L. Mikuláš – Pohronie 1:1 (kon.) | Bardejov – Inter Bratislava 0:0 (Nedohr.) | Dubnica – KFC Komárno 1:3 (kon.)
B. Bystrica – Žilina B 2:1 (kon.) | Prešov – Lok. Košice 5:1 (kon.) | Skalica – Poprad 4:0 (kon.)
FK Dubnica
1:3 (1:2)
KFC Komárno
Sobota 11.08.2018, 17:00 • Mestský športový areál Dubnica nad Váhom • MONACObet liga • 4. kolo

Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom prenose zo zápasu 4. kola druhej najvyššej futbalovej ligy na Slovensku. Nováčik z Dubnice privíta lídra tabuľky z Komárna.

Stretnutie sa začne o 17:00.

KFC Komárno

Po troch kolách prekvapivý držiteľ prvého miesta. Komárno má na konte sedem bodov za domáce triumfy nad Liptovským Mikulášom (5:1) a Petržalkou (2:0). Zatiaľ jediná strata bodov prišla v súboji s Bardejovom, keď sa na východe republiky zrodila remíza 0:0.

Fialovo-bieli sú na čele ligy len vďaka lepšiemu skóre, ktoré je vysoko aktívne – 7:1. Jeden gól inkasovala už iba Skalica, ktorá má zhodne sedem bodov na konte, no Záhoráci strelili o dva góly menej.

FK Dubnica

Nováčik z Považia je po úvode ligy sklamaný, že nezískal viac ako tri body. FK ich vydolovalo v druhom kole, keď zdolalo Lokomotívu Košice doma 2:1. Inak prišli prehry, prv v Poprade 1:2, následne aj v Žiline s rezervou šošonov 1:3.

Vo vyrovnanej tabuľke patrí Dubnici dvanásta priečka s tromi bodmi a negatívnym skóre 4:6. Všetko je ale otvorené, sme stále len na začiatku súťaže.

FK Dubnica: Digaňa – Beňo, Švec, Častulín, Štefánek, Nečas, Čurik, Pleva, Vujošević, Jakúbek (C), Mikuš
    Náhradníci: Zaťko – Suchý, Buček, Janco, Pagáč, Zahranychnyy

KFC Komárno: Slávik – Popović (C), Ondruš, Antálek, Šurnovský, Domonkos, Zemko, Mikeš, Duda, Matić, Kollár
    Náhradníci: Leckéši – Luzin, Nurković, Fronc, Szikonya, Mészáros, Ajrulahu

Rozhodca: Rastislav Jurenka – Milan Štrbo, Marián Jankovič.

1

2
    KFC Komárno dáva gól! Úvod ako z rozprávky pre lídra súťaže! Komárno sa ujíma vedenia po necelých dvoch minútach. Digaňu prekonal ROMAN ZEMKO.

4
    Ako zareaguje nováčik z Dubnice? Digaňa musel ihneď hasiť ďalšiu strelu súpera.

6
    Dubnica dala gól!
    Parádna reakcia Dubničanov, po šiestich minútach začíname prakticky odznovu! Na gól Zemka reagoval MATEJ JAKÚBEK.

7
    Komárno si vyskúša rozohrávku rohového kopu.

8
    Slabá exekúcia rohu, domáci sa ubránili.

10
    Rozvinutý atak domáceho mužstva sa končí mimo ihriska. Ako posledný sa lopty dotkol hosťujúci zadák, uvidíme roh.

11
    Ani teraz však štandardka spoza rohovej zástavky gól nepriniesla.

11
    Žltú kartu dostáva Jakúbek (FK Dubnica).

13
    Vidíme množstvo faulov na oboch stranách. Rastislav Jurenka ale ukazuje, že stretnutie má pevne v rukách.

15
    Zakončenie zvnútra šestnástky ohrozilo domáce mužstvo! Domáci našťastie neinkasovali, ich brankár sa teraz vyznamenal.

16
    KFC ale tlačí na domácich, Digaňa má po štvrťhodine na konte už dva zákroky, Slávik ani jeden, keďže pri zakončení zo šiestej minúty inkasoval.

