Jihostroj – Karlovarsko 0:3 (kon.) | Liberec – Kladno 3:1 (kon.)
17 16 23
VK ČEZ Karlovarsko
3
25 25 25
cz Utorok 03.04.2018, 18:00 • Sportovní hala, České Budějovice • Play-off extraligy mužů (CZ) • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

0:0
    Krásný pondělní podvečer, vítám všechny příznivce volejbalu. Uniqa extraliga mužů dospěla již do své semifinálové fáze. V souboji prvního se čtvrtým týmem základní části přivítá českobudějovický Jihostroj soupeře ze severozápadu Čech – Karlovarsko.

0:0

Karlovarsko patří i v této sezoně společně s českobudějovickým Jihostrojem, Kladnem a Libercem do silné čtyřky. Svěřenci bývalého vynikajícího smečaře Jiřího Nováka však ale jako jediní prohráli v základní části čtyřikrát a do playoff tak vstupovali ze čtvrté pozice.

V průběhu sezony se museli Západočeši vypořádat se zraněním smečaře Zdeňka Málka, na jehož pozici přivedli osmadvacetiletého Slováka Jakuba Hukela, který ale nyní plní jen roli náhradníka za Ondřejem Hudečkem a Markem Zmrhalem.

V Českém poháru už Karlovarsko sahalo po trofeji, ale ve finálovém střetnutí s Liberce podlehlo silnějšímu soupeři v pátém setu 13:15.

Ve čtvrtfinálové sérii s Brnem se vždy radoval domácí tým. V pátém utkání mělo výhodu domácího prostředí právě Karlovarsko, které nakonec udolalo pátý tým po základní části až v rozhodujícím zápase.

0:0

Jihočeši letos myslí na jubilejní desátý titul v extralize. Za obhajobou trofeje se vydal tým okolo kapitána Radka Macha vítězstvím v základní části. Série v play-off tak České Budějovice vždy zahajují na domácí palubovce a jinak to není ani dnes.

V základní části svěřenci Reného Dvořáka prohráli jen třikrát a vždy to bylo s týmem silné čtyřky. Na začátku prosince Jihostroj uhrál na palubovce Kladna jen jeden set. Následně prohrál v pěti setech v domácím prostředí s Liberce i Karlovarskem.

Také v Českém poháru se snažil Jihostroj prosadit až k trofeji, ale již v semifinále narazil na Karlovarsko, které dokázalo otočit nepříznivý stav z 0:2 na sety až k postupu.

Čtvrtfinálová série s Ústím nad Labem byla jednoznačnou záležitostí Jihostroje. Ve třech zápasech ztratili Jihočeši jen jediný set, hned dvakrát dokonce soupeřům nepovolili uhrát deset bodů v setu a do semifinále tak postoupili v nejkratším možném čase.

0:1
    Do zápasu vstupují servisem domácí volejbalisté. Po podání Filipa Palguta útočil Rejlek po nepřesné nahrávce, ale proti bloku si poradil.

1:1
    Henri Treial na podání. Michálek skvěle přihrál servis o pásku a poté se prosazuje univerzál Šotola.

2:1
    Petr Michálek se také představil na podání. Středem sítě to Karlovarsku nevyšlo, následně měl na ruce bodovku Šotola a ten vytlouká hostující blok.

3:1
    A už to je o dva body. Michálkův servis zapadl o pásku před Zmrhala.

3:2
    Petr Michálek pokračuje na podání. Zmrhal se ale opřel do útoku a boduje po smeči z hlavního kůlu.

3:3
    Srovnáno. Filip Rejlek našel servisem přesně roh kurtu.

3:4
    Hostující univerzál se znovu postavil za koncovou lajnu. Rejlek tentokrát našel místo hned za sítí po doteku o pásku.

3:5
    Karlovarsko uniká domácím. Rejlkův servis opět o pásku musel vybírat Palgut. Šotola se útokem v nouzi neprosadil a to trestá Zmrhal. Jihostroj si bere oddechový čas.

4:5
    A oddechový čas domácím pomáhá. Filip Rejlek po krátké pauze nebyl tak důrazný na servisu, míč končí jen v autu.

