Columbus – Pittsburgh 7:6 (kon.) | NY Islanders – Buffalo 4:5 (kon.) | Washington – Carolina 4:5 (po pr.)
Toronto – Detroit 6:2 (kon.) | St. Louis – Dallas 3:1 (kon.) | Colorado – Minnesota 4:3 (po pr.)
Vegas – LA Kings 2:0 (kon.) | Edmonton – Calgary 4:3 (kon.) | Boston – Philadelphia 1:4 (kon.)
Colorado Avalanche
4:3 (1:0, 1:1, 1:2 - 1:0)
Minnesota Wild
cz Sobota 29.09.2018, 03:00 • Pepsi Center, Denver • Príprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Zdravím všechny příznivce ledního hokeje, vítejte při sledování zámořské NHL! Nejlepší hokejová liga světa nabídne v noci z pátku na sobotu dalších sedm přípravných zápasů. Zde budete moci sledovat duel mezi dvěma týmy z Centrální divize. Colorado Avalanche přivítají Minnesotu Wild. Úvodní vhazování bude přitom v Pepsi Center vhozeno v 03:00! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.

COLORADO AVALANCHE

Avalanche vstoupí do svého pátého přípravného utkání před sezonou 2018/2019 s bilancí jedné výhry a tří porážek. Naposledy se utkali ve čtvrtek doma s Dallasem Stars, přičemž zaznamenali prohru 1:3. Jejich jedinou branku přitom obstaral ve 14. minutě při přesilovce útočník Ty Lewis.

Poslední přípravný zápas sehrají hokejisté Colorada v pondělí, 1. října, na ledě Stars. Sezonu 2018/2019 pak zahájí v pátek, 5. října, domácím mačem proti dnešnímu soupeři, tedy Wild.

MINNESOTA WILD

Wild mají v přípravě před novou sezonou odehráno už šest zápasů, přičemž se mohou pochlubit bilancí dvou výher a čtyř porážek. V minulém utkání se střetli doma s Winnipegem Jets a porazili je 4:3. Dva kanadské body (gól, asistence) si proti Tryskáčům připsal útočník Erik Staal. Vítěznou branku vstřelil v 56. minutě obránce Jared Spurgeon.

Na ledě Colorada Avalanche dnes sehraje Minnesota poslední přípravné utkání. Se stejným soupeřem se navíc potká hned v prvním zápase sezony 2018/2019.

STATISTICKÉ POROVNÁNÍ DNEŠNÍCH SOUPEŘŮ
    (Statistiky: Příprava před sezonou 2018/2019)

(1:0, 3:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 9. Zucker (Staal, Granlund), 24. Read (Spurgeon, Fehr), 31. Coyle (Brodin, Greenway), 37. Coyle (Eriksson Ek, Dumba), 41. Koivu (Parise, Spurgeon), 43. Coyle (Brodin, Eriksson Ek), 54. Parise (Koivu, Dumba)

Brankáři: A. Stalock (16 zákr., 0 OG) – P. Grubauer (26 zákr., 6 OG)

ČEŠI A SLOVÁCI V TOMTO UTKÁNÍ

Do tohoto utkání nezasáhne žádný český ani slovenský hokejista.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Příjemnou sobotní noc! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování přípravného utkání NHL mezi týmy Colorado Avalanche a Minnesota Wild.

Colorado Avalanche: Grubauer (Varlamov) – Barrie, Johnson (A), Zadorov, Cole, Barberio, Girard – Calvert, Kerfoot, Dries, Jost, Wilson, MacKinnon (A), Compher, Toninato, Bourque, Nieto, Landeskog (C), Rantanen

Minnesota Wild: Stalock (Hammond) – Murphy, Dumba, Brodin, Pateryn, Prosser, Bartkowski – Coyle (A), Read, Eriksson Ek, Hendricks, Zucker (A), Foligno, Greenway, Fehr, Niederreiter, Rau, Granlund (A), Brown

Rozhodčí: Trevor Hanson, Tim Peel – Kiel Murchison, Darren Gibbs.

MNS: Stalock – Bartkowski, Pateryn – Zucker, Fehr, Granlund

Zahajovací formace obou mužstev nastoupeny na modrých čarách, v Pepsi Center zazní americká státní hymna.

Hymna je minulostí, přípravné utkání mezi Avalanche a Wild začne co nevidět.

Na úvodní vhazování se staví Gabriel Landeskog a Eric Fehr, jdeme na to!

00:01

00:03
    Na buly byli úspěšnější hosté.

