Poprad – Žilina 6:3 (kon.) | Detva – Lipt. Mikuláš 1:2 (kon.) | B. Bystrica – Nitra 6:5 (kon.)
Trenčín – Budapešť 4:3 (po pr.) | Miškovec – Zvolen 0:5 (kon.) | Nové Zámky – Košice 2:3 (kon.)
HC MIKRON Nové Zámky
2:3 (0:2, 2:1, 0:0)
HC Košice
Piatok 21.09.2018, 18:30 • Zimný štadión Nové Zámky • Tipos Extraliga (SR) • 4. kolo

54:40
    Nové Zámky dostávajú veľkú šancu na strelenie vyrovnávajúceho gólu. Po faule na Radima Hrušku dostáva menší trest Jakub Suja. Dúfa, že si odsedí celé dve minúty za hákovanie.

50:39
    Domáci hokejisti si komplikujú cestu za vyrovnaním. Najbližšie dve minúty sa budú musieť brániť, pretože menší trest za podrazenie dostáva obranca štvrtej formácie Andrej Hatala.

33:09
    Košice dali gól!
    Tak toto je ľadová sprcha pre domáci celok. Hráči v zeleno-čiernych dresoch sú v druhej tretine lepší, ale znovu prehrávajú. Z nenápadnej akcie sa gólovo presadil LADISLAV NAGY, ktorý prekvapil Andreja Košarišťana strelou spoza obrancu. Asistencia: James Lee McDowell.

30:42
    Nové Zámky budú mať šancu otočiť vývoj stretnutia na svoju stranu. Na trestnú lavicu si opäť sadá reprezentačný útočník Marcel Haščák. Tentokrát dostáva menší trest za sekanie.

25:34
    HC Nové Zámky dali gól!
    Zverenci Milana Jančušku dokázali vyrovnať skóre dnešného súboja. V presilovej hre zobral zodpovednosť na svoje plecia PETER KÖNIG. Po prihrávke Andreasa Štraucha sa oprel do puku a prestrelil Vladislava Habala. Asistencie: Andreas Štrauch a Richard Nejezchleb.

24:24
    Tlak domáceho tímu bude môcť pokračovať, pretože na trestnú lavicu odchádza Marcel Haščák. Hosťujúci útočník si podľa názoru hlavných rozhodcov pomohol držaním hokejky.

20:57
    Domáci hokejisti vstupujú do druhého dejstva tým najlepším možným spôsobom. Dostali sa do brejku dvoch proti jednému, Adam Zbořil krásnou "žabkou" našiel HENRICHA RUČKAYA a ten trafil presne do odkrytej časti brány. Asistencie: Adam Zbořil a Juraj Jurík.

16:28
    Oceliari využívajú presilovú hru a odskakujú súperovi na rozdiel dvoch gólov. John Brophey nezachytil prihrávku Klemena Pretnara, no zároveň šikovne prenechal puk PETROVI KAFKOVI. Ten prudko vystrelil a prepálil všetko, čo mu stálo v ceste. Asistencia: Klemen Pretnar.

16:12
    Košice si zahrajú ďalšiu presilovú hru. Martin Jakúbek totiž po zákroku na Ladislava Nagya dostáva dvojminútový trest za napadnutie. Uvidíme, či hostia zvládnu túto presilovku lepšie.

12:34
    Veľmi dlho sa neprerušovalo, až prišla menšia chybička košického obrancu Martina Dudáša. Ten vyhodil puk mimo ľadovej plochy a keďže sme nevideli žiaden teč, dostáva menší trest za zdržovanie hry.

08:26
    Po prvej reklamnej prestávke budeme svedkami presilovej hry hostí. Na trestnú lavicu smeruje Filip Bajtek. Bývalý útočník spod Zobora dostáva od rozhodcov menší trest za hákovanie.

02:38
    Hostia sa veľmi rýchlo dostávajú do vedenia. Tomáš Hričina strelou z medzi kruhov ešte neuspel, ale o pár sekúnd neskôr prepadla Andrejovi Košarišťanovi strela MARTINA LENĎÁKA od modrej čiary. Gól potvrdil aj videorozhodca, ktorým je Dalibor Beniač. Asistencie: Tomáš Klíma a Tomáš Hričina.

Miroslav Kováčik

Góly a asistencie: 21. Ručkay (Zbořil, Jurík), 26. König (Štrauch, Nejezchleb) – 3. Lenďák (Klíma, Hričina), 17. Kafka (Pretnar), 34. Nagy (McDowell)

HC MIKRON Nové Zámky: Košarišťan (Glosár) – Kudla, Andersons, Zaťko, Hain, Novák, Ordzovenský, Hatala, König – Štrauch, Hruška, Nejezchleb– J. Jurík, Zbořil, H. Ručkay – Rogoň, Videlka, Bajtek – Ondrušek, Fábry, Jakúbek.
    HC Košice: Habal (Škorvánek) – Čížek, Dudáš, Pretnar, Koch, McDowell, Pulli, Krajňák, Lenďák – Netík, Brophey, Kafka – Haščák, Suja, Nagy – Spilár, Galamboš, Šoltés – Žitný, Klíma, Hričina.

Rozhodca: Peter Jonák, Vladimír Goga – Roman Výleta, Daniel Konc – Dalibor Beniač