4:6
    Karlovarsko si ale drží dvoubodové vedení. Radek Mach má vynikající plachtící podání, ale nyní ho poslal jen těsně do autu.

5:6
    Také Marek Zmrhal se představil na podání. Třímetrový aut od hostujícího smečaře.

5:7
    Osmnáctiletý univerzál Jihostroje Marek Šotola také chybuje na servisu.

5:8
    Karlovarsko vede při prvním technickém oddechovém čase o tři body. Širokého servis našel Michálka, který byl na přihrávce přesný. Palgut následně našel na hlavním kůlu Filu, který ale smečoval jen do hostujícího dvojbloku.

5:9
    Karlovarsku vychází úvod zápasu o mnoho lépe. Tomáš Široký přidal další kvalitní podání a Fila smečuje jen do autu.

6:9
    Až nyní se prosazuje i Jihostroj. Široký zatlačil tentokrát servisem Michálka, ale Fila to již na třetí pokus zvládl.

7:9
    České Budějovice stahují ztrátu. Tomáš Fila dokázal zatlačit Zmrhala servisem a to trestá proměněnou bodovkou Šotola.

7:10
    Filův servis tentokrát končí jen v síti.

7:11
    Karlovarsko se vrací do čtyřbodového vedení. Gregor Ropret se opřel do podání, následně se neprosadil na středu sítě Ondrovič. Rejlek poté proměňuje jasnou smeč do diagonály.

8:11
    Slovinský nahrávač znovu na podání, ale nyní už končí balon z jeho ruky v autu.

8:12
    Peter Ondrovič na servisu. Karlovarsko odpovídá blokem na Šotolu.

8:13
    V prvním setu se Jihostroji příliš nedaří. Karlovarský kapitán Ondřej Hudeček dokázal servisem pořádně pozlobit domácí hráče. Následně je zablokován i Michálek na hlavním kůlu.

9:13
    Místo Fily přichází do hry Halaba. A Jihostroj hned boduje. Šotola po vysoké nahrávce ještě neuspěl, ale poté smečuje Hudeček z pipu jen do bloku.

9:14
    Karlovarští si ale drží nadějné vedení i ve střední části setu. Treiala vychytal v poli Kryštof, ale Rejlek dostal ještě jednu šanci a tu již nemohl Kryštof ubránit.

10:14
    Henri Treial na podání. Jihostroj opět v problémech, ale Rejlek napálil bodovku jen do sítě.

10:15
    Karlovarsko zatím určuje tempo první sady. Ropret skvěle uvolnil Zmrhala, který proti jednobloku smečuje do diagonály.

10:16
    Při druhém technickém oddechovém čase to je už o šest bodů. Filip Rejlek udělal sérii na podání v úvodu zápasu a i nyní je úspěšný. Karlovarsko se dostalo rychle k bodovce, kterou proměnil právě Rejlek.

11:16
    Filip Rejlek pokračuje na podání i po oddechovém čase. Jihostroj se ještě v prvním setu nevzdává a snižuje po útoku Marka Šotoly do diagonály.

12:16
    Druhý bod v řadě pro domácí. Radek Mach dokázal plachtícím servisem najít Zmrhala, který následně smečuje těsně do autu.

12:17
    Ale hosté si drží luxusní vedení. Machův druhý servis v řad už nebyl tak kvalitní a to trestá Zmrhal.

13:17
    Marek Zmrhal na podání. I jeho další servis jde jen do autu.

13:18
    Karlovarsko stále v náporu. Šotola hledal podáním Zmrhala, ale smečař Karlovarsko byl tentokrát na přihrávce přesný a následně boduje Rejlek.

13:19
    Karlovarsko už vede znovu o šest bodů. Halaba měl problémy na přihrávce a na útoku to již nevylepšil. Povedený blok Treiala. Jihostroj si bere oddechový čas.

13:20
    To už by si Karlovarsko mělo pohlídat v prvním setu. Šotola byl v poli ubráněn Rejlkem. Hudeček následně skládá balon na palubovku z hlavního kůlu.

14:20
    Křesťan s Kupilíkem se dostávají do hry místo Šotoly a Palguta. A právě Křesťan boduje.

15:20
    Druhý bod v řadě pro Jihostroj. Pawel Halaba se představil na podání. Následně na síti nedokázal přetlačit Michálka Ropret. Také Karlovarsko si bere oddechový čas.

16:20
    Jihostroj se dostává do tempa. Polský smečař v barvách Českých Budějovic Halaba zatlačil servisem a následně smečuje Rejlek jen do bloku Michálka.

16:21
    Až nyní se prosazuje Karlovarsko. Ropret skvěle zahrál na druhou přes a překvapil domácí obranu.

16:22
    A právě Gregor Ropret dává také eso. Slovinec se trefil mezi Kryštofa a Halabu.

16:23
    A další bod pro hostující celek. Ropret si připisuje další přímý bod ze servisu.

17:23
    Fila se vrací do hry místo Halaby. Ropretův servis nyní už končí na rukách Kryštofa. Následně boduje Křesťan.

17:24
    Sedm setbolů pro Karlovarsko zařídil smečí ze středu sítě Treial. Ondrovič nadrazil míč jen do autu.

17:25
    A první sada také velmi rychle končí. Hudeček našel servisem jen Kryštofa, ale domácí se neprosadili na útoku. Křesťan dostal následně ještě jednu možnost, ale tu poslal jen do karlovarského bloku.

17:25
    První set skončil.

0:0
    Začal druhý set.

0:1
    Do druhého setu vstoupil servisem karlovarský blokař Henri Treial. A Karlovarsko jde hned do vedení. Křesťan je po nízké nahrávce zablokován Zmrhalem.

1:1
    Estonský blokař pokračuje na servisu. Nyní se ale už prosazuje i Jihostroj po útoku Fily.

2:1
    České Budějovice se dostávají do vedení. Filip Křesťan se opřel do servisu a hned zaskočil Hudečka. Následně smečuje Hudeček jen do autu.

2:2
    Filip Křesťan opět předvedl dělové podání, ale nyní končí balon v síti.

2:3
    Další dvoubodová minisérie. Rejlkův servis nadělal problémy Michálkovi. Zmrhal poté zalívkou přehrál domácí obranu.

3:3
    Filip Rejlek pokračuje na servisu. Druhé podání v řadě jde jen do dalekého autu.

3:4
    Karlovarsko si ale drží nejmenší možný náskok. Středem útočí nekompromisně na zem Široký.

3:5
    A už to je o dva body. Marek Zmrhal našel dělovým servisem Filu. Michálek z hlavního kůlu jen bez bodu, následně druhý úder poslal jen do sítě.

4:5
    Jihostroj se ale drží v kontaktu. Zmrhalův servis skvěle zpracoval Michálek a po souhře Ondrovič s Palgutem to e znovu o bod.

4:6
    Také Peter Ondrovič se představil na podání. Karlovarsko ale odpovídá smečí Širokého.

4:7
    Tomáš Široký předvedl své kvality i na servisu. Domácí pipe poslal Fila jen do autu a Karlovarsko odskakuje na tři body. Na to reaguje oddechovým časem René Dvořák.

5:7
    Oddechový čas domácím pomáhá. Široký hledal servisem Filu, následně útočí po lajně Křesťan. Karlovarský blok je nachytán v síti.

5:8
    Karlovarsko vede při prvním technickém oddechovém čase o tři body. Zmrhal skvěle přihrál, následně Ropret našel rychlou nahrávkou Hudečka, který snadno vytlouká blok.

5:9
    Karlovarsko nadále přidává body na své konto. Gregor Ropret na servisu přidává eso k boční lajně.

6:9
    Jihostroj si zatím neví rady, ale nyní se prosazuje Michálek smečí do diagonály.

6:10
    A právě Michálek je na podání. Mach se dotkl v jasné pozici sítě a bod jde pro hosty.

7:10
    Ondřej Hudeček na servisu našel Kryštofa. Karlovarsko mělo k dispozici další bodovku, ale Rejlek je zablokován.

7:11
    Hostující tým si stále drží nadějné vedení. Po servisu Radka Macha se nehrálo, plachta vylétla do autu.

7:12
    A už to je o pět bodů! Henri Treial zatlačil servisem Michálka. Palgut ještě udržel míč nad palubovkou, ale následně boduje z hlavním kůlu Zmrhal. Je tady další oddechový čas pro Jihostroj.

