Hrunčáková – Kudermetovová sk 0:2 (kon.)
64 65
Veronika Kudermetovová
2
7 7
Štvrtok 19.07.2018, 12:17WTA Gstaad - Ladies Championships Gstaad by Ixion Services (antuka) • Osemfinále

To je už z mojej strany všetko, ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj. (14:04:50)

Koniec zápasu

6:7
    GEM, SET, ZÁPAS Veronika Kudermetovová! Forhend našej tenistky zastavila páska a tak ruská tenistka po výhre 2:0 na sety a po hrách 7:6 (4) a 7:6 (5) postupuj prekvapivo do štvrťfinále, keď vyradila Viktória Kužmová, ktorá bola treťou nasadenou hráčkou na tomto turnaji.

5-6
    Esom odvracia Viky aj druhú hrozbu!

4-6
    Viky prvú hrozbu odvrátila po kvalitnom podaní.

3-6
    Veronika Kudermetovová získava tri mečbaly!

3-5
    Minibejk pre našu tenistku, Viktória sa tak ešte drží v tomto zápase, ale stále má lepšiu pozíciu jej súperka.

2-5
    Viky si udržala svoje podanie a ešte bojuje v skrátenej hre druhého setu.

1-5
    Podobný prehrešok aj na stane našej tenistky, takže Kudermetovová vyhráva o 4 loptičky.

1-4
    Teraz tu však je dvojchyba od Kudermetovovej a prvý bod pre našu tenistku v skrátenej hre druhého setu.

0-4
    Jedenáste eso Kudermetovovej v tomto zápase, pomaly sa blíži k štvrťfinálovej účasti.

0-3
    Forhendovým winnerom Kudermetovová minibrejk potvrdila a vyhráva už o tri loptičky v skrátenej hre.

0-2
    Minibejk pre ruskú tenistku, Viky úspešne nezačala.

0-1
    Kudermetovová začína úspešne a podržala si prvé podanie.

6:6
    Ktorý Viktória Kužmová vyžíva a tak aj druhý set bude mať skrátenú hru!

A-40
    Gembal na udržanie sa v tomto zápase.

40-40
    Aj ten sa podarilo našej tenistke odvrátiť, zhoda!

40-A
    Druhý mečbal pre Kudermetovovú!

40-40
    Tútp hrozbu však Viky odvracia, presúvame sa na zhodu 40:40!

30-40
    Deviata dvojchyba v tomto zápase na konte našej tenistky a tak Veronika Kudermetovová získava mečbal!

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Príde gembal či mečbal?

30-15
    Loptu získava Kudermetovová.

30-0
    Pokračuje priamym bodom z podania a vyhráva o dve loptičky.

15-0
    Viky začína dôležité podanie úspešne a získava fiftín na svoje konto.

5:6
    Koniec prestávky, podávať bude Viktória Kužmová.

5:6
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

5:6
    Hneď ten prvý aj využíva, takže Veronika Kudermetovová vyhráva v druhom sete 6:5 a Viktória Kužmová pôjde podávať na udržanie sa v tomto zápase! Razom sa to tak celé otočilo, ale ešte nieje nič stratené pre našu tenistku.

15-40
    Desiatym esom v zápase získava Kudermetovová dva gembaly na potvrdenie brejku.

15-30
    Tento úder našej tenistky už putoval do autu, fiftín pre Kudermetovovú.

15-15
    Viky sa prezentuje úspešným forhendovým returnom, po 15 na oboch stranách.

0-15
    Kudermetovová začína priamym bodom z podania.

5:5
    Ktorý Kudermetovová využíva a vyrovnáva stav v druhom sete na 5:5! Opäť naša tenistka nevyužila setbal, čo ju v prvom sete potom mrzelo. Uvidíme, aký vývoj bude mať ešte druhé dejstvo.

40-A
    A v zápätí tu je brejkbal na udržanie sa v druhom sete!

40-40
    Kudermetovová úspešne prešla na sieť a skráteným úderom setbal odvrátila, presúva sa na zhodu 40:40!

