Kazachstan – Slovinsko 0:0 (kon.) | Litva – Gruzínsko 0:0 (kon.) | Malta – Belgicko 0:4 (kon.)
Bosna – Švajčiarsko 3:0 (kon.) | Dánsko – Fínsko 2:0 (kon.) | Poľsko – Faerské ostrovy 1:1 (kon.)
Ukrajina – Lotyšsko 3:2 (kon.) | Turecko – Cyprus 4:0 (kon.) | Rakúsko – Arménsko 2:1 (kon.)
Srbsko – S. Macedónsko 2:1 (kon.) | Bulharsko – Francúzsko 0:1 (kon.) | Švédsko – Maďarsko 1:0 (kon.)
Kosovo – Írsko 1:1 (kon.) | Wales – Lichtenštajnsko 2:1 (kon.) | Portugalsko – Rumunsko 1:2 (kon.)
Poľsko
1:1 (0:1)
Faerské ostrovy
cz Piatok 07.09.2018, 18:00 • Stadion Zagłębia Lubin, Lubin • Kvalifikácia na ME U21 • Skupina 3

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký den, kvalifikace na Mistrovství Evropy do 21 let má na programu své další zápasy. My se v tomto on-line textovém přenose podíváme na zápas mezi Polskem, které v Lubinu přivítá výběr Faerských ostrovů. Tímto zápasem Vás hodlá provést Jan Mládek, který přeje příjemnou zábavu.

POLSKO

Domácí tým má toto vydání kvalifikace na ME 2019 do Itálie rozjeté velmi dobře, ale musí si dávat pozor na dotírající Dány. Polský tým drží po šesti kolech první místo se ziskem 14 bodů. Právě na druhé Dány mají náskok pouhý bod, na třetí Finsko už pět bodů. Polsko ještě v této skupině neprohrálo, v dosavadním průběhu si připsalo čtyři výhry a dvě remízy.

FAERSKÉ OSTROVY

Trpaslík z Faerských ostrovů už nemá šanci na postup, proto se spíše zaměřuje na přípravu na další kvalifikace. Tento tým je ve třetí skupině předposlední se ziskem pěti bodů. Navíc Faerské ostrovy už ve třech zápasech nepoznali chuť vítězství. Naposledy se z výhry radovali minulý rok v zápase proti Gruzii.

8. 6. 2018 • Faerské ostrovy U21 – Finsko U21 1:3
    23. 3. 2018 • Gruzie U21 – Faerské ostrovy U21 1:0
    10. 10. 2017 • Faerské ostrovy U21 – Gruzie U21 3:1
    5. 9. 2017 • Finsko U21 – Faerské ostrovy U21 1:1

POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Potvrdí Polsko roli favorita a vyhraje?

Polsko: Grabara – Dankowski, Wieteska, Bochniewicz, Pestka – Piotrowski, Dziczek, Jagiełło – Kapustka – Kownacki (C), Tomczyk
    Náhradníci: Loska – Jóźwiak, Szymański, Swiderski, Jończy, Stolarski, Michalak

Faerské ostrovy: Hansen – Olsen, Wardum, B. Petersen, Danielsen – Heinesen, Magnusson, B. Hansen (C), Andreasen, M. Olsen – J. Thomsen
    Náhradníci: Hentze – Niclasen, Knudsen, Bjartalíð, Í Soylu, Olsen, Egilsson

Rozhodčí: Hennessy – Gavin, Carey (všichni Irsko).

Než samotný zápas začne, tak musí zaznít hymny obou zemí. Nejprve si diváci poslechnou hymnu Faerských ostrovů a poté svou polskou hymnu.

1

1
    Domácí tým se postaral o úvodní výkop, zápas tedy začal jejich úvodní útočnou akcí.

2
    Polský tým to zkoušel po pravé straně, ale Kapustka se daleko s míčem nedostal.

3
    Jagiełło se po kontaktu s protihráčem ocitnul na trávníku, rozhodčí nechává hru pokračovat a faul neodpískal.

4
    Pestka se pokusil o přízemní centr z levé strany, ale tento centr směřoval pouze do míst, kde byl připravený obránce Faerských ostrovů.

5
    Polský tým svou další útočnou akcí vybojoval výhodu rohového kopu. Tohle bude jejich první roh v tomto utkání.

6
    Rohový kop byl rozehrán nakrátko a ani následný centr, který byl směřován na zadní tyč nikde nevedl. Asistent rozhodčího poté odmával postavení mimo hru.

7
    Piotrowski má zřejmě problém se svou hrací výbavou, protože si ho k sobě zavolal čtvrtý rozhodčí.

8
    J. Thomsen si v pokutovém území soupeře počínal nedovoleným zákrokem, rozhodčí odpískal útočný faul.

9
    Thomsen byl opět u míče, ale ani v tomto okamžiku nic zásadního neukázal. Hostující útočník se snažil o předkopnutí míče, ale to bylo moc dlouhé.

10
    Hosté si zkusili rozehrávku standardní situaci, která byla rozehrána poměrně dobře. Jenže finální zakončení bylo nepřesné.

11
    Polský tým je v úvodních minutách velmi aktivní, snaží diktovat hru. Na druhé straně hráči Faerských ostrovů se spíše soustředí na obranu.

12
    Dankowski centroval, ale míč z jeho kopačky se už ocitnul v zámezí. Hostující brankář Hansen se protáhne odkopem od branky.

13
    Rozhodčí přerušil hru, jelikož se na trávníku ocitnul Piotrowski. Domácí hráč se hlavou srazil s protihráčem.

14
    Hostující hráč bude pokračovat ve hře, ale ten Piotrowski musel odejít za postranní čáru.

15
    Máme za sebou úvodních patnáct minut tohoto utkání. Zatím čekáme na výraznější šanci na jedné či druhé straně, v tuto chvíli hrajeme bez branek.

16
    Dziczek se toho nebál a zpoza šestnáctky se pokusil o střelu, které chyběly potřebné parametry.

16
    Faerské ostrovy právě vstřelily branku!
    Domácí tým byl sice na hostující polovině velmi aktivní, ale jako první jdou do vedení hosté. JÁKUP THOMSEN si skvěle zpracoval míč a poté krásnou střelou na zadní tyč překonal polského brankáře – 0:1.
    16. J. THOMSEN - 0:1

18
    Domácí tým si musí dávat na rychlé brejky svého soupeře, ale také se musí do poločasu s tímto nepříznivým výsledkem něco udělat.

19
    Pouze autor úvodní branky utkání napadá polskou rozehrávku, zbytek jeho spoluhráčů je nastěhovaný na vlastní polovině.

20
    Kapustka si ukousnul moc veliké sousto a proti trojici hráčů neuspěl, míč putuje na kopačky hostujícího týmu.

21
    Tohle byla parádní ukázka, jak z autového vhazování vybojovat výhodu rohového kopu. Hráči Faerských ostrovů zůstávají na dostřel polské branky.

22
    Z rohového kopu nic zásadního pro Grabaru nebylo. Polská obrana si může oddechnout.

23
    Tomczyk se dostal do kontaktu se soupeřem, kterému přivodil menší zranění. Hostující hráč se bude snažit pokračovat.

24
    Když mají míč pod kontrolou hosté, tak s rozehrávkou nikde nespěchají. Tento styl hry by se ve druhém poločase mohl vymstít.

25
    Danielsen na poslední chvíli skvěle zasáhnul, aby zastavil skvěle se rozvíjející se útok soupeře.

26
    Hansen v brance hostů zatím působí velmi odhodlaně. V dosavadním průběhu utkání se nedopustil výraznějšího kiksu.

27
    Hosté si v některých situacích trochu nerozumí s míčem, protože při snaze o předkopnutí míče si míč předkopnout příliš daleko od sebe.

27
    Žlutou kartu dostává Erlendur Magnusson (Faerské ostrovy).

28
    Dankowski opět nebezpečně centroval, ale hostující obrana skvěle zareagovala a míč odkopla do bezpečí.

29
    Kownacki byl opět poslán v pokutovém území soupeře na trávník, ale ani tento nešikovný zákrok obrany nebude stačit na odpískání penalty.

