Kometa Vrútky – LG Green Staff Bratislava 1:2 (po pr.)
HBK Kometa Vrútky
1:2 (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1) Stav série: 0:1
LG Green Staff Bratislava
Sobota 12.05.2018, 13:00 • Hokejbalový areál Kometa Vrútky • Extraliga Play-off (SK) • Finále

Vyjadrenia po zápase:

Martin Kolčák (tréner HBK Kometa Vrútky): "Odohrali sme vynikajúci zápas, ten bol ale v závere pre nás mimoriadne smolný. V domácom prostredí sme inak mimoriadne aktívni, hostia však hrali veľmi pozorne v obrane. Škoda, že sme súperovi po strelenom góle nedokázali odskočiť na rozdiel dvoch. Vyrovnávajúci gól padol po útočnom faule, čo by sa vo finále nemalo stávať. Nemôžeme sa však na tento moment vyhovárať, rozhodol počet strelených gólov. Nevidím však situáciu zle. Hra bola dobrá, zajtra je nový deň a určite to tam bude padať častejšie. Škoda, v predĺžení sme mohli streliť gól do prázdnej bránky po tom ako padol brankár za bránkou. Dotlačiť loptičku cez brániacich hráčov sme však nedokázali. Hráči určite vedia, čo potrebujeme. Musíme sa prezentovať častejšou streľbou, takisto vyrovnanou hrou. Už počas uplynulých stretnutí nám to tam raz padalo, inokedy nie. Samozrejme, jeden gól v domácom prostredí vo finále je málo. Chodiť do bránky, dorážať, vytvárať tlak na brankára, to sú úlohy na zajtrajší zápas, inak je to v poriadku."

Boris Bundil (obranca LG AB Hokej Bratislava): "Vo finále sa zaslúžene stretli dva najlepšie tímu tejto sezóny. Stretnutie tak bolo nanajvýš vyrovnané i z pohľadu hry, raz bol lepší jeden, potom druhý tím. Inak maximálne vyrovnaný zápas dospel logicky do predĺženia v ktorom sme boli, povedzme, že o málo šťastnejší. Úvodný gól nás síce pribrzdil, patril k lacnejším. Brankár Moško nás ale od tejto chvíle viackrát podržal. Dôležité bolo, že sme z našej strany dokázali o niekoľko minút reagovať. Dostali sme sa do stretnutia a mohli sme i rozhodnúť v riadnom hracom čase. Vyšlo to až v predĺžení, počíta sa však víťazstvo. Po základnej časti, ktorá pre nás bola sklamaním sa nám v play-off výnimočne darí. Play-off je však nová súťaž, po tom ako sme prešli cez Skalicu sme si verili aj proti Považskej Bystrici. Proti nej sme dokázali sériu vyrovnať, čo nám vlialo ďalšie sebavedomie, rozhodli však skôr skúsenosti. Vo finále túto stúpajúcu formu chceme už len využiť. Maximálna koncentrácia, minimum vylúčení, pozorná hra v obrane – toto všetko nám v druhom zápase môže dopomôcť k druhému víťazstvo. Myslím si, že na našej hre netreba nič v tejto súvislosti meniť." (20:07:14)

Vrútky v prvom finálovom stretnutí podľahli Bratislave 1:2 po predĺžení. Góly: 19. Rechtorík (Jurášek) – 22. Marcinek (Ondrúšek), 52. Kanich (Takáč).

51:32
    LG AB Hokej Bratislava dáva gól! Rozhodnutie v predĺžení po tom ako Jakub Takáč našiel spoza bránky MAREKA KANICHA. Pre toho už nebolo ťažké posunúť loptičku popod brankára.

51:12
    Ondrúšek za bránkou. Sťažuje si u rozhodcu na súboj s Vidlárom.

50:51
    Vidlár opäť posúva loptičku do útočného pásma. Šalka ju vyhadzuje.

50:09
    Tlačenica pred bránkou hostí. Ani Čavajda ani Matuška neuspeli.

49:24
    Nahodená loptička v podaní Kostku. Vhadzovanie pred Bolibruchom.

48:52
    Stret Vidlára s Takáčom. Loptička takmer trafila domáceho usporiadateľa.

48:40
    Oddychový čas domácich.

47:58
    Závar pred domácou bránkou. Ondrúšek sa snažil sklepnúť loptičku do bránky.

47:10
    Tomáš Marcinek (LGB) inkasuje osobný 10-minútový trest. Následne mu k nemu rozhodcovia pridávajú aj trest do konca stretnutia.

46:53
    Bolibruch vyráža loptičku nad seba. Hra je prerušená.

46:18
    Rechtorík sa snaží o prechod pomedzi dvojicu brániacich hráčov. Zakončenie mu už nevyšlo.

45:42
    Rozhodca posúva hru pred domácu bránku. Stalo sa tak po faule v útočnom pásme.

45:01
    Začalo sa predĺženie.

V riadnom hracom čase sa o víťazovi duelu nerozhodlo. Na rad tak príde 10-minútové predĺženie.

45:00
    Tretia tretina sa skončila.

Daniel Modrovský

Góly a asistencie: 19. Rechtorík (Jurášek) – 22. Marcinek (Ondrúšek), 52. Kanich (Takáč)

HBK Kometa Vrútky: Bolibruch (Kalis) – Vidlár, Pastorek, Zeman, Greňo, Matuška, Knesl, Szabo, Brnčal – Fillo, Čavajda, Lihan, Rechtorík, Učník, Simon, Brveník, Jurášek, Hlaváč, Ruttkay, Farbák, Babinský
    LG Green Staff Bratislava: Moško (Mendl) – Minárik, Pukalovič, Mikulčík, Virag, Bundil, Marcinek, Vančo, Fumač, Šalka – Mráz, Kanich, Kostka, Takáč, Bilik, Thron, Rímsky, Drozdík, Šulc, Ondrúšek, Velčický, Weber

Rozhodca: Královič, Pikula