Philadelphia – Pittsburgh 0:5 (kon.) | NJ Devils – Tampa Bay 1:3 (kon.) | Colorado – Nashville 2:3 (kon.)
San Jose – Anaheim 2:1 (kon.)
San Jose Sharks
2:1 (1:0, 0:0, 1:1) Stav série: 4:0
Anaheim Ducks
cz Štvrtok 19.04.2018, 04:30 • SAP Center, San Jose • Play-off NHL • Štvrťfinále Z. konferencie

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí nastoupí San Jose Sharks a Anaheim Ducks.

San Jose dokázali úvodní dva zápasy na půdě soupeře vyhrát, třetí úspěšný zápas zaznamenalo před svými diváky. Sharks mohou v tomto zápase napodobit Vegas Golden Knights a postoupit v nejkratší možné době do dalšího kola play-off. Naopak Anaheim Ducks se pokusí sérii co nejvíce zdramatizovat. Snadné to mít nebude, musí hrát aktivně od první do polední minuty.

Anaheim Ducks doufal, že po nepovedených domácích zápasech bude duel v San Jose lepší. Jenže nebyl. Ducks nešlo vůbec nic, výsledkem byla vysoka porážka 1:8 a tým už nemá co ztratit, v tomto zápase musí nechat úplně všechno. Vedení klubu z farmy povolalo gólmana Reta Berru a obránce Jacoba Larssona.

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – P. Martin, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, DeMelo – E. Kane, Pavelski, Donskoi – Hertl, Couture, Bødker – Meier, Tierney, Labanc – Sörensen, Fehr, M. Karlsson.

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Manson, H. Lindholm, Beauchemin, Montour, M. Pettersson, Welinski – Rakell, Getzlaf, Perry – Cogliano, Kesler, Silfverberg – N. Ritchie, Henrique, O. Kaše – Chimera, D. Grant, J.T. Brown..

00:01

00:10
    Začíná čtvrtý zápas této série.

00:46
    Mikkel Bødker rozehrává od své branky, což se mu příliš nedaří. Hostující celek vstoupil do zápasu aktivně.

01:07
    Mikkel Bødker vypálil od modré čáry, jeho projektil byl zblokovaný, gólman zasahovat nemusel.

01:21
    Mikkel Bødker se propracoval do střelecké pozice, jeho rána z mezikruží byla zblokovaná obráncem Ducks.

01:50
    Sledujeme rychlý hokej v úvodu zápasu, Kevin Labanc byl volný před brankou, přihrávka se k němu ale nedostala.

02:18
    Sharks se do svého soupeře pustili, další ránu od modré čáry dokázala obrana Anaheimu zblokovat do ochranné sítě.

02:51
    Marcus Sörensen byl připravený na střelu, poskakující kotouč ovšem nedokázal trefit podle svých představ.

03:18
    John Gibson musel zasahovat, domácí hráči hrají aktivně, nyní zakončoval Joe Pavelski, jehož pokus bez výraznějších problémů kryje gólman.

03:42
    Hraje se spíše ve středním pásmu, mnoho šancí tento zápas zatím nenabídl.

04:04
    Francois Beauchemin se pokoušel stabilněji dostat do útočného pásma, což se mu ovšem nepodařilo. Obrana Sharks hraje zodpovědně.

04:36
    Logan Couture se propracoval do výraznější šance, po výborné přihrávce Dylana DeMela se dostal do brejku, který zakončil střelou s níž neměl brankář problém.

05:00
    Pět minut ze třetí třetiny je pryč, domácí hokejisté hrají aktivně, Ducks se musí spíše bránit.

05:21
    Marcus Pettersson přišel o puk ve středním pásmu, a tak mohou hrát domácí hokejisté.

05:43
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Domácí celek se zaslouženě dostává do vedení. Nadvakrát se dokázal prosadit hostující obranou tísněný MARCUS SÖRENSEN, který dokázal najít prostor, kterým kotouč zapadl do branky. Asistence: Brent Burns a Melker Karlsson.
    05:43 Marcus SÖRENSEN - 1:0

06:45
    Komerční přestávka.

06:50
    Hostující celek se nyní usadil v útočném pásmu a pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře, zakončoval Andrew Cogliano.

07:30
    Anaheim nyní začal hrát aktivně, a tak museli domácí přidat, aby dokázali dostat hru ze svého obranného pásma.

