Rusovce – Skalica 1:2 (kon.) | Most pri Bratislave – Trnava 1:3 (kon.) | Beluša – Dunajská Streda 1:4 (kon.)
FK Beluša
1:4 (1:1)
DAC 1904 Dunajská Streda
Streda 26.09.2018, 16:00Slovenský pohár - Slovnaft cup • 4. kolo

Tento zápas je na konci a z postupu sa teší Dunajská Streda, ktorá sa v druhom polčase dokázala presadiť hneď trikrát. V 49. minúte ich poslal do vedenia Bayo a v 62.minúte navýšil náskok Pačinda. Bayo o pár minút neskôr skompletizoval svoj hetrik a to bol posledný gólový zápis tohto stretnutia. To je z mojej strany všetko, prajem vám ešte príjemný zvyšok dňa. (17:52:20)

90+1

90
    Obrovská príležitosť domácich, do ktorej sa dostal Gorelka, no jeho pohotová strela mierila iba tesne mimo.

89
    Pačinda sa dlhým pasom snažil nájsť svojho spoluhráča, no pri lopte bol najskôr jeden z domácich obrancov.

88
    Hrá sa veľmi otvorený futbal a hra sa prelieva z jednej strany na druhú. Teraz prišla šanca hostí, no ich prízemná strela končí tesne mimo.

87
    Nasledoval aj ďalší priamy kop domáceho celku, no s tým si obrana hostí dokázala poradiť.

86
    Do dobrej streleckej príležitosti sa dostal Meliš, ktorý však svoje zakončenie posiela iba nad Slančíkovu bránu.

85
    Grajales sa dobre uvoľnil v krídelnom priestore, no jeho center nebol presný. Prišlo ešte k nepresnému zakončeniu Pačindu.

84
    Slančík teraz musel von z brány, aby dokázal prerušiť akciu domáceho celku.

83
    Naopak ten mohol prísť na opačnej strane, no Grajalesovo zakončenie ešte stihol odkopnúť do bezpečia Čačko.

82
    Je tu však ešte sympatická snaha domácich, ktorí si vybojovali rohový kop. Ani z tohto však nebude gól.

81
    Nasledovať bude posledných desať minút tohto stretnutia, pričom je jasné, že postupovať bude Dunajská Streda.

80
    Dobrá akcia domáceho celku, keď z krídelného priestoru prišiel dobrý center, no následná hlavička mierila mimo tri žrde.

79
    Ich snaha sa však končí iba útočným faulom a pri lopte sú tak opäť domáci futbalisti.

78
    Hostia sa usadili pred pokutovým územím domáceho celku a budú sa pokúšať o piaty presný zásah.

77
    Kone sa vybral na útočný výlet, no jeho zakončenie mierilo iba vysoko nad a odkopávať bude Ciesar.

76
    Hra v týchto momentoch trocha stratila tempo a lopta sa pohybuje predovšetkým v strede ihriska.

75
    Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Divkovič, prichádza Davis Grajales.

74
    Dobrá práca domácich pri napadaní, pričom sa im aj podarilo vybojovať loptu, no toto zakončenie bolo príliš nepresné.

73
    Hostia mali k dispozícii zaujímavú štandardku, no tá končí za čiarou a odkopávať tak bude Ciesar.

72
    Žltú kartu dostáva Novisedlák (TJ KOVO Beluša).

71
    Domáci sa však ešte pokúšajú o zmiernenie výsledku, no ich snaha sa končí hneď v zárodku.

70
    Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Šatka, prichádza Špiriak.

70
    Striedanie v tíme TJ KOVO Beluša: z ihriska odchádza Levai, prichádza Meliš.

69
    Dunajská Streda tak v tomto polčase definitívne zlomila odpor svojho súpera, no stále môže navýšiť svoj náskok.

68
    Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Bayo, prichádza András Vida.

67
    Dunajská Streda dala gól!

Po rohovom kope sa lopta dostala k ISSOUFOVI BAYOVI, ktorý ostal osamotený na malom vápne a strieľa tak už svoj tretí gól v tomto zápase.