30
    Máme za sebou třicet minut tohoto utkání. Faerské ostrovy překvapivě vedou na hřišti Polska 1:0. O jedinou branku se zatím postaral hostující Thomsen.

31
    Polský tým zvyšuje tempo na polovině soupeře a hostující obrana začíná stávkovat. Navíc Poláci budou mít k dispozici zajímavou standardní situaci.

32
    K exekuci této standardky se postavil domácí kapitán Kownacki, který donutil hostujícího brankáře k zákroku. Polsko má rohový kop.

33
    Rohový kop byl opět rozehrán nakrátko a opět k ohrožení branky Faerských ostrovů nevedl.

34
    Polský tým dokáže soustavně kombinovat, ale ve finální fázi je zatím velmi chabý. Faeři brání v deseti hráčích.

35
    Ani tohle prozatím neskončí ohrožením hostující branky, ale Poláci nemusí zoufat. Je tady další polský roh.
    35.

36
    Rohový kop byl rozehrán na přední tyč, kde byl výborně postaven hráč, který prodloužil balón na zadní tyč. Polsko má další roh, tentokrát z druhé strany.

37
    Faerské ostrovy jsou momentálně pod velkým tlakem ze strany domácích. Podaří se tento polský tlak přežít?

38
    Velký závar před hostující brankou musel řešit až samotný brankář Hansen, který zatím drží svůj tým čistým kontem.

39
    Kownacki sice dostal míč za záda hostujícího brankáře, ale jeho branku neplatí. Domácí kapitán stál v době přihrávky v ofsajdu.

40
    Hosté zatím těží z rychlých brejků do otevřené obrany Polska. Tentokrát nedošlo k ohrožení branky, ale co nemusí, to může být. Faeři mají k dispozici rohový kop.

41
    Rohový kop byl na přední tyči odvrácen pouze do zámezí. Teď to nebude rohový kop, ale nýbrž autového vhazování.

42
    Faerské ostrovy se i nadále drží okolo polského pokutového území. Po autu přichází na řadu opět rohový kop.

43
    Centr z rohového kopu doplachtil až do rukavic polského brankáře, který se s rozehrávkou nepáral a ihned rozehrál.

44
    Blíží se nám závěr prvního poločasu a na hrací ploše spíše vidíme takovou nakopávanou než pohledný fotbal.

44
    Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Patryk Dziczek, přichází Sebastian Szymański.

45
    Polákům to nejde po zemi, ani vzduchem. Hostující obrana společně s brankářem je prozatím perfektní.

45+1
    Rozhodčí tohoto utkání se rozhodnul v prvním poločase nastavit čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.

45+2
    I nastavený čas v prvním poločase se nese ve znamení nepřesných přihrávek na polské straně.

45+3
    Tým z Faerských ostrovů se brání pouze za cenu odkopů na domácí polovinu. Polští stopeři zase míče ihned vracejí zpět do ofenzívy.

45+4
    Szymański ukončil první poločas svou nepřesnou střelou, která skončila vysoko nad hostující brankou.

45+5

Je za námi první poločas tohoto utkání, které zatím přineslo pouze jednu branku. Do šaten míří šťastnější rozhodně hráči Faerských ostrovů, kteří od šestnácté minuty vedou zásluhou Jákupa Thomsena. Polský tým je rozhodně aktivnějším týmem, ale zatím svou aktivitu nedokázal přetavit v brankové příležitosti.

46
    Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Kamil Dankowski, přichází Kamil Jóźwiak.
    Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Karol Swiderski, přichází Paweł Tomczyk.

47
    Druhý poločas začali oba týmy velmi aktivně, tímpádem se tedy rozhodně nenudíme.

48
    Polský tým musí hrát, protože prohrává. Pokud bude pokračovat ve stejném stylu, tak jejich úvodní branka co nevidět příjde.

49
    Swiderski nasadil svému soupeři jesličky a následně pro svůj tým vybojoval výhodu rohového kopu.

50
    Rohový kop nikam nevedl, hrajeme opět za stejného stavu, který je zatím příznivější pro hostující tým.

51
    Hráči Faerských ostrovů ještě nebyli na polovině domácích. Polsko je doslova zamknulo na vlastní polovině.

52
    Nedorozumění v obraně hostů, Polsko bude posléze rozehrávat další rohový kop.

53
    Rohový kop byl rozehrán velmi dobře, ale hostující obrana si dokázala poradit a míč odhlavičkovala mimo nebezpečí.