40-30
    Viktória Kužmová získava setbal!

30-30
    Viky si pripisuje ôsme eso v zápase, po 30 na oboch stranách.

15-30
    Kudermetovová vyťahuje presný return a znova tak vedie o jeden fiftín.

15-15
    Od siete prichádza úspešný smeč našej hráčky, po 15 na oboch stranách.

0-15
    Viky nezvládla ísť cez druhé podanie a tak fiftín ide na konto jej súperky.

5:4

5:4

5:4
    Hneď ten prvý aj využíva, keďže ani tento úder našej tenistky neprešiel na druhú stranu a tým pádom Veronika Kudermetovová znižuje stav v druhom sete na 4:5! Viktória Kužmová však má servis na jeho víťazstvo.

15-40
    Bekhend našej tenistky končí na páske, takže Veronika Kudermetovová má k dispozícii dva gembaly na udržanie sa v druhom sete.

15-30
    Loptu získava Kužmová.

0-30
    Return našej tenistky končí aute, Kudermetovová získava druhý fiftín v rade.

0-15
    Začína kvalitným podaním a ziskom fiftínu.

5:3
    Tretí gembal sa jej už podarilo využiť a tak vyhráva v druhom sete 5:3! Veronika Kudermetovová pôjde podávať na udržanie sa v druhom sete.

40-30
    Ani tento gembal naša tenistka nevyužíva, Viky má k dispozícii poslednú loptičku na ukončenie svojho podania.

40-15
    Je tu však ôsma dvojchyba a tak to čistá hra nebude.

40-0
    Kudermetovová posiela bekhend von z dvorca, slovenská tenistka má šancu na čistú hru.

30-0
    Úder ruskej tenistky zastavuje páska, Viky získava druhý fiftín v rade.

15-0
    Viky predviedla kvalitné druhé podanie a začína gem ziskom fiftínu.

4:3

4:3

4:3
    Ten sa jej už podarilo využiť, keďže return našej tenistky zastavuje páska. Veronika Kudermetovová znižuje stav v druhom sete na 3:4!

40-A
    Priamym bodom z podania získava Kudermetovová gembal.

40-40
    Opäť zhoda, sledujeme dramatický gem druhého setu.

40-A
    Veronika Kudermetovová získava gembal.

40-40
    Zhoda.

A-40
    Siedma dvojchyba ruskej tenistky a druhý brejkbal pre našu hráčku!

40-40
    Ktorý sa jej však nepodarilo využiť, Kudermetovová si pomohla kvalitným podaním.

A-40
    Kudermetovovej nevyšiel druhý servis a tak Viky získava brejkbal!

40-40
    Je tu však zhoda, na forhendový winner našej tenistky nemala podávajúca hráčka nárok.

30-40
    Gembal pre podávajúcu hráčku.

30-30
    Ten zatiaľ neprichádza, po 30 na oboch stranách.

30-15
    Druhá loptička v rade pre našu tenistku, ktorá sa tak môže dostať k brejkbalu.

15-15
    Na dvojchyby to je 7:7, Viktória vyhráva o jeden fiftín.

0-15
    Priamy bod z podania pre ruskú tenistku.

4:2
    Dlhý bekhend ruskej tenistky končí v aute, Viky tak už tento gembal využíva a ujíma sa vedenia 4:2 v druhom sete. Kudermetovová ale nebola ďaleko od toho, aby získala servis našej hráčky.

A-40
    Ďalší gembal pre našu tenistku.

40-40
    Túto hrozbu po úspešnej hre na sieti Viktória odvracia.

40-A
    Aut z rakety našej reprezentantky a tak Veronika Kudermetovová získava brejkbal, prvý v druhom sete!

40-40
    Ktorý sa jej však nepodarilo využiť a tak sa presúvame na zhodu 40:40!

40-30
    Gembal pre našu tenistku.

30-30
    Teraz už ruská tenistka umiestnila úder presne na čiaru a je to po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15
    Neúspešný prechod na sieť od ruskej tenistky, Viky získava druhý fiftín v rade.

