Liberec – Florbal Ústí 5:4 (1:0 po s.n.) | Znojmo – Bulldogs 4:3 (po pr.)
TJ Znojmo LAUFEN CZ
4:3 (1:1, 0:0, 2:2 - 1:0) Stav série: 4:3
Bulldogs Brno
cz Sobota 24.03.2018, 20:00 • SH TJ Znojmo • Play-down Livesport Superligy CZ • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Všem florbalovým fanynkám a fanouškům přeji příjemný sobotní večer a zároveň vás vítám u sledování on-line reportáže z utkání Play-down Tipsport Superligy mezi Znojmem a Brnem.

Výsledkový servis série

Znojmo – Brno 4:7 (0:2, 4:2, 0:3)
    Znojmo – Brno 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
    Brno – Znojmo 5:6pn (1:1, 3:1, 1:3 – 0:0)
    Brno – Znojmo 7:4 (1:2, 0:1, 6:1)
    Znojmo – Brno 5:3 (2:0, 1:1, 2:2)
    Brno – Znojmo 5:4pp (1:2, 1:1, 2:1 – 1:0)

Vyrovnaná série jihomoravských týmů o udržení extraligové příslušnosti dospěla až do rozhodujícího zápasu, v něm má výhodu domácího prostředí po základní části lépe postavené Znojmo.

Ani poražený tým ale nebude úplně odepsán, šanci bojovat o zachování vstupenky pro příští sezonu Tipsport Superligy dostane v dalším kole. Teprve když neuspěje tam, spadne automaticky o soutěž níže. Pokud naopak zvítězí, zahraje si baráž s poraženým finalistou druhé nejvyšší soutěže.

Pro oba celky nejdůležitější zápas sezony začne za půl hodiny, na palubovce Sportovní haly Tělovýchovné jednoty Znojmo mezitím probíhá rozcvička.

TJ Znojmo LAUFEN CZ: Hándl (Skácelík) – Rada, Horák, Krejčíř, Procházka, Pánek, Kriš, Martinek, Daberger – Salava, Palát, Čihal, Sláma, Novák, Kučera, Juříček, Šindelář, Kucharič.

itelligence Bulldogs Brno: Kuhn (Mazánek) – Kadlec, Galuszka, Surkoš, Sládeček, Bauer, Žižka, Nonn, Jakůbek – Tichý, Mráz, Coufal, Juhaňák, Kadavý, Černoch, Voltner, Ondráček, Komínek, Drápal.

Rozhodčí: Filip Drápal, Jakub Pospíšil.

Hlavní aktéři už zaujali své pozice.

00:01

00:15
    Od úvodních vteřin se hraje v bouřlivé atmosféře.

01:52
    Novák (Znojmo) zaútočil po křídle, odkud střelou zápěstím prověřil Kuhnovu pozornost.

02:27
    Bulldogs právě vstřelili branku!
    Je tady úvodní gól zápasu. Po Juhaňákově přihrávce otevřel skóre LUKÁŠ MRÁZ, který se předtím šikovně proháčkoval mezi obránci. Asistence: Jiří Juhaňák.

04:20
    Vstřelená branka Brňany nabudila k ještě větší aktivitě.

05:37
    Po delší odmlce vyrazilo kupředu Znojmo, ale po ztrátě míčku muselo odvrátit bleskový protiútok.

06:26
    Aktivní Novák (Znojmo) si vypracoval palebnou pozici, avšak Kuhn klečel na správném místě.

07:53
    Kucharič (Znojmo) zakombinoval s některým ze spoluhráčů a přinutil Kuhna k dalšímu zákroku.

08:42
    Znojmo právě vstřelilo branku!
    Ve znojemské hale panuje euforie. Diváky rozjásal vyrovnávací trefou PETR SLÁMA. Asistence: Pavel Palát.

09:14
    Hándl (Znojmo) musel být při svém zákroku opatrný, aby se skóre zase nepřeklopilo na špatnou stranu.