54
    Následný rychlý brejk skončil až u polského brankáře, který s rozehrávkou neváhal a rychle rozehrál.

54
    Žlutou kartu dostává Jóannes Danielsen (Faerské ostrovy).

55
    Hostující celek zřejmě čeká ve druhém poločase velmi těžká práce, protože jejich soupeř to s vyrovnáním a následným obratem myslí vážně.

56
    Jóźwiak překonal prvního obránce, ale na toho druhého už nevyzrál. Polský tým nemusí zoufat, jelikož budou rozehrávat standardní situaci.

57
    Kapustka si všimnul rozběhnutého kolegy v útoku, ale neadresoval přesnou přihrávku. Míč skončil až u brankáře hostů.

58
    Pokud mají Faeři míč pod vlastní kontrolou, tak nikde výrazně nespěchají. Čekají na chybu svého soupeře, kterou by mohli potrestat.

59
    Druhý poločas je zatím velmi plynulý, rozhodčí nechává plynout zápas a moc nedovolené zákroky neřeší.

59
    Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Betuel Hansen, přichází Jóannes Bjartalíð.

60
    Máme za sebou úvodních patnáct minut druhého poločasu. Polsko je opět aktivnějším celkem, ale zatím bez gólového efektu.

61
    Ojedinělá útočná akce hostů končí hvizdem rozhodčího, který si všimnul zbytečného fauly útočícího hráče.

61
    Žlutou kartu dostává Jóannes Bjartalíð (Faerské ostrovy).

62
    Domácí tým to v jednoduchých akcích překombinuje a následně ztratí moment překvapení. Právě tohle se stalo při akci Kapustky na levé straně.

63
    Polský tým se opět nadechuje k mohutnému tlaku. Jejich soupeř se nebezpečně zatahuje až do vlastního vápna.

64
    Jediný hráč, který polskou rozehrávku napadá je Thomsen, ale ten zase fauloval. Míč zůstává na polské straně.

65
    Další překombinovaná akce z dílny polského týmu. Hansen nemusel zasahovat a nadále drží čisté konto.

66
    Tentokrát si nerozumněli hráči hostujícího celku v obraně, což dává šanci domácím. Polsko rozehraje další rohový kop.

67
    Až v teď si musel Hansen připsat obtížný zákrok proti střele zpoza šestnáctky. Hostující brankář míč pouze vyrazil mimo vápno.

68
    Kownacki je dnes při střelecké chuti, ale zatím ani jedna jeho střela nebyla pro hostujícího brankáře nebezpečná.

68
    Žlutou kartu dostává Kamil Jóźwiak (Polsko).

69
    Čas se začne pro polský tým velmi rychle krátit. Do konce základní hrací doby nám zbývá něco málo přes dvacet minut a favorit stále na svém hřišti prohrává.

70
    Také Olsen dnes hraje opravdu povedený zápas. S Kapustkou si dělá jednoduše co chce, do ničeho ho nepustí.

71
    Domácí tým si musí dát pozor na možné rychlé protiútoky. Střelec zatím jediné branky stále čeká na svou příležitost na polovině hrací plochy.

71
    Byla nařízena penalta pro domácí tým.
    71. Penaltový zákrok.

72
    Polsko právě vstřelilo branku!
    K exekuci pokutového kopu se postavil sebevědomý DAWID KOWNACKI a ten se nemýlil. Hostující brankář zůstal stát na místě, což se mu stalo osudným – 1:1.
    72. KOWNACKI - 1:1

74
    Už to mohlo být 2:1, ale fantastickým zákrokem se vytáhnul hostující Hansen. Polsko rozehrává rohový kop.
    74.

75
    Swiderski se dostal po rohovém kopu do zakončení, které donutilo hostujícího brankáře k dalšímu fantastickému zákroku.

76
    Hostující obrana si může na malý moment oddechnout, protože Thomsen se skvěle dokázal prosadit a vybojovat pro svůj tým rohový kop.