08:19
    Zakázané uvolnění se nepíská, a tak Marc-Édouard Vlasic rozehrává od své branky. Po skvěle kombinaci zakončoval Joe Pavelski a výborný zákrok vytáhl hostující gólman. Domácí publikum podporuje své oblíbence.

09:10
    Zbytečně se nepřerušuje, sledujeme rychlý hokej, Dylan DeMelo pálil od modré čáry a John Gibson byl pozorný.

10:13
    Brent Burns vypálil z pravého kruhu, jeho projektil byl hostujícím obráncem zblokovaný mimo branku, gólman tak zasahovat nemusel.

10:51
    Hra je nyní přerušena. Domácí celek se dostal do vedení, hraje aktivněji, ale nesmí zapomínat také na obranu.

11:45
    Ryan Getzlaf pálil od modré čáry, jeho projektil dokázal zastavit jeden z domácích obránců.

12:35
    Hra se bez výraznějších šancí přelévá ze strany na stranu, sledujeme rychlý hokej.

13:06
    Ducks dostali hru ze svého obranného pásma, domácí zakládají další akci od své branky, oba týmy tak střídají.

13:32
    Fanoušci vytvářejí velmi dobrou atmosféru.

15:01
    Francois Beauchemin pálil tvrdě od modré čáry, jeho ránu dokázal domácí gólman zastavit.

15:14
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Hampus Lindholm – 2 min., podražení).

15:42
    Domácí hokejisté se nemohou propracovat do střelecké pozice ani do útočného pásma.

16:05
    Joe Pavelski jemně tečoval kotouč před brankou, obrana si dokázala s jeho akci poradit.

16:30
    Anaheim vyhazuje přes všechny čáry, domácí začínají od svého brankáře, nad led jde druhá formace.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

17:15

17:18
    Sharks nedokázali první přesilovou hru proměnit.

17:40
    Brenden Dillon pálil od modré čáry, jeho rána postrádala přesnost.

18:00
    Anaheim rozehrává od své branky, chce dohrát v poklidu první část hry. Následně ale Corey Perry vypálil, a tak musel zasahovat domácí brankář. Komerční přestávka.

18:24
    Corey Perry našel spoluhráče před brankou, který z první zakončoval. Domácí brankář tak tak dokázal betonem vykopnout puk.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

19:37
    Martin Jones měl velké štěstí, když ho dvě střely hostujícího celku vyloženě trefily.

20:00

Po první třetině vede domácí celek o jednu branku, má tak blíže k postupu do dalšího kola. Snadné to rozhodně nebude, protože zejména v závěru této části hry hosté ukázali, že se s nimi musí počítat.

20:01

20:09
    Hra je přerušena, vhazovat se bude před brankářem Jonesem.

20:23
    Joonas Donskoi dobře vypálil, jeho rána mířila nad branku, hostující gólman zasahovat nemusel.

21:10
    Ondřej Kaše se pokoušel něco vymyslet v útočném pásmu, jeho akci zakončoval Francois Beauchemin nepřesnou střelou.

22:00
    Dvě minuty hry ze druhé třetiny jsou pryč, nyní se bude po zakázaném uvolnění vhazovat před brankou domácího celku.

22:35
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.

23:00
    Domácí hokejisté rozehrávají od své branky, následně se do šance dostal Joonas Donskoi. Jeho ránu vyrazil John Gibson.

23:36
    Corey Perry vypálil z předbrankové pozice, a tak musel zasahovat domácí Martin Jones.

24:52
    Oba brankáři nyní podrželi své spoluhráče. Sharks i Ducks si vypracovali dobrou střeleckou pozici, ale nevyužili ji.

25:18
    Logan Couture to zkoušel na bližší tyčku, jeho projektil ale dokázal brankář John Gibson vyrazit před branku.

25:52
    Josh Manson rozehrává od své branky, následně pálil Ondřej Kaše, jeho rána končí nad brankou, domácí gólman zasahovat nemusel.

26:34
    Ondřej Kaše pálil z dobré pozice, puk vyrazil vyrážečkou gólman Sharks do rohu kluziště, kde už hráli jeho spoluhráči.

27:04
    Ryan Getzlaf dostal puk do útočného pásma, následně Corey Perry minul branku.

27:13
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Joe Pavelski – 2 min., podražení).

