1:2 (1:0)
MŠK Žilina
Nedeľa 06.05.2018, 15:20 • Mestský štadión Trenčín • Niké liga • O titul

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:20.

Príjemný dobrý deň z Trenčína, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu ôsmeho kola nadstavbovej časti futbalovej Fortuna ligy, časti o zisk majstrovského titulu, v ktorom futbalisti AS Trenčín privítajú na svojom trávniku hráčov MŠK Žilina. Zápas začína o 15:20, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Trenčanom patrí v aktuálnej tabuľke našej najvyššej súťaže priebežné piate miesto so ziskom 44 bodov. Len tri body strácajú futbalisti AS na svojho dnešného súpera. V poslednom doterajšom zápase Trenčín zvíťazil v Dunajskej Strede 0:3 (góly Paur, Mance, Čataković). Trénerom tímu je Roman Cifranič, aktuálne najlepším strelcom v drese AS je Antonio Mance, ktorý zaznamenal 10 presných zásahov.

Žilinčanom patrí v tabuľke Fortuna ligy štvrté miesto so ziskom 47 bodov. V poslednom doterajšom zápase Žilinčania porazili na domácej pôde Ružomberok hladko 3:0 (góly MŠK 2x Mráz, Mihalík). Trénerom tímu je Adrián Guľa, i keď sa v poslednom čase vyrojili informácie o jeho odchode ku kormidlu reprezentácie Slovenska do 21 rokov. Najlepším strelcom tímu je Samuel Mráz, ktorý zaznamenal 16 presných zásahov.

Zápas sa teda začína o 15:20, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

AS Trenčín: Šemrinec – Čögley, Kleščík (C), Lawrence, Skovajsa – El Mahdioui – Gong, Paur, Ubbink, Beridze – Čataković.
    Náhradníci: Chovan – Keston, Sleegers, van Arnhem, Kvocera, Omar, Azango.

MŠK Žilina: Volešák – Chvátal, Kaša, Hancko, Kubík – Káčer, Pečovský, Škvarka (C) – Mihalík, Mráz, Holúbek.
    Náhradníci: Mandous – Niňaj, Balaj, Vallo, Bichakhchyan, Králik, Lačný.

Rozhodca: Ziemba – Somoláni, Poláček.

1

1
    Úvodný výkop zápasu patrí futbalistom domáceho Trenčína.

1
    Čataković pekne preniesol hru na pravú stranu, Gong loptu okamžite centrom vrátil do ohňa, no Beridzemu chýbal povestný polkrok ku spracovaniu lopty a následnému zakončeniu.

2
    Domáci futbalisti pokračujú v tlaku, obrana MŠK má plné ruky a nohy práce.

3
    Trenčín zahrával rohový kop, ktorý však obrancovia Žiliny zvládli vyriešiť. Trenčín však stále ostáva pri lopte a kombinuje pred šestnástkou MŠK.

4
    Juraj Chvátal posielal z pravej strany center pred Šemrinca, všetko však výbornou defenzívnou hlavičkou vyriešil skúsený Peter Čögley.

5
    Veľká šanca domácich! Beridze si zbehol s loptou po ľavej strane do pokutového územia, následne poslal prihrávku na číhajúceho Hamzu Čatakovića, ktorý však v páde poslal loptu vedľa ľavej tyče Volešákovej bránky!

6
    Žilina stále zatlačená v hlbokej, hlbokej defenzíve.

7
    Obaja tréneri, hosťujúci Adrián Guľa i domáci Roman Cifranič, stoja pri postrannej čiare a rázne rozdávajú pokyny svojim hráčom.

8
    Zdá sa, že úvodný nápor domáceho tímu Žilinčania zvládli a konečne majú loptu po dlhom čase na svojich kopačkách.

8
    František Kubík poslal center z ľavej strany pred Igora Šemrinca, no s touto loptou nemala obrana AS absolútne žiadny problém.

9
    Šemrinec sa po prvý raz v zápase dotkol lopty a to len preto, že ho do rozohrávky zapojili vlastní spoluhráči.

10
    Mladý stopér Žiliny Dávid Hancko skúsil strelu z veľkej diaľky, no nemieril presne a loptu bude teda od svojej bránky vykopávať Igor Šemrinec.

11
    Beridze tentoraz z pravej strany centrom hľadal Ubbinka, po obrannom zákroku hostí bude nasledovať rohový kop.

11
    Loptu z rohu zatočil pred Volešákovu bránku práve spomínaný Desley Ubbink, no brankár Žiliny napokon vôbec nemusel zasahovať.

12
    Znovu veľká šanca Trenčína, po prihrávke Gonga na Čatakovića dokázal útočník AS obísť aj brankára Žiliny, no bol z veľkého uhla a jeho následný center na Beridzeho nebol presný.

