Anglicko – Panama 6:1 (kon.) | Japonsko – Senegal 2:2 (kon.) | Poľsko – Kolumbia 0:3 (kon.)
Japonsko
2:2 (1:1)
Senegal
Nedeľa 24.06.2018, 17:00 • Centrálny štadión, Jekaterinburg • Majstrovstvá sveta • Skupina H

Aj v druhom polčase sem videli dva presné zásahy. Hra bola v tomto dejstve vyrovnaná, ale nebezpečnejšie akcie malo Japonsko. V 71. minúte do pokutového územia súpera vnikol Wagué a krásnou strelou pod brvno poslal Senegal opäť do vedenia o jeden gól. Dlho však vedenie afrického tímu netrvalo, kedže v 78. minúte striedajúci Honda využil chybu súpera a zariadil remízu 2:2!

Oba tímy tak získavajú do tabuľky po jednom bode a celkovo ich na svojom konte majú štyri. Veľa napovie stretnutie Poľska s Kolumbiou, ktoré sa začne o 20:00 a aj z neho vám ponúkneme online textový prenos.

S týmto konštatovaním sa už lúčim a prajem pekný zvyšok večera. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj. (18:56:39)

90+5

90+4
    Žltú kartu dostáva Makoto Hasebe (Japonsko).

90+3
    Predsa len sme ešte sledovali menší nápor Senegalu, ale africký tím sa v pokutovom území súpera previnil útočným faulom a tak je nebezpečenstvo zažehnané.

90+2
    Ani jeden z celkov už nič neriskuje a snaží sa v pokoji dohrať tento zápas. Deľba bodov by bola určite spravodlivá a celkom pekne by zamotala aj dianie v skupine H.

90+1
    Žltú kartu dostáva Cheikh N'Doye (Senegal).

90+1
    Napokon sa nadstavujú ešte 4 minúty!

90
    Žltú kartu dostáva Youssouf Sabaly (Senegal).

89
    Pomaly tak už čakáme na údaj o nadstavenom čase. Boli tam nejaké ošetrenia, takže môžme očakávať aj vyššiu porciu minút.

88
    Zatiaľ to teda vyzerá na deľbu bodov. V tomto prípade by oba celky mali na svojom konte 4 body. Do konca riadneho hracieho času ostávajú posledné dve minúty.

87
    Striedanie v tíme Japonsko: z ihriska odchádza Takaši Inuj, prichádza Takaši Usami.

86
    Striedanie v tíme Senegal: z ihriska odchádza M'Baye Niang, prichádza Mame Diouf.

84
    Do pokutového územia Japonska smeroval nebezpečný center, ale lopta len opustila hraciu plochu. Kawašima rozohráva loptu od svojej brány krátkou prihrávkou na spoluhráčov.

83
    Momentálne je pri lopte Japonsko, ale ťažko sa presadzuje cez súperovu defenzívu. Sledovali sme pekné prenesenie hry, ale hlavný rozhodca prerušuje útočnú snahu Japonska.

81
    Striedanie v tíme Senegal: z ihriska odchádza Badou Ndiaye, prichádza Cheikh N'Doye.

80
    Do konca zápasu ostáva desať minút a stav zápasu je opäť vyrovnaný. Uvidíme, či sa ešte niekto pokúsi strhnúť vedenie na svoju stranu, alebo sa už toto stretnutie skončí remízou.
    78. Kejsuke Honda (JPN) - 2:2

78
    Tím Japonsko práve strelil gól!
    Japonci to opäť dokázali! Pred senegalskú bránu smeroval center, ktorý brankár K. N'Diaye išiel boxovať, ale loptu nedokázal zachytiť po nezhode s obrancom. Lopta sa dostala na zadnú tyč k Inujovi, ktorý presnou prihrávkou pred bránu našiel KEJSUKEHO HONDU a ten pohodlne vyrovnáva na 2:2!

Miroslav Revaj

Góly: 34. Inuj, 78. Honda – 11. Mané, 71. Wagué

Karty:   68. Inuj (JPN), 90+4. Hasebe (JPN) – 59. Niang (SNG), 90. Sabaly (SNG), 90+1. N'Doye (SNG)

Japonsko: Kawašima – Sakaj, Jošida, Šódži, Nagatomo – Šibasaki, Hasebe (C) – Haraguči (75. Okazaki), Kagawa (72. Honda), Inuj (87. Usami) – Osako.
    Náhradníci: Higašiguči, Nakamura – Ueda, Endo, Makino, Sakaj, Honda, Usami, Jamaguči, Ošima, Okazaki, Muto.

Senegal: K. N'Diaye – Wagué, Sané, Koulibaly, Sabaly – Gueye – Sarr, A. N'Diaye (65. Kouyaté), Ndiaye (81. N'Doye), Mané (C) – Niang (86. Diouf).
    Náhradníci: Diallo, A. Gomis – M'Bengue, Mbodji, Gassama, Kouyaté, N'Doye, M. Sow, Diouf, Mou. Konaté, D. Sakho, Baldé.

Rozhodca: Gianluca Rocchi (Taliansko) – Elenito Di Liberatore (Taliansko), Mauro Tonolini (Taliansko) – Abdulrahman Al Jassim (Katar)