27:13
    Přesilovou hru tedy hrají hokejisté Ducks. Domácí se tak musí bránit aktivní hře soupeře.

27:34
    Adam Henrique velmi dobře tečoval kotouč před brankou, jeho rána ale byla nepřesná.

28:00
    Ducks hrají přesilovou hru dobře, jsou nastěhovaní v útočném pásmu,ale se zakončením mají problémy.

28:22
    Chris Tierney vyhazuje puk přes všechny čáry.

28:40
    Fanoušci ženou domácí hráče k dobrému pohybu a snaží se co nejvíce podporovat Sharks, kteří vedou stále o jednu branku.

29:13

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, domácí hokejisté přečkali oslabení.

30:18
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Nick Ritchie – 2 min., sekání).

30:30
    Hosté dokázali vyhodit, domácí tak musí začínat od své branky.

30:42
    Francois Beauchemin znovu dostává puk až za branku Sharks. Domácí se nemohou propracovat do útočného pásma.

31:08
    Brent Burns rozehrává od své branky, skvěle hrají hosté při vlastním oslabení.

31:35
    Brent Burns od modré čáry trefil jen výstroj brankáře.

32:00
    Ani třetí rána dřevorubce Burnse končí nebyla přesná. Pálil nad.

32:18

32:30
    Nick Ritchie vedl protiakci Ducks, následně ale domácí sehráli jen zakázané uvolnění.

33:00
    Martin Jones podržel své spoluhráče, dvakrát velmi dobře zasáhl proti střele soupeře. Ducks využívají každé chybičky domácích k tomu, aby vypálili.

33:02
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Timo Meier – 2 min., vysoká hůl).

33:11
    Anaheim má k dispozici další přesilovou hru.

33:27
    Sharks se podařilo dostat hru do středního pásma, a tak mohli prostřídat.

33:43
    Chris Tierney vyhazuje přes všechny čáry, dopřává tak spoluhráčům klid.

34:42
    Hosté se dostali do útočného pásma, kde se pokouší něco vymyslet. Přihrávka před branku byla nepřesná.

35:02

35:14
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, Sharks stále vedou o jednu branku.

35:34
    Zakázané uvolnění, špatně to sehrál domácí celek.

35:40
    Derek Grant rychle vypálil z mezikruží, jeho projektil dokázal spolehlivě vyrazit gólman Martin Jones.

36:25
    Ondřej Kaše pálil přes obránce, s jeho pokusem neměl Martin Jones výraznější problém.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

37:15

37:30
    Hertl se pokoušel obkroužit branku, což se mu sice podařilo, ale vypálit už ne.

37:50
    Brent Burns ani Logan Couture nedokázali vypálit přesněji, po období temna se domácí celek dostává stabilněji do útočného pásma.

Dnešní utkání sleduje 17 562 diváků.

38:18
    Evander Kane se pokusil zaskočit brankáře Ducks, ale John Gibson byl pozorný.

39:00
    Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:01
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Eric Fehr – 2 min., hákování).

39:14
    Ducks mají k dispozici přesilovku, ale zatím se nemohou stabilněji dostat do útočného pásma.

39:35
    Corey Perry měl na hokejce vyrovnání, ale výborně zasáhl brankář domácího celku. Martin Jones se netáhl a proti střele soupeře nastavil beton.

40:00

Hosté sice dostali kotouč do branky, ale až po skončení času ve druhé třetině. I se štěstím vedou domácí hokejisté stále o jednu branku.

40:01

40:27
    Hosté sice dostali kotouč do sítě, ale bylo to po postavení mimo hru, branka tak platit nemůže. 38 sekund oslabení ještě zbývá.

40:45
    Domácí celek vyhazuje přes všechny čáry.

41:02

41:30
    Hostující celek pokračuje v aktivní hře, naopak domácí se nemohou do tempa dostat.

42:00
    Paul Martin pálil od modré čáry, ale minul branku.

42:03
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Brandon Montour – 2 min., vysoká hůl).

42:12
    Ducks vyhazují přes všechny čáry, následně se bude vhazovat ve středním pásmu.

42:26
    Brent Burns uklidňuje hru, rozehrává od své branky.

42:46
    Brent Burns od modré čáry minul branku, následně jeho spoluhráči udrželi puk v útočném pásmu.

