NHL
Dallas – Vancouver 1:4 (kon.) | Winnipeg – Nashville 5:4 (1:0 po s.n.) | Minnesota – Boston 1:2 (po pr.)
Edmonton – Anaheim 4:5 (po pr.)
po s.n. (1:0)
Winnipeg Jets
5:4 (0:2, 3:2, 1:0 - 0:0)
Nashville Predators
cz Pondelok 26.03.2018, 01:00 • Bell MTS Place, Winnipeg • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Srdečně zde vítám všechny hokejové příznivce! Nedělní program NHL zahrnuje pět utkání. Já Vás provedu soubojem Winnipegu Jets a Nashvillu Predators. Oběma týmům se v letošní sezóně velmi daří, Preds dokonce bojují o Prezidentskou trofej pro nejlepší celek základní části soutěže. Těšit s tedy můžeme na výborný hokej.

Nashville Predators:
    Hokejisté Nashvillu vedou se 106 body tabulku Západní konference a s Tampou se dokonce dělí o pozici nejlepšího týmu celé ligy. Preds tak ukazují, že loňský postup do finále Stanley Cupu nebyl náhodný. V posledních dvou zápasech si však celek z města country přeci jen vybral slabší chvilku. Predátoři nejprve podlehli na domácím ledě 2:5 Torontu a poté padli 1:4 v Minnesotě.

Winnipeg Jets:
    Hokejisté Winnipegu se letos oproti předchozím sezónám hodně zlepšili a míří do play-off. Momentálně mají na kontě rovných 100 bodů a v tabulce Západní konference jim patří třetí pozice. Tryskáči navíc táhnou sérii čtyř vítězných zápasů v řadě. Naposledy přehrály 3:2 v prodloužení Anaheim. Na marodce Jets momentálně figurují například obránce Jacob Trouba, či zkušený útočník Matt Hendricks.

Blake Wheeler – 83b (16+64)
    Patrik Laine – 68b (43+25)
    Nikolaj Ehlers – 56b (28+28)

Brankář:
    Connor Hellebuyck – 61 zápasů, průměr 2,34, úspěšnost 92,4 %

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Comrie) – T. Myers, Morrissey, Byfuglien (A), Chiarot, Morrow, Poolman – Wheeler (C), Scheifele (A), Connor – Laine, Stastny, Ehlers – Little, Copp, Perreault – Armia, Lowry, B. Tanev.

Nashville Predators: Saros (Rinne) – Ellis (A), Josi (C), P. K. Subban, Ekholm (A), Irwin, Bitetto – Arvidsson, Johansen, F. Forsberg – C. Smith, Turris, Fiala – Hartman, Bonino, Hartnell – Salomäki, Fisher, Sissons.

Rozhodčí: L'Ecuyer, Meier – Sericolo, Barton.

Zazní hymny Kanady a USA. Na ledě jsou přítomny také hokejistky klubu Manitoba Bisons, které opanovaly národní univerzitní šampionát.

00:01

00:08
    Brandon Tanev se hned snažil protlačit do zakončení. Nakonec byl vytlačen za branku.

00:42
    K dorážce po střele od modré se dostal Joel Armia a zasahovat musel Saros. Domácí začali zápas aktivně.

01:33
    Predátoři zahráli na icing. Hosté se zatím jen brání.

02:38
    Hráči Nashvillu se už vymanili z tlaku soupeře. Na zakázané uvolnění museli zahrát i domácí.

03:01
    Viktor Arvidsson po kontaktu s protihráčem upadl. Vylučovat se ale zatím nebude.

03:30
    Dustin Byfuglien uzemnil čistým hitem Miiku Salomäkiho. Ten se zvedá z ledu, ale jistě si teď bude v blízkosti branky soupeře počínat s větším respektem.

04:11
    Domácí špatně vystřídali a na ledě jich bylo šest. Preds si tak zahrají přesilovku.

04:53
    Domácí vyhazují.

05:12
    Z levého kruhu střílel Craig Smith, Hellebuyck si připsal první úspěšný zákrok v utkání.

05:23
    Od modré pálil Mattias Ekholm. Hellebuyck puk vyrazil levým betonem.