13
    Trenčania zahrávali rohový kop, no ten im nevyšiel podľa predstáv. Žilinčania sa po zisku lopty vyrojili do rýchleho protiútoku, Mihalík skúsil strelu, ale minul priestor Šemrincovej bránky.

14
    V Trenčíne vládne výborne futbalové počasie, oba tímy tak majú dokonalé podmienky na výborný futbal.

15
    V útoku hosťujúca Žilina, no Samuel Mráz bol v postavení mimo hru.

16
    Jaroslav Mihalík sa prebíjal cez dvojicu obrancov Trenčína, no neprešiel a dopredu tak môžu ísť domáci futbalisti.

17
    Jakub Paur v strede poľa fauloval Viktora Pečovského, ktorý ostáva ležať na trávniku. Po krátkom čase však Viktor vstáva a zdá sa, že bude v poriadku.

18
    Žilina sa zrejme konečne dostáva do zápasu, Šošoni kombinujú v strede poľa a hľadajú priestor v obrane domáceho tímu.

19
    Do rozohrávky zapájajú Žilinčania aj Miloša Volešáka, ktorý dlhým výkopom poslal loptu až ku Igorovi Šemrincovi.

20
    Lukáš Skovajsa vymyslel parádnu prihrávku na hrot pre Čatakovića, ktorý mal dobrú možnosť na ohrozenie Volešáka. Trošku sa však pozabudol a napokon skončil v postavení mimo hru.

21
    Máme za sebou úvodných 20 minút prvého polčasu, stav pod hradom Matúša Čáka máme stále 0:0.

22
    Beridze si na ľavej strane výborne obhodil Chvátala a rútil sa k bránke MIloša Volešáka. Výborným sklzom ho však obral o loptu Filip Kaša.

23
    Žltú kartu dostáva Aschraf El Mahdioui (AS Trenčín).

24
    Žilinčania majú v týchto momentoch loptu viac na svojich kopačkách, v priestore pred bránkou AS sú ale do týchto chvíľ prakticky bezzubí.

25
    Škvarka vysunul po pravej strane Juraja Chvátala, ktorý okamžite centrom hľadal Samuela Mráza. Igor Šemrinec ale výborne čítal hru a pred útočníkom Žiliny stihol loptu skryť do svojich rukavíc.

26
    Michal Škvarka faulovaný v strede poľa, na oboch stranách vidíme v týchto chvíľach pomerne dosť veľa nepresností.

27
    Kubík nedovolene zastavil domáceho šprintéra Gonga, Trenčania tak majú výhodu štandardnej situácie.

28
    Priamy kop z približne 30 metrov zahrá trenčiansky Desley Ubbink.

29
    Ubbink loptu zahral pomerne dosť nízkou a obrana Žiliny ju upratala na rohový kop.

30
    Po ďalšom rohovom kope Trenčanov končí lopta v moci Miloša Volešáka, ktorý ju dlhým výkopom posiela znovu do hry.

31
    Sľubných príležitostí sme dnes už videli niekoľko, stav zápasu je však stále 0:0. Fanúšikom oboch tímov to však vôbec neprekáža a v Trenčíne tak vládne výborná futbalová atmosféra.

32
    Jakub Paur padá po tvrdom súboji s Filipom Kašom na trávnik, no zdá sa, že bude v poriadku. Český stopér MŠK si vyslúžil kázanie od hlavného rozhodcu Petra Ziembu.

33
    Desley Ubbink pri spracovaní lopty zahral rukou, k lopte sa tak znovu dostávajú hosťujúci futbalisti Žiliny.

34
    Hillary Gong sa snažil vysunúť Čatakovića, no ten nemal potrebnú rýchlosť, Volešák navyše výborne čítal hru a lopta tak skončila v jeho rukaviciach.

35
    Trenčín dal gól!
    Beridze parádne vyzvŕtal dvojicu žilinských hráčov, ktorí sa navyše zrazili, následne našiel pripraveného HAMZU ČATAKOVIČA, ktorý loptu upratal k pravej tyči Volešákovej bránky.

36
    Hamza Čataković pridal svoj piaty gól v aktuálnej sezóne, Trenčania navyše skórovali aj v 35. zápase v rade.

37
    Žilinčania sú akoby zaskočení inkasovaným gólom.

38
    Žltú kartu dostáva Juraj Chvátal (MŠK Žilina).

39
    Juraj Chvátal centrom do šestnástky domáceho tímu našiel Samuela Mráza, ktorý však vo výskoku poslal loptu hlavičkou vedľa ľavej tyče Šemrincovej bránky.