77
    Míč se z rohového kopu točil přímo do polské branky, Grabara zůstal pozorný a míč vyškrábnul mimo malé vápno.

77
    Žlutou kartu dostává Jákup Andreasen (Faerské ostrovy).

77
    Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Benjamin Heinesen, přichází Búi Egilsson.

78
    Následně si Grabara připsal jednoduchý zákrok proti střele Heinesena z hranice pokutového území.

79
    Dnešní utkání se pomalu, ale jistě blíží ke svému závěru. Dočkáme se v posledních minutách polského obratu nebo se týmy rozejdou smírně?

80
    Pro zpětnou hlavičku z levé strany si došel pohotovým výběhem hostující brankář. Jeho následná rozehrávka se ovšem příliš nevyvedla.

81
    Na hrací ploše se začíná přiostřovat, týká se to hlavně hostujících hráčů. Polsko bude z pravé strany rozehrávat standardní situaci.

82
    Szymański se dostal do střelecké příležitosti, ale ani tato střela nezmění průběh tohoto utkání.

83
    Jóźwiak se snažil vrátit míč do pokutového území, ale jeho přihrávka nebyla přesná. Míč skončil v zámezí, Hansen bude odkopávat.

84
    Útok hostujícího týmu neměl dlouhého trvání, jelikož Thomsen si při snaze zpracovat míč pomohl faulem.

85
    Swiderski napodobil své kolegy z předchozích minut. Ani tato střela neskončila v prostoru branky, nýbrž mimo branku.

86
    Hostující tým drží míč na polovině soupeře, naopak polský tým napadá, ale míč jednoduše nezíská.

87
    Až v tuto chvíli se Polákům naskytla možnost k rychlému brejku, ale tuto možnost ukončila nepřesná přihrávka.

88
    Kapustka dnes nehraje povedené utkání a tímto průnikem to dokázal, Nejenom, že přišel o míč, ale také zároveň zbytečně fauloval.

89
    Jagiełło se nechal nachytat v ofsajdové pasti, další akce polského týmu končí neúspěchem.

90
    Rýsuje se nám závěrečný tlak domácích, kteří budou v závěru základní hrací doby rozehrávat roh.

90+1
    Poláci neměli jeden, ale dva rohové kopy, které nedokázali využít. Hansen rozhodně nebude s odkopem spěchat.

90+2
    Ještě vám dlužím počet nastavených minut. Rozhodčí nastavil stejně jako v prvním poločase. Bude se tedy hrát čtyři minuty navíc.

90+3
    Někteří hráči hostujícího týmu by si už přáli konec, protože je chytají křeče. Polský tým to ale nezajímá a dále útočí.

90+4
    Hráči Faerských ostrovů se už nemají k nějaké přesné kombinaci, proto raději volí dlouhé odkopy na domácí polovinu.

90+5
    Kapustkova střela a ani střela Jagiełła neskočila za zády hostujícího brankáře. Je jenom otázka času, kdy rozhodčí odpíská konec utkání.

90+5

Je dobojováno! Polský tým pouze remizoval s výběrem Faerských ostrovů 1:1, proto ztrácí velmi důležité dva body, které by v závěru kvalifikace mohly být cenné.

Polský tým začal tento zápas velmi aktivně, ale poté podcenil jeden brejk hostů, který náramně vyšel. Jákup Thomsen si skvěle zpracoval míč do běhu a následnou střelou na zadní tyč otevřel brankový účet utkání. To Poláky nezlomilo a pořád hráli svůj stejný fotbal. Vyrovnání přišlo až ve druhém poločase zásluhou kapitána Dawida Kownackiho, který se ve 72. minutě trefil z penalty.

V tomto zápase se už nic jiného nestalo a jelikož v souběžně hraném zápase Dánové porazili Finy 2:0, tak polský tým přenechává první místo právě Danům.

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 13:5. Střely mimo: 8:1. Rohy: 14:4. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 4:6.

To by bylo z mé strany všechno. Já se s Vámi loučím, přeji příjemný zbytek tohoto večera a u dalšího fotbalového přenosu zase někdy na počtenou. (20:02:46)