06:08
    Od modré čáry střílel P. K. Subban. Branku těsně minul a domácí brankář pak netušil, kam se puk od zadního mantinelu odrazil! Pomohli mu ale jeho obránci.

06:12

06:43
    Connor Hellebuyck přikryl puk, který se odrazil do jeho brankoviště. Následuje reklamní přestávka.

07:21
    Zápas je zatím poměrně chudý na střely. Hosté na ně vedou 3:1.

07:58
    Mattias Ekholm zavezl puk do útočného pásma po pravém křídle. Jeho střelu vyrazil pozorný Hellebuyck.

08:06
    Paul Stastny je vyloučen za sekání. Je tu druhá přesilová hra Nashvillu.

08:57
    Z vrcholu pravého kruhu pálil Roman Josi. Střela byla sražena a následná dorážka minula domácí klec.

09:12
    Roman Josi se ocitl před částečně odkrytou brankou, ale puk měl někde mezi bruslemi a nedokázal ho uklidit na místo určení!

09:23
    Domácí jdou do tří! Ben Chiarot krosčekoval Sissonse a odchází na trestnou lavici.

09:36
    Za nedovolené bránění odchází na trestnou lavici Kevin Fiala. Hostující dvojnásobná početní výhoda tak rychle končí.

10:09
    Nashville právě vstřelil branku!
    Hosté skórovali v momentě, kdy se už hrálo ve čtyřech na obou stranách! Ryan Ellis nabil na pravý kruh ROMANOVI JOSIMU a ten z první prostřelil Hellebuycka. Asistence: Ryan Ellis a Viktor Arvidsson.
    10:09 Roman JOSI - 0:1

11:16
    Střelu Ryana Hartmana ukryl ve výstroji Hellebuyck. Následuje reklamní přestávka.

11:43
    Do střely Mikea Fishera vložil hůl Tyler Myers. Vhazuje se v útočném pásmu Nashvillu.

12:50
    Joel Armia si to namířil s kotoučem do útočného pásma. Jeho střela ale nebyla přesná.

13:11
    Domácím se zatím v ofenzivě moc nedaří. Teď se sami vyhodili do středního pásma.

13:52
    Jets vyrazili do přečíslení 2 na 1. Přihrávku Marka Scheifeleho ale zablokoval holí obránce!

14:15
    Domácí první lajna zatlačila svého soupeře. Blake Wheeler nyní nabíjel Scheifelemu, ale jeho střela byla sražena do ochranné sítě. Je tu další reklamní přestávka.

14:36
    Viktor Arvidsson od mantinelu posílal puk před branku, kde se ale jeho spoluhráč nedostal ke kvalitní teči. Dopředu mohou vyrazit Tryskáči.

15:39
    Jets dosud vystřelili na brankáře Sarose jen dvakrát. To je opravdu hodně málo.

16:13
    Hosté to zkouší častěji. Po ráně Subbana přerušil hru Hellebuyck.

16:28
    Do zatím největší šance Winnipegu v zápase se dostal Patrik Laine. Zblízka ale ve finském souboji proti Juusemu Sarosovi bekhendem neuspěl a z dorážky se neprosadil ani Dustin Byfuglien!
    16:28 V největší příležitosti Winnipegu před Sarosem neuspěli Laine a Byfuglien.

17:33
    Zakázané uvolnění Preds.

18:08
    Do zakončení se nyní opět dostal Dustin Byfuglien. Jeho střela ale minula bližší tyčku.

18:08
    Bude se ale vylučovat! Brandon Tanev přistrčil na brankovou konstrukci Ellise a oslabuje domácí tým.

18:43
    Hosté se pevně usadili v útočné třetině a roztáčejí přesilovkový kolotoč.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

19:45
    Hosté stále v útočném pásmu, ale schází střelba!