00:22
    K první střele se ale dostali domácí, konkrétně Rantanen. Brankář Minnesoty vyrazil sovu vyrážečkou.

01:11
    Na opačné straně vystřelil od modré Dumba, puk skončil v Grubauerově lapačce.

01:29
    Nahození Nieta od levého mantinelu, pro Stalocka snadná práce.

02:08
    Nepřesná rozehrávka Colorada, zakázané uvolnění se ale pískat nebude.

02:17
    Následnou útočnou akci Wild zastavují čároví a spolu s nimi ofsajd.

02:54
    MacKinnonova útočná akce neměla dlouhého trvání, hrát mohou zase hosté.

03:18
    Střelecký pokus Bartkowského zablokován Wilsonem do ochranné sítě.

03:20
    Vhazovalo se po pravici Philippa Grubauera.

03:59
    Coyle se snažil projet s kotoučem do útočného pásma, obrana Avs byla ovšem pozorná.

04:27
    Z levé strany zkoušel vystřelit Foligno, avšak minul Grubauerovu bránu.

05:32
    Avalanche se na moment udrželi v útočném pásmu, do nějaké vážnější šance se ale dostat nedokázali.

05:54
    Girard s pukem za vlastní bránou, oba týmy prostřídávají své formace.

06:02
    MacKinnonův pokus z levého kruhu, Stalock vyráží.

06:25
    Avs jsou v úvodních minutách aktivnějším týmem.

07:11
    Střely na bránu: 8 – 2

07:19
    Pěknou střelu Niederreitera z otočky vyrazil Grubauer do ochranné sítě. Následuje první reklamní přestávka.

07:19
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Alexander Kerfoot – 2 min., nedovolené bránění).

07:19
    Konec reklamní přestávky, Wild si zahrají první přesilovou hru dnešního utkání. Vhazuje se po levici Philippa Grubauera.

07:26
    Hokejistům Colorada se podařilo ihned po vhazování vyhodit.

08:20
    První polovina z trestu Kerfoota je pryč. Grubauer zatím zasahovat nemusel.

08:33
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Joel Eriksson Ek – 2 min., nedovolené bránění).

08:33
    Poměr sil na ledě se nám srovnává. Vhazování po levici Alexe Stalocka.

09:19
    Domácí v plném počtu. Začíná jejich zkrácená přesilovka.

09:40
    MacKinnon to zkusil z levé strany, na Stalocka si ale nepřišel.

10:18
    Barrie vypálil z první, netrefil však bránu. Kotouč následně opustil útočné pásmo Avs.

10:33

11:01
    Máme za sebou prvních jedenáct minut utkání. Hraje se zatím bez branek.

11:33
    Girardova střela od modré zablokována Fehrem, Stalock tak mohl zůstat v klidu.

11:50
    O kotouč se usilovně bojuje v levém rohu v obranné zóně Divočiny.

12:33
    Pokus Zadorova od levého mantinelu zastavila rukavice Stalocka. Na řadu přichází druhá reklamní přestávka.

12:33
    Zpět do akce! Landeskog a Greenway na vhazování po pravici Alexe Stalocka.

13:34
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Avalanche otevírají ve čtrnácté minutě skóre dnešního utkání! Po zaváhání Brodina prostřeluje Stalocka z mezikruží ALEXANDER KERFOOT. Pro čtyřiadvacetiletého útočník první trefa v přípravě, 1:0! Asistence: Tyson Barrie, Nikita Zadorov.
    13:34 Alexander KERFOOT - 1:0

14:26
    Střely na bránu: 14 – 4

14:32
    Readova střela z pravé strany, brankář Avs vyráží vyrážečkou do rohu.

14:58
    Střelecký pokus Bartkowského, za Grubauerem zvoní branková konstrukce!

15:20
    Minnesota po obdržené brance trochu zabrala a drží svého soupeře nyní pod tlakem.

15:51
    Brodin zkusil štěstí od modré čáry, avšak minul.

16:23
    Domácí vyhodili přes všechny čáry na zakázané uvolnění, hra se vrátí zpět do jejich obranné třetiny.

16:52
    Colorado s toušem ve vlastní zóně, oba celky prostřídávají své formace.

17:59
    Šanci si nyní vytvořil Dries, Stalock byl ovšem připraven na správném místě.

18:25
    První třetina plyne poměrně rychle.

18:58
    Střela Colea od modré čáry byla zablokována hned prvním bránícím hráčem.

19:01
    Ohlášena byla poslední minuta úvodní periody.

