Bilbao – Villarreal 0:3 (kon.) | Leganés – Barcelona 2:1 (kon.) | Sevilla – Real Madrid 3:0 (kon.)
Valencia – Vigo 1:1 (kon.)
FC Sevilla
3:0 (3:0)
Real Madrid
Streda 26.09.2018, 22:00Španielska LaLiga • 6. kolo

Držení míče: 40 % : 60 %.
    Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 5:12. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 3:5. Fauly: 15:12. (00:01:53)

Po dnešnom dni v tabuľke španielskej La Ligy už nenájdeme tím bez prehry. Po veľkom prekvapení na úkor FC Barcelona sme sa dnes dočkali aj o niečo menšieho na úkor Realu Madrid, ktorý prehral na trávniku FC Sevilla 3:0. Domáci rozhodli o svojom triumfe už v prvom polčase, keď sa presadili dvakrát André Silva a po ňom aj Ben Yedder. Sevilla týmto víťazstvom poskočila na priebežné štvrté miesto, Real Madrid zostáva naďalej druhý. To je odo mňa na dnes všetko, ďakujem za pozornosť.

90+5

90+5
    Mariano Díaz napálil loptu len do pred ním stojaceho múru.

90+4
    Priamy kop pre Real Madrid zo zhruba dvadsiatich metrov, zrejme posledná možnosť na skórovanie pre hosťujúci tím.

90+3
    Hra sa teraz prelieva z jednej strany na druhú.

90+2
    Hráči Sevilly zatiahli loptu do rohu ihriska, kde sa ju zrejme budú snažiť udržať čo najdlhšie.

90+1
    Striedanie v tíme FC Sevilla: z ihriska odchádza Éver Banega, prichádza Roque.

90
    Nadstavovať sa bude 5 minút.

90
    Po centri Marca Asensia lopta vypadla z rúk brankára Tomáša Vaclíka, obrana domácich však loptu odvrátila na rohový kop.

89
    Kroosov center do pokutového územia odvracia jeden z hráčov domácich do autu.

89
    Stretnutie sa viac-menej len dohráva, čakáme ešte na údaj o nadstavenom čase.

88
    Nepresná prihrávka na Sergia Ramosa končí za bránkovou čiarou FC Sevilla.

87
    Žltú kartu dostáva Mariano Díaz (Real Madrid CF).

86
    Hráči Sevilly sa snažia zápas pokojne dohrať a držia loptu na svojich kopačkách.

85
    Striedanie v tíme FC Sevilla: z ihriska odchádza pre zranenie Guilherme Arana, prichádza Nolito.

85
    Asensiov center do pokutového územia boxuje do bezpečia brankár Tomáš Vaclík.

82
    Do sľubného protiútoku sa dostávali hráči FC Sevilla, André Silva však nedokázal svojou krížnou prihrávkou do šestnástky nájsť nikoho zo spoluhráčov.

81
    Ďalekonosný pokus Casemira spoza pokutového územia letí vysoko nad bránu.

80
    Obrovská šanca! Po perfektnej akcii Andrého Silvu po pravom krídle nedokázal loptu do odkrytej brány ponad ležiaceho Courtoisa umiestniť Franco Vázquez.

Dnešné stretnutie sleduje 40972 divákov.

77
    Mariano Díaz sa opäť ocitol v postavení mimo hry.

76
    Po krátkej pauze sa opäť pokračuje v hre.

75
    Aj v druhom polčase nasleduje krátka pauza na občerstvenie oboch tímov, po ktorej sa bude pokračovať v hre.

74
    Po priamom kope Toniho Kroosa a skrumáži v pokutovom území Sevilly tesne míňa bránu domácich Gareth Bale.

74
    Žltú kartu dostáva Éver Banega (FC Sevilla).

72
    Marcelov center z ľavého krídla upratal do bezpečia jeden z domácich obrancov.

71
    Mariano Díaz dostal peknú prihrávku do pokutového územia, jeho technický pokus však minul bránu o niekoľko desiatok centimetrov.

