Slavia Plzeň – Vítkovice 3:12 (kon.) | Jičín – Chodov 2:9 (kon.) | Střešovice – Židenice 8:4 (kon.)
Ne – Ostrava 2:6 (kon.)
Ne
2:6 (0:1, 2:4, 0:1)
FBC ČPP Bystroň Group Ostrava
cz Sobota 15.09.2018, 20:00 • SH Jižní Město • ČEZ Extraliga žen (CZ) • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Hezký den u sledování ženské Extraligy! V dnešním 2.kole se představí domácí Ivanti Tigers, které vyzvou FBC Ostravu. Utkáním vás provede Ondřej Klos.

Ivanti Tigers odehrály první utkání proti Židenicím, které snadno porazily Židenice 0:6. Ostrava hrála první utkání s nepříjemným Libercem, který porazili 4:8. Hlavní hvězdou byla Paulína Hudáková, která zaznamenala jednu branku a čtyři asistence.

Posledních pět vzájemných utkání:
    10.08.18 Ivanti Tigers Ž-Ostrava Ž 8 : 6
    17.12.17 Ivanti Tigers Ž-Ostrava Ž 10 : 8
    28.10.17 Ostrava Ž-Ivanti Tigers Ž 1 : 6
    12.08.17 Ostrava Ž-Ivanti Tigers Ž 2 : 1 (1 : 1)
    11.02.17 Ostrava Ž-Ivanti Tigers Ž 5 : 11

Ivanti Tigers FK Jižní Město: Karli (Špačková) – Hermannová, V. Beránková, Šnajberková, Šulanová, Machková, Kleinová, Polívková – Surá, Pisárová, Hyršlová – Pálková, Řezáčová, Hamerníková – Kubišová, Kvasková, Šebestová – Chudá, Machačová.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: Dupčáková (Lišková, Tomšová) – Vavrečková, Zuzaníková, Grossová – Vrlíková, Šablaturová, Lacková – Káčová, Kapcová, Šromotová – K. Hudáková, P. Hudáková.

Rozhodčí: Tomáš Sommer a Michal Taufmann.

00:01

00:01
    Úvodní buly vyhrála hostující Paulína Hudáková.

00:26
    První útok hostujících hráček vůbec nevyšel. Na tahu jsou domácí hráčky.

00:59
    K prvnímu zakončení se dostala Eliška Machková, jenže její pokus připomínal spíš přihrávku.

01:48
    Tigers kombinují na své polovině hřiště. Úvod utkání je spíše vlažný. Snad se to brzy rozjede.

02:17
    Vyloučení v týmu Ivanti Tigers FK Jižní Město (Simona Pálková – 2 min., Bránění ve hře).

02:37
    Dominika Kubišová se hnala do rychlého brejku, jenže před ní stihla doběhnout Veronika Káčová.

03:10
    Ostravě se první přesilová hra v utkání moc nedaří. Nemusí házet flintu do žita, mají ještě minutu.

03:37
    Nela Kapcová šla do brejku dva na jednoho. Přihrála na K.Hudákovou, jenže ta chtěla zpět přihrát, což Kapcová nečekala.

03:45
    Ostrava právě vstřelila branku!
    Autorem branky je KRISTÍNA HUDÁKOVÁ, která dostala přesnou přihrávku od Vrlíkové a poté již neměla problém umístit míček za záda Kristýna Karli. Asistence: Markéta Vrlíková.

04:43
    Ostrava je po brance daleko aktivnější. Uvidíme, zda se dokážou domácí hráčky dostat zpět do utkání.

05:12
    Ostrava kombinuje kolem brány Karli, která musí dávat neustále pozor.

06:33
    Tigers se vůbec nedaří kombinace. Příkladem je nepovedená přihrávka Ivety Hyršlové.

06:55
    Michaela Šulanová nemůže najít cestičku přes dobře organizovanou obranu ostravských hráček.

07:20
    Rozhodčí Tomáš Sommer píská útočný faul Daniely Kváskové.

