnitogorsk. Ve 4. minutě se prosadil v přesilovce domácí Gorškov. Následně ovšem hosté srovnali, ale v 7. minutě proměnil samostatný nájezd Gorškov, který si připsal druhou branku. Ve druhé periodě hosté srovnali a do třetí dvacetiminutovky se tak šlo na nerozhodnutého stavu. Magnitogorsk šel opět do vedení, ale ve 45. minutě srovnal Zohorna. Poté ale hosté šli opět do vedení a nakonec Amur prohrál 3:4. Nejproduktivnějším hráčem je se sedmi body Rudenkov.

Traktor Čeljabinsk:

Traktor Čeljabinsk je momentálně na devátém místě se třinácti body a skóre 27:43. V posledním zápase zavítal na led Vladivostoku. Už v 1. minutě poslal hosty do vedení Polygalov. V poslední minutě první třetiny domácí srovnali. Ve druhé periodě poslal hosty do vedení ve 28. minutě Szczechura. Poté domácí sice srovnali, ale následně se prosadili Kravcov a Enlund. Traktor tak vedl 4:2. Ve třetí dvacetiminutovce už to byli pouze hosté, kdo dával branku, konkrétně Penkovsky, a dvakrát Szczechura. Nejproduktivnějšími hráči jsou s osmi body Szczechura a Bergstrom.

Amur Chabarovsk: Alikin (Kašík) – J. Kolář (A), Kondratěv, Korjagin, D. Vorobjov, Aťušov (C), Jordán – T. Zohorna, Pjanov, Fajzullin – Potěchin, Železkov, Ruděnkov – Vl. Ušenin, Vj. Ušenin (A), Gorškov – Dědunov, A. Kuzněcov, Popugajev – Kacuba.

Traktor Čeljabinsk: Sudnicin (Děmčenko) – Nikitin, Bailen, Šinin, Rjasenskij, A. Petrov, Želdakov, N. Chlystov – Enlund, Szczechura (C), Bergström – Glinkin (A), Polygalov (A), Kravcov – Šolochov, Stoa, Lapenkov – Mošarov, Rybakov, Kokujov – Šipin.

Rozhodčí: Evgeny Kochetov, Anton Lavrentyev – Dmitry Golovlyov, Artyom Savenkov.

00:01

00:33
    Čeljabinsk se dostal k puku za svou bránou a následně se dostal dopředu, ovšem tam ztratil kotouč.

01:09
    Antonu Glinkinovi se nepovedla přihrávka přes modrou čáru a k puku se dostal Amur.

02:21
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Tak tohle je parádní gól a Čeljabinsk jde do vedení! MARSEL ŠOLOCHOV předvedl naprosto fantastickou techniku, když se dostal dopředu po levé straně, následně si obehrál obránce a zakončil mezi betony Alikinovi. Bez asistence.
    02:21 Marsel ŠOLOCHOV - 0:1

03:56
    Amur se dostal do útočné třetiny, ale tam nedokázal nic vážnějšího vymyslet.

04:15
    Traktor poté vyhodil kotouč pouze na zakázané uvolnění a hrát se tak bude opět před bránou Alexandra Sudnicina.

05:29
    Traktor zatím má hru pod kontrolou a opět jde dopředu ze své zabezpečené obrany.

06:01
    Nyní bylo odpískáno postavení v brankovišti a hra je tak přerušena.

07:33
    Alexandr Sudnicin byl připraven na střelu domácího hráče a chytil kotouč do lapačky.

08:17
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno pod skvělé akci a dnešní zápas nám zatím přináší krásné góly. GLEB KORJAGIN celou šanci vymyslel a nakonec si jel před bránu na přihrávku Gorškovka a zakončil pod horní tyč. Asistence: Alexandr Gorškov a Vladislav Ušenin.
    08:17 Gleb KORJAGIN - 1:1

09:58
    Hra se po začátku utkání srovnala a nyní se po boji dostali k puku domácí.

10:52
    Amur se tak rozehrál a po vstřelené brance je velmi aktivní.

11:45
    A opět přišla střela domácích, ovšem ta tentokrát skončila jen vedle hostující svatyně.

12:55
    Traktor si tentokrát poradil s útočným pokusem domácího týmu, ale nakonec z toho nic velkého nebylo.

13:31
    Posléze se dopředu dostal Traktor, ale tomu byl odpískán ofsajd.