70
    Striedanie v tíme Real Madrid CF: z ihriska odchádza Luka Modrić, prichádza Dani Ceballos.

70
    Po prihrávke Marcela sa v ofsajde ocitol Mariano.

69
    Striedanie v tíme FC Sevilla: z ihriska odchádza Wissam Ben Yedder, prichádza Quincy Promes.

68
    Ďalší center Mariana bezpečne pokryl gólman FC Sevilla Tomáš Vaclík.

67
    Mariano Díaz nedokázal svojou prihrávkou nájsť nikoho zo spoluhráčov v pokutovom území.

65
    Žltú kartu dostáva Luka Modrić (Real Madrid CF) za protesty a Toni Kroos (Real Madrid CF) za faul zozadu.

64
    Krásnu prihrávku do pokutového územia dostal Gareth Bale, ktorý však z dobrej pozície netrafil bránku.
    63.

63
    Hráči FC Sevilla sa nikam neponáhľajú a držia loptu na svojich kopačkách.

61
    Zoči-voči brankárovi sa ocitol Gareth Bale, gólman domácich však jeho šancu brilantným zákrokom zneškodnil.

59
    Striedanie v tíme Real Madrid CF: z ihriska odchádza Karim Benzema, prichádza Mariano Díaz.

59
    Striedanie v tíme Real Madrid CF: z ihriska odchádza Nacho Fernández, prichádza Lucas Vázquez.
    59.

59
    Šikovný pas si spracoval Pablo Sarabia, ktorý svoj strelecký pokus z hranice pokutového územia poslal presne do ľavej šibenice. Gólman ale predviedol slušný zákrok a strelu zablokoval.

54
    Luka Modrič strelil gól, ktorý však po kontrole systémom VAR neplatí, pretože rozhodca videl faul.

51
    Po prihrávke Modriča skúsil šťastie Bale, bránku však minul o niekoľko metrov.

50
    Rohový kop odvracia obrana hostí do bezpečnej vzdialenosti od svojej brány.

50
    Strelu Andrého Silvu blokuje jeden z obrancov Realu Madrid, nasleduje rohový kop.

46

V prvom polčase jasne dominoval domáci tím, ktorý zo svojho tlaku dokázal vyťažiť 3 góly, keď sa dvakrát presadil André Silva a po ňom aj Ben Yedder. Hostia z Madridu vyslali na bránu Tomáša Vaclíka jedinú strelu. Zdá sa, že zápas je už rozhodnutý, uvidíme však, čo nám prinesie druhý polčas.

45+3

45+3
    Real Madrid nevyťažil z rohového kopu nič, Gareth Bale poslal svoju strelu po odrazenej lopte vysoko nad, a tým ukončil prvý polčas.

45+2
    Real Madrid bude zahrávať rohový kop po odvrátenom centri na Marcela.

45
    Nadstavovať sa budú 2 minúty.

45
    Sergio Ramos trafil svojou strelou z priameho kopu iba hráčov v múre.

44
    Casemiro faulovaný tesne pred pokutovým územím FC Sevilla, zaujímavá možnosť na skórovanie pre Real Madrid.

42
    Ďalšia obrovská šanca pre Sevillu! K centru zo štandardnej situácie sa dostal Franco Vázquez, ale nedokázal loptu umiestniť medzi tri žrde.

39
    Absolútny debakel v prvom polčase pre Real Madrid! WISSAM BEN YEDDER strieľa tretí gól FC Sevilla, keď loptu po rohovom kope vrátil do šestnástky hlavou Franco Vázquez, a obranou Realu zabudnutý Ben Yedder pohodlne zasunul loptu do siete povedľa bezmocného Courtoisa.
    39. Wissam Ben Yedder (SEV) - 3:0
    38. 3:0

34
    Franco Vázquez (FC Sevilla) vidí žltú kartu za faul v strede poľa.

33
    Brvno! Po perfektnej prihrávke Sarabiu dovnútra šestnástky pekne vystrelil Vázquez, jeho strela však skončila na brvne.