8:12
    Estonský blokař Karlovarska pokračuje na servisu i po oddechovém čase. Domácí bodují po smeči Křesťana.

8:13
    Také Křesťan se pokusil zatlačit servisem, ale hosté skvěle odpovídají povedeným pipem Hudečka.

9:13
    Zdá se, že se domácí dostávají zpět do tempa. Rejlek podává jen do zámezí.

9:14
    Ale Jihostroji se nedaří bránit. Tomáš Fila dokázal najít servisem Pfeffera, ale následně boduje Široký středem sítě.

10:14
    Marek Zmrhal na podání. Michálek boduje po rychlé souhře s Palgutem z hlavního kůlu.

10:15
    Ani Peter Ondrovič nenadělal problémy servisem. Rejlek už měl nad síti jasnou pozici.

10:16
    Stejně jako v prvním setu, tak i nyní vede Karlovarsko při druhém technickém oddechovém čase o šest bodů. Michálek měl před sebou rozhozenou obranu, ale svou smeč poslal do autu.

10:17
    Jihostroj stále tápe. Michálek hraje v nouzi jen do autu.

11:17
    Místo Michálka přichází do hry Halaba. Domácí se prosazují po útoku Filipa Křesťana.

11:18
    Ale Karlovarsko stále drží luxusní vedení ve druhé půlce setu. Palgut servíruje jen do pásky.

12:18
    Gregor Ropret také přidává chybu za koncovou lajnou.

13:18
    Tak přece jen naděje pro Jihostroj. Pawel Halaba dokázal zaskočit servisem Zmrhala. Následně útočil Rejlek jen dvakrát do bloku.

13:19
    Karlovarsko kontroluje hru. Rejlek nyní nekompromisně smečuje proti jednobloku do středu kurtu.

13:20
    O druhém setu je nejspíše rozhodnuto. Ondřej Hudeček přidává kvalitní podání. Mach se středem neprosadil a to trestá Treial.

14:20
    Místo Palguta se dostává do hry Kupilík. Hudečkův servis nyní končí jen v síti.

14:21
    Domácí kapitán Radek Mach je na podání. Ale Treial zabil další hřebík na domácí polovinu.

14:22
    Henri Treial na servisu. Domácí mají problémy s přihrávkou, následně Kupilík vyzval k útoku Filu, který ale bod nedal. Jihostroj měl k dispozici další útok, ale ten poslal jen do bloku.

15:22
    Todua střídá na palubovce Ondroviče. Treialův servis našel Filu a právě Todua boduje středem sítě.

16:22
    Dva body v řadě pro Jihostroj. Křesťan sestřelil servisem Hudečka, následně podobně dopadl i útočící Zmrhal, na kterém si pochutnal domácí blok. Karlovarsko rychle zastavuje hru oddechovým časem.

16:23
    Jiří Novák uklidnil své svěřence při oddechovém čase. Filip Křesťan následně chybuje na podání.

16:24
    Osm setbolů pro Karlovarsko. Filip Rejlek dokázal zatlačit servisem Halabu. Následně je Křesťan zablokován Zmrhalem.

16:25
    Druhá sada jde také jasně na stranu Karlovarska. Hostující univerzál Filip Rejlek zakončil druhé dějství esem na Pawla Halabu, který přihrál jen do stropu.

16:25
    Druhý set skončil.

0:0
    Začal třetí set.

1:0
    Do třetího setu vstupuje na podání Filip Palgut. Zmrhal začíná lehkým útokem do bloku.

2:0
    Filip Palgut pokračuje na podání. Zmrhal ani nyní neprošel blokem, na druhé straně smečuje přesně Šotola.

3:0
    Vynikající vstup do třetí sady od Jihostroje. Palgutův servis končí mezi zaskočeným Pfefferem a Hudečkem.

3:1
    Teď už se hosté prosazují vytlučením bloku.

3:2
    Karlovarsko se rychle dostává do kontaktu. Henri Treial dokázal servisem najít Kryštofa, na středu je poté zablokován Todua.