14:31
    Jonas Enlund se dostal do zakončení a následně Amur vyhodil kotouč pouze na zakázané uvolnění a hra se tak opět přesune před bránu Jevgenije Alikina.

15:16
    Alexandr Rybakov to zkoušel z otočky, ale minul domácí svatyni.

16:00
    Posléze se dostal do zakončení Zohorna, ale jeho pokus byl zblokován a skončil pod lapačkou Alexandra Sudnicina.

16:31
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Ryan Stoa – 2 min., vysoká hůl).

16:45
    Amur je dnešním prvním týmem, který si vyzkouší přesilovou hru a už drží puk v útočné třetině.

17:22
    Střela z pravé strany na hostující svatyni neprošla a posléze se Traktoru podařilo vyhodit kotouč.

18:31

19:12
    Hosté nahodili puk do útočné třetiny, ale poté se k němu dostal Amur, který se vydal dopředu, ovšem následná střela skončila vedle brány.

19:50
    Poté se Traktor dostal do šance, ovšem Jevgenij Alikin byl připraven.

20:00

První třetina je u konce a zatím je stav remízový. Už ve 3. minutě předvedl fantastické sólo Marsel Šolochov, když si obešel obránce a následně zakončil mezi betony domácího gólmana. V 9. minutě ovšem bylo srovnáno. Gleb Korjagin rozjel celou akci a po přihrávce z pravé strany taky zakončil kotouč do brány a srovnal. Následně by hra celkem vyrovnaná a gól už nepadl.

Další třetina začne přibližně v 12:21.

20:01

20:58
    Domácí se dostali ke střele na bránu, ale ta skončila jen v moci brankáře Alexandra Sudnicina

22:06
    Nyní se bojuje za bránou Jevgenije Alikina, ovšem poté se ke kotouči dostali domácí a vyhodili ho ze svého pásma.

23:45
    Následně se ovšem Traktor opět nacpal do útočné třetiny, kde se opět svádí boje o puk, ale nakonec ho získal Amur a vyhodil.

24:44
    Čeljabinsk měl menší problémy, když se pokoušel vykombinovat ze svého pásma, ale nakonec se mu podařilo dostat kotouč do bezpečí.

25:22
    Následně se hostujícím tým dostal ke střele z levé strany, ale ta byla zblokována.

26:08
    Amur se dostal s kotoučem za bránu soupeře, kde poté přišlo zakončení, ale to nakonec nebylo nijak nebezpečné.

26:33
    4:44 to je čas, který se hrál nyní bez přerušení, ovšem poté se Traktor dopustil zakázaného uvolnění.

26:52
    Nyní se opět přerušila hra a následuje komerční přestávka.

28:00
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Vitalij Aťušov – 2 min., podrážení).

28:28
    Poprvé v dnešním utkání má přesilovou hru Traktor.

28:40
    Ryan Stoa sice dostal kotouč do brány, ale rozhodčí okamžitě rozpažil, protože se mu zdálo, že bylo do kotouče úmyslně kopnuto a po zhlédnutí záznamu branku opět neuznal!
    28:40 Neuznaná branka Ryana Stoa.

29:09
    Čeljabinsk tak dále pokračuje v přesilové hře, ale zatím se nemůže dostat do útočné třetiny.

29:45
    Jevgenij Alikin nyní chytil kotouč do lapačky po střele Vitalije Kravcova.

30:00

30:05
    Domácí otáčí utkání, jelikož dávají branku krátce po oslabení! VITALIJ AŤUŠOV vyjel z trestné lavice a po přihrávce spoluhráče se dostal do úniku, se kterým si poradil, když zakončil nad beton k levé tyči. Asistence: Pavel Dědunov, Jan Kolář.
    30:05 Vitalij AŤUŠOV - 2:1

31:45
    Amur je po vstřelené brance opět velmi aktivní a snaží se něco vymyslet ve své třetině.

32:25
    Poté Chabarovsk nahodil kotouč do útočného pásma, kde se dostali domácí až ke střele, ale ta skončila jen vedle brány.

32:55
    A následně se domácí ocitli v dobré šanci, ovšem první střela skončila zblokována a dorážka se Amuru nepovedla.

34:26
    Chabarovsk se nyní dostal do tlaku, ale nakonec z toho nic velkého nebylo.