67
    Divkovič sa dostal k strele spoza pokutového územia, no toto zakončenie domáca obrana zblokovala na roh.

66
    Domáci budú mať k dispozícii ďalší rohový kop, ktorý rozohrali na krátko a obrana hostí si následne dokázala poradiť.

65
    Žltú kartu dostáva Bayo (FC DAC Dunajská Streda).

63
    Hostia tak strieľajú dôležitý tretí gól a smerujú tak za postupom do ďalšieho kola.

62

Tretí gól Dunajskej Stredy strieľa ERIK PAČINDA, ktorý dostal ideálnu prihrávku na hranicu pokutového kopu a prízemnou strelou nedáva šancu Ciesarovi.

62
    Do zakončenia sa dostal Kone, ktorý však bol v ťažkej pozícii a loptu posielala mimo brány.

61
    Po tvrdom súboji pred šestnástkou domácich bude nasledovať priamy kop pre Dunajskú Stredu.

60
    V týchto momentoch zvýšili svoju aktivitu hráči Dunajskej Stredy, ktorí sa usadili pred pokutovým územím súpera.

59
    Bayo sa snažil uvoľniť v krídelnom priestore, no tam ho dokázali domáci futbalisti odzbrojiť.

58
    S týmto centrom si však obrana hosťujúceho celku dokázala poradiť a skóre sa tak meniť nebude.

57
    Bude nasledovať rohový kop domáceho celku, ktorý hrá v týchto momentoch nebojácny futbal.

56
    Žltú kartu dostáva Vida (FC DAC Dunajská Streda).

55
    Hra sa však v týchto momentoch ukľudnila a lopta sa pohybuje predovšetkým v strede ihriska.

54
    Zaujímave momenty na oboch stranách a takýto futbal sa určite páči aj fanúšikom na tribúnach.

53
    A mohlo byť vyrovnané. Striedajúci Oravec sa osamotený rútil na Slančíka, ktorého si dobre obhodil, no jeho pokus smerujúci do brány ešte stihol odkopnúť jeden z hostí.

52
    Pri lopte sú však futbalisti v žlto-čiernych dresoch, ktorí držia loptu ďaleko od brankára Slančíka.

51
    Sme zvedaví, čo to spraví s domácimi futbalistami, ktorí nabehli do druhého polčasu dobre namotivovaní.

50
    Nešťastný moment pre domáci celok a hostia sa tak prvýkrát ujíma vedenia a potvrdzujú úlohu favorita.

49

Kuriózny moment hneď z úvodu polčasu prináša druhý gól Dunajskej Strede. Brankár Ciesar v snahe odkopnúť loptu trafil iba dobre napadajúceho ISSOUFA BAYA, ktorý už nemal problém skórovať do odkrytej brány.

48
    Kone bol v tomto súboji neskoro a tak budú mať domáci zaujímavú štandardnú situáciu. Z tej však gól nepadol.

47
    Domáci sú v úvode aktívnejším celkom a uvidíme koľko im táto nálada vydrží.

46

Sledovali sme zaujímavý prvý polčas tohto duelu. Najskôr išli do vedenia domáci, keď si vlastný gól strelil Kone, no už o štyri minúty bolo vyrovnané po hlavičke Baya. Skóre sa už nemenilo a tak obom celkom ešte ostáva 45 minút druhého polčasu, aby s výsledok niečo spravili.

45+4

45+3
    Obrovská šanca hosťujúceho Herca,ktorý sa osamotený rútil na Ciesara, no prízemnou strelou ho nedokázal prekonať.

45+2
    Nasledoval ďalšia štandardná situácia hostí, no s týmto centrom nemala obrana domácich žiadny problém.

45+1
    Nadstavovať sa budú tri minúty.

45
    A ani z tohto nebol gól, keď sa v pokutovom území domácich do zakončenia pretláčal Kone, no toho na poslednú chvíľu odzbrojili domáci.

44
    Herc zakombinoval so Šimčákom, no center hostí dokázala obrana domáceho celku zablokovať.

43
    A ten sa stal korisťou domáceho Ciesara, ktorý ostal pozorný a lopta končí v jeho rukaviciach.

42
    Bayo teraz predviedol svoju rýchlosť a poslal z krídelného priestoru center do pokutového územia, no obrancovia domácich odvracajú na roh.

