Fínsko – Malta 5:0 (kon.) | Bulharsko – Kazachstan 2:1 (kon.) | Albánsko – Nórsko 0:1 (kon.)
Portugalsko – Holandsko 0:3 (kon.)
Fínsko
5:0 (3:0)
Malta
cz Pondelok 26.03.2018, 18:00 • Gloria Sports Arena, Belek, Turecko • Medzinárodný prípravný zápas

To je z dnešního přenosu vše, užijte si hezký zbytek večera a budu se těšit u dalších přenosů. (19:55:49)

Utkání, kterému by jistě slušela vyšší divácká návštěva než několik desítek nadšenců na poloprázdných tribunách, nám přineslo celkem pět branek. Všechny padly do sítě Malty a tak si hráči Finska připisují vysoké vítězství.
    V prvním poločase byli nejlepšími hráči dvougólový střelec Pukki a skvěle hrající obránce Taimi, který si připsal také jednu branku.
    Začátek druhého poločasu byl trošku vlažnější. Tempo hry zvedli až střídající hráči Finska, na kterých byla vidět obrovská chuť do hry.
    Malta se dostala k několika náznakům šancí, žádnou vyloženou si však nevypracovala. Za zmínku však stojí dvojice dalekonosných střel. Ta první v podání Gambina těsně minula tyč a střelu Agiuse z volného přímého kopu v nastaveném čase vytáhl Jaakkola.

90+3

90+2
    Agius z něj prostřelil finskou zeď a Jaakkola se musel hodně natahovat ke své pravé tyči aby míč vyškrábl.

90+2
    V posledních minutách jsou aktivnější hráči Malty a výsledkem jejich snažení je přímý kop z nějakých 25 metrů.

90
    Nastaveny budou dvě minuty navíc.

88
    Finsko právě vstřelilo branku!

PYRY SOIRI se Jensenovým způsobem zakončení nechal inspirovat! Téměř identickou situaci zakončuje naprosto stejným způsobem jako před chvílí jeho spoluhráč a posílá Finsko do vedení již 5:0.

87
    Finové povzbuzení brankou se tlačí do dalších příležitostí. Průnik z pravé strany však končí pouze rohem. Ten bez problémů odklízí obrana Malty.

85

Další centr z pravé strany uklízí povedenou střelou k přední tyči FREDRIK JENSEN. Přesně takto si měl před dvěma minutami počínat Soiri. Jensen uklízí centrovaný míč placírou po zemi k tyči, Hogg byl v brance naprosto bezmocný.

84
    Velmi chytrá střela Taylora nyní málem zapadla k levé tyči branky. Hogg ji však tak tak vyškrábl na roh.

83
    Taylorův centr do šestnáctky zasáhl Soiri nepříliš přesvědčivě. Nejednalo se o nejlehčí centr, přesto by však spousta světových snajprů podobné zaončetí jistě zvládla.

82
    Jeden z hlavních strůjců dnešního finského vítězství odchází ze hřiště. Nahrazuje ho Toivio.

80
    Náznak brejku hráčů Malty zastavuje skvělým skluzem kapitán Finů Arajuuri. Z následného vhazování pramení roh, který však obrana seveřanů odklízí zpět do hry.

78
    Pokus o vysunutí Soiriho do křídla zastavuje Hogg dobrým vyběhnutím.

77
    Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Pukki, přichází Pelvas.

76
    Finsko přenáší hru zprava doleva a zpět, ale Malta pozorně brání.

73
    Snahy Malty o vysunutí hráče za obranu teď dvakrát končí až u finského brankáře.

72
    Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Borg, přichází Johnson.

71
    Jensena v nadějné příležitosti zastavuje praporek pomezního rozhodčího – ofsajd.