35:06
    Posléze se hra opět přerušila až po čtyřech minutách, když chytil kotouč do své výstroje Jevgenij Alikin po střele z levé strany.

36:29
    Alexandr Gorškov se nedostal přes obránce soupeře.

37:09
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Jevgenij Rjasenskij – 2 min., podrážení).

37:28
    Po přihrávce zpoza brány se dostal ke střele Vladislav Ušenin, ale ten přestřelil.

38:32
    Hostům se povedlo vyhodit puk ze svého pásma, ale posléze je to opět Amur, který se dostal zpátky do útočné třetiny.

39:09

39:32
    Nyní se bojuje o kotouč v rohu kluziště na polovině Amuru.

39:50
    Posléze se hostující hráč málem dostal do velké šance, když si objel bránu a zakončoval by do prázdné, ale v tom mu zabránil domácí obránce.

40:00

Druhá dvacetiminutovka je u konce a Amur Chabarovsk zatím vede 2:1. Ve 29. minutě se Traktor dostal do šance a vstřelil gól v přesilovce, ovšem ten nebyl uznán, jelikož bylo do kotouče kopnuto úmyslně. Ve 31. minutě se právě potrestaný hráč Vitalij Aťušov dostal hned po vyjetí z trestní lavice dostal do zakončení, se kterým si zkušeně poradil a poslal domácí do vedení.

Další třetina začne přibližně v 13:08.

40:01

40:35
    Domácí jen odevzdali kotouč a Traktor tak může jít dopředu.

41:34
    Nyní se hra přerušila, když hosté provinili zakázaným uvolněním.

42:09
    Jevgenij Alikin si poradil s pokusem z pravého kruhu a podržel tak domácí tým.

42:48
    Posléze je tady další zakázané uvolnění Čeljabinsku.

43:50
    Traktor je ve třetí periodě velmi aktivní a opět drží puk ve své moci, ovšem následnou střelu skvěle vyrazil Jevgenij Alikin.

44:36
    Posléze se Chabarovsk vymanil z tlaku, když vyhodil puk a následně jej chvíli držel ve středním pásmu.

45:12
    Domácí se snad poprvé ve třetí periodě dostali ke střele, ale s tou si poradil hostující brankář.

46:54
    Opět se hra přerušila až něco málo po čtyřech minutách, když se domácí provinili ofsajdem.

47:35
    A opět už je Traktor natlačený v útočném pásmu, kde se snaží něco vymyslet, ale následná střela byla zblokována.

48:08
    Poté domácí vyhodili kotouč ze své třetiny, ale jsou pod velkým tlakem.

48:32
    Posléze chtěl něco vymyslet Alexandr Gorškov, ovšem ztratil kotouč při přechodu přes modrou čáru.

49:07
    Posléze se Vladislavu Ušeninovi povedlo vyhodit puk ze své třetiny a Amur tak může vystřídat.

50:00
    Je před námi posledních deset minut základní hrací doby. Amur sice stále vede 2:1, ale v této periodě je pod velkým tlakem a stále se jen brání. Aktuální střely na bránu ve třetí dvacetiminutovce jsou 0:7.

50:46
    Chabarovsk se nyní dobře ubránil a následně měl puk pár sekund ve svém držení.

51:02
    Následně se opět krátce po čtyřech minutách nepřerušené hry dopustili domácí ofsajdu.

51:26
    Jonas Enlund se dostal do zakončení, ale Jevgenij Alikin byl připraven a chytil kotouč do lapačky.

52:19
    Hostům utíká čas velmi rychle a Amur se snaží hru co nejméně přerušovat.

52:28
    Nyní to ovšem byli opět domácí, kteří dali rozhodčím důvod přerušit hru, když se jim nepovedl přechod přes modrou čáru.

53:09
    Nyní se Chabarovsk dokonce dostal do zakončení, ale s tím si poradili hosté.

53:50
    Domácí asi dostali při krátké komerční přestávce pokyny taky útočit a dostali se hned ke dvěma střelám, ovšem ty úspěch nepřinesly.

54:07
    Následně se hra přerušila, když skončil puk v hledišti po zblokované přihrávce.

54:18
    Gleb Korjagin se dostal do zakončení, ale byl pod tlakem a tak jeho střela byla slabá a dopředu může jít Traktor.

55:19
    Domácí se poslední minuty brání velmi dobře a nebojí se podívat také do útočného pásma.