07:48
    Nela Kapcová přihrála na P. Hudákovou, jenže její pokus netrefil bránu Ivanti.

08:53
    Nikola Hermannová se sice dostala přes Kateřinu Šromotovou, jenže poté selhala na Veronice Káčové.

09:42
    Hra je často přerušena menšími fauly, které používají oba celky.

10:10
    Jana Lacková sice ztratila za svou brankou míček, jenže poté svou bojovností získala balonek na svou čepel.

10:24
    Útočným faulem se provinila Petra Šebestová. Ostravské hráčky mohou v pohodě vystřídat.

11:22
    Hra je stále hodně opatrná. Jde vidět, že se potkaly dva velmi vyspělé celky, které budou chtít vyhrát celou dlouhodobou soutěž.

12:00
    Jana Lacková opět zkušeně rozehrála. FBC Ostrava na tomhle přestupu hodně vydělá.

12:20
    Vendula Beránková neměla kam přihrát a tak musela jít ke své brankářce, kde jí už hostující hráčky nenapadají.

13:04
    Kristína Hudáková vystihla rozehrávku Tigers. Vystřelila, jenže míjí bránu Kristýny Karli.

13:33
    Ostrava brání zatím velmi důsledně. Tigers budou muset něco změnit, jinak to asi nepůjde.

14:09
    Michaela Šulanová vystřelila od levého mantinelu. Jana Dupčáková v pohodě chytá.

14:42
    Velká šance pro Tigers! Domácí hráčky šly tři na jednu, jenže ani střela Polívkové, ani Šebestové neskočily za zády Dupčákové.

15:39
    Ostravské hráčky zkušeně drží míček na své polovině hřiště a trenér Robenek je chválí.

16:15
    Do zajímavého zakončení se dostala Iveta Hyršlová, jenže její pokus jde nad bránu Ostravy. Tigers zatím mají vystřílený střelný prach.

17:25
    Nikola Hermannová doběhla s míčkem do poslední třetiny hřiště, poté se otočila a šla zpátky. Ostrava skvěle vyplňuje volné prostory.

18:39
    První třetina se nám chýlí ke konci a stále jsme byli svědky pouze jedné branky.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:40
    Tigers se nadvakrát dostaly k zakončení, jenže první ránu zblokovala Karolína Šablaturová a druhý pokus kryje Jana Dupčáková .

20:00

Druhá třetina začne zhruba za deset minut.

Sledovali jsme první třetinu utkání mezi Ivanti Tigers a Ostravou, který končí výhrou hostů 0:1, když se v 4.minutě prosadila v přesilové hře K.Hudáková, která těžila z přihrávky Vrlíkové. Uvidíme, co nám přinese perioda druhá.

Střely v první třetině: Tigers – 5, Ostrava – 5

20:01

20:06
    Do úvodu třetiny opět vstoupili aktivněji hostující hráčky.

20:27
    Nedovoleným zákrokem se prezentovala Paulína Hudáková. Ivanti budou mít zajímavou standardní situaci.

20:45
    Ta nepřinesla žádné vzrušení. U míčku jsou hostující hráčky.

21:24
    Tigers sice drží balonek, jenže mají stejný problém jako v periodě první. Nemohou se dostat přes obranu FBC Ostrava.

22:19
    Karolína Šablaturová dokázala obelstít Dominiku Kubišovou.

22:51
    Nela Kapcová krásně prošla přes dvě domácí hráčky. Před kýženou střelou se ji ovšem míček zamotal kolem nohou.

23:44
    Ivanti Tigers právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je IVETA HYRŠLOVÁ, která se přesnou střelou poprvé zapisuje mezi dnešní střelkyně. Tigers hrají s Ostravou vyrovnanou partii. Asistence: Eliška Chudá.

24:08
    Stále stejný obrázek. Tigers drží míček a Ostrava brání.

24:47
    Ostrava se pokusila o napadání, jenže domácí hráčky vše bez problémů zvládly.