41
    Rovnako tak končí aj táto akcia a domáci sa tak stále úspešne bránia.

40
    Ďalšia akcia hostí bola zastavená nepresnou prihrávkou a odkopávať od brány tak bude Ciesar.

39
    Budú nasledovať záverečné minúty prvého polčasu a domáci stále senzačne držia výsledok 1:1.

38
    Nasledoval ďalší strelecký pokus hosťujúceho celku, no toto zakončenie nesmerovalo medzi tri žrde.

37
    Herc bol v strede ihriska zastavený len za cenu faulu a hostia tak môžu pokračovať v tlaku.

36
    Ďalší priamy kop z podobnej vzdialenosti, no Pačinda ho tentokrát nezahral ideálne.

35
    A prišiel dobrý center do pokutového územia, kde najvyššie vyskočil Kone, no jeho hlavičku Ciesar vyrazil na roh.

34
    Tvrdý zákrok na hráča hostí, po ktorom bude nasledovať priamy kop pre Dunajskú stredu.

32
    Hostia majú loptu na svojich kopačkách a skúšajú to kombinačne na vlastnej polovici.

31
    Tempo hry po úvodných góloch opäť trocha opadlo a lopta sa nachádza prevažne v strede ihriska.

30
    Aj v tridsiatej minúte je stav stále nerozhodný, čo určite vyhovuje viac domácim, ktorí držia nádejní výsledok.

29
    Domáci mali k dispozícii rohový kop, no obrana hostí je pozorná a dokázala sa ubrániť.

28
    Z následného rohového kopu však nehrozilo žiadne nebezpečenstvo a stav je stále vyrovnaný.

27
    Pačinda sa dostal k zakončeniu z hranice šestnástky a jeho pokus narobil problémy Ciesarovi, ktorý vyráža na roh.

26
    Striedanie v tíme TJ KOVO Beluša: z ihriska odchádza Janček, prichádza Oravec.

26
    Domáci vhadzujú hlboko na svojej polovici, pričom ešte stále hrajú v početnej nevýhode.

25
    Mišutka sa dobre uvoľnil v krídelnom priestore, odkiaľ však už nedokázal poslať presný center.

24
    Ešte stále sa nehrá, pričom jeden z domácich hráčov je ošetrovaný za postrannou čiarou a nevypadá to s ním práve najlepšie.

23
    Tí ostávajú ležať na ihrisku a rozhodca tak privoláva lekársky tím, ktorí im už beží na pomoc.

22
    Veľmi nepríjemný moment v pokutovom území domácich, kde do seba narazili dvaja domáci obrancovia.

21
    Teraz mali domáci k dispozícii priamy kop, no nedokázali z tejto príležitosti nič vyťažiť.

20
    Pri lopte sú opäť hostia, ktorí kombinujú na vlastnej polovici. Beluša sa stiahla na svoju polovicu s viacerými hráčmi.

19
    Žltú kartu dostáva Gašpar (TJ KOVO Beluša).

18
    Hostia tak zvyšujú tempo a domácim futbalistom to spôsobuje menšie problémy.

17
    Dobrý pas do pokutového územia Beluše, kde však dokázal v sklze dobre zabojovať domáci hráč.

16
    A Dunajská Streda nechce nič nechať na náhodu a opäť sa rúti do útoku, kde však dobre zasiahol Ciesar.

15
    Hosťom sa takmer okamžite podarilo vyrovnať a stav tohto stretnutia je opäť vyrovnaný.

14

A je vyrovnané. Domáci sa z vedenia netešili dlho, ked prišiel do ich pokutového územia dobrý center, ktorý hlavou poslal do siete aj za pomoci brvna ISSOUF BAYO.