43:16
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

43:32
    Anaheim se znovu osvobozuje, tato přesilovka je z pohledu domácích dobře sehraná.

44:03

44:23
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.

44:35
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Melker Karlsson – 2 min., vysoká hůl).

45:05
    Jones kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou, Sharks se musí bránit aktivní hře soupeře.

45:20
    Domácí vyhazují přes všechny čáry.

46:00
    Adam Henrique vypálil z dobré pozice, jeho ránu viděl a celkem v pohodě vyrazil domácí maskovaný muž.

46:35

47:01
    Sharks rozehrávají od své branky, snaží se hrát aktivně a navýšit vedení.

47:18
    John Gibson kryje kotouč do rukavice, vhazovat se bude před jeho brankou. Komerční přestávka.

47:32
    Brent Burns pálil od modré čáry, jeho pokus poměrně snadno vyrazil hostující gólman.

47:53
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno, dlouho si domácí celek zahrával s jednobrankovým vedením až o něj přišel. Před brankou se k puku dostal ANDREW COGLIANO, který prostřelil přesunujícího se gólmana. Asistence: Ryan Kesler a Jakob Silfverberg.
    47:53 Andrew COGLIANO - 1:1

49:09
    Bleskově odpovídá domácí celek. Marc-Édouard Vlasic vypálil od modré čáry, jeho ránu před brankou do protipohybu brankáře tečoval TOMÁŠ HERTL. Asistence: Marc-Édouard Vlasic.
    49:09 Tomáš HERTL - 2:1

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, domácí celek vede o jednu branku.

50:24
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje.

50:40
    Nick Ritchie rozehrává od své branky a pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře.

51:00
    San Jose sice vede, ale musí se velmi dobře bránit. Buly jeho brankou. Komerční přestávka.

51:30
    Domácí fanoušci ženou své oblíbence vpřed, zatím se ale svádí tuhý boj o střední pásmo.

51:56
    Martin Jones se dokázal zorientovat před brankou, a pak puk schoval do rukavice. Vhazovat se bude před jeho brankou. Anaheim se pokouší o vyrovnání.

52:30
    Corey Perry a Brandon Montour kombinovali v útočném pásmu, pokouší se něco vymyslet. Následně se ale domácí celek dokázal osvobodit.

52:53
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Sharks.

53:26
    Vhazovat se bude ve středním pásmu.

54:08
    Brent Burns se pustil do potyčky se soupeřem, vše řeší sudí. Komerční přestávka.

54:18
    Hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

55:01
    Probíhá posledních pět minut hry ve třetí třetině.

55:50
    John Gibson byl pozorný, následně pálil Brent Burns, Joonas Donskoi tečoval před brankou, ale ani tak domácí nepřidali třetí branku.

56:18
    Corey Perry na druhé straně minul branku z bezprostřední blízkosti.

56:27
    Zakázané uvolnění, buly před domácí brankou.

56:41
    Jakob Silfverberg kombinuje se spoluhráči v útočném pásmu.

57:00
    Joonas Donskoi vedl akci svého celku, ale vypálit nedokázal.

57:40
    Mnoho času už hostující celek na vyrovnání nemá, domácí celek hraje velmi dobře.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty.

58:17
    Hosté hrají v šesti.

58:25
    Ducks rozehrávají od své branky, atmosféra je parádní.

58:40
    Domácí pálili na prázdnou branku, ale minuli.

58:59
    Hra je přerušena pro ofsajd, v něm Hertl. Buly ve středním pásmu.

58:59
    Oddechový čas pro hosty.

59:00
    Fanoušci bouří za doprovodu skladby Carmina burana. Poslední minuta je tu.

59:20
    Logan Couture nedokázal trefit prázdnou branku.

59:43
    Puk mají domácí.

Domácí hokejisté vyhrávají tento zápas 2:1 a v nejkratším možném termínu postupují do dalšího kola play-off NHL. Po Vegas se stává San Jose druhým týmem, který má jistotu play-off. Rozhodující branku zápasu vstřelil Tomáš Hertl. Obrovská radost fanoušků v hledišti i celém městě.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 6. Sörensen (Burns, M. Karlsson), 50. Hertl (Vlasic) – 48. Cogliano (Kesler, Silfverberg)

Rozhodca: Furlatt, Sutherland – Brisebois, Shewchyk

Diváci: 17 562