Columbus – Pittsburgh 7:6 (kon.) | NY Islanders – Buffalo 4:5 (kon.) | Washington – Carolina 4:5 (po pr.)
Toronto – Detroit 6:2 (kon.) | St. Louis – Dallas 3:1 (kon.) | Colorado – Minnesota 4:3 (po pr.)
Vegas – LA Kings 2:0 (kon.) | Edmonton – Calgary 4:3 (kon.) | Boston – Philadelphia 1:4 (kon.)
Edmonton Oilers
4:3 (1:3, 2:0, 1:0)
Calgary Flames
cz Sobota 29.09.2018, 21:00 • Rogers Place, Edmonton • Príprava NHL

Ode mě je to pro dnešek vše. Těším se na Vás zase příště. (23:42:59)

Buly: 46%:54%

Zápas končí! Calgary i přes skvělý vstup do utkání nestačilo na Edmonton. Domácí se dostali do vedení zásluhou Khairy. Následné trefy hostů z holí Gaudreaua, Bennetta a Lindholma však znamenaly dvougólové vedení Flames po první periodě. Edmonton se ve druhé třetině zvedl a zásluhou branek McDavida a Yamamota zápas vyrovnal. Ve třetí třetině zápas rozsekl opět Yamamoto. Edmonton dnes vítězí 4:3.

Staňte se fanoušky NHL.cz!

59:48
    Přesně dvanáct sekund před koncem si hosté berou oddechový čas. Domácí se totiž provinili zakázaným uvolněním.

59:40
    Andersson zachytil puk ve středním pásmu a okamžitě jej posílá k bráně Edmontonu.

59:04
    Bennett byl v dobré pozici, ale nakonec přestřelil. Calgary se konečně usadilo v útočném pásmu a hraje bez brankáře.

58:22
    Obránci Oilers si počínají velmi zkušeně a dostávají puky ven z pásma. Calgary se zatím nedaří udělat tlak před Talbotem.

57:34
    Jeřábek vyhodil puk po mantinelu do středního pásma. Jeho spoluhráči tak mohou dostřídat.

56:39
    Přestože Oilers vedou, tak se snaží hrát aktivně i dopředu. V těchto chvílích mají zase oni víc ze hry.

55:37
    Se střelou Aberga měl Smith drobné komplikace. Vyrazil tuto ránu pouze před sebe a měl štěstí, že nikdo nebyl připraven k dorážce.

54:55
    Lucic přihrál Draisaitlovi, který se natáhl ke střele. Smith zareagoval a nepřipustil komplikace.

54:15
    Mike Smith musel vyjet z brány a pomoct spoluhráčům s rozehrávkou. Té se ujímá Prout.

53:30
    Nabídka na teč od Jankowskeho se neujala. Edmonton zažehnal nebezpečí a oba celky střídají.

52:29
    Opět velký závar před Talbotem. Tentokrát v nepřehledné situaci stačil zasáhnout pravým betonem.
    51:57 Skvělý zákrok Talbota

51:57
    Fantastický zákrok Talbota proti Dubemu. Centr Calgary si najel za obranu a ocitl se úplně sám proti brankáři. S bekhendovou kličkou ale neuspěl.

51:35
    Chiasson si nahodil puk do útočného pásma a rychle za ním spěchá.

50:50
    Střela Hamonica bylo sražena do ochranné sítě. Po komerční přestávce se bude pokračovat.
    49:59 Tyčka hostů, na kterou Talbot nemohl reagovat

49:59
    Z nenápadné rány to zazvonilo za Talbotem. Nechybělo moc a bylo by srovnáno.

48:56
    Domácí dojeli kotouč a zakázané uvolnění se nepískalo.
    47:29 McDavid nachystal šanci pro Boucharda

47:29
    McDavid objel bránu a nachystal palebnou pozici pro Boucharda, který trefil pouze brusle Riedera. Halou to opět zahučelo. Musel zasahovat i Smith, který však udržel betony na zemi a neinkasoval.

46:54
    Bennett dobře vypomohl obraně a získal kotouč pro sebe. Přihrál spoluhráči a zamířil na střídačku.

46:06
    Střela finského zadáka Välimäkiho skončila v náruči Talbota. Následuje komerční přestávka.

45:41
    Další přerušení, tentokrát se bude vhazovat po pravici brankáře Talbota.

45:15
    Hosté vyhazují puk přes všechny čáry. Domácí zakládají protiakci.

45:00
    Klefbom zahrál vysokou holí, a tak domácí musí být vyhoštěni z pásma.