3:3
    Po třech bodech pro Jihostroj přichází tři body také pro Karlovarsko. Šotola musel jen odevzdat míč na stranu soupeře a Zmrhal proměňuje bodovku.

4:3
    Henri Treial pokračuje na podání. Šotola se opřel do útoku a svou levačkou našel zadní část kurtu.

4:4
    Petr Michálek kazí plachtící podání do sítě.

5:4
    Jihostroj se drží v mírném vedení i po servisu Filipa Rejlka. Domácí odpovídají se štěstím o pásku pipem Michálka.

5:5
    Valerij Todua na podání. Hosté přidávají pátý bod ve třetím setu z ruky Rejlka.

6:5
    Marek Zmrhal se představil za koncovou lajnou. Jihostroj začíná šlapat a pomáhá tomu především Marek Šotola.

6:6
    Hosté se ale drží v kontaktu. Marek Šotola se opřel do podání, ale míč poslal do autu.

6:7
    Karlovarsko se dostává do vedení. Tomáš Široký předvedl povedené plachtící podání. Následně dostal Mach nahrávku jen pod blok a tím už nemohl nic dělat.

7:7
    Místo Palguta přichází do hry Kupilík. Fila bod nedal, ale to nedokázali potrestat bodovkou. Nakonec se prosazuje blokem Mach.

7:8
    Karlovarsko vede při prvním technickém oddechovém čase o bod. Tomáš Fila riskoval na podání, ale míč jde do sítě.

8:8
    Jihostroj stále v kontaktu ve třetí sadě. Mach se sice smečí o pásku neprosadil, ale poté napravil zaváhání blokem proti Hudečkovi.

8:9
    Karlovarsko boduje smečí Rejlka z hlavního kůlu.

8:10
    Ondřej Hudeček na servisu. Hostující kapitán našel podáním Filu, následně smečoval Todua jen do bloku, ale stejně dopadl i Rejlek. Poslední slovo v dlouhé výměně měl Treial středem sítě. Jihostroj si bere oddechový čas.

9:10
    Ondřej Hudeček pokračuje za koncovou lajnou. České Budějovice odpovídají útokem Michálka.

10:10
    Srovnáno! Zdá se, že oddechový čas Jihostroj nastartoval. Po servisu Filipa Kupilíka zaváhal na přihrávce Pfeffer a ani Zmrhal už balon nad palubovkou nazahcránil.

11:10
    Jihostroj jde do vedení. Kupilíkův servis nadělal problémy také Zmrhalovi. Následně blokuje Todua Treiala na středu sítě.

12:10
    České Budějovice přidávají další bod. Treial neuspěl ani na druhý pokus. Todua hecuje své spoluhráče druhým blokem v řadě a na to reaguje oddechovým časem Jiří Novák.

12:11
    Filip Kupilík stále na servisu. Karlovarsko snižuje po útoku Rejlka do zadní části kurtu.

12:12
    Karlovarsko bleskově srovnává stav třetí sady. Henri Treial si dal záležet na servisu a ani tak fantastický přihrávač jako je Martin Kryštof chybuje.

12:13
    Nyní je zablokován Michálek Zmrhalem a vše je znovu zcela jinak.

13:13
    Henri Treial stále na podání. Teď už se ale prosazuje útokem středem sítě Valerij Todua.

13:14
    Karlovarsko stále pokračuje v laufu. Rejlek nekompromisně uklidil míč do rohu kurtu.

14:14
    Jihostroj šlape soupeři na paty. Rejlek podává do těsného autu.

14:15
    Také Valerij Todua riskoval na servisu, ale hosté odpovídají smečí Zmrhala proti jednobloku.

15:15
    Marek Zmrhal se představil na servisu. Šotola zatím nebyl tolik vidět ve třetím setu a ani nyní se neprosadil. Mach následně ale boduje středem sítě.

16:15
    Jihostroj vede při druhém technickém oddechovém čase nejtěsnějším možným rozdílem. Marek Šotola boduje přímo servisem o pásku. Hudeček i Pfeffer byli bez šance na reakci.

16:16
    Osmnáctiletý univerzál jihočeského celku Marek Šotola pokračuje na podání. Karlovarští srovnávají krok po nepřesném servisu.