40
    Blíži sa nám záver prvého polčasu, Trenčín stále vedie nad Žilinou gólom Čatakovića 1:0.

41
    Rýchly útok domáceho tímu, loptu však obrana MŠK dokázala upratať aspoň na rohový kop.

42
    Piaty rohový kop domáceho tímu v prvom polčase zahral Ubbink. Po jeho centri sa lopta dostala až ku Beridzemu, ktorý skúsil strelu, no neuspel.

43
    Rýchly protiútok Žiliny v podaní Mihalíka, ktorý sa dostal cez dvoch obrancov, no Igora Šemrinca už prekonať nedokázal.

44
    Hillary Gong znovu ukázal svoje driblérske schopnosti, prešiel cez dvoch hráčov Žiliny, no následne prihrávka na Čatakovića už nebola dostatočne presná.

45
    Žilinčania majú výhodu priameho kopu z veľkej diaľky.

45
    Nedokázali to však hráči MŠK využiť a zrejme tak prvý polčas prehrajú.

45

Po prvom polčase máme v Trenčíne stav 1:0. Domáci išli do vedenia v 35. minúte, kedy skvelú prácu Beridzeho zužitkoval na vedúci gól AS Hamza Čataković. Druhý polčas sa začne približne o 16:21.

46

46
    Výkop druhého polčasu patrí futbalistom Žiliny.

47
    Do druhého polčasu nastúpili oba tímy bez zmeny v zostavách.

47
    František Kubík mohol v dobrej pozícii nájsť prihrávkou úplne voľného Jakuba Holúbka, ktorý by sa rútil sám na Šemrinca. Krídelný obranca Žiliny sa však rozhodol veľmi zle a k lopte sa dostali Trenčania.

48
    Po prihrávke Paura skúsil strelu Čataković a poriadne ňou Volešáka vystrašil! Skúsený žilinský brankár sa musel poriadne natiahnúť aby loptu zastavil v ceste do jeho siete.

49
    Žilina sa znovu rúti dopredu, center Juraja Chvátala ale obrana Trenčína zblokovala.

50
    Na striedačke Žiliny vládne čulý ruch, zdá sa, že tréner Adrián Guľa plánuje prvé dnešné striedanie.

51
    Volešák znovu v akcii, tentoraz ho však do rozohrávky zapojili vlastní spoluhráči.

52
    František Kubík sa dnes snaží rozdávať na ľavej strane lopty spoluhráčom, ale s presnosťou má pomerne vážny problém.

53
    Obrovská šanca Žiliny, Káčer našiel skvelou prihrávkou v strede šestnástky domáceho tímu voľného Jakuba Holúbeka, ktorý sa okamžite oprel do strely, no jeho pokus napokon obrana Trenčina zblokovala.

54
    Druhý polčas sa zatiaľ nesie v znamení aktivity hostí zo Žiliny.

55
    Michal Škvarka výborne vysunul po ľavej strane Jaroslava Mihalíka, ktorý mu následne loptu vrátil. Škvarka sa zo svojej obľúbenej pozície oprel do strely, no Šemrinec predviedol fantastický zákrok a podržal svoj tím!

56
    Žilina dala gól!
    Tentoraz to však už hosťom vyšlo, pretože Jaroslav Mihalík našiel prihrávkou z ľavej strany v šestnástke Trenčína JAKUBA HOLÚBEKA, ktorý z prvej prekonal Igora Šemrinca!

57
    Tak aktivita sa futbalistom Žiliny vyplatila, v druhom polčase sú zatiaľ jasne lepším tímom.

58
    Trenčania však rovnako ukazujú, že dnes chcú vyhrať. Po ich rýchlej akcii však končí lopta v moci Miloša Volešáka.

59
    Z veľkej diaľky skúsil strelu Hamza Čataković, ktorý však Volešáka neprekvapil.

60
    Po hodine hry máme pod hradom Matúša Čáka stav 1:1.

61
    Striedanie v tíme AS Trenčín: z ihriska odchádza Hilary Gong, prichádza Milan Kvocera.

62
    Samuel Mráz v tvrdom súboji s brankárom Trenčína Igorom Šemrincom, ktorý ostáva ležať na trávniku. Po krátkom čase sa však pozviechal a zdá sa, že bude v poriadku.

63
    Žilina sa však stále viac a viac tlačí smerom dopredu, stále to však hráčom MŠK viazne v kombinácii pred šestnástkou domáceho tímu.

64
    Po Kubíkovom centri sa nepríjemne hlavami zrazili Lukáš Skovajsa a Jakub Holúbek. Obaja hráči musia byť ošetrovaní priamo na trávniku.

65
    Ponúknutú pauzu v zápase hráči oboch tímov využívajú na občerstvenie. Zdá sa však, že Skovajsa i Holúbek budú napokon v poriadku a budú pokračovať v zápase.

66
    Milan Kvocera naštartoval svoje motory v nohách a snažil sa predrať cez Kubíka. Krídelný obranca Žiliny ale potvrdil svoje skúsenosti a nenechal sa prekvapiť.

67
    Giorgi Beridze sa snaží prebrať svoj tím ku zvýšenej aktivite, po jeho snahe budú Trenčania zahrávať ďalší rohový kop v dnešnom zápase.

68
    Čas beží ako bodnutý včelou, ale dovolím si povedať, že v dnešnom zápase ešte aspoň jeden gól uvidíme.

69
    Trenčania sa v týchto momentoch prebrali a dopredu sa tlačí najmä aktívny Milan Kvocera.

70
    Dnešné stretnutie sleduje 1616 divákov.

70
    Do konca riadneho hracieho času ostáva menej ako 20 minút, Trenčín hrá so Žilinou stále nerozhodne 1:1.

72
    Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Jakub Holúbek, prichádza Filip Balaj.

72
    Striedanie v tíme AS Trenčín: z ihriska odchádza Giorgi Beridze, prichádza Philip Azango.

73
    Milan Kvocera našiel centrom z pravej strany Čatakovića, ktorý hlavičkou netrafil bránku Miloša Volešáka. Následne sa ešte zrazil s Filipom Kašom, no zdá sa, že bude v poriadku a bude pokračovať v zápase.

74
    Juraj Chvátal poslal skvelú prihrávku do priestoru SAMUELOVI MRÁZOVI, ktorý delovkou z uhla do vinkla Šemrincovej bránky dostáva svoj tím do vedenia o jeden gól!

75
    Nuž a toto je po prvom polčase pomerne nečakaný vývoj zápasu. Žilinu delí necelých 15 minút od cenných troch bodov.

76
    Loptu z priameho kopu domáceho mančaftu odvrátil žilinská obrana na rohový kop.

77
    Nuž a domáci futbalisti si ho pre veľký úspech zopakujú. Po druhom centri však bol na zadnej tyči voľný El Mahdioui, ktorý však nemieril presne.

78
    Balaj hľadal prihrávkou za obranu domáceho tímu Juraja Chvátala, ten bol ale napokon v postavení mimo hru.

79
    Hancko volil malú domov pre Miloša Volešáka takmer z 30 metrov. Za loptou okamžite vyšprintoval Hamta Čataković, no brankár Žiliny bol rýchlejší.

80
    Žltú kartu dostáva František Kubík (MŠK Žilina).

81
    Striedanie v tíme AS Trenčín: z ihriska odchádza Jakub Paur, prichádza Philipp van Arnhem.

81
    Žilinská obrana musela byť v pozore pri hlavičke Čatakovića, Trenčania si zahrajú deviaty rohový kop v dnešnom zápase.

82
    Po tomto rohovom kope však Volešák nemusel zasahovať.

83
    Trenčín je v druhom polčase oproti prvej časti hry veľmi pasívny. Tentoraz však van Arnhem vysunul aktívneho Kvoceru, ktorého však výborne postrážil mladý stopér Dávid Hancko.

84
    Kaša v tvrdom súboji s Azangom, ktorý ostáva otrasený. Zdá sa, že žltá karta z toho napokon nebude.

85
    Azango je už v poriadku a okamžite podporuje ofenzívu svojho tímu.

86
    Pekná akcia Azanga, ktorý si s loptou zbehol po ľavej strane a delovkou trafil bočnú sieť Volešákovej bránky!

87
    Znovu aktívny Azango na ľavej strane. Poslal do priestoru pred bránkou Žiliny dobrý center, no Volešák výborne čítal hru a loptu vyboxoval do poľa.

87
    Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Samuel Mráz, prichádza Kristián Vallo.

88
    Žilina pokračuje v druhom polčase v dobrom výkone a drží loptu čo najďalej od vlastnej bránky.

89
    Očakávaný záverečný tlak futbalistov AS Trenčín stále neprichádza.

90
    V druhom polčase bude hlavný rozhodca Peter Ziemba nadstavovať minimálne 2 minúty.

90+1
    Hostia zo Žiliny v ďalšom postavení mimo hru. Stále to však znamená, že lopta je ďaleko od ich bránky.

90+2
    Do hry sa ešte chystá žilinský Martin Králik.

90+2
    Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Michal Škvarka, prichádza Martin Králik.

90+2

S konštatovaním, že futbalisti AS Trenčín podľahli na domácom trávniku hráčom MŠK Žilina 1:2 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok slnečného víkendu. Dočítania priatelia. (17:12:48)