19:51
    Landeskog doprava na MacKinnona, ten ale minul Stalockovu svatyni.

19:58
    V první třetině se už nic dalšího nestane.

20:00
    Po 1. třetině: Avalanche vs Wild 1:0

Po úvodní dvacetiminutovce přípravného utkání mezi Avalanche a Wild mohou být spokojenější domácí hokejisté, kteří vedou 1:0. Branku vstřelil ve čtrnácté minutě jejich útočník Alexander Kerfoot. Avs byli jinak v první třetině lepším týmem. Svého soupeře přestříleli poměrem 18-5.

Trestné minuty: 2 – 2

Hokejisté Colorada a Minnesoty jsou zpět na ledové ploše. Druhá část začne za několik málo okamžiků.

20:01

20:14
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Wild hned zkraje druhé třetiny srovnávají skóre! Nepřesnou rozehrávku Colorada potrestal po Zuckerově přihrávce zpoza brány MIKAEL GRANLUND. 1:1! Asistence: Jason Zucker.
    20:14 Mikael GRANLUND - 1:1

21:22
    Cole střílel bez přípravy od modré čáry, minul ale tři tyče.

21:33
    Avs si berou vedení rychle zpět! Velmi pohlednou kombinaci zakončil po Kerfootově přihrávce TYSON JOST. Stalock neměl šanci zasáhnout. 2:1! Asistence: Alexander Kerfoot, Colin Wilson.
    21:33 Tyson JOST - 2:1

22:21
    Domácím odpískána hra vysokou holí, vhazovat by se mělo podle signalizace sudích ve střední třetině.

22:39
    Postavení mimo hru ze strany hokejistů Colorada.

22:53
    Bekhend Kerfoota z levé strany zablokován, Stalock mohl zůstat v klidu.

23:46
    Stalock si vzal na starost rozehrávku Wild, vyhodil ale puk na zakázané uvolnění.

23:53
    Po vyhraném vhazování Landeskoga vystřelil od modré čáry Zadorov. Gólman Divočiny ovšem dokázal vyrazit.

24:42
    Avalanche jsou opět nastěhovaní v útočném pásmu.

24:53
    Čároví jim ale nyní pískají přihrávku rukou a vhazovat se za moment bude ve střední zóně.

26:13
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Ryan Murphy – 2 min., podrážení).

26:13
    Po reklamní přestávce budeme sledovat druhou početní převahu domácí Laviny.

26:13

26:20
    Fehr byl na buly úspěšnější, jeho spoluhráči se následně postarali o vyhození.

27:14
    Začíná druhá minuta z Murphyho trestu, Avalanche se zatím nic nepodařilo vymyslet.

27:53
    Girard nabil doprava Kerfootovi, Stalock ale vyrazil betonem.

28:13

28:21
    Střely na bránu: 23 – 7

28:56
    Nieto nebezpečně dotíral na brankovišti soupeře. Stalock zde ovšem stihl dostat kotouč včas do svého držení.

29:16
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Erik Johnson – 2 min., držení).
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

29:16
    Druhou početní výhodu si zahrají také hokejisté Minnesoty. Vhazování po levici Philippa Grubauera.

29:23
    Dumba to ihned zkusil z levého kruhu, německý gólman ve službách Avs vyrazil.

29:40
    Toninato vyslal do šance při vlastním oslabení Calverta, Stalock ale předvedl dobrý zákrok.

30:24
    Granlund vystřelil z levé strany nepřesně.

31:16

31:33
    Johnson, navrátilec z trestné lavice, s rozehrávkou nespěchá. Oba celky pomalu dostřídávají.

32:01
    Odehráno 32 minut. Avalanche vedou v přípravném utkání nad Wild stále 2:1.

32:17
    Hra přerušena, je tu reklamní přestávka.

32:17
    Střídání v týmu Minnesota Wild: ze hřiště odešel Alex Stalock, přišel Andrew Hammond.

32:17

32:19
    Landeskoga nakonec vystřídal v kruhu pro vhazování Rantanen.

34:36
    Střely na bránu: 29 – 11

34:46
    Zakázané uvolnění v podání hokejistů Colorada.

35:35
    Hendricksova střela z levého kruhu pro vhazování končí v Grubauerově náručí. 4 minuty a 25 vteřin před koncem druhé třetiny proběhne další reklamní přestávka.

35:35
    Konec reklamní přestávky, Jost a Hendricks na vhazování po pravici Philippa Grubauera.

35:38
    Ihned po buly vystřelil Brown, gólman Avs ale zapsal další úspěšný zásah.