10:49
    Rozehrávku soupeřova týmu napadající Brňané nevystihli a zůstali bez balonku.

12:38
    Domácí zaveleli k útoku, který zakončil Sláma pokuse mířícím doprostřed kasy.

13:05
    Vyloučení v týmu TJ Znojmo LAUFEN CZ (Filip Daberger – 2 min., hra rukou).

13:31
    Buldoci mají problém usadit se u znojemské brány.

14:45
    Až teď si Černoch (Brno) vyhledal pozici pro střelu, tou ale pouze orazítkoval zadní mantinel.

15:05
    TJ Znojmo LAUFEN CZ je kompletní.

16:20
    Obě mužstva oplývají ofenzivní aktivitou a chtějí strhnout vedení na svou stranu.

17:12
    Blízko k tomu měli hosté, ránu jednoho z nich zastavil v předbrankovém prostoru stojící obránce.

18:41
    Tentokrát pro změnu zaútočili Znojemští, jejich aktivita ovšem k ohrožení branky nevedla.

19:01
    Na začátku závěrečné minuty úvodního dějství vytáhl Hándl (Znojmo) zákrok par excellance.

20:00

V úvodní třetině rozhodujícího klání play-down mezi Znojmem a Brnem se hosté po dvou minutách hry dostali do vedení, hubený náskok jim ale vydržel jen šest minut. Do prostřední tercie vstoupí mužstva za vyrovnaného stavu 1:1.

20:01

20:57
    Brno začalo druhou část velmi aktivně a brankáře Hándla zaměstnalo několika zajímavými pokusy.

22:12
    Náporu ze strany brněnského týmu domácí odolali a také oni mohou spřádat ofenzivní plány.

23:34
    Znojemští tedy vyrazili na území Brna, kde se snaží vymyslet nějakou tu kulišárnu.

24:58
    Hra se obrátila. Kadlec (Brno) se pokusil projít kolem obránce, ten mu ovšem uzavřel cestu.

26:23
    Hosté přemýšlejí, kudy projít hlouběji do pole.

27:45
    Nakonec tu cestu našli a na jejím konci Mráz (Brno) nastřelil některého z obětavých beků.

28:37
    Podél pravého mantinelu běžící Komínek (Brno) nebyl schopen obehrát svého soka.

29:28
    Balonek mají pod kontrolou hosté, ti vyčkávají na správný okamžik k založení další akce.

31:56
    Už poměrně dlouho se hraje bez přerušení.

33:13
    Vysunutý Procházka (Znojmo) svedl neúspěšný souboj o míček a musel se rychle vracet.

35:01
    Z nadějné pozice zakončující Sláma (Znojmo) o kousek minul cílené zařízení.

36:27
    Ani ze svého dalšího útoku domácí Kuhna nevystrašili, nicméně v posledních minutách mají více ze hry.

37:16
    Zaútočili si také hosté. Jmenovitě Bauer, kterému se nepovedlo seštelovat střeleckou mušku.

38:32
    Dobrý zákrok. Kuhn (Brno) vychytal Dabergera.

39:01
    Hráči se připravují na odchod do kabin. Zdá se, že ve druhé třetině síť nerozvlní.

40:00

Druhá perioda byla ve znamení neschopnosti střelců pohnout se skóre, a tak zůstal stav stejný jako po úvodní dvacetiminutovce. Při takticky svázané hře obou táborů nás v závěrečné tercii čeká drama.

40:01

41:51
    To je nepříjemné. Po ostrém souboji zůstal Jakůbek (Brno) ležet na zemi. Musí být ošetřen.

42:40
    Tyč! Hándl (Znojmo) nestačil na Coufalovu dělovku a pořádně mu zazvonilo v uších.

44:12
    Až po půlhodině hry znovu rozhýbal skóre LUKÁŠ MRÁZ a vrátil vedení na stranu svého klubu. Asistence: David Coufal.

44:12
    Potíže s časomírou zapříčinily to, že rozhodčí nemohou vhodit balonek do hry.

44:12
    Závada ostraněna, zápas může pokračovat.

45:51
    Pozor! Znojemská defenziva zachybovala, hosté toho v přečíslení nedokázali využít.

48:04
    Buldoci odskakují svým soupeřům na rozdíl dvou tref a mají slibně nakročeno k záchraně superligy! Dvougólový Mráz se tentokrát proměnil do role asistenta, když spolehlivě nahrál do sítě zakončujícímu JIŘÍMU JUHAŇÁKOVI. Asistence: Lukáš Mráz.

49:12
    Brno rozpoutalo ofenzivní smršť, ze které vznikla Mrázova rána razítkující brankovou konstrukci.

50:00
    Z otočky střílející Horák (Znojmo) trefil gólmana.

51:41
    Brno se dostalo do pozice bránícího se celku. Při takovém stavu je to logické.

52:38
    Využít toho chtěl Pánek (Znojmo), ale jeho žádost o snížení Kuhn rezolutně odmítl.

53:20
    Brněnská defenziva působí kompaktně, přestože na branku nechala vypálit Kuchariče.

54:47
    Domácím se rychle začíná krátit čas. Do konce základní hrací doby zbývá něco málo přes pět minut.

55:33
    Tlačí na pilu, ale nejde to. Marná je veškerá snaha Znojma o zářez v podobě kontaktního gólu.

55:58
    Moc nechybělo k tomu, aby Krejčíř (Znojmo) zvedl ruce nad hlavu. Míček prosvištěl kolem tyče.

56:02
    Kouč Znojma si vyžádal oddechový čas.

56:02
    Hándl (Znojmo) opustil brankoviště.

56:40
    Šestým hráčem do party je Salava (Znojmo), který brankáře Kuhna nedokázal prostřelit.

58:00
    Kuhn (Brno) podržel svůj tým také po Kucharičově zakončení. Zbývají dvě minuty.

58:54
    Pozor, protože v samotném závěru základní hrací doby zadělali "okurkáři" na drama! Na 2:3 snížil MARTIN ŠINDELÁŘ. Ještě to bude tuhý boj! Asistence: Tomáš Kucharič.

59:38
    Fanoušci Znojma zanechali okusování nehtů a začali oslavovat vyrovnávací gól! Radost na tribunách rozpoutal DANIEL KREJČÍŘ. Kdo by to řekl, že se domácím během necelé minuty podaří stáhnout dvougólové manko a tím si s nějvětší pravděpodobností vynutit prodloužení.

60:00

60:01

60:54
    Brno od porážky zachránila tyč!

61:37
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou, tempo je doslova strhující.

63:23
    Obě ekipy vkládají do své hry maximum sil a snaží se strhnout vedení na svou stranu.

66:51
    Nervydrásající bitva je u konce! Vítězem se stává tým Znojma, který se společně s fanoušky raduje z udržení se mezi elitou. Autorem rozhodujícího gólu je VOJTĚCH PROCHÁZKA.

Noc ve Znojmě bude bujará. Tamní florbalový klub v rozhodujícím sedmém duelu Play-down udolal v jihomoravském derby brněnské Bulldogs 4:3 v prodloužení a zachoval si superligovou příslušnost pro příští soutěžní ročník. Brno ji bude muset ještě uhájit.

To je ode mě vše, na počtenou. (22:13:33)

Lukáš Jasoněk

Góly a asistencie: 9. Sláma (Palát), 59. Šindelář (Kucharič), 60. Krejčíř, 67. V. Procházka – 3. Mráz (Juhaňák), 45. Mráz (Coufal), 49. Juhaňák (Mráz)

Bulldogs Brno: Mazánek (Kuhn) – Kadlec, Galuszka, Surkoš, Sládeček, Bauer, Žižka, Nonn, Jakůbek – Tichý, Mráz, Coufal, Juhaňák, Kadavý, Černoch, Voltner, Ondráček, Komínek, Drápal

Rozhodca: Filip Drápal, Jakub Pospíšil