17
    Koncovka domáceho futbalistu nemala nárok na úspech, skončila mimo brány.

18
    Žltú kartu dostáva Ondruš (KFC Komárno).

19
    Po faule pred šestnátkou Komárna nasledoval priamy kop. Exekútor to vyskúšal priamo, no trafil iba borcov stojacich v múre. Dorážka zvnútra šestnástky bola zrazená na roh.

20
    Tretia štandardka spoza rohovej zástavky výrazné vzrušenie nepriniesla, pri lopte už hostia.

22
    Hráči sa neboja strieľať, aj preto máme po vyše dvadsiatich minútach v streleckej listine dve mená. Pri guľatom nezmysle aktuálne Dubnica.

23
    Jeden z domácich borcov si prerazil cestu cez protivníka, no len za cenu priestupku.

24
    Domáci získali loptu a postupne sa presúvajú k bráne svojho protivníka.

25
    Avšak Dubnica stratila loptu veľmi rýchlo a musí sa znovu brániť.

27
    Ďalšie previnenie futbalistu hostí, hlavný arbiter túto situáciu videl jasne.

28
    Nováčik ale nedokáže podržať loptu dlhšie na vlastných kopačkách, čo Dubničanov stojí množstvo síl. Zároveň sa FK dostalo do ofsajdu, dobré oko postranného rozhodcu.

30
    Žltú kartu dostáva Antálek (KFC Komárno).

31
    Slávik pozorný, na konci polhodiny mal on, aj jeho náprotivok Digaňa, na konte po dvoch úspešných zákrokoch.

33
    Hosťujúci futbalisti založili rýchly protiútok, ktorý však skončil už v strede ihriska po skvelom zákroku jedného z obrancov domáceho mužstva.

34
    Hostia sa usadili na polovici súpera a zakladajú postupný útok.

35
    Slávik naďalej v permanencii, keď hasil ďalší pokus súpera.

37
    Márna námaha domáceho futbalistu, pravý krídelník zostal bez podpory spoluhráčov a ľahko stráca loptu.

38
    Vyzeralo to nádejne s touto kombináciou domácich, všetko to ale stroskotalo na nepresnosti.

39
    Komárno sa napriek všetkému bráni, schyľuje sa ku koncu polčasu.

41
    Domáci hráč sa individuálnym spôsobom dostal až do šestnástky súpera, kde však v kľúčovom momente o loptu prišiel.

42
    Po výbornej defenzívnej činnosti prechádzajú do útoku domáci hráči.

43
    Kontra tímu domácich nevyšla, čo je škoda. Lopta pre hostí.

44
    KFC Komárno dáva gól! Hostia sa ale nevzdali a po defenzívnejších minútach zasa udreli, keď si tak navrátili vedenie na svoju stranu! Do streleckej listiny sa zapísal aj KRISTÓF DOMONKOS.

48
    Bleskový protiútok sa končí zákrokom domáceho brankára. Skvelý prechod do útoku, to musíme pochváliť.

50
    A ďalší zákrok Digaňu. Ten má momentálne na konte rovnaký počet zákrokov, ako je ho náprotivok Slávik.

51
    Dubnica získava po prestávke prvý rohový kop.

52
    Slávik si s nim dal rady a vysoký center chytá do náručia.

54
    Nepodarený atak jedného z domácich futbalistov sprava. Gólman hostí zasahovať nemusel a už rozohráva z päťky.

56
    Center sa hosťom úplne nepodaril, je to však na niečo dobré. Zblokovaná lopta – uvidíme roh.

57
    Po rohovom kope sa do zakončenia dostal jeden z hráčov hostí, ale jeho strela smerovala len mimo bránky.

58
    Striedanie v tíme FK Dubnica: z ihriska odchádza Nečas, prichádza Janco.

59
    KFC Komárno dáva gól! Prvý raz sme svedkami dvojgólového vedenia, favorit tak učinil na konci hodiny hry. Digaňu prekonal ROMAN MAXIMILIÁN KOLLÁR.

59
    Striedanie v tíme KFC Komárno: z ihriska odchádza Duda, prichádza Ajrulahu.

60
    Zdá sa, že líder tabuľky definitívne zlomil odpor Dubnice. Pred nami je ale stále dostatok času, konkrétne viac ako tretina duelu.

