ŠK Šurany
1:1 (0:0)
FC Nitra
Streda 08.08.2018, 17:00 • ŠK Šurany • Slovenský pohár - Slovnaft cup • 3. kolo

Nitra s odretými ušami postupuje do tretieho kola. Aj keď mala v zápase viacej šancí, tak sa dlho trápila. V 85. minúte poslal celok z Fortuna ligy do vedenia Andrej Fábry a zdalo sa o všetkom rozhodnuté. V 90. minúte však kapitán domácich Tvrdoň po veľkej chybe obrany súpera vyrovnal na 1:1 a o postupujúcom tak museli rozhodovať penalty. V nich za domácich zaváhal práve Tvrdoň a kedže všetci futbalisti Nitry boli úspešne tak ďalej postupuje fortunaligista. Šurany však predviedli veľmi sympatický výkon a neboli ďaleko od prekvapenia. Nitra teda prvýkrát v novej sezóne zvíťazila, snáď jej to pomôže aj v lige.

S týmto konštatovaním sa teda lúčim a prajem pekný zvyšok večera. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj. (19:05:41)

5. séria
    3:5
    Machovec bol úspešný a tak posiela Nitru do tretieho kola Slovnaft cupu!

4. séria
    3:4
    Kapitán domáceho celku zlyháva! Tvroň vyrovnával stav zápasu, ale teraz Šípoša neprekonal, mladý brankár Nitry smerom strely uhádol.

4. séria
    3:4
    Cherednychenko s veľkým prehľadom premenil penaltu, 4:3 pre Nitru.

3. séria
    3:3
    Kružlík poslal brankára do opačnej strany, penalty sú teda zatiaľ vyrovnané.

3. séria
    2:3
    Taiwo s obrovským šťastím premenil svoj pokus, keďže sa lopta od tyčky dostala do brány, futbalistom Nitry muselo pekne odľahnúť.

2. séria
    2:2
    Halás si takisto poradil, zatiaľ teda nikto nezaváhal.

2. séria
    1:2
    Cvik síce smer strely uhádol, ale Šimončič posiela Nitru do vedenia.

1. séria
    1:1
    Situácia sa zopakovala, Brath vyrovnáva.

1. séria
    0:1
    Andrej Fábry si vybral opačnú stranu ako brankár Cvik a tak posiela Nitru do vedenia.

Začína penaltový rozstrel.

Fantastický záver prvého polčasu videli diváci v Šuranoch, Nitra sa síce dostala krátko pred koncom do vedenia gólom Andreja Fábryho, ale na 1:1 vyrovnal Tvrdoň a o postupujúcom tak budú rozhodovať penalty.

Šurany dávajú gól!
    Je vyrovnané! Domáci sa nevzdali, bojovali až do samotného konca a odmenou im je vyrovnávajúci gól! Obrana Nitry spravila hrubú chybu, nechala prepadnúť loptu za seba na JOZEFA TVRDOŇA, ktorý postupoval sám na brankára Šípoša, ktorého sa mu podarilo prekonať a kapitán domácich prináša Šuranom obrovskú radosť – 1:1!

90
    Riadny hrací čas druhého polčasu sa už čoskoro naplní a tak sme zvedaví, koľko ešte hlavný rozhodca FIlip Glova nadstaví.