37:05
    Rychlé tempo hry z první třetiny poněkud opadlo.

38:20
    Střelecký pokus Dumby od modré tečován Niederreiterem, avšak mimo Grubauerovu bránu.

38:58
    Murphyho střela z levé strany zablokována, Grubauer tak znovu bez práce.

39:01
    Hlasatel ohlásil poslední minutu druhého dějství.

39:25
    Kerfoot byl při samostatném úniku faulován Brodinem, uvidíme trestné střílení!

39:25
    Trestné střílení nebylo proměněno. Kerfoot trefil pouze horní tyč Hammondovy svatyně.

39:25
    Necelých 35 vteřin před koncem druhé třetiny se vhazuje po levici Andrewa Hammonda.

39:59
    Wild se ještě v posledních vteřinách snažili něco vymyslet, avšak úspěšní nebyli.

40:00
    Po 2. třetině: Avalanche vs Wild 2:1

Čtyřicet minut přípravného utkání mezi Avalanche a Wild je minulostí a domácí hokejisté si stále drží jednogólový náskok. Tempo hry ale ve druhé třetině poněkud opadlo.

Trestné minuty: 4 – 4

Obě mužstva jsou zpět na ledě Pepsi Center. Závěrečná, třetí perioda začne za malou chvíli!

40:01

40:39
    Prudká střela Pateryna od modré byla zablokována mimo Grubauerovu bránu.

41:18
    Střelecký pokus Niederreitera z levé strany, gólman Avs vyráží ramenem.

41:25
    Následnou útočnou akci domácích zastavuje postavení mimo hru.

41:50
    Nahození Dumby od modré čáry, snadná práce pro Grubauera.

42:08
    Na opačné straně kluziště provětral rukavici Hammonda Bourque. Hra je opět přerušena.

42:29
    Barrieho pokus od modré čáry skončil na zadním mantinelu.

42:41
    Brown se dostal do samostatného úniku, na Grubauera ovšem bekhendovým blafákem nevyzrál.

44:42
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Nate Prosser – 2 min., krosček).

44:42
    V pořadí třetí přesilovka pro domácí. Vhazuje se po levici Andrewa Hammonda.

45:43
    Coloradu se zatím nedaří dostat do nějaké šance.

46:07
    Až nyní to zkoušel Kerfoot, Hammond ale zasahovat nemusel.

46:16
    Domácí využívají přesilovku a jdou do dvoubrankového vedení! Střelecký pokus Kerfoota bez přípravy z pravé strany tečoval za Hammonda MATT CALVERT. 3:1! Asistence: Alexander Kerfoot, Samuel Girard.
    46:16 Matt CALVERT - 3:1

46:44
    Hammond má kotouč ve své moci, proběhne první reklamní přestávka třetí třetiny.

46:44
    Můžeme pokračovat. Landeskog a Fehr na vhazování po pravici Andrewa Hammonda.

47:30
    Zadorov dostal nabito od Landeskoga, minul ovšem bránu.

47:41
    Střely na bránu: 35 – 19

48:12
    Wild se dostávají na dostřel! Bekhendem se mezi Grubauerovy betony prosazuje z předbrankového prostoru NINO NIEDERREITER. 2:3 z pohledu Minnesoty! Asistence: Ryan Murphy, Jason Zucker.
    48:12 Nino NIEDERREITER - 3:2

48:46
    Avs se mohli vrátit zpět do dvoubrankového vedení! Nieto se natlačil před bránu, zakončit mezi Hammondovy betony se mu ovšem nepovedlo.

49:55
    Nacházíme se těsně před polovinou třetí třetiny. Avalanche momentálně vedou nad Wild 3:2.

50:32
    Ofsajd hokejistů Colorada, následuje reklamní přestávka.

50:32
    Zpět do akce! Vhazuje se ve střední třetině před střídačkou Divočiny mezi hole MacKinnona a Greenwaye.

51:16
    Barrie měl skvělou příležitost skórovat, bekhendem z mezikruží ale minul tři tyče.

51:36
    Icing v podání domácího týmu.

51:46
    Dobrá střela od Wilsona z pravého kruhu, Hammond vyrazil betonem.

52:27
    Další zakázané uvolnění domácího Colorada. Vhazovat se tak bude opět poblíž Grubauera.

52:56
    Johnsonova střela od modré čáry zablokována hned prvním bránícím hráčem.

53:26
    Johnson to zkusil znovu, tentokrát už musel Hammond zakročit.

53:51
    Kotouč opustil hrací plochu, hra je tedy sudími přerušena.