13
    Teraz mali hostia k dispozícii rohový kop, no ako prvý sa k lopte dostali domáci obrancovia.

12
    Dunajská Streda sa snaží o okamžitú gólovú odpoveď, no obrana domáceho celku zatiaľ funguje spoľahlivo.

11
    Domáci sa tak dostávajú do nečakaného vedenia a sme zvedaví ako na túto situáciu zareagujú hostia.

10
    Beluša dáva gól!

Tak to je šok pre hostí. Kapitán domáceho celku rozohral priamy kop, ktorý si nešťastne do vlastnej siete hlavou umiestnil SOULEYMANE KONE.

9
    Cisár teraz zviedol ťažký súboj pred vlastným pokutovým územím, kde však bol faulovaný. Odkopáva tak Ciesar.

8
    Hosťujúci stopér Kone sa snaží z hĺbky poľa založiť akciu hostí, no tým sa zatiaľ nedarí usadiť sa na polovici súpera.

7
    Herc takmer stratil loptu na polovici ihriska, no na poslednú chvíľu ju ešte dokázal dostať pod kontrolu.

6
    Pri lopte sú viacej podľa očakávania hostia a domáci sa budú snažiť vyčkávať na chybu a vyrážať do rýchlych protiútokov.

5
    Teraz prišla strata lopty a okamžite domáci vyrazili do rýchleho protiútoku, no ten dobrým vybehnutím prerušil Slančík.

4
    Pri lopte sú v týchto momentoch hosťujúci futbalisti, ktorí kombinujú na vlastnej polovici a snažia sa nájsť cestu pred Ciesara.

3
    Zaujímavá situácia aj na druhej strane, keď sa k priamemu kopu dostali domáci, no dobre zapracovala obrana hostí.

2
    Hneď v úvode zápasu mali hostia k dispozícii rohový kop, no obrana domácich bola pozorná.

1
    Výkop mali futbalisti Dunajskej Stredy. Domáci sa predstavia v čiernej kombinácii, zatiaľ čo hostia zvolili žlto-modré dresy.

1

Hráči spoločne s rozhodcami už nastupujú na hraciu plochu a zápas tak o malý okamih začne.

TJ KOVO Beluša: Ciesar – Janček, Cisár, Čačko, Novisedlák (C), Gašpar, Levai, Ďuriš, Hrenák, Mišutka, Gorelka
    Náhradníci: Vangel – Bulejčík, Bielik, Oravec, Meliš, Hrubo, Bičan

FC DAC Dunajská Streda: Slančík – Šimčák, Kone, Pačinda (C), Issouf Bayo, Bilenkyi, Vida, Herc, Divković, Šatka, Záhumenský
    Náhradníci: Jedlička – Špiriak, Davis Grajales, Koštrna, András Vida, Huk, Kalmár

Rozhodca: Sedlár – Hancko, Budáč.

TJ KOVO Beluša

TJ Slovan Brvnište a TJ Manín Podmanín. Toto boli súperi Beluše. Obaja z nich sa porúčali zo Slovnaft Cupu po totožných výsledkoch 2:0, KOVO hralo v oboch prípadoch na území súpera.

Beluša v tejto sezóne brázdi ihriská tretej ligy Západ, kde sa v spoločnosti tímov ako Gabčíkovo, Šaľa, Galanta či juniorky Nitry nachádza na priebežnom treťom mieste so stratou štyroch bodov na lídra, avšak s dvomi duelmi k dobru.

FC DAC Dunajská Streda

Aktuálna druhá priečka vo Fortuna lige so stratou piatich bodov na bratislavský Slovan robí z Dunajskostredčanov najväčších vyzývateľov belasých v boji o titul. V nedeľu DAC zdolalo v domácom súboji Trnavu po vyrovnanom súboji 3:2.

Neočakáva sa, že Dunajská Streda bude mať s Belušou väčšie problémy. V druhom kole Slovnaft Cupu sa po hokejovom výsledku 2:5 lúčil so súťažou Púchov, podobné, ak nie vyššie skóre sa očakáva aj túto stredu.

Vážení diváci, vitajte pri sledovaní dohrávky tretieho kola Slovnaft Cupu. Vo forme hrajúca Dunajská Streda zavíta na domovský štadión TJ KOVO Beluša.

Stretnutie sa začne o 16:00.