33
    Po krátkej prestávke zápas pokračuje odkopom od brány FC Sevilla.

31
    Nasleduje krátka prestávka na občerstvenie pre oba tímy, po ktorej sa bude pokračovať v zápase.

31
    Prihrávku od Modriča si spracoval Toni Kroos, svoju strelu spoza šestnástky však posiela vedľa pravej žrde.

27
    Žltú kartu dostáva Gareth Bale (Real Madrid CF), za faul lakťom na Vázqueza.

26
    Marcelo adresoval peknú prihrávku do rohu šestnástky Tonimu Kroosovi, ktorý sa uvoľnil cez obrancu Sevilly, ale svoj pokus poslal vysoko nad bránu.

24
    Ďalšia strela Bala spoza šestnástky končí v náručí Tomáša Vaclíka.
    24.

24
    To bola šanca! Gareth Bale sa po skvelej individuálnej akcii zbavil obrancov súpera a z hranice šestnástky napálil loptu do pravej tyčky!
    21. André Silva (SEV) - 2:0

21
    Sevilla dala gól! Rýchly protiútok výborne zakončil ANDRÉ SILVA, ktorý dorazil loptu do prázdnej bránky po strele Jesusa Navasa.

17
    Sevilla dala gól! Prihrávku Marcela perfektne vystihol Sarabia, ktorý prihral do prečíslenia Jesusa Navasa, ten našiel pred bránou úplne voľnéhol ANDRÉHO SILVU, ktorý sa zoči-voči Courtoisovi nemýlil.
    17. André Silva (SEV) - 1:0

16
    Jesus Navas poslal nebezpečný center do šestnástky, ktorý obrana Realu odvracia na roh.

12
    Real Madrid drží loptu na svojich kopačkách a snaží sa niečo vymyslieť proti dobre organizovanej obrane Sevilly.

10
    Jesus Navas poslal center do šestnástky na Ben Yeddera, ten sa však nedokázal lepšie uvoľniť a jeho slabý pokus končí mimo bránky.

7
    Domáca Sevilla z rohového kopu nevyťažila nič.

7
    Rohový kop pre Sevillu, Sergio Ramos zblokoval center Carrica.

6
    Center Carrica bol však priveľmi slabý a obrana Realu loptu odvracia do bezpečia.

5
    Faul Nacha na domáceho Hernandéza znamená priamy kop pre Sevillu z okraja šestnástky.

4
    Do sľubne vyzerajúceho protiútoku sa dostávali Bale a Asensio, obrana Sevilly však napokon túto situáciu vyriešila a získala loptu do svojej moci.

1
    Rohový kop poľahky odvracia obrana Realu Madrid do bezpečia.

1
    Hneď prvá minúta priniesla na ihrisku vzruch, keď si prvú strelu na bránu Realu Madrid pripísal Sarabia, ale pozorný Courtois vytlačil loptu na roh.

1

FC Sevilla: Vaclík – Carriço, Kjaer, Sergi Gómez – Navas (C), Sarabia, Banega, F. Vázquez, Arana – André Silva, Ben Yedder.
    Náhradníci: Soriano – Nolito, Roque, Muriel, Gnagnon, Promes, Lasso.

Real Madrid CF: Courtois – Nacho Fernández, Varane, Ramos (C), Marcelo – Kroos, Casemiro, Modrić – Bale, Benzema, Asensio.
    Náhradníci: Navas – Díaz, Vallejo, M. Llorente, D. Ceballos, Vinícius Júnior, L. Vázquez..

Vítame vás pri sledovaní onlajn textového prenosu zo zápasu 6.kola španielskej La Ligy. Proti sebe sa postavia domáci tím FC Sevilla, ktorý momentálne figuruje na 9. priečke tabuľky a hosťujúci Real Madrid, ktorý figuruje na druhej priečke, avšak v prípade zisku čo i len bodu sa môže dostať na čelo tabuľky pred FC Barcelona, ktorá pred niekoľkými minútami nečakane stratila všetky body na pôde FC Leganes.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 22:00.