53:53
    Vhazovalo se ve středovém kruhu.

54:29
    Avalanche v postavení mimo hru. 5 minut a 31 vteřin před koncem třetí třetiny proběhne další z reklamních přestávek.

54:29
    Landeskog a Fehr v dalším souboji na vhazování. Tentokrát ve střední zóně u trestné lavice Wild.

55:28
    Zucker se rychle obtočil kolem brány soupeře, Grubauer jej ovšem následně vychytal.

55:56
    Niederreiter se dostal s pukem mezi kruhy, vystřelit se mu už ale následně nepodařilo.

56:11
    Necelé čtyři minuty do konce třetí třetiny. Minnesota stále ztrácí jeden gól.

56:31
    Střely na bránu: 39 – 22

57:21
    Nahození Kerfoota ze střední třetiny končí v rukavici Hammonda.

57:39
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Matt Dumba – 2 min., držení).

57:39
    Komplikace pro Wild! Colorado má totiž 2 minuty a 21 vteřin před koncem třetí třetiny k dispozici přesilovou hru.

58:20
    Domácí kombinují v útočné třetině, ke střele se ale zatím nedostali.

58:40
    První polovina z trestu Dumby je minulostí.

58:58
    Hosté srovnávají v předposlední minutě třetí třetiny při vlastním oslabení na 3:3! Při situaci 2 na 1 skóruje dorážkou vlastní střely JASON ZUCKER. Jeho třetí gól v přípravě před nadcházející sezonou! Asistence: Eric Fehr, Greg Pateryn.
    58:58 Jason ZUCKER - 3:3

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny!

59:35
    Kotouč opustil hrací plochu, do návratu Dumby zbývají už pouze čtyři vteřiny.

59:39

60:00
    Po 3. třetině: Avalanche vs Wild 3:3

Po šedesáti minutách vítěze neznáme. Rozhodnout tedy bude muset pětiminutové prodloužení 3 na 3, v případě nutnosti pak ještě mohou proběhnout samostatné nájezdy.

Střely na bránu: 40 – 24

60:01

60:04
    Puk získají domácí hokejisté.

60:25
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Charlie Coyle – 2 min., podrážení).

60:25
    Jedinečná příležitost pro Avalanche rozhodnout dnešní utkání! Vhazování po levici Andrewa Hammonda.

60:30
    MacKinnon sice vyhrál buly, Barrie ale následně chyboval na modré a kotouč zamířil do střední zóny.

61:03
    Barrie střílel z první, avšak nepřesně. Wild se následně daří vyhodit.

61:29
    Po křižné přihrávce MacKinnona pálil z první Rantanen. Kotouč zřejmě po jeho střele prošel za Hammondova záda, brankovou čáru. Rozhodčí se jdou ale raději ještě podívat na video.

61:29
    Je tomu skutečně tak! Avalanche vítězí, autorem rozhodující trefy je tedy ještě jednou MIKKO RANTANEN. Asistence: Nathan MacKinnon, Tyson Barrie.
    61:29 Mikko RANTANEN - 4:3

Konečný výsledek: Avalanche vs Wild 4:3 pp

Dnešní přípravný zápas mezi Avalanche a Wild skončil výhrou domácího týmu 4:3 po prodloužení. Hokejisté Colorada byli po většinu zápasu aktivnějším mužstvem. Vítěznou branku obstaral v polovině druhé minuty nastaveného času finský útočník Mikko Rantanen.

Československá stopa v utkání

Do tohoto utkání nenastoupil žádný český ani slovenský hokejista.

odehráli poslední přípravné utkání

Děkuji Vám za pozornost a přeji příjemné sobotní ráno! (06:08:56)

Jiří Sameš

Góly a asistencie: 14. Kerfoot (Barrie, Zadorov), 22. Jost (Kerfoot, Wilson), 47. Calvert (Kerfoot, Girard), 62. Rantanen (MacKinnon, Barrie) – 21. Granlund (Zucker), 49. Niederreiter (Murphy, Zucker), 59. Zucker (Fehr, Pateryn)

Minnesota Wild: Stalock (33. Hammond) – Murphy, Dumba, Brodin, Pateryn, Prosser, Bartkowski – Coyle (A), Read, Eriksson Ek, Hendricks, Zucker (A), Foligno, Greenway, Fehr, Niederreiter, Rau, Granlund (A), Brown

Rozhodca: Trevor Hanson, Tim Peel – Kiel Murchison, Darren Gibbs

Diváci: neuvedeno