62
    Hra je prerušená, dôvod je zrejmý. Asistent arbitra si všimol postavenie mimo hry, voľný kop pre hostí.

63
    Ofsajd sa ale píska aj na strane druhej.

63
    Striedanie v tíme FK Dubnica: z ihriska odchádza Čurik, prichádza Zahranychnyy.

65
    Dubnica akoby bola na pokraji síl, KFC sa ľahko dostáva do pokutového územia súpera.

66
    Skvelá výmena lopty medzi hosťami pri okolí bránkovej čiary znamená vybojovanie rohového kopu.

67
    Centrovaný pokus po rohovom kope síce prepadol v šestnástke súpera, ale ako prvý bol pri lopte brániaci hráč, ktorý tak zažehnal možnú hrozbu.

69
    Dubničania získali loptu a snažia sa niečo vymyslieť. Čas sa rýchlo míňa a oni potrebujú čo najskôr streliť kontaktný gól.

70
    V tejto minúte sa im to určite nepodarí, hostia sú až na výnimku zo šiestej minúty vzadu výborní.

71
    Štatistiky na konci 70. minúty:

Strely na bránu – 6:9.
    Strely mimo bránu – 6:3.
    Rohové kopy – 3:3.

73
    Ofenzívne snaženie hostí slávi neúspech. Akcia z ľavej strany nebola úspešná.

75
    Rozvinutý atak hostí sa končí mimo ihriska. Ako posledný sa ale guľatého nezmyslu dotkol domáci hráč, pokračovať tak budeme štandardkou spoza rohového polkruhu.

76
    Roh sa im príliš nevydaril, domáci brankár vykopáva od vlastnej brány.

77
    V krátkom časovom slede vidíme druhý rohový kop hostí.

78
    Digaňa síce zasahovať nemusel, no Komárno to mrzieť nemusí. Hostia sú v jasnom vedení a mali by si postrážiť záverečné minúty.

78
    Striedanie v tíme FK Dubnica: z ihriska odchádza Pleva, prichádza Suchý.

80
    Slávik si pripísal v poradí už siedmy úspešný zákrok. Domáci celkovo vypálili už osemnásť projektilov, z toho desať šlo mimo priestor troch žrdí.

82
    Vstúpili sme do záverečnej desaťminútovky. Toľko chýba hosťujúcemu Komárnu, aby si udržalo prvé miesto vo vyrovnanej druhej lige.

83
    Dnešné stretnutie sleduje 840 divákov.

84
    Dubničania získavajú rohový kop.

85
    Po rohovom kope sa do zakončenia dostal jeden z domácich futbalistov, ale jeho strela smerovala len mimo bránky.

86
    Hostia si môžu vydýchnuť. Obrovskú príležitosť domácich zastavil až postranný rozhodca, ktorý odmával ofsajd.

87
    Striedanie v tíme KFC Komárno: z ihriska odchádza Mikeš, prichádza Luzin.

88
    KFC si už tri body postráži, hoci stále môže inkasovať. Pri lopte Dubničania, no zďaleka nie sú blízko bráne Slávika.

90
    Teraz je už jasné, že domáci ďalšie body do tabuľky nezískajú. Zostáva už len zistiť, koľko sa bude nadstavovať.

90
    Striedanie v tíme KFC Komárno: z ihriska odchádza Matić, prichádza Fronc.

90+1
    Na ihrisku ostáva ležať otrasený hosťujúci hráč, ktorý potrebuje opateru tímu lekárov. Dúfajme, že bude v poriadku a do hry ešte zasiahne.

90+1
    Nadstavujú sa tri minúty.

90+2
    Až po vyše minúte môžeme pokračovať, lopta je ďaleko od hosťujúcej brány.

90+3

Komárno sa udržalo vďaka triumfu na Považí na čele tabuľky a zostane tam aj na ďalší týždeň. Dubnici sa nepodarilo reagovať na gól do šatne od Domonkosa, ktorý bol zároveň aj gólom víťazným. (19:32:51)