Skalica – Osmos Bratislava 5:2 (kon.) | Trnava – Pov. Bystrica 4:5 (0:2 po s.n.) | Topoľčany – Nové Zámky B 12:2 (kon.)
Dubnica – Spišská N. Ves 7:2 (kon.) | Prešov – Michalovce 4:2 (kon.)
HK Skalica
5:2 (1:0, 4:1, 0:1)
HC Osmos Bratislava
Piatok 26.01.2018, 17:00 • Hant Arena, Skalica • TIPOS Slovenská hokejová liga (SR) • 41. kolo

Nič ďalšie už v dnešnom zápase neuvidíme. Ten sa končí výsledkom 5:2. Domáci celok nenaviazal na kanonádu z druhej tretiny. V tej tretej sa sústredil prevažne na bitky, a tak prišiel o tie správne myšlienky. Hosťom to vyhovovalo, aspoň nejdú domov s veľkým výpraskom. Ďakujem vám za pozornosť a dovidenia. (19:11:24)

59:41
    Vylúčenie v tíme HC Osmos Bratislava (Lukáš Mucha – 2 min., sekanie).

59:41
    Vylúčenie v tíme HC Osmos Bratislava (Dušan Klučiar – 2 min., sekanie).

59:39
    Skalica ešte s náznakom šance, keď jej hráč strieľal do odkrytej brány. Napokon sa tam stihol presunúť početný zástup hráčov oboch tímov.

58:38
    Tu o odvolaní brankára nemôže byť ani reč. Hostia by na to doplatili ďalším gólom vo svojej bránke. Skalica drží puk v útočnom pásme.

58:00
    Blíži sa záver zápasu a domáci celok by jednoznačne chcel pridať ďalší gól, keďže v tejto tretine nestrelil ani jeden.

57:13
    Brankár Osmosu čaruje! Chvíľku nevedel, kde má puk, ale následne ho zbadal na hokejke hráča Skalice. Ten už ho zasúval do prázdnej brány, avšak proti tomuto pokusu sa postavil "čierny múr", ktorý vystriedal zraneného Němeca.

56:17
    Ďalšia veľká šanca pre domáce farby. Hráč Skalice nebol nikým bránený a mal enormné množstvo času na namierenie. Napokon jeho pokus švihom skončil len na brankárovom ramene.

55:24
    Niektorý z hráčov Skalice sa dostal do šance, keď bol v blízkom kontakte s brankárom Osmosu. Zakončenie presné nebolo.

54:51
    Brankár Skalice zachytil nahodený puk do svojej lapačky a vhadzovať sa bude pred jeho bránou.

54:36
    Skalica sa síce snaží ešte niečo vymyslieť, ale tieto útoky sú bez väčšej myšlienky a najmä podpory. Biele dresy sú proti presile.

53:30
    Hráči sa venujú v týchto chvíľach najmä bitkám. Kazí to tento zápas. Domáci celok to úplne rozhodilo, pretože prestal strieľať góly.

52:36
    Na adresu rozhodcov je počuť piskot . Fanúšikom sa nepáči, že niektorý z hráčov Osmosu neišiel von.

52:06
    Brankár Osmosu si pripisuje jednoduchý zákrok, keď zachytil nahodenie puku do svojej lapačky. Vhadzovať sa preto bude pred jeho bránou.

51:38
    Tímy sa striedajú v držaní puku. Hra je poriadne vypätá, hráči si nič nedarujú ani za tohoto rozhodnutého stavu.

51:00
    Do veľkej šance sa dostal hráč Skalice, ktorý to myslel veľmi dobre. Snažil sa kľučkou obísť brankára Osmosu, ale ten sa len tak ľahko nedal. Vypomohol si svojou hokejkou, aby puk vyrazil preč od svojej brány.
    49:39 Stanislav KRAJČ - 5:2

49:39
    Osmos Bratislava práve strelil gól!
    STANISLAV KRAJČ sa zapisuje do listiny strelcov, keď dokázal využiť presilovú hru na pridanie druhého gólu v zápase pre svoj tím. Asistencia: Filip Novák.

47:21
    Brankár Skalice si pripísal sporadický zákrok, keď zachytil ľahkú strelu do lapačky.

47:10
    Hráč hostí sa mohol dostať do šance, to by mu však nemohol puk preskočiť hokejku pred odkrytou bránou.

46:26
    Bratislava nezohrala presilovku najlepšie, keďže sa prakticky nedostala minútu k puku. Domáci hrajú oslabenie veľmi solídne.

46:23
    Vylúčenie v tíme HC Osmos Bratislava (Michal Šalka – 10 min. osobný trest, nešportové správanie).

46:23
    Vylúčenie v tíme HC Osmos Bratislava (Michal Šalka – 2 min., hrubosť).

45:44
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Ondrej Janík – 2 min., hrubosť).

45:44

45:02
    Tretia tretina zatiaľ nič zaujímavé nepriniesla. Hráči sa korčuľujú v strednom pásme. Do zakončení sa moc nedostávajú.

44:15
    Píska sa vedomý ofsajd Skalice, takže sa bude vhadzovať v jej obrannom pásme pred brankárom Petríkom.

44:00
    Hráč Osmosu parádne zakročil, keď sa hodil do dlhej prihrávky a zabránil tak zakázanému uvoľnenie.

43:20
    Skalica získala puk v obrannom pásme a nikam sa neženie. V pokoji si ho postráži za svojou bránou.

42:42
    Hráči hostí sa snažia dohrávať súboje pri mantineloch. Samozrejme to môže prísť čiastočne aj z frustrácie.

42:00
    Petrík v tomto zápase moc starostí nemal. Nebyť gólu v samom závere druhej tretiny, bol by to preňho nadpriemerne pokojný zápas.

41:20
    Osmos vyhral buly v obrannom pásme a okamžite prišlo nastrelenie puku. Ten bol tečovaný, a tak sa zakázané uvoľnenie nepískalo.

41:00
    Tretia tretina sa začína za stavu 5:1. Dokážu ešte hostia zdramatizovať zápas? Bolo by to určite prekvapením.

40:01

Tak skóre je napokon iné. Rozhodcovia uznali gól, a tak si hostia pripisujú aspoň čestný úspech. Domáci celok jasne dominoval v druhej časti hry a po zásluhe strelil 4 góly. Osmos odčinil gól, ktorý inkasoval v presilovej hre.

39:59 Patrik DANIŠOVSKÝ - 5:1

39:59
    Rozhodcovia dodatočne uznali gól hostí, ktorý zrejme prišiel presne so záverečným klaksónom. PATRIK DANIŠOