Ukrajina – Chorvátsko 2:4 (kon.) | Rumunsko – Estónsko 0:1 (kon.) | Japonsko – Litva 1:6 (kon.)
Ukrajina
2:4 (0:3, 0:0, 2:1)
Chorvátsko
cz Streda 25.04.2018, 11:30Majstrovstvá sveta - 1. Divízia, sk. B • 3. kolo

Střely na branku 33:39. (13:39:27)

Chorvatsko díky skvělé první třetině vyhrává tento zápas 4:2. Dokázalo se prosadit v přesilovce, v oslabení, ve tře pět na pět i do prázdné branky. Ukrajina doplatila na špatný vstup do zápasu. Ani snížení ve třetí třetině nepomohlo k zisku bodů.
    Nejlepší hráči:
    Ukrajina: Bogdan Djačenko
    Chorvatsko: Tomislav Zanoški

59:58 Domen VEDLIN - 2:4

59:58
    Chorvatsko právě vstřelilo branku!
    Chorvatsko tento zápas vyhraje, je to jasné. Do prázdné branky poslal kotouč přes celé kluziště DOMEN VEDLIN.

59:16
    Ukrajina hraje bez brankáře, Sergej Babinec nepřesně zakončovat.

58:40
    Hráči v bílém hrají velmi dobře defenzivně. Ukrajina má velké problémy s koncovkou.

58:12
    Ukrajina se nemůže propracovat do výraznější střelecké pozice.

58:00
    Chorvatsko drží hru daleko od své branky, stále vede o jednu branku.

57:33
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Ukrajiny,

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:44
    Viktor Zacharov byl volný před brankou, jenže puk se k němu nedostal. Dobře zasáhla obrana soupeře.

55:48
    Bogdan Djačenko kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.

55:18
    Sledujeme rychlý hokej, mnoho práce gólmani nyní nemají. Souboje o kotouč se odehrávají v neutrální zóně.

54:10
    Hraje se spíše ve středním pásmu, ani jeden celek se nemůže propracovat stabilněji do útočného pásma. Chorvatsko vede už jen o jednu branku.

53:00
    Chorvatsko si vyžádalo oddechový čas.
    53:00 Dmytro NIMĚNKO - 2:3

53:00
    Ukrajina právě vstřelila branku!
    Pěknou akci předvedl Andrij Michnov, který obkroužil branku a jeho střílenou bekhendovou přihrávku neomylně poslal do sítě DMYTRO NIMĚNKO. Asistence: Andrij Michnov.

52:44
    Dmytro Niměnko pálil od modré čáry, výborně zasáhl obránce Ivan Šijan, který nenechal soupeře vypálit.

52:20
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry. Oba týmy střídají, Ukrajina rozehrává od své branky.

51:38
    Nikola Senzel to zkoušel samostatně, dostal se až před branku, jeho rána však postrádala přesnost.

50:50
    David Brine pálil z dobré pozice, jeho rána byla zlbokovaná,

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině. Chorvatsko pokračuje v aktivní hře, Dokáže si šance vypracovat, ale má velké problémy s přesností střelby.

49:16
    Viktor Zacharov vedl útočnou akci svého celku, ale do výraznější střelecké pozice se propracovat nedokázal.

47:55
    Ukrajina se poprvé dokázala propracovat ke skórování, nicméně nyní už zase hraje Chorvatsko zodpovědně defenzivně.
    46:56 Kirill KATRIČ - 1:3

46:56
    Přesilovka je využitá. Ránou od modré čáry se prosazuje obranou nepokrytý KIRILL KATRIČ. Asistence: Nikita Bucenko a Sergej Babinec.

46:10
    Dmytro Niměnko dostal hru do útočného pásma, následná rána od modré čáry byla zblokovaná.

45:40
    Dmitrij Ignatěnko pálil od modré čáry, jeho pokus kryje chorvatský brankář bez výraznějších problémů.

45:23
    Vyloučení v týmu Chorvatsko (Luka Vukoja – 2 min., sekání).

44:00
    Ukrajinský Dmitrij Ignatěnko pálil od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná. Následně Chorvatsko vyhodilo přes všechny čáry, icing.

43:32
    Dmitrij Ignatěnko rozehrává od své branky, následně od modré čáry pálil Anton Bojkov. Jeho tvrdá rána se od břevna odrazila do ochranné sítě nad brankou.

43:00
    Tomislav Zanoški ve vyložené střelecké pozici minul branku. Gólman Bogdan Djačenko zasahovat nemusel.

42:20
    Hráči v bílém rozehrávají od své branky, následně Dominik Kanaet od modré čáry minul branku.

42:00
    Dvě minuty hry ze třetí třetiny jsou pryč, Borna Rendulić zkušeně rozehrává od své branky, nikam se nežene.

41:20
    Ukrajina dostala kotouč do útočného pásma, ale nedokázala vypálit.

40:42
    Chorvatsko vede o tři branky a míří za výhrou v tomto zápase, zatím hraje jednoznačně lépe než soupeř.

40:01

Ve druhé třetině jsme sice branku neviděli, ale Anton Bojkov nedokázal proměnit trestné střílení po faulu brankáře. Jeho blafák nebyl špatný, ale gólman výborně zasáhl.

40:00

39:49
    Vhazovat se bude ve středním pásmu.

39:45
    Bogdan Djačenko má na svém kontě další zákrok, tentokrát od modré čáry pálil Ivan Puzič.

39:35
    Buly před ukrajinskou brankou.

39:10
    Bogdan Djačenko přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou. To už probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:44
    Chorvatsko hraje v plném počtu.

38:30
    Ukrajině se početní výhoda vůbec nedaří, nemůže se stabilněji dostat do útočného pásma.

38:15
    Bránící se celek znovu vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

38:00
    Přesilovka se Ukrajině příliš nedaří. Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině,

37:20
    Sergej Babinec pálil z bezprostřední blízkosti, jeho rána byla zblokovaná. Následně musí Ukrajina rozehrávat od své branky.

36:44
    Vyloučení v týmu Chorvatsko (David Brine – 2 min., podražení).

36:26
    Chorvatský brankář rozehrává od své branky, sledujeme poklidné založení akce.

36:10
    Ivan Janković ani nadvakrát nedokázal prostřelit brankáře soupeře. Bogdan Djačenko své spoluhráče nyní podržel.

35:33
    Vladislav Gavrik vybojoval kotouč v útočném pásmu, pokoušel se něco vymyslet, nicméně jeho rána postrádala přesnost.

35:00
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině. Velkou šanci měl Anton Bojkov, jehož projektil ale končí na mantinelu nad brankou.

34:50
    Dominik Kanaet vypálil a jeho projektil kryje do rukavice ukrajinský gólman.

34:34
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu. Ani jeden tým se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu.

34:06
    Ivan Šijan pálil z kruhu, jeho rána končí výrazně mimo branku. Gólman Bogdan Djačenko zasahovat nemusel.

33:41
    Mate Krešimir Tomljenović kryje ránu z dobré pozice, kterou vyslal Andrij Tatarenko.

33:38
    Hlavní sudí ztratil kotouč po nepřehledné situaci před brankou Chorvatska z pohledu, a tak se bude vhazovat.

33:17
    Kiril Žovnir rozehrává od své branky, díky dobré práci obraně soupeře se k zakončení nedostal.

32:40
    Ivan Janković se dostal do střelecké pozice, jeho rána byla zblokovaná. Kotouč tak končí v rohu kluziště.

32:00
    Chorvatsko se nyní musí bránit aktivní ukrajinské hře. Mnoho velkých šancí tato část hry momentálně nenabízí.
    31:01 Neproměněný nájezd.

31:01
    Anton Bojkov měl k dispozici trestné střílení. Jeho blafák výborně kryje Mate Krešimir Tomljenović, který tak napravil své zahání.

31:01
    Vyloučení v týmu Chorvatsko (Mate Krešimir Tomljenović – trestné střílení, podražení).

29:48
    Ukrajina se musí bránit přesilovce soupeře. Hráči v bílém kombinují v útočném pásmu a nemohou se propracovat do vyložené střelecké pozice.

29:24
    Chorvatsko hraje v plném počtu, začíná jeho přesilovka.

29:17
    Sledujeme hru do čtyři na čtyři, Luka Jarčov vypálil hodně nepřesně.

28:42
    Vyloučení v týmu Ukrajina (Šamil Ramazanov – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

28:18
    Chorvatsko vyhazuje přes všechny čáry.

28:04
    Mate Krešimir Tomljenović byl pozorný a odkázal si poradit s ránou od modré čáry.

27:44
    Hra se hodně kouskuje, poměrně hodně se vylučuje. Plynulost chybí.

27:24
    Vyloučení v týmu Chorvatsko (Dominik Kanaet – 2 min., hákování).

26:56
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. V této třetině sedmkrát vystřelo Chorvatsko na branku, Ukrajina jen jednou.

26:23
    Chorvatské hraje v plném počtu.

26:00
    Kirill Katrič hraje od své branky, pokoušel se rychle dostat hru do útoku, což se mu ovšem nepodařilo. Následně Šamil Ramazanov vypálil hodně nepřesně.

25:05
    Chorvatsko vyhazuje přes všechny čáry, Ukrajina hraje od své branky. Do útočné části kluziště se dostat nemohou.

24:23
    Vyloučení v týmu Chorvatsko (Bruno Kegalj – 2 min., držení).

24:07
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, hraje se spíše ve středním pásmu.

23:50
    Nikita Bucenko se pokoušel dostat do útočného pásma, ale byl nachytaný v postavení mimo hru.

23:10
    Ukrajina zvládla dlouhé oslabení, nyní se hraje již pět na pět.

22:41
    Tým vedený jako hostující se ve dvojnásobné přesilovce nedokázal vypracovat žádnou velkou příležitost.

22:13
    První vyloučený hráč se vrací do hry.

21:46
    Rána z první čáry, kterou vyslal Bruno Kegalj, končí v moci brankáře Ukrajiny. Hra je přerušena.

21:34
    Rána od modré čáry byla zblokovaná.

21:06
    Přesilovka pět na tři pro Chorvatsko, které tak může navýšit své vedení.

20:58
    Vyloučení v týmu Ukrajina (Vladislav Gavrik – 2 min., hákování).

20:30
    Bogdan Djačenko kryje kotouč, vhazovat se tak bude před jeho brankou. Přesilovku hraje v úvodu třetiny Chorvatsko.

20:13
    Vyloučení v týmu Ukrajina (Andrij Michnov – 2 min., podražení).

20:01

10:14, tak vypadá statistika střel na branku.

Poněkud překvapivě vede Chorvatsko po první třetině nad Ukrajinou o tři branky. Proměnilo přesilovou hru, vlastní oslabení, a pak také hru pět na pět. Ukrajina vystřídala brankáře, což zatím zmenšilo útočnou aktivitu soupeře, ale do výraznější šance se tým vedený jako domácí nedostal.

20:00

19:50
    Už se pravděpodobně nic nestane.

19:25
    Ukrajina hraje v plném počtu.

19:14
    Bogdan Djačenko znovu přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině a ukrajinský brankář kryje kotouč po střele z mezikruží, kterou vyslal Ivan Janković.

18:45
    Chorvatsko hraje v plném počtu. Začíná jeho přesilovka.

18:17
    Sledujeme hru čtyři na čtyři, ani jeden celek si nemůže vypracovat střelecké příležitosti.

17:25
    Vyloučení v týmu Ukrajina (Dmitrij Ignatěnko – 2 min., podražení).

16:45
    Vyloučení v týmu Chorvatsko (Tomislav Zanoški – 2 min., podražení + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

16:40
    Chorvatsko hraje velmi dobře, dominuje dění na hrací ploše, nyní ale bude hrát v oslabení.

15:13
    Ukrajina má velké problémy se hrou v útočném pásmu, Chorvatsku vyšlo v toto zápase zatím úplně všechno. Ukrajina vystřídala brankáře, uvidíme, zda tým dostane nový impulz.

13:06
    Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Sergej Gajdučenko, přichází Bogdan Djačenko.
    13:06 Dominik KANAET - 0:3

13:06
    A je to již 0:3. Situaci dva na jednoho výborně vyřešil DOMINIK KANAET, který poslal puk přesně pod horní tyčku. Asistence: Marko Tadić.
    11:51 Tomislav ZANOŠKI - 0:2

11:51
    Jeden z ukrajinských hráčů vypálil od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná. K odraženému puku se dostal TOMISLAV ZANOŠKI, který v brejku mířil na brankáře. Uspěl střelu na lapačku.

11:12
    Přesilovku tedy hraje Ukrajina, která se usadila v útočném pásmu a pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře.

10:43
    Vyloučení v týmu Chorvatsko (Domen Vedlin – 2 min., vražení na hrazení).

10:34
    Mnoho velkých šancí k vidění není.

09:47
    Sergej Gajdučenko musel zasahovat proti střele soupeře z dobré pozice.

09:18
    Chorvatský celek se musel bránit aktivní hře Ukrajiny, zejména Vladimir Romaněnko dělal obraně soupeře velké problémy.

08:41
    Vladislav Gavrik měl velkou šanci, v rozhodující chvíli mu sjel puk z hole.

08:11
    Dlouhou dobu se hraje bez přerušení, Ukrajina vedla další akci, ale zakončit se hráčům ve žlutém nepodařilo.

07:30
    Filipp Matvijenko vedl akci svého celku, střelu od modré vyrazil brankář.

07:00
    Sedm minut hry z první třetiny je pryč. První střelu ukrajinský brankář vyrazil, na dorážku sice nedosáhl, ale puk končí mimo branku.

06:36
    Denis Petruchno pálil od modré čáry, jeho ránu kryje Mate Krešimir Tomljenović. Vhazovat se tak bude v útočném pásmu Ukrajiny.

06:25
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanynky a fanoušky bavit.

05:54
    Ukrajina hraje aktivně, pokouší se vyrovnat, ale marně, obrana Chorvatska je pozorná.
    04:37 Ivan JANKOVIĆ - 0:1

04:37
    První rána v přesilovce na branku a je z toho první gól. Puk se dostal do míst, kde stál IVAN JANKOVIĆ. Jeho rána propadla mezírkou v postoji brankáře až za čáru. Asistence: Nikola Senzel a Mislav Blagus.

04:30
    Mislav Blagus autorem další střely, minul branku.

04:10
    David Brine tvrdě vypálil, jeho ránu kryje soupeřův obránce.

03:44
    Chorvatsko hraje přesilovou hru, usadilo se v útočném pásmu, kde kombinuje.

03:05
    Vyloučení v týmu Ukrajina (Vsevolod Tolstuško – 2 min., hrubost).

02:47
    Vsevolod Tolstuško se pokoušel za svou brankou vybojovat puk, což se mu nepodařilo, a tak hrál soupeř. Tomislav Zanoški se dostal do šance, puk kryje brankář Ukrajiny. Buly před jeho brankou.

02:34
    Andrij Michnov pálil od modré čáry, jeho ránu bez problémů kryje brankář soupeře.

02:08
    Ukrajinská rána od modré čáry postrádala přesnost. Následně hráči ve žlutém rozehrávají od své branky.

01:17
    Hraje se spíše ve středním pásmu, puk má Chorvatsko, které se dostalo do útočného pásma. Borna Rendulić pálil mimo branku.

00:57
    Sergej Babinec se propracoval ke střele z mezikruží, brankář Mate Krešimir Tomljenović kryje kotouč, vhazovat se tak bude před jeho brankou.

00:41
    Ukrajina rozehrává od své branky, mnoho šancí momentálně k vidění není.

00:23
    Zápas v poklidném tempu začíná. Ani jeden celek se nikam nežene.

00:01

Ukrajina: Gajdučenko (Djačenko) – Tolstuško, Ignatěnko, Katrič, Romaněnko, Tatarenko, Žovnir, Petruchno, Matvijenko – Michnov, Niměnko, Zacharov – Bucenko, Babinec, Ljalka – Černišenko, Ramazanov, Gricenko – Gavrik, Karpenko, Bojkov.

Chorvatsko: Tomljenović (Nikolić) – Tadić, Šijan, Vedlin, Senzel, Šilović, Puzič, Kegalj – Zanoški, Brine, Jarčov – Blagus, Kanaet, Rendulić – Jazbec, Janković, Miličić – Šakić, Fičur, Brenčun – Vukoja..

Ukrajina má velké problémy s přesilovými hrami. Hrála jich šest, celkem byla v početní výhodě 9 minut a 47 sekund, nicméně neproměnila ani jednu. Chorvatsku také přesilovky nejsou, z deseti proměnilo jednu.

Ukrajina vyhrává v prvním zápase nad Rumunskem 3:0, ve druhém vystoupení pak nestačila na Estonsko 0:2. Zatím jediné tři góly týmu vstřelili tři různí hráči. Katrič, Nimenko a Bucenko. Gólman Gajdučenko se stal hrdinou prvního klání, pokryl všech 39 střel. Ve druhé zápase ze 33 střel kryl 31.

Chorvatsko odehrálo na šampionátu dva zápasy a oba prohrálo. Nejprve s Litvou 0:3, a pak s Japonskem 3:4. Chorvatsko stále čeká na svou první výhru na turnaji. Úvodní gól týmu vstřelil Borna Rendulič, jeden z vůbec nejzkušenějších hráčů národního týmu. V tomto zápase Chorvatsko vedlo 3:1, jenže od 37. minuty bylo z jeho pohledu všechno špatně. Ještě před koncem druhé části hry inkasovaná branka a ve třetí části další dvě. Po první prohře s Litvou přišel v duelu s Japonskem další kolaps.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního hokeje. V tomto zápase proti sobě nastoupí Ukrajina a Chorvatsko.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 47. Katrič (Bucenko, Babinec), 53. Niměnko (Michnov) – 5. Janković (Senzel, Blagus), 12. Zanoški, 14. Kanaet (Tadić), 60. Vedlin

Ukrajina: Gajdučenko (14. Djačenko) – Tolstuško, Ignatěnko, Katrič, Romaněnko, Tatarenko, Žovnir, Petruchno, Matvijenko – Michnov, Niměnko, Zacharov – Bucenko, Babinec, Ljalka – Černišenko, Ramazanov, Gricenko – Gavrik, Karpenko, Bojkov.
    Chorvátsko: Tomljenović (Nikolić) – Tadić, Šijan, Vedlin, Senzel, Šilović, Puzič, Kegalj – Zanoški, Brine, Jarčov – Blagus, Kanaet, Rendulić – Jazbec, Janković, Miličić – Šakić, Fičur, Brenčun – Vukoja.

Rozhodca: Halm – Janusauskas, Kroyer