15-15
    Po 15 na oboch stranách.

0-15
    Viktóri začína servis siedmou dvojchybou v tomto zápase.

3:2

3:2

3:2
    Ktorý sa jej aj podarilo využiť, takže znižuje stav v druhom sete na 2:3 z jej pohľadu!

30-40
    Po ese priamy bod z podania, gembal pre Kudermetovovú.

30-30
    Pridáva však deviate eso a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15
    Šiesta dvojchyba ruskej tenistky.

15-15
    Bekhend našej tenistky opúšťa dvorec, po 15 na oboch stranách.

15-0
    Kudermetovová začína servis piatou dvojchybou v tomto zápase.

3:1
    Prvý pokus je hneď úspešný a tak Viktória Kužmová vyhráva v druhom sete 3:1! Zatiaľ to vyzerá pre našu tenistku nádejne, ale ešte bude mať druhý set dostatočné trvanie.

40-15
    Presný úder na čiaru a dva gembaly pre Viktóriu.

30-15
    Od siete prichádza úspešný úder do protipohybu v podaní našej tenistky, ktorá tak znova vedie o jednu loptičku.

15-15
    Jej úder teraz zastavila páska, po 15 na oboch stranách.

15-0
    Viky začína podanie esom.

2:1

2:1

2:1
    Hneď ten prvý aj využíva, takže získava prvý gem v druhom sete, ktorým znižuje jeho stav na 1:2!

15-40
    Dva gembaly pre podávajúcu hráčku.

15-30
    Ďalšie eso na konte ruskej tenistky, ktorá tak opäť vyhráva o jeden fiftín.

15-15
    Jej bekhend však teraz putoval do autu, po 15 na oboch stranách.

0-15
    Ruská tenistka predviedla úspešný prechod na sieť a začína teda servis ziskom fiftínu.

2:0
    Druhý pokus však je už úspešný a tak Viktória Kužmová vyhráva po potvrdení brejku 2:0 v druhom sete!

40-30
    Šiesta dvojchyba v tomto zápase na konto našej hráčky, prvý gembal tak stráca.

40-15
    Priamy bod z podania pre našu tenistku, ktorá tak získava dva gembaly na potvrdenie brejku.

30-15
    Bekhend ruskej tenistky putoval do autu, Viktória tak opäť vyhráva o jeden fiftín.

15-15
    Aut z rakety našej tenistky, po 15 na oboch stranách.

15-0
    Viky začína servis presným úderom po čiare a tak získava fiftín.

1:0
    Presný úder na čiaru od našej tenistky, ktorá tak berie hneď prvé podanie svojej súperky v tomto dejstve a ujíma sa vedenia 1:0 v druhom sete!

A-40
    Dlhý úder podávajúcej hráčky končí v aute, Viky získava brejkbal!

40-40
    Viky sa prezentovala úspešným forhendovým winnerom a tak sa presúvame na zhodu 40:40!

30-40
    Priamy bod z podania pre ruskú tenistku, ktorá tak získava gembal.

30-30
    Situácia sa zopakovala aj na druhej strane, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30
    Druhý fiftín v rade pre podávajúcu hráčku, úder našej tenistky zastavila páska.

15-15

15-0
    Úvod podania v druhom sete Kudermetovovej nevyšiel, fiftín pre našu tenistku.

0:0
    Veronika Kudermetovová už kráča na kurt, tak napokon predsa len budeme v zápase pokračovať!

0:0
    Toto vyzerá na nejaké vážnejšie problémy, Kudermetovová si musela ľahnúť a lekárka jej prehmatáva brucho. Snáď to nebude nič vážneho, ale vyzerá to, že ruská tenistka nebude v zápase pokračovať.

0:0
    Ruská tenistka je stále pod dohľadom lekárov, nevyzerá to s ňou najlepšie. Uvidíme, či napokon zvládne v tomto zápase pokračovať.

