Karviná – Plzeň 32:31 (kon.) | Královo Pole – Strakonice 30:29 (kon.) | Frýdek-M. – Kopřivnice 27:28 (kon.)
Zubří – Lovosice 34:33 (po s.h.) | Jičín – Dukla 21:27 (kon.)
HCB Karviná
32:31 (15:17) Stav série: 2:0
Talent tým Plzeňského kraje
cz Nedeľa 13.05.2018, 10:30 • hala STaRS, Karviná • Chance Extraliga mužů (CZ) • Finále

Z Karviné je to vše, děkuji za pozornost. (12:32:48)

Karviná tak vyhrála obě utkání na domácí půdě a ve finálové sérii se ujala vedení 2:0 na zápasy. Je na nejlepší cestě za prvním titulem po osmi letech a do Plzně pojede o příštím víkendu s jediným cílem – vracet se domů s pohárem. Plzeň už zachrání pouze 3 vítězství v řadě.

HCB Karviná – SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň 32:31 (15:17)
    Nejvíce branek: Monczka 11/8, Zbránek 8, Nedoma 6 – Stehlík 10/3, Tonar 6, Šafránek 5. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 9/8 – 3/3. Vyloučení: 6:8. Diváci: 1 270.

To vše za přítomnosti 1 270 nakonec nadšených diváků.

Dramatickou bitvu až do posledních sekund nabídlo druhé finále extraligy házené mužů. Karviná hned zkraje druhého poločasu vymazala dvoubrankový náskok Plzně a začala tahanice o každý gól. Plzeň se znovu dostala na rozdíl dvou tref a dokázala tu udržovat až do 43. minuty. Karviná se držela v dosahu hlavně díky sedmičkám za hodně nečistou obranu Talentu, na druhé straně řádil hlavně reprezentant Stehlík. Ještě v 54. minutě se dostali Západočeši naposledy do vedení, ale v následujících 6 minutách se dokázali trefit pouze jednou, což nakonec rozhodlo. Baník horko těžko otočil zápas, ve kterém většinu doby prohrával. Klíčovými okamžiky se ukázaly proměněná sedmička Monczky 67 sekund před koncem a následný úspěšný zákrok Marjanoviće proti Stehlíkovi, dvoubrankový náskok už ve zbylých sekundách Slezané neztratili.

Konec zápasu. (32:31)
    60
    Již po vypršení hrací doby proměnil nekompromisní ranou Stehlík sedmičku a upravuje na konečný jednobrankový rozdíl. (32:31)

60
    Monczka ještě dostává symbolické dvě minuty. (32:31)

60
    Celoplošká obrana Plzně nedovolila soupeři skórovat, na druhé traně byl v poslední sekundě faulován při střelbě Šafránek, sedmička pro Plzeň. (32:30)

60
    20 sekund před koncem ještě oddechový čas Karviné. (32:30)

60
    38 sekund před koncem chytá Marjanović ránu Stehlíka, je pravděpodobně rozhodnuto! (32:30)
    59
    Technickou kulišárnou dává Monczka další sedmičku a 67 sekund před koncem vede Karviná o 2 góly! (32:30)

59
    Prostrčení na Jana Užka, ten sice o zem nedal, ale byl faulován, sedmička. (31:30)
    59
    Stehlík proměnil sedmičku a Plzeň má stále naději. (31:30)

59
    Šindelář faulován při otočce na brankovišti, sedmička. (31:29)

58
    Plzeň v šesti bez brankáře. (31:29)

58
    Už se pokračuje. (31:29)

58
    Monczka vzápětí po možná nechtěném kontaktu se Šindelářem končí na zemi a nehraje se. (31:29)