19:59
    Hosté přesilovku využívají pouhé 3 desetiny sekundy před koncem třetiny! Domácí obrana už byla hodně rozhozená, jedna ze střel navíc sestřelila Scheifeleho, který po ledě s bolestivou grimasou jen pokulhával. V úplném závěru třetiny se tak ještě dostal k zakončení z mezikruží KYLE TURRIS a kotouč zapadl k pravé tyčce z pohledu Connora Hellebuycka. Asistence: Mattias Ekholm a P. K. Subban.
    19:59 Kyle TURRIS - 0:2

20:00

S první třetinou mohou být mnohem spokojenější hráči Nashvillu. Domácí sice odehráli samotný úvod aktivně, ale pak už byli horším týmem. Skóre utkání otevřel v 11. minutě při hře 4 na 4 Roman Josi. Pouhé 3 desetinky sekundy před přestávkou pak náskok Predátorů ještě navýšil v početní výhodě Kyle Turris.

20:27
    Hosté nahazují puk za Hellebuycka a rychle posílají na led čerstvé síly.

21:12
    Domácí si zahrají přesilovku. Filip Forsberg u mantinelu atakoval Joela Armiu a je vyloučen za hrubost.

21:46
    Tyler Myers střílel od modré čáry, hostující branku minul.

22:20
    Nikolaj Ehlers si od brankové čáry vybruslil až před Sarose. Ten jeho zakončení pokryl.

23:05
    Ke střele z levého kruhu se dostal Patrik Laine, branku netrefil.

23:14
    Dustin Byfuglien neprostřelil Sarose, který měl na puk dobrý výhled. Hosté jsou v plném počtu.

23:29
    Hosté si v pěti na ledě moc dlouho nepobyli! Za hákování je potrestán P. K. Subban.

23:47
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Tuhle přesilovku už domácí využili! Po střele Bryana Littlea vyrazil Saros puk jen před sebe a pohotový KYLE CONNOR už dopravil kotouč za jeho záda – 1:2. Asistence: Bryan Little a Tyler Myers.
    23:47 Kyle CONNOR - 1:2

24:08
    Mohlo být dokonce vyrovnáno! Na konci rychlé akce se ocitl Adam Lowry, ale Saros proti němu stačil povyjet a udržel tak hostům vedení!

25:26
    Domácí po snížení neskutečně ožili a ostřelují branku Nashvillu ze všech pozic. Juuse Saros je hrdinou okamžiku, když zlikvidoval šance Tuckera Poolmana, Kylea Connora či Marka Scheifeleho!

25:34
    Do bekhendového zakončení se prodral Paul Stastny. Saros opět na místě.

26:27
    Po dalším zákroku Sarose tu máme reklamní přestávku. Hosté si tak mohou oddechnout.

26:43
    Jako blesk z čistého nebe přichází třetí gól hostí! Kyle Turris vyhrál buly v útočném pásmu na Kevina Fialu, který puk posunul na modrou čáru a RYAN ELLIS vymetl prostor nad lapačkou brankáře Hellebuycka – 1:3. Asistence: Kevin Fiala a Kyle Turris.
    26:43 Ryan ELLIS - 1:3

27:10
    Od modré čáry pálil Ben Chiarot. Saros svým zákrokem přerušil hru.

27:59
    Saros nyní přikryl nahozený puk a opět se tak postaral o přerušení hry.

28:59
    Domácí se radovali z gólu, ale ten asi platit nebude! Andrew Copp totiž puk do branky kopl ukázkovou fotbalovou placírkou. Rozhodčí se ještě odjel poradit s centrálou v Torontu, ale tady by mělo být rozhodnutí jasné.
    28:59 Neuznaný gól Andrewa Coppa, který puk kopl do branky bruslí.

28:59
    Je to potvrzené. Gól neplatí!

29:56
    Velký závar před brankou Nashvillu! Od modré čáry vypálil Morrow a k dorážce se ještě dostal Joel Armia. Saros proti puku natáhl levý beton!

30:31
    Puk skončil v hledišti. Následuje reklamní přestávka.

30:37
    Ryan Johansen podrazil Scheifeleho a odchází na trestnou lavici. Jets tak dostávají šanci na snížení.

31:04
    Colton Sissons vyvezl puk až za branku domácích a ušetřil tak Predátorům cenné sekundy z oslabení.

31:29
    Domácí početní výhodu využívají a snižují na 2:3! Od modré čáry vypálil DUSTIN BYFUGLIEN a Saros, který toho moc neviděl přes clonícího Paula Stastneho, propustil kotouč za svá záda. Asistence: Blake Wheeler a Joel Armia.
    31:29 Dustin BYFUGLIEN - 2:3

32:08
    Máme tu potyčku za hostující brankou, do které se zapojilo hned několik hráčů. Uvidíme, jak to vyřeší rozhodčí!

32:08
    Vypadá to, že muži v pruhovaném vše nakonec přešli a na trestnou lavici nikoho nepošlou!

32:15
    Je to tak, už se opět hraje.

32:23
    Josh Morrissey se po hitu Miiky Salomäkiho ocitl na střídačce Predátorů! Za brankou hostí se následně opět rozpoutala šarvátka. Začínají planout emoce!

32:23
    Tentokrát se už opravdu vylučuje. Mattias Ekholm dostal trest za krosček a Tyler Myers za hrubost. Pokračuje se ve čtyřech na obou stranách.

33:10
    Nick Bonino přejel s kotoučem útočnou modrou a zápěstím vystřelil. Zamířil nad.

33:29
    Od modré čáry to zkusil Anthony Bitetto. Puk je v moci brankáře Hellebuycka.

33:53
    Domácí dorovnávají dvougólové manko! Kyle Connor našel na pravém křídle rozjetého BRYANA LITTLA, který mohutným nápřahem vymetl vzdálenější horní růžek Sarosovy svatyně – 3:3. Asistence: Kyle Connor a Ben Chiarot.
    33:53 Bryan LITTLE - 3:3

34:02
    Hned po vhazování ve středovém kruhu se protáhl dopředu Craig Smith. Connor Hellebuyck pokryl jeho střelu.

34:24
    Oba celky jsou v plném počtu.

35:18
    Hosté si berou vedení zpět! Filip Forsberg uvolnil Ryana Johansena, který ještě tváří v tvář Hellebuyckovi neuspěl. Puk ale zůstal ležet v brankovišti a důrazný VIKTOR ARVIDSSON ho dopravil do volné klece – 3:4. Asistence: Ryan Johansen a Filip Forsberg.
    35:18 Viktor ARVIDSSON - 3:4

36:25
    Od modré to zkoušel Josh Morrissey. Saros jeho pokus vyrazil.

37:02
    Dustin Byfuglien vypálil od pravého mantinelu. Saros si připsal další zákrok.

37:47
    Domácí ve druhé třetině střílejí hodně často. Rána Tylera Myerse skončila ve výstroji Sarose.

38:20
    Puk, který se odrazil od Mathieua Perreaulta do brankoviště, přikryl Jusse Saros.

38:41
    Craig Smith nabral ve středním pásmu velkou rychlost a prodral se až před Hellebuycka. Ten se však nenechal překonat!

38:57
    Paul Stastny přenechal puk Patrikovi Lainemu, který střílel z levého kruhu. Zamířil vedle bližší tyčky.

39:13
    Bekhendem nahodil na Sarose puk Tyler Myers. Brankář Nashvillu přerušil hru.

39:48
    Domácí se ještě snaží něco vymyslet. Joel Armia z dobré pozice netrefil branku.

40:00

Ve druhé třetině se Jets hodně zlepšili. Zatímco v první části vyslali na branku soupeře pouhé čtyři střely, tak ve druhé pálili hned 25 krát! Ve 24. minutě také snížil Kyle Connor, ale hosté dokázali vytěžit gól i z mála, když po vyhraném vhazování propálil Hellebuycka Ryan Ellis. Winnipeg však dvoubrankovou ztrátu smazal. Nejprve se trefil v přesilovce od modré Dustin Byfuglien a o chvíli později vymetl šibenici Bryan Little. Predátoři si ale vzali ve 36. minutě vedení zpět. Puk dorazil do odkryté branky důrazný Viktor Arvidsson. Tryskáči tak po čtyřiceti minutách prohrávají 3:4.

Třetí třetina začne přibližně ve 3:17.
    Kromě gólů nescházejí ani ostré hity. Filip Forsberg takto poslal k ledu Joea Morrowa.

40:01

40:59
    Třetí třetina začala pořádně zostra! Hosté nejprve mohli navýšit skóre, ale Ryan Johansen nepřekonal Hellebuycka ze samostatného úniku. A tak se radovali domácí. Kyle Connor poslal puk na modrou čáru, odkud vystřelil Joe Morrow a BLAKE WHEELER dopravil vyražený puk kotouč za Sarosova záda – 4:4. Asistence: Joe Morrow a Kyle Connor.
    40:59 Blake WHEELER - 4:4

42:16
    Další střela Joea Morrowa. Tentokrát netrefil branku.

42:48
    Puk se dostal ke Connorovi Hellebuyckovi, který ho raději přidržel.

43:14
    Domácí v přečíslení 2 na 1. To zakončoval Joel Armia, ale Saros si jeho střelu z pravého kruhu pohlídal!

43:21
    Do křížku se dostali Mathieu Perreault a Anthony Bitetto. Oba hráči jsou potrestáni za krosček a tak se bude hrát 4 na 4.

44:16
    Ani jeden z týmů zatím většího prostoru na ledě nevyužil. Hostující Craig Smith drží puk ve vlastním obranném pásmu.

45:00
    Byfuglien se dostal před branku a ještě hledal Marka Scheifeleho. Ten ale na kotouč nedosáhl.

45:16
    Kyle Connor si obhodil Subbana a už byl sám před Sarosem. Ten jeho bekhendové zakončení vytěsnil lapačkou, kterou přitlačil na svůj levý beton!

45:22
    Oba týmy jsou zpět v plném počtu.

46:15
    Hellebuyck jistým zákrokem přerušil hru. Následuje reklamní přestávka.

46:43
    Dělovka Tuckera Poolmana zaduněla o zadní mantinel. Saros si asi oddechl, že tahle střela neletěla ne jeho branku.

47:17
    Zakázané uvolnění hostí. Hra se vrací před Juuseho Sarose.

47:24
    Okamžitě následuje další icing Nashvillu.

48:01
    Pěknou střelu Kylea Connora vyrazil Saros lapačkou jen před sebe. Naštěstí pro hosty se pak stačil přemístit proti dorážce Dustina Byfugliena.

48:09
    Další střela aktivního Connora. Saros tentokrát přerušuje hru.

48:48
    Ránu Coltona Sissonse vyrazil Hellebuyck až do ochranné sítě za brankou.

49:00
    P. K. Subban se nechal vyloučit za vysokou hůl. Domácí si zahrají přesilovku.

49:30
    Hosté vyhazují.

49:46
    Patrik Laine se uvolnil na osu kluziště. Sarose neprostřelil.

50:11
    Do další střely Patrika Laineho vložil hůl Matt Irwin. Puk je v ochranné síti.

51:01
    Roman Josi vyhodil a mezitím vyloučený Subban naskočil zpět na led.

51:25
    Puk se od hole domácího obránce Morrisseyho odrazil do hlediště. Následuje další reklamní brejk.

51:50
    Bekhendovou střelu Adama Lowryho vyrazil Saros k Brandonu Tanevovi. Ten mohl dorážet do odkryté klece, ale gólman Preds se přesunul bleskově!

52:45
    Mark Scheifele střílel ke vzdálenější tyčce, Juuse Saros byl na místě. Na svém kontě má už 40 zákroků!

52:53
    Zasahovat musel také Connor Hellebuyck. Zkoušel to Filip Forsberg.

53:28
    Ze středního pásma to zkusil Ben Chiarot. Saros opět pozorný.

54:26
    Hostující protiútok přibrzdil taktickým faulem Patrik Laine. Ten je vyloučen za držení.

54:26
    Přesilovka Predators začne po reklamní přestávce.

54:53
    Po střele Subbana dorážel z předbrankového prostoru těsně vedle tyčky Craig Smith!

55:27
    Domácí nyní vyhodili.

55:56
    Z levého kruhu střílel P. K. Subban. Puk je ve výstroji Connora Hellebuycka.

56:07
    Byfuglien posílá puk až za branku Nashvillu.

56:27
    Domácí oslabení přestáli, jsou kompletní.

56:57
    Hellebuyck raději přidržel nahozený puk. Ve vzduchu se pomalu začíná vznášet prodloužení.

57:01
    Po vhazování vystřelil od modré čáry P. K Subban. Branku netrefil.

57:21
    Výbornou práci v obraně odvedl Miika Salomäki! Ten zabránil v dorážce Connorovi.

58:20
    Domácí soupeře zamkli v jeho obranné třetině. Nahození Patrika Laineho schoval do lapačky Saros.

59:01
    Začala už poslední minuta třetí třetiny.

59:38
    Roman Josi se dostal ke střele od modré čáry. Tu Hellebuyck vyrazil.

60:00

Ve třetí třetině se trefil jen domácí Blake Wheeler, jenž v jejím úvodu vyrovnal na 4:4. Za tohoto stavu tak půjde zápas do prodloužení.

60:01

60:23
    U puku jsou hosté, kteří se tak budou snažit ohrozit branku soupeře.

61:28
    Blake Wheeler už jel sám na Sarose. Zakončení mu však překazil Josi!

61:53
    Domácí soupeře přitlačili. Dustin Byfuglien přestřelil.

63:05
    Preds trpělivě drží kotouč. Snaží se soupeře uspat či utahat.

63:38
    Jets se po delší době dostali ke kotouči a Tyler Myers se krásně zbavil protihráče. Rychlý protiútok však domácí nedotáhli do zdárného konce.

63:48
    Málem bylo rozhodnuto! Tyler Myers trefil z pravého kruhu tyčku.

64:40
    Blake Wheeler se protáhl až před Sarose. Ten ale domácím nedovolil rozhodnout.

64:57
    Branková konstrukce zachránila i domácí! Ze samostatného úniku nastřelil tyčku Kyle Turris!
    64:57 V prodloužení zachránila oba celky i branková konstrukce.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Prodloužení nerozhodlo, přestože na obou stranách zvonily i tyčky! Uvidíme samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

1. séria
    0:0
    Bryan Little neuspěl po forhendové kličce. Saros puk schoval do lapačky.

1. séria
    0:0
    Nedal ani Ryan Ellis. Ten se pokoušel o bekhendový blafák.

2. séria
    1:0
    Mark Scheifele dává, trefil se mezi betony!

2. séria
    1:0
    Kevin Fiala si nepřišel na Connora Hellebuycka.

3. séria
    1:0
    Patrik Laine nerozhodl. Zamíchal s kotoučem a forhendem ho chtěl zasunout za Sarose. Ten tam natlačil beton.

3. séria
    1:0
    Hellebuyck vychytal i Filipa Forsberga. Je rozhodnuto!

V samostatných nájezdech zvítězil tým Winnipeg Jets.
    Autorem vítězné branky je MARK SCHEIFELE.
    Mark SCHEIFELE - 5:4

Na ledě i v hledišti Bell MTS Place vypukla obrovská radost! Jets si totiž výhrou 5:4 po nájezdech zajistili jako čtvrtý tým v celé soutěži postup do play-off. O Stanley Cup si zahrají po přestěhování organizace z Atlanty do Winnipegu teprve podruhé. Nájezdovou loterii rozhodl jediným proměněným pokusem ve druhé sérii Mark Scheifele. Tryskáči dokázaly zvítězit, přestože v základní hrací době pouze dotahovaly náskok soupeře. Ten dvakrát vedl dokonce o dvě branky.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 47:36 (4:15, 25:8, 15:13 – 3:0)

3. Bryan Little (WPG) 1+1 (04:18:59)
    Hokejisté Winnipegu si definitivně zajistili postup do vyřazovacích bojů.

Martin Augustin

Góly a asistencie: 24. Connor (Little, T. Myers), 32. Byfuglien (Wheeler, Armia), 34. Little (Connor, Chiarot), 41. Wheeler (Morrow, Connor), rozh. náj. Scheifele – 11. Josi (Ellis, Arvidsson), 20. Turris (Ekholm, P. K. Subban), 27. Ellis (Fiala, Turris), 36. Arvidsson (Johansen, F. Forsberg)