Michalovce – Skalica 3:1 (kon.) | Detva – Lipt. Mikuláš 4:6 (kon.)
HK DUKLA Ingema Michalovce
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
HK Skalica
Nedeľa 08.04.2018, 17:00 • Zimný štadión Michalovce • Tipos Extraliga (SR) • Baráž

59:19
    Dukla Michalovce dala gól! Je definitívne rozhodnuté. IGOR HALÁS využil chybu v skalickej rozohrávke, pohotovo poslal puk od modrej čiary na bránu a ten skončil v sieti. Bez asistencie.

58:40
    Adrián Sloboda nahadzoval puk do zhusteného priestoru pred bránu, kde si ho napokon našiel Adam Trenčan. Skaličania si berú oddychový čas a budú pokračovať v powerplay.

57:35
    Vynikajúci zákrok Adama Trenčana. Martin Hujsa našiel na ľavom kruhu osamoteného Ľubomíra Vaškoviča, skalický útočník sa oprel do puku príklepom, no do cesty sa mu postavil michalovský brankár.

57:09
    Komplikácie pre Michalovce. Tomáš Banovský zbytočne atakoval zozadu protihráča a inkasoval dve trestné minúty za krosček.

55:23
    Mohlo byť rozhodnuté. Lukáš Toma našiel rozbehnutého Mareka Mašlonku, ktorý postupoval na brankára Petríka, ale v samostatnom nájazde neskóroval.

52:56
    Veľké zaváhanie michalovskej defenzívy. Martin Dolgoš si nedal pozor na Daniila Dmitrijeva, ktorý ho obral o puk a zrazu stál sám pred brankárom Adamom Trenčanom. Domáci gólman ho však vychytal.

48:04
    Chybná rozohrávka Michaloviec priniesla hosťom zaujímavé strelecké pozície. Najnebezpečnejšie zakončoval Dávid Schmidt, ktorého prudký príklep skončil tesne vedľa brány.

36:38
    Lukáš Toma vystihol nepresnú rozohrávku Skalice, potiahol si puk medzi kruhy a strelou švihom mohol prekonať Romana Petríka. Mieril však nad bránu.

35:40
    Obrovská šanca Skalice. Hostia sa dostali do prečíslenia dvoch proti jednému, pretože Cvengroš spadol. Janík našiel na pravej strane voľného Juráka, no tomu vystavil stopku výborný Trenčan.

32:01
    Vladislav Solomončak v snahe získať puk pri mantineli sekol skalického obrancu a hlavný rozhodca mu udelil dve trestné minúty.

28:29
    V závere početnej výhody mal veľkú príležitosť Ľubor Balko, ktorý zblízka nebezpečne dorážal. Roman Petrík s podporou spoluhráčov odolal.

26:29
    Michalovce si zahrajú druhú presilovku v zápase. Dve trestné minúty za podrazenie dostal brankár Roman Petrík, za ktorého si ich odsedí Adolf Straka.

24:51
    Skalica dala gól! Záhoráci bleskovo znížili. Michalovská obrana si nedala pozor na osamoteného RENÉHO JAROLÍNA, ktorý sa dostal do samostatného nájazdu a presnou strelou prekonal Adama Trenčana. Asistencie: Róbert Mikéska, Alexander Kotzman.

24:05
    Dukla Michalovce dala gól! Zemplínčania zužitkovali početnú výhodu v priebehu necelých dvadsiatich sekúnd. Meliškovo nahodenie od modrej čiary nechytateľne tečoval MAREK MAŠLONKA. Asistencie: Jakub Meliško, Erik Piatak.

23:46
    Michalovce budú hrať prvú presilovku v dnešnom zápase. Na trestnú lavicu odchádza Kristián Kučera za podrazenie.

19:54
    Dukla Michalovce dala gól! Tesne pred odchodom do šatní domáci hokejisti skórovali. Po zaváhaní Skaličanov v rozohrávke získal puk IGOR HALÁS a nenápadnou strelou prekonal Romana Petríka. Asistencia: Vladislav Solomončak.

17:25
    Ďalšie vylúčenie na michalovskej strane. Lukáš Toma hral so zdvihnutou hokejkou a ponúka Záhorákom dvojnásobnú presilovku.

16:43
    Prvé vylúčenie v dnešnom stretnutí. Na trestnú lavicu odišiel michalovský obranca Branislav Cvengroš, ktorý dostal dve minúty za seknutie.

08:26
    Veľká šanca Skalice. Tomáš Hluch zostal úplne zabudnutý za michalovskou defenzívou, so šťastím sa k nemu odrazil puk, no bekhendový pokus z tesnej blízkosti zlikvidoval Adam Trenčan.

Tomáš Lengyel

Hľadáme spravodajcu pre tím HK DUKLA Ingema Michalovce. Viac informácií tu.

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Skalica. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 20. Halás (Solomončak), 25. Mašlonka (Meliško, Piatak), 60. Halás – 25. Jarolín (Mikéska, Kotzman)

HK DUKLA Ingema Michalovce: Trenčan – Valečko, Hančák, Korenko, Meliško, Cvengroš, Dolgoš – Halás, Cútt, Solomončak – Mašlonka, Piatak, Balko – Hamráček, Toma, Mesaroš – Banovský, Jokeľ.
    HK Skalica: Petrík – Škápik, Horváth, Sloboda, Mikéska, Janík, Kukliš, Hílek, Straka – Vaškovič, Vereš, Hujsa – Kotzman, Jarolín, Janáč – Jurák, Schmidt, Okoličány – Kučera, Dmitrijev, Hluch.

Rozhodca: Kalina, Lauff – Bogdaň, Smrek