43:37
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Druhou branku v zápase si připisuje KAILER YAMAMOTO, od jehož bruslí se puk odrazil za záda Smithe. Edmonton teda získává náskok ještě před tím, než začne jeho početní výhoda. Asistence: Drake Caggiula a Evan Bouchard.

43:18
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Bennett – 2 min., sekání).

43:10
    Gaudreau rychle najel do pásma, dostal puk na levé křídlo a tvrdě vypálil. Talbot vyrazil vyrážečkou.

42:17
    Ryan nabídl puk před bránu Mangiapanemu. který ukázal své rychlé ruce a zakončil. Talbot však vyšvihl rameno a nepustil kotouč za svá záda.

42:00
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Nurse – 2 min., hákování).

41:38
    Flames špatně rozehráli a pískalo se zakázané uvolnění.

41:05
    Mangiapane vyzýval bekhendem na teč. Jeho přihrávka však byla velmi prudká a těžko zpracovatelná.

40:35
    První akce domácích ve třetí třetině nebyla úspěšná. Nepovedlo se jim zavézt puk do třetiny.

40:01

Druhá třetina je u konce. Edmonton byl aktivnější a nakonec dokázal vyrovnat. Třetí třetina nám jistě nabídne opět zajímavou podívanou. Začne přibližně ve 23:00.

Dle oficiálních statistik nakonec branka nebyla připsána Jakubu Jeřábkovi ale Kaileru Yamamotovi.

40:00

39:15

39:06
    Tkachukova střela z pravého křídla nadělala Talbotovi potíže. Ten nakonec stačil pravým betonem vyrazit do rohu.

38:19
    Khaira sice plácl do puku, ale z pásma jej nedostal. Edmonton prožívá velmi těžké střídání.

37:40
    Backlund měl obrovskou šanci! Mangiapane se vytočil před bránou a bekhendem mu poslal přímou přihrávku ke střele. Talbot však Švéda skvěle vychytal.

37:15
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Draisaitl – 2 min., držení).

36:29
    Rozhodčí u videa zřejmě ještě prozkoumá, jestli branka bude patřit Jakubu Jeřábkovi nebo Yamamotovi, protože se možná jednalo o vlastní gól.
    35:27 KAILER YAMAMOTO - 3:3

35:27
    Je vyrovnáno! KAILER YAMAMOTO vybojoval puk, objel šíři pásma a z pravé strany poslal jemnou žabičku před bránu. Tam si sjel český bek Jakub Jeřábek a díky jeho důrazu si srazil obránce kotouč do brány. Smith neměl šanci na reakci. Asistence: Jujhar Khaira.

34:40
    McDavid nejprve nezpracoval pobídku spoluhráče z pravé strany. Pak se vydal dopředu na opačné straně Gaudreau. Vypálil však pouze do připraveného Talbota.

33:48
    Draisaitl si dlouho chystal puk. Nakonec po dlouhém váhání vypálil velmi tvrdě. Smith měl štěstí, že rána šla vedle.

32:42
    Ve chvíli, kdy se Rieder vrací do hry, tak vypálil velmi tvrdě Hanifin. Obránce Calgary ale orazítkoval pouze zadní mantinel.

31:57
    Lindholmovu ránu z pravého kruhu dokázali domácí beci skvěle vykrýt. Puk už opustil útočné pásmo hostů a obě mužstva střídají.

31:12
    Nurse i s přispěním nepřesnosti v rozehrávce Flames dokázal kotouč dostat dostřední třetiny.

30:54
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Rieder – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

30:42
    Nejprve si najel mezi kruhy Tkachuk a vypálil přímo do betonu, a pak právě tento hráč zpoza brány vyzval Frolíka. Český útočník trefil střed brány, kde Talbot stál.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

29:48
    Brodziak čistě vyhrál buly přímo na Jakuba Jeřábka, který ukázal, že umí tvrdě vypálit. Smith však střelu dobře viděl.

29:46
    Nahození Khairy brankář Smith v pohodě lapil a zase na malou chvíli přerušil hru.

28:54
    Domácí pokračují v aktivní hře a snaží se dobrým pohybem si vynutit další přesilovky.
    27:21 CONNOR MCDAVID - 2:3

27:21
    CONNOR MCDAVID si celou akci založil, a pak také zakončil. Nahodil puk směrem k bráně a v nepřehledné situaci dokázal Draisaitl svému kapitánovi kotouč vrátit. McDavid pak už neměl problém dát branku. Asistence: Leon Draisaitl a Oscar Klefbom.

27:05
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Välimäki – 2 min., sekání).

26:40
    McDavid se dostal do mezikruží, odkud stačil vypálit. Branku o kousek minul a halou to jen tak zahučelo. Navíc byl faulován a Edmonton si zahraje početní výhodu.

25:44
    Gaudreau uvolnil Lindholma, který se trochu ztratil ve svých kličkách.

24:50
    Smith si dovolil hodně! Objel svou bránu a riskantně rozehrál. Měl štěstí, že mu nikdo z domácích neklepl do hokejky a nevyužil jeho váhání.

24:15
    Ryan vybojoval touš a ihned se hnal do útočné třetiny. Místo střely se rozhodl přihrávat a nemyslel to vůbec zle.

23:32
    Rieder, díky své rychlosti, další zakázané uvolnění zneutralizoval. Edmonton se pokouší dostat více do hry, než v první třetině.

23:00
    V době, kdy se Edmonton ubránil přesilové hře Flames se dopustil icingu.

22:39
    Bekhendové zakončení Mangiapaneho si Talbot pokryl. Útočník Flames nedokázal puk zvednout, a tak tohle příliš nebezpečné nebylo.

22:10
    Rozhodčí nejprve signalizovali příliš mnoho hráčů Calgary na ledě. Nakonec si však trest ještě rozmysleli a Calgary vyloučeno nebude.

21:45
    Edmonton je už ve čtyřech. Stále se však musí bránit náporu.

21:13
    Giordano vypálil zápěstím, ale jeho pokus moc nebezpečný nebyl. O trest si koledoval útočník Lindholm, který trefil Talbota do lapačky. Sudí ale vylučovat nebudou.

20:55
    Tkachuk dostal nabito, ale Calgary hraje zatím svoji dvojnásobnou přesilovku bez střelby.

20:35
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Brodziak – 2 min., faul loktem).

20:01

První perioda je u konce. Viděli jsme v ní 4 branky a velmi dobrý hokej. Calgary je zatím aktivnější a zaslouženě vede. Uvidíme, co nám borci na obou stranách předvedou ve druhé třetině, která začne přibližně ve 22:03.

20:00

19:39
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Draisaitl – 2 min., vysoká hůl).

18:59
    Tvrdá rána od modré čáry od Giordana se neujala mezi třemi tyčemi. Talbot zatím odolává náporu Flames.

18:32
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Benning – 2 min., hákování).
    18:02 ELIAS LINDHOLM - 1:3

18:02
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Talbot potřetí inkasuje! Tentokrát jej překonal ELIAS LINDHOLM, který si počkal na puk, dostal ho do jízdy a zápěstím skvěle vypálil do horního rohu. Asistence: Mark Giordano a Mikael Backlund.

17:35
    Backlund odvedl dobrou práci na brankovišti, ale Frolík mu nakonec nedokázal kvalitně přihrát. Oilers se osvobozují výhozem, který ale nekončí icingem.

17:05
    Hanifin přidržel touš a rozehrál jej na rozjetého Dubeho. Ten se však neprokousal až k zakončení.

16:44
    Edmontonu se teď příliš nedaří dostávat do útočné třetiny.
    15:44 SAM BENNETT - 1:2

15:44
    Hosté vedou! SAM BENNETT si počkal na přihrávku Jankowského, který mu ji předložil ideálně. Sice Bennett pálil z velké dálky, ale nakonec dokázal propálit Talbota, přestože si domácí brankář na střelu sáhl. Asistence: Mark Jankowski a Juuso Välimäki.
    14:45 Šance Brodziaka a skvělý zákrok Hamonica

14:45
    Edmonton se řítil do šance, kterou nakonec Brodziak nevyužil. Skvělý obranný zákrok tam předvedl Hamonic a střelu vychýlil.

14:16
    Frolík hledal v předbrankovém prostoru svého spoluhráče, ale Czarnikovi pak kotouč přeskočil hůl.

13:53
    Hosté mají momentálně víc ze hry. Snaží se dobře bruslit a zatím se jim to celkem daří.

12:47
    Bennettova pobídka před bránu hůl Jankowského nenašla. Rychlá akce Flames končí neúspěšně.

12:13
    Střela od modré čáry ze strany domácího hráče se neujala. Smith předvedl dobrý zákrok.
    11:13 JOHNNY GAUDREAU - 1:1

11:13
    Také hosté využívají svou první početní výhodu. JOHNNY GAUDREAU si počkal na střelu Lindholma a dorazil jeho ránu, kterou vyrazil Talbot betonem před sebe. Asistence: Elias Lindholm a Mark Giordano.

11:00
    Calgary tlačí svého soka v pásmu.

10:18
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Larsson – 2 min., podrážení).

09:45
    Přihrávka Pelusa nikoho nenašla. Hosté jsou ale znovu velmi aktivní.

08:59
    Giordano drží puk za bránou a čeká až jeho spoluhráči vystřídají, ať jim může přihrát.

08:15
    Nahození Giordana vyrazil Talbot před sebe. Nikdo z hráčů v bílém puk za jeho záda nedorazil.

07:56
    Larsson byl důrazný a vybojoval puk na Gaudreauovi. Následně pálil Frolík přímo do připravené lapačky Talbota.

06:58
    McDavid opět v hlavní roli. Jak je jeho zvykem, tak dokázal projet útočným pásmem a snažil se připravit gólovou pozici pro spoluhráče. Na jeho nabídku však nikdo nezareagoval.

06:16
    Průnik po levém křídle Kassianovi úplně nevyšel. Ke kotouči se dostal Smith, který vypomohl hostům rozehrát.

05:10
    Edmonton pokračuje v aktivní hře a stále se tlačí dopředu.
    03:37 JUJHAR KHAIRA - 1:0

03:37
    Domácí využili přesilovku. Caggiula předal puk McDavidovi, který uvolnil na levé straně JUJHARA KHAIRU, a ten dokázal propálit Smithe. Asistence: Connor McDavid a Drake Caggiula.

03:07
    McDavid vzal puk v obranném pásmu, projel celým kluzištěm a z pravého křídla vypálil do vyrážečky připraveného Smithe.

02:43
    Backlund se přitiskl na mantinel a dokázal dostat puk z obranného pásma.

02:30
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Peluso – 2 min., podrážení).

02:09
    Nejprve se do šance tlačil Bennett, ale nedokázal propasírovat touš mezi betony Talbota. Na druhé straně pak vyrazil kupředu McDavid a našel hůl Nugenta-Hopkinse, který předvedl první střelecký pokus Oilers.

01:35
    Poprvé si na kotouč sáhl i brankář Talbot. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

00:54
    Calgary začalo aktivně. Giordano vypálil, ale minul bránu. Velmi povedené střídání předvedl Dube.

00:20
    První zakázané uvolnění Edmontonu.

00:01

Před zápasem ještě zazní tradičně kanadská hymna.

Edmonton nastoupí tradičně v krásných oranžových dresech a hosté v bílé barvě.

Edmonton Oilers: Talbot (Koskinen) – Larsson, Jeřábek, Nurse, Bouchard, Klefbom, Benning – Khaira, Rieder, Lucic, Brodziak, Draisaitl, Chiasson, Kassian, Aberg, Yamamoto, Caggiula, Nugent-Hopkins, McDavid

Calgary Flames: Smith (Rittich) – Hamonic, Hanifin, Andersson, Giordano, Välimäki, Prout – Ryan, Backlund, Gaudreau, Peluso, Tkachuk, Czarnik, Lindholm, Dube, Frolík, Jankowski, Bennett, Mangiapane

Rozhodčí: Hebert, Kozari – Alphonso, Knorr.

Dnešním soupeřům se v přípravných zápasech celkem daří. Calgary již odehrálo celkem 9 zápasů, ve kterých čtyřikrát vyhrálo a třikrát prohrálo v prodloužení. Edmonton má na svém kontě zápasů 6 a také čtyřikrát zvítězil. Fanoušci hokeje se teda mohou těšit na velmi kvalitní zápas. Je možné, že v utkání uvidíme hned tři české zástupce, jelikož za Calgary hraje David Rittich společně s Michaelem Frolíkem a v širším kádru Oilers působí Ostap Safin a Jakub Jeřábek.

Pěkný sobotní večer při sledování online přenosu zápasu přípravy na NHL. Dnes večer změří síly celky Edmontonu Oilers a Calgary Flames. Zápas začíná ve 21:00. Přeji příjemnou zábavu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Daniel Fekets

Góly a asistencie: 4. Khaira (McDavid, Caggiula), 28. McDavid (Draisaitl, Klefbom), 36. Yamamoto (Khaira), 44. Yamamoto (Caggiula, Bouchard) – 12. Gaudreau (Lindholm, Giordano), 16. Bennett (Jankowski, Välimäki), 19. Lindholm (Giordano, Backlund)

Rozhodca: Hebert, Kozari – Alphonso, Knorr