Švajčiarsko – Rakúsko 3:2 (po pr.) | Nórsko – Lotyšsko 2:3 (po pr.) | Francúzsko – Bielorusko 6:2 (kon.)
Fínsko – J. Kórea 8:1 (kon.) | Česko – Slovensko sk 3:2 (po pr.) | Dánsko – USA 0:4 (kon.)

Švajčiarsko dalo gól!
    Švajčiari napokon rozhodli o svojom víťazstve necelé dve minúty pred koncom predĺženia. Niederreiter nechal puk za sebou, čím Starkbauma totálne oklamal. Švajčiari si následne ešte gólmana povytiahli a zásluhou ENZA CORVIHO skórovali. Asistencia: Nino Niederreiter.
    46:28 Manuel Ganahl (AUT) - 2:2

46:28
    Rakúsko dalo gól!
    Aktívne napádanie Rakúska prinieslo vytúžené ovocie vo forme vyrovnávacieho ģolu. Tento moment Švajčiari absolútne nezvládli, pred bránkou totiž ostal zabudnutý MANUEL GANAHL, ktorý poľahky skóroval. Asistencia: Peter Schneider.
    34:50 Dominic Zwerger (AUT) - 2:1

34:50
    Zaslúžený gól Rakúska poriadne dramatizuje tento zápas. Dobre teraz strieľal Haudum, ktorého zakončenie Berrovi z lapačky vypadlo. Na dorážku to využil DOMINIC ZWERGER. Asistencie: Lukas Haudum, Alexander Rauchenwald.
    24:14 Gaëtan Haas (SUI) - 2:0

24:14
    Aké je to jednoduché. Rakúšania teraz zaváhali v defenzíve, čo prinieslo aj druhý švajčiarsky gól. GAËTAN HAAS prešiel s pukom pred bránku a bekhendovým zakončením ho umiestnil do Starkbaumerovej siete. Asistencie: Tristan Scherwey, Mirco Müller.
    Bernhard Starkbaum (AUT) - 1:0
    18:28 Nino Niederreiter (SUI) - 1:0

18:28
    Už však vyrovnaný stav neplatí. Puk sa dostal na pravú stranu, odkiaľ zakončil bez prípravy NINO NIEDERREITER. Starkbaum už nemal šancu presunúť sa včas. Asistencia: Enzo Corvi.

Lukáš Pancurák

Góly a asistencie: 19. Niederreiter (Corvi), 25. Haas (Scherwey, Müller), 64. Corvi (Niederreiter) – 35. Zwerger (Haudum, Rauchenwald), 47. Ganahl (Schneider)

Švajčiarsko: Berra (Genoni) – Diaz (C), Müller, Kukan, Untersander, Frick, Fora, Genazzi – Hofmann, Niederreiter (A), Corvi – Scherwey, Andrighetto, Haas – Riat, S. Moser (A), Vermin – Baltisberger, Schäppi, Rod.
    Rakúsko: Starkbaum (Madlener) – Schumnig, Unterweger, S. Ulmer, Heinrich, Viveiros, Schlacher, Altmann, Strong – Hundertpfund (C), Schneider, Ganahl (A) – Lebler (A), Komarek, Hofer – Rauchenwald, Haudum, Zwerger – Woger, Spannring, Obrist.

Rozhodca: Olenin (RUS), Sjöqvist (SWE) – Goljak (BEL), Lazarev (RUS)