25:14
    Autorem branky je KRISTÍNA HUDÁKOVÁ, která zachytila rozehrávku a přesnou střelou do pravé šibenice překonává Kristýnu Karli.

26:36
    Vanda Šnajberková si nadělala menší problémy, které ovšem zvládla.

26:55
    Tigers se hodně nadřely na první branku. Ostrava o dvě minuty později dává druhou branku a vše začíná od znova.

27:39
    Dominika Kubišová vystřelila od pravého mantinelu, jenže její pokus míjí bránu Dupčákové.

28:01
    Ostrava odebrala míček a i ona se snaží o dlouhodobou kombinaci.

28:23
    Nikola Hermannová šla do zajímavého útoku, jenže Jana Lacková ji zatáhla do rohu.

28:40
    Autorem branky je VERONIKA KÁČOVÁ, která se prosazuje z rychlého brejku a posílá Ostravu do pohodlného vedení 1:3! Asistence: Kristína Hudáková.

29:07
    Tigers jsou na tom hodně bídně. Otrava hraje vážně dobře a domácí nemohou nalézt recept.

30:00
    Autorem branky je NELA KAPCOVÁ. Podobná branka jako ta třetí. Nela Kapcová získala nehlídaný míček, který umístila za záda Kristýny Karli.

30:54
    Po polovině utkání vedou hostující hráčky 1:4!

31:39
    Útočným faulem se provinila Alena Zuzaníková.

32:07
    Ostrava nadále fantasticky brání a domácí hráčky začínají být lehce frustrované.

32:42
    Paulína Hudáková si připisuje další zákrok po dalekonosné střele Venduly Beránkové.

33:00
    Ostrava kontroluje průběh utkání a jde si za velmi důležitým vítězstvím.

33:30
    Eliška Chudá nedokázala zpracovat nadějnou přihrávku od Elišky Machkové.

34:00
    Autorem branky je VERONIKA KÁČOVÁ, která opět těží z dobré práce Kristíny Hudákové, která má již dvě branky a stejný počet asistencí! Asistence: Kristína Hudáková.

34:23
    Tigers si přihrávají jen kolem mantinelu. Do středu hřiště se stále nemohou dostat.

35:32
    Autorem branky je DOMINIKA KUBIŠOVÁ, která z levého křídla překonává Janu Dupčákovou. Tigers vykřesali naději. Asistence: Nikola Hermannová.

35:41
    Domácí hráčky se ženou za další brankou. To vyhovuje Ostravě, která se v rychlých útocích neskutečně vyžívá.

36:14
    Paulína Hudáková uklidňuje situaci, aby mohly její kamarádky vystřídat.

37:01
    Pěkná střela Beránkové, ale Dupčáková vyráží.

38:57
    Ostrava dál pokračuje ve své taktice a jde si za vítězstvím.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:29
    Kombinační akce Tigers končí těsně vedle po zakončení Chudé.

40:00

Třetí třetina začne zhruba za deset minut.

Sledovali jsme druhou třetinu utkání, kde jsme viděli pěkný příděl branek, konkrétně šest. Šťastnější je hostující celek, který vede 2:5 a je velice blízko třem bodům. Řádí především Kristína Hudáková, která zaznamenala dvě branky a dvě asistence. Uvidíme, jak se Tigers budou prezentovat v poslední třetině, protože zatím jako tygřice nekoušou.

40:01

40:01
    Tigers opět drží míč na své útočné polovině hřiště.

41:05
    Iveta Hyršlová vystihla rozehrávku, ale bohužel trefuje pouze gólmanku hostí.

42:18
    Obrovská šance domácích! Ty natřikrát nedokázaly překonat Dupčákovou. Tenhle útok podtrhuje zmar domácích!

42:56
    Útočným faulem se provinila Kateřina Šromotová.

43:22
    Ostravské hráčky kvalitně napadali a to se jim vyplatilo.

43:48
    Nela Kapcová nedokázala samotná před brankářkou umístit balonek za její záda.

