Alaškert – Sutjeska 0:0 (kon.) | Laçi – Molde 0:2 (kon.) | Trenčín – Zabrze sk 4:1 (kon.)
Larnaca – Dundalk 4:0 (kon.) | Flora – APOEL 2:0 (kon.) | Valletta – Zrinjski Mostar 1:2 (kon.)
Slavia Sofia – Hajduk Split 2:3 (kon.) | Minsk – Dunajská Streda sk 4:1 (kon.) | Riteriai – Partizan 1:1 (kon.)
Lillestrøm – Linz 1:2 (kon.) | Häcken – Lipsko 1:1 (kon.) | Lincoln – New Saints 1:1 (kon.)
Mariupol – Djurgården 2:1 (po pr.) | Limassol – Željezničar Sarajevo 3:1 (kon.) | Niederkorn – Honvéd Budapešť 2:0 (kon.)
Sparta Praha – Spartak Subotica 2:1 (kon.) | Admira Wacker Mödling – CSKA Sofia 1:3 (kon.) | Štokholm – Nordsjælland 0:1 (kon.)
Vaduz – Žalgiris Vilnius 1:1 (kon.) | Atromitos – Dinamo Brest 1:1 (kon.) | Slovan Bratislava – Balzan sk 3:1 (kon.)
Víkingur Reykjavík – Kutaisi 0:4 (kon.) | Asteras – Hibernian 1:1 (kon.) | Arnhem – Constanta 3:1 (kon.)
Besiktas – B36 Tórshavn 6:0 (kon.) | Kodaň – Stjarnan 5:0 (kon.) | Maribor – Čichura 2:0 (kon.)
FK Sarajevo – Bergamo 0:8 (kon.) | Domžale – Ufa 1:1 (kon.) | FCSB – Rudar Velenje 4:0 (kon.)
La Fiorita – Jūrmala 0:3 (kon.) | KF Drita – Dudelange 1:1 (kon.) | Lech Poznań – Soligorsk 3:1 (po pr.)
Sarpsborg – Gallen 1:0 (kon.) | Bordeaux – Ventspils 2:1 (kon.) | Rangers – Osijek 1:1 (kon.)
Burnley – Aberdeen 3:1 (po pr.) | Alkmaar – Almaty 2:1 (kon.) | Crusaders – Ljubljana 1:1 (kon.)
Újpest FC – Sevilla 1:3 (kon.) | Rio Ave – Jagiellonia 4:4 (kon.) | Niš – Tel Aviv 2:2 (kon.)
Hafnarfjördur – H. Haifa 0:1 (kon.) | Valur – FC Santa Coloma 3:0 (kon.)
Rio Ave FC
4:4 (2:1)
Jagiellonia Białystok
cz Štvrtok 02.08.2018, 21:00 • Estádio do Rio Ave Futebol Clube, Vila de Conde (kapacita: 12.815 diváků) • Európska liga (predkolá) • 2. predkolo

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (23:28:59)

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 4:4. Rohy: 11:9. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 8:24.

Divoké utkání je u konce. Jagiellonia sice po celou dobu držela postup ve svých rukou, ale mnohdy to bylo jen tak tak, aby se domácí nedostali ke stavu, který by do dalšího předkola posunul právě je. V 56. minutě skóroval Taras Romanczuk a zdálo se být rozhodnuto, jenže v 63. minutě dostal Rio Ave do vedení Gelson a začala velká útočná přetahovaná. V 71. minutě Martin Pospíšil a v 79. minutě Taras Romanczuk otočili výsledek ve prospěch polského celku a i když v 84. minutě vyrovnal z brejku Damien Furtado, Portugalcům to nestačilo. Pro Rio Ave tak pohárové působení končí, Jagiellonia Białystok se ve třetím předkole střetne s belgickým Gentem.

90+5

90+5
    Romanczukova střela levou nohou skončila o velký kus vedle branky, hosty už však tato minela moc trápit nemusí.

90+4
    Jagiellonia má dokonce rohový kop a samozřejmě přichází rozehrávka nakrátko.

90+3
    Hraje se daleko od Kelemenovy branky, a to je přesně to, co hostům maximálně vyhovuje.

90+2
    Z rohu sice nic nebylo, ale Rio Ave pokračuje v tlaku a snaží se s výsledkem ještě něco udělat.
    90+1. Moreira mohl ještě zdramatizovat závěr utkání

90+1
    Velká šance domácích. Na centr si naskočil nehlídaný Moreira a jeho hlavička šla pod břevno. Mrštný Kelemen však pokus vytlačil na roh!

90
    Bude se nastavovat pět minut.

89
    Poslední změna v dresu Rio Ave, Leandrinha nahradil Ricardo Schutte.

89
    Následoval centr do pokutového území, v chumlu hráčů se orientovali lépe ti hostující.

88
    Burliga spáchal další nedovolený zákrok, nyní ne tak tvrdý. Podařilo se mu ale zastavit posun domácích fotbalistů.

87
    Ještě jedna žlutá karta, za tvrdý skluz zezadu ji dostal hostující Łukasz Burliga

87
    Poslední změna v polském týmu, dnes má splněno Arvydas Novikovas, na závěrečné minuty nastupuje Rafał Grzyb.

86
    Hosté budou ještě jednou střídat, samozřejmě s výměnou vůbec nepospíchají.

85
    Opět to tak znamená, že Rio Ave potřebuje dva vstřelené góly k postupu do dalšího kola.
    84. Damien FURTADO - 4:4

Aleš Pur

Góly: 27. Galeno, 45+2. Galeno, 63. Gelson, 84. Furtado – 6. Sheridan, 56. Romanczuk, 71. Pospíšil, 79. Romanczuk

Karty:   40. Galeno (AVE) – 34. Machaj (JAG), 62. Frankowski (JAG), 87. Burliga (JAG)

Rio Ave FC: Makaridze – Cassamá, Buatu, Monte, Reis – Gabrielzinho (80. Furtado), Tarantini (C) (69. Jambor), Leandrinho (89. Schutte), Galeno – Gelson, Moreira. Trenér: José Manuel Martins Teixeira Gomes.
    Náhradníci: Leonardo – Borevković, Schmidt, Jambor, Figueiredo, Schutte, Furtado.

Jagiellonia Białystok: Kelemen – Burliga, Mitrović, Runje, Guilherme – Kwiecień (75. Świderski) – Frankowski, Romanczuk (C), Machaj (60. Pospíšil), Novikovas (87. Grzyb) – Sheridan. Trenér: Ireneusz Mamrot.
    Náhradníci: Sandomierski – Klemenz, Bezjak, Böðvarsson, Grzyb, Pospíšil, Świderski.

Rozhodca: Marco Di Bello – Fabiano Preti, Fabrizio Posado (všichni ITA)