17:16
    Jihostroj je ale stále o něco blíže zisku třetí sady. Šotola vytlouká hostující dvojblok.

17:17
    Přetahovaná ve třetím setu pokračuje. Filův servis našel Zmrhala, následně se prosazuje proti rozhozené obraně Rejlek.

18:17
    Gregor Ropret na podání. Domácí přidávají bod po dalším útoku Marka Šotoly.

18:18
    Radek Mach za koncovou lajnou. Rejlek znovu smečuje po lajně a je srovnáno.

18:19
    Karlovarsko se vrací do vedení. Po servisu Ondřeje Hudečka nepřihrál ideálně Fila a poté smečuje Michálek v nouzi jen do dalekého autu.

19:19
    Karlovarský kapitán pokračuje na podání. Teď už měl Michálek lepší pozici pro útok, ale boduje až Todua středem sítě.

19:20
    Karlovarsko vstupuje lépe do koncovky třetí sady. Rejlek sice blokem neprošel, ale zastoupil ho na středu sítě Treial.

20:20
    Znovu srovnáno. Po servisu estonského blokaře Karlovarska se raduje z bodu po nečistém úderu Ropreta domácí.

20:21
    Petr Michálek se opřel do podání. Ale hosté odpovídají z ruky Filipa Rejlka, který zasmečoval do diagonály.

20:22
    Karlovarsko se dostává možná do rozhodujícího vedení o dva body. Filip Rejlek našel servisem přesně roh kurtu. Fila se marně natahoval za míčem. Jihostroj si bere oddechový čas.

21:22
    Šestatřicetiletý univerzál Karlovarska Filip Rejlek se postavil na podání i po oddechovém čase. České Budějovice ještě žijí, když se prosadil útokem Fila.

21:23
    Karlovarsko si ale drží potřebné dvoubodové vedení. Todua pustil na servisu Ondroviče, ale hosté se nemusejí strachovat. Podání slovenského blokaře jde do sítě.

22:23
    Místo Zmrhala přichází na podání Kriško. Také on ale poslal servis daleko do autu.

22:24
    Dva mečboly pro Karlovarsko! Marek Šotola servíroval je lehce a to trestá útokem po lajně Rejlek.

23:24
    Prešinský přichází místo Hudečka za účelem bloku. Široký na podání, ale následně boduje Šotola smečí do diagonály. První mečbol je pryč.

23:25
    Tomáš Fila přepustil na servisu Filipa Křesťana, ale Karlovarsko se raduje z zisku prvního bodu v semifinálové sérii! Křesťan našel servisem jen Hudečka, který skvěle přihrál a poté sám i zaútočil po lajně a ukončit dnešní utkání.

23:25
    Třetí set skončil.

0:0
    Až překvapivě jednoznačné první semifinále bylo k vidění v Českých Budějovicích. Domácí Jihostroj prohrál ve třech setech s Karlovarskem a bude muset v bitvě o finále dotahovat.

Karlovarsko využilo rozehranost ze čtvrtfinálové série s Brnem a skvěle začalo zápas i v Českých Budějovicích. Svěřenci Jiřího Nováka přejeli soupeře ve dvou úvodních setech. Jihostroj začal kousat až v sadě třetí, ale koncovku si znovu pohlídali Západočeši. Precizní výkon Karlovarska korunoval dvaceti body Filip Rejlek. Povedený zápas ale odehrála celá sestava hostujícího týmu, naopak v domácím dresu se trápila nahrávačská dvojice Palgut – Kupilík.

Semifinálová série bude pokračovat zápasem v pátek v Karlových Varech. (19:37:38)

Vít Schück

VK Jihostroj Č. Budějovice: Kupilík, Palgut – Halaba, Michálek, Fila, Kraffer – Mach (C), Ondrovič, Todua, Polák – Křesťan, Šotola – Kryštof
    Trenér: René Dvořák

VK ČEZ Karlovarsko: Štefko, Ropret – Hudeček (C), Hukel, Zmrhal – Treial, Prešinský, Široký – Kriško, Rejlek – Petrák, Pfeffer
    Trenér: Jiří Novák

Rozhodca: Martin Hudík – Jaromír Kořenek