44:36
    Vendula Beránková také dobře napadala a připisuje si malé plusové body.

45:15
    Paulína Hudáková krásně obehrála dvě protihráčky, jenže poté už byla ve velkém úhlu a tak se rozhodla podržet míček.

45:42
    Hosté pomalu kombinují na své polovině hřiště.

46:37
    Tigers se sice snaží, jenže stále nemohou najít recept na výbornou obranu soupeře, který se týden zdokonaloval ve Švédsku, kde hrál například proti Pixbu.

47:01
    Oba tábory vystřídaly. Uvidíme, co nám ukáže smrtící elitní lajny.

47:31
    Viktoria Grossová si za brankou Tigers pomohla sekáním a může být ráda, že si nejde sednout na trestnou lavici.

48:25
    Ostravské hráčky už stojí na polovině hřiště a nikam se neženou.

49:37
    Hra je v posledních minutách hodně nezáživná. Nic zajímavého se zkrátka neděje.

50:00
    Posledních deset minut základní hrací doby a hráčky Ostravy jsou blízko velkému vítězství.

50:27
    Vyloučení v týmu FBC ČPP Bystroň Group Ostrava (Kateřina Šromotová – 2 min., Blokování soupeřovy hole).

50:58
    Nikola Hermannová dostala přihrávku krosem. Naneštěstí pro ni ji nedokázala zachytit.

51:07
    Ostravské hráčky pokračují v parádní defenzívně.

51:36
    Dominika Kubišová se pokusila o zakončení, ovšem třetí branka domácích to není.

52:27
    Hosté v plném počtu. Po této nepovedené přesilové hře je asi jasné, že hráčky Ostravy vyhrají.

53:17
    Paulína Hudáková zkušeně získala volný míček před svou brankou, zavezla ho za branku, kde začíná kombinace hostů.

54:00
    Posledních šest minut utkání a Tigers mají míček na čepeli.

54:36
    Nic zajímavé se neděje. Domácí si přihrávají kolem poloviny hřiště.

55:09
    Eliška Chudá zkoušela kličku do bekhendu, jenže Jana Dupčáková předvádí dnes kvalitní výkon.

56:06
    Oddechový čas pro domácí, které vymýšlí plán, co předvedou v necelých čtyřech minutách.

56:47
    Domácí hráčky mačkají svého soupeře, který ovšem dnes nepodlehne.

57:52
    Domácí hrají v šesti. Kristýna Karli už je na střídačce.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny a zcela jistě celého zápasu.

58:28
    Ostrava drží balonek daleko od brány Jany Dupčákové.

59:21
    Hostující hráčky slaví na střídačce a jsou blízko velkému vítězství. Kdo by to třeba před třemi roky řekl, že se síly takhle promění.

59:49
    Autorem branky je KRISTÍNA HUDÁKOVÁ, který střílí do prázdné brány a slaví hattrick a hlavně důležité tři body! Asistence: Veronika Káčová.

Sledovali jsme utkání mezi Ivanti Tigers a FBC Ostrava, který končí zaslouženou výhrou hostů 2:6. Hvězdou utkání je Kristína Hudáková, která si připsala hattrick a dvě asistence a prakticky sama porazila Tigers. Ostrava dominovala v obranné fázi hry a poté přecházela do smrtících brejků.

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou. (21:50:36)

Ondřej Klos

Góly a asistencie: 24. Hyršlová (Chudá), 36. Kubišová (Hermannová) – 4. K. Hudáková (Vrlíková), 26. K. Hudáková, 29. Káčová (K. Hudáková), 30. Kapcová, 34. Káčová (K. Hudáková), 60. K. Hudáková (Káčová)

Ne: Karli (Špačková) – Hermannová, V. Beránková, Šnajberková, Šulanová, Machková, Kleinová, Polívková – Surá, Pisárová, Hyršlová – Pálková, Řezáčová, Hamerníková – Kubišová, Kvasková, Šebestová – Chudá, Machačová.

Rozhodca: Tomáš Sommer a Michal Taufmann