0:0
    Veronika Kudermetovová si vyžiadala prestávku na ošetrenie! Je už v opatere lekár, trápia ju tak nejaké zdravotné problémy.

6:7
    Opäť je tu eso, ktorým Kudermetovová využíva prvý setbal a tak vyhráva prvý set v skrátenej hre! Prvé dejstvo tohto zápasu bolo vyrovnané, škoda len, že Viktória za stavu 6:5 nevyužila dva setbaly. V skrátenej hre potom prišli straty podania a tak je pred druhým setom v lepšej pozícii Kudermetovová.

4-6
    Eso aj na druhej strane a tak Kudermetovová získava dva setbaly!

4-5
    Esom znižuje Viktória na rozdiel jedného bodu.

3-5
    Je tu prvá dvojchyba v skrátenej hre a previnila sa ňou naša tenistka!

3-4
    Aj toto podanie si ruská tenistka udržala.

3-3
    Kudermetovová vyrovnáva na 3:3.

3-2
    Slovenská tenistka umiestnila loptičku presne na čiaru a vyhráva o jeden bod v skrátenej hre.

2-2
    Viky ukázala úspešný prechod na sieť a forhendovým volejom si takisto udržala podanie.

1-2
    Dlhý úder našej tenistky končí v aute, Kudermetovová si tak prvýkrát podržala podanie v skrátenej hre.

1-1
    Kudermetovová však minibrejk nepotvrdila, jej pokus o forhendový winner bol nepresný!

0-1
    Na úvod skrátenej hry získava Kudermetovová minibrejk, forhend našej tenistky skončil za základnou čiarou!

6:6
    Ktorý napokon aj využíva a tak o osude prvého setu bude musieť rozhodnúť tajbrejk, tento gem ukončila Kudermetovová priamym bodom z podania. Škoda, Viktória Kužmová mala k dispozícii dva setbaly, ktoré však pri podaní súperky využiť nedokázala.

40-A
    Gembal na udržanie sa v prvom sete pre Kudermetovovú!

40-40
    Veronika Kudermetovová odvracia po chybe našej tenistky aj druhý setbal, takže sa presúvame na zhodu 40:40!

40-30
    Esom odvracia ruská tenistka prvý setbal.

40-15
    Ďalšia dvojchyba ruskej tenistky a tak Viktória Kužmová získava dva setbaly!

30-15
    Kudermetovová sa previnila dvojchybou, fiftín pre našu tenistku.

15-15
    Úspešný prechod na sieť od podávajúcej hráčky, po 15 na oboch stranách.

15-0
    Na úvod dôležitého podania musela Kudermetovová cez druhý servis, ktorý jej nevyšiel a fiftín získava naša tenistka.

6:5
    Tento pokus už naša tenistka zvládla a ujíma sa vedenia 6:5! Veronika Kudermetovová pôjde znova podávať na udržanie sa v prvom sete a vynútenie si tajbrejku.

A-40
    Druhý gembal pre Viktóriu.

40-40
    Ktorý sa jej však nepodarilo využiť a presúvame sa na zhodu 40:40!

40-30
    Gembal pre slovenskú tenistku.

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30
    Kudermetovová vyhráva pri podaní našej tenistky o jeden fiftín.

15-15

0-15
    Viky nezačína servis úspešne, fiftín pre jej dnešnú súperku.

5:5
    Aj sa tak stáva, Veronika Kudermetovová čistou hrou vyrovnáva na 5:5 a tak prvý set ešte bude pokračovať.

0-40
    Veronika Kudermetovová má šancu na čistú hru.

0-30
    Druhý fiftín v rade pre podávajúcu hráčku.

0-15
    Začína úspešne a získava fiftín.

5:4
    Koniec prestávky, podávať bude Veronika Kudermetovová.

5:4

5:4
    Hneď ten prvý aj využíva a tak sa ujíma vedenia 5:4 v prvom sete! Veronika Kudermetovová teda pôjde podávať na udržanie sa v prvej sade hry.