55:55
    Amur tentokrát skvěle vyhodil kotouč ze svého pásma a může vystřídat svoji pětku.

56:10
    Posléze se Danil Fajzullin ocitl v ofsajdovém postavení a následuje buly ve středním pásmu.

56:49
    Hra ve třetí třetině velice rychle ubíhá a ještě rychleji hostům, kteří se po začátku periody dostali do tlaku, ovšem nyní se dění na ledě srovnalo.

57:02
    Poté ale Chabarovsk vyhodil kotouč jen na zakázané uvolnění.

57:08
    Následně ale hosté prohráli buly a domácí se dostali do přečíslení 2 na 1, ovšem po následné přihrávce přišla střela Vladislava Ušenina, která byla zblokována do ochranné sítě.

57:15
    Ryan Stoa nedostihl kotouč a je tak hostům odpískáno zakázané uvolnění.

57:23
    Pravděpodobně je rozhodnuto, jelikož domácí dávají třetí branku! Valentin Pjanov vyhrál buly před bránou soupeře, po kterém se dostal ke kotouči DANIL FAJZULLIN a ten si parádně poradil s brankářem, když bekhendem zakončil za jeho záda! Asistence: Valentin Pjanov.
    57:23 Danil FAJZULLIN - 3:1

58:20
    Následně se opět dostali ke střele domácí, ale ta tentokrát skončila jen vedle brány.

58:46
    Traktor nyní vyhodil kotouč ze svého pásma, ale zakázaní uvolnění to nakonec nebude.

59:03
    A opět to jsou domácí, kteří se dostali do zakončení, ale s ním si tentokrát Alexandr Sudnicin poradil.

59:24
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Maxim Kondratěv – 2 min., držení).

59:24
    Hosté hrají bez brankáře!

59:34
    Následně přišla střela domácích, ovšem ta skončila ztečována vedle hostující svatyně.

59:55
    Nikita Nikitin se dostal ke střele z pravé strany, ale minul domácí bránu.

Je konec a Chabarovsk vítězí 3:1. Už ve 3. minutě předvedl fantastické sólo Marsel Šolochov, když si obešel obránce a následně zakončil mezi betony domácího gólmana. V 9. minutě ovšem bylo srovnáno. Gleb Korjagin rozjel celou akci a po přihrávce z pravé strany taky zakončil kotouč do brány a srovnal. Ve 29. minutě se Traktor dostal do šance a vstřelil gól v přesilovce, ovšem ten nebyl uznán, jelikož bylo do kotouče kopnuto úmyslně. Ve 31. minutě se právě potrestaný hráč Vitalij Aťušov dostal hned po vyjetí z trestní lavice dostal do zakončení, se kterým si zkušeně poradil a poslal domácí do vedení. Na začátku třetí periody měl Traktor velký tlak, ovšem branku vstřelit nedokázal a v 58. minutě nakonec rozhodl domácí Fajzullin, který se dostal po buly do zakončení a bekhendem překonal Sudnicina.

Statistiky utkání:

Střely na branku: 22:24
    Zblokované střely: 9:9
    Vyloučení: 2:2
    Vyhrané buly: 24:21
    Bodyčeky: 9:14

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (13:40:27)

Michal Raška

Góly a asistencie: 9. Koriagin (Gorškov, Vl. Ušenin), 31. Aťušov (Dedunov, Kolář), 58. Fajzullin (Pjanov) – 3. Šolochov

Amur Chabarovsk: Alikin (Kašík) – Kolář (A), Kondratěv, Koriagin, D. Vorobjov, Aťušov (C), Jordán – T. Zohorna, Pjanov, Fajzullin – Potěchin, Železkov, Rudenkov – Vl. Ušenin, Vj. Ušenin (A), Gorškov – Dedunov, Kuznecov, Popugajev – Kacuba.
    Traktor Čeljabinsk: Sudnicin (Demčenko) – Nikitin, Bailen, , Riasenskij, A. Petrov, Želdakov, N. Chlystov – Enlund, Szczechura (C), Bergström – Glinkin (A), Polygalov (A), Kravcov – Šolochov, Stoa, Lapenkov – Mošarov, Rybakov, Kokujov – Šipin.

Rozhodca: Evgeny Kochetov, Anton Lavrentyev – Dmitry Golovlyov, Artyom Savenkov