Rusko – Francúzsko 7:0 (kon.) | USA – Kanada 5:4 (2:1 po s.n.) | Švédsko – Bielorusko 5:0 (kon.)
Nemecko – Dánsko 2:3 (0:1 po s.n.)
po s.n. (0:1)
Nemecko
2:3 (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Dánsko
Piatok 04.05.2018, 20:20 • Jyske Bank Boxen, Herning • Majstrovstvá sveta • Skupina B

V samostatných nájazdoch malo napokon väčšie šťastie Dánsko, keď o jediný presný zásah sa postaral Frans Nielsen. Dáni teda získavajú druhý bonusový bod a môžu si tak v domácom prostredí zaspievať svoju hymnu. Sledovali sme veľmi vyrovnané stretnutie, ktoré napokon museli rozhodnúť samostatné nájazdy a dôležité stretnutie z hľadiska štvrťfinále teda lepšie dopadlo pre Dánsko, ktoré z tohto zápasu vydolovalo dva body.

S týmto konštatovaním sa už teda lúčim a prajem ešte pekný zvyšok dnešného večera. Zajtra pokračuje druhý hrací deň a do hry sa už dostane aj Slovensko. Všetky zápasy zajtrajšieho dňa vám samozrejme ponúkneme.

Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj. (23:07:04)

65:00 Frans Nielsen (DEN) - 2:3

65:00
    V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Dánsko.
    Autorom víťazného gólu je FRANS NIELSEN.

5. séria
    0:1
    Michaelis neuspel a tak je rozhodnuté! Nemecký reprezentant to skšal strelou ponad lapačku, čo sa mu však nepodarilo a tak Dánsko vyhráva v samostatných nájazdoch.

4. séria
    0:1
    Neuspel ani Jakobsen, keď Pielmeier prečítal jeho úmysel a puk vyrazil do bezpečia.

4. séria
    0:1
    Draisaitl veľa nechýbalo aby vyrovnal, ale Andersen skvelo zasiahol hokejkou.

3. séria
    0:1
    Nicklas Jensen sa natlačil pred nemeckého brankára, ale toho už prekonať nedokázal.

3. séria
    0:1
    Kahunova strela putovala do Andersenovej vyrážačky.

2. séria
    0:1
    F. Nielsen ako prvý premenil samostatný nájazd v tomto rozstrele! Jemu už priama strela vyšla a posiela Dánsko do vedenia.

2. séria
    0:0
    Aj Plachta sa pokúsil o kľučku, ale puk mu odskočil od hokejky.

1. séria
    0:0
    Bjorkstrand to skúsil priamou strelou, ale puk poslal len do Pielmeierovej lapačky.

1. séria
    0:0
    Ako prvý išiel na nájazd Hager, dostal sa pred dánskeho brankára, ale jeho kľučka mu už nevyšla.

Samostatné nájazdy začínajú.

Po úprave ľadu sa už čoskoro začnú samostatné nájazdy. Začínať by malo Nemecko.

Ani predĺženie teda neurčilo víťaza tohto zápasu a tak to budú musieť určiť samostatné nájazdy. Tie už budú druhé v poradí v rámci dnešného hracieho dňa.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

64:42
    K puku sa ešte dostal Draisaitl a tak to skúsil strelou na dánsku bránku. Jeho pokus vak nebol nijak nebezpečný a tak si Andersen pripisuje úspešný zákrok.

64:01
    Je tu už posledná minúta predĺženia, toto stretnutie tak zrejme rozhodnú samostatné nájazdy.

Miroslav Revaj

Góly a asistencie: 33. Draisaitl (Ehliz), 51. Ehliz (Draisaitl) – 29. Jensen (Nielsen), 36. Storm (Hardt, Larsen), rozh. náj. Nielsen