40-15
    Druhé eso za sebou a tak Viktória získava dva gembaly na potvrdenie brejku.

30-15
    Esom sa Viky vracia späť do vedenia o jeden fiftín.

15-15

0-15
    Nezačína však úspešne a fiftín získava jej súperka.

4:4
    Posledný brejkbal Viktória využíva a tak vyrovnáva stav v prvom sete 4:4! Slovenská tenistka nutne potrebovala získať toto podanie, čo sa jej podarilo a pôjde podávať na potvrdenie brejku.

40-30
    Druhé eso v rade, Viktórii ostáva posledný brejkbal.

40-15
    Tretím esom v zápase Kudermetovová prvú hrozbu odvracia.

40-0
    Presným úderom na čiaru získava Viky tri brejkbaly!

30-0
    Ruská tenistka sa trápi na podaní, druhý fiftín v rade pre našu hráčku.

15-0
    Dlhý bekhend ruskej tenistky končí v aute, fiftín pre našu hráčku.

3:4

3:4

3:4
    Return súperky putuje za základnú čiaru a tak Viktória čistou hrou znižuje stav v prvom sete na 3:4! Potrebuje však získať nasledujúce podanie svojej súperky.

40-0
    Viky má šancu na čistú hru.

30-0
    Úder ruskej tenistky zastavila páska, Viktória vyhráva o dve loptičky.

15-0
    Začína priamym bodom z podania.

2:4
    Následne si však pomáha kvalitným podaním a v prvom sete sa ujíma vedenia 4:2! Slovenská tenistka potrebuje udržať svoje nasledujúce podanie.

30-40
    Ruská tenistka si na svoje konto pripisuje prvú dvojchybu v tomto zápase, čím teda stráca prvý gembal.

15-40
    Kudermetovová umiestnila loptičku presne na čiaru a tak získava dva gembaly.

15-30
    Forhend ruskej tenistky zastavuje páska, Viky znižuje na rozdiel jednej loptičky.

0-30
    Priamy bod z podania pre Kudermetovovú, ktorá vyhráva o dva fiftíny.

0-15
    Forhendový return našej tenistky končí v aute, fiftín pre podávajúcu hráčku.

2:3

2:3

2:3
    Ktorý úspešne využíva a tak s problémami si naša tenistka udržala tento servis, čím znižuje stav v prvom sete na 2:3!

A-40
    Druhým fiftínom v rade získava Viky gembal.

40-40
    Brejkbalovú hrozbu naša tenistka odvracia, presúvame sa na zhodu 40:40!

30-40
    Veronika Kudermetovová získava brejkbal, naša tenistka sa previnila dvojchybou!

30-30
    Slovenská tenistka si pomohla kvalitným podaním a je to po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30
    Druhý fiftín v rade pre ruskú tenistku, Viky tak pri svojom podaní prehráva o jeden fiftín.

15-15

15-0
    Svoje podanie začína úspešne a tak získava fiftín.

1:3
    Hneď ten prvý aj Kudermetovová využíva a tak po potvrdení brejku vyhráva v prvom sete 3:1! To sú menšie komplikácie pre našu tenistku, ale má ešte priestor, aby to celé zvrátila.

15-40
    Dva gembaly na potvrdenie brejku.

15-30
    Druhé eso v zápase na konte ruskej tenistky, ktorá tak získava druhý fiftín v rade.

15-15

15-0
    Cestu za potvrdením brejku nezačala ruská tenistka úspešne, fiftín pre Viktóriu.

1:2

1:2

1:2
    Ruská tenistka využíva hneď ten prvý a prerazila tak prvé podanie našej hráčky. Veronika Kudermetovová ide do vedenia 2:1 a po krátkej prestávke bude podávať na potvrdenie brejku!

0-40
    Pri druhom podaní našej tenistky v zápase prichádzajú dva brejkbaly!

0-30
    Viky má na podaní problémy a už prehráva o dve loptičky, previnila sa prvou dvojchybou v tomto zápase!

0-15
    Začiatok servisu našej tenistke nevyšiel, fiftín pre jej súperku.

1:1
    Druhý gembal už Veronika Kudermetovová využíva a vyrovnáva teda stav v prvom sete na 1:1! Úvodné podania teda obe tenistky zvládli úspešne.

30-40
    Prvý pokus nebol úspešný, Kudermetovová má poslednú loptičku na ukončenie tohto gemu.

15-40
    Dva gembaly pre podávajúcu tenistku.

15-30
    Prvé eso v zápase aj na konte ruskej tenistky, ktorá tak opäť vyhráva o jeden fiftín.

15-15

0-15
    Aj ruská tenistka zahájila svoje podanie úspešne a na svoje konto si pripisuje fiftín.

1:0
    Esom na záver ukončila Viktória prvý gem, dokázala si bez problém udržať podanie a ujíma sa vedenia 1:0 v prvom sete!

40-15
    Dva gembaly pre slovenskú tenistku.

30-15
    Viky si pripisuje prvé eso v zápase a vracia sa späť do vedenia o jeden fiftín.

15-15
    Svoj prvý fiftín v zápase získava aj Kudermetovová, po 15 na oboch stranách.

15-0
    Slovenská tenistka zahájila svoje podanie úspešne a získava tak prvý fiftín v zápase.

0:0

Obe tenistky sú už prítomné na kurte a venujú sa svojej rozcvičke, po ktorej sa toto stretnutie môže naplno rozbehnúť. Ako prvá začne na servise slovenská tenistka Viktória Kužmová.

Pri sledovaní nášho online textového prenosu vám praje príjemný športový zážitok komentátor Miroslav Revaj.

Prajem príjemné tenisové popoludnie všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Vo švajčiarskom Gstaade pokračujú osemfinálové stretnutia a v jednom z nich sa predstaví ja naša talentovaná tenistka Viktória Kužmová, ktorá sa v boji o štvrťfinále predstaví proti úspešne kvalifikantke Kudermetovovej z Ruska. Favoritkou stretnutia by mala byť naša tenistka, tak všetci verme, Viky túto úlohu zvládne.

Začiatok zápasu sa pochopiteľne môže ešte meniť, znova sa prihlásime, keď už budú obe tenistky na kurte. Zatiaľ všetkým želám pekný deň.

Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Viktória Kužmová a Veronika Kudermetovová. Predbežný začiatok je naplánovaný na 12:30.

Vo Švajčiarsku na antuke momentálne prebieha WTA turnaj Gstaad aj so slovenskou účasťou. Viktória Kužmová, ako tretia nasadená hráčka tohto turnaja sa prebojovala do osemfinále, kde jej súperkou bude ruská tenistka Kudermetovová.

Viktória Kužmová:
    Naša mladá 20 ročná tenisová nádej sa momentálne v rebríčku WTA nachádza na 54. mieste. Posledná forma slovenskej tenistky je veľmi impozantná, dokázala vyhrať ITF turnaj v Maďarsku. Predtým sa ešte predstavila aj na All England Clube, kde však vypadla hneď v prvom kole, ale celkom priaznivé výsledky zaznamenala na ďalších turnajoch. Vo Švajčiarsku si v prvom kole poradila s Trevisanovou 2:0 na sety.

Veronika Kudermetovová:
    21 ročná ruská tenistka sa momentálne v rebríčku WTA nachádza na 141. mieste. Posledná forma Kudermetovovej je takisto celkom priaznivá, do Wimbledonu sa síce cez kvalifikáciu nedostala, ale zadarilo sa jej na turnaji v Holandsku, kde to dotiahla do štvrťfinále. Do Švajčiarska sa prebojovala cez kvalifikáciu a už v druhom kole bude čeliť silnejšej súperke.

V tomto prípade hovoria papierové predpoklady v prospech našej tenistky, keďže rozdiel v rebríčku je priepastný. Verme tak, že sa Viky dokáže prebojovať do štvrťfinále.

Z miesta komentátora sa na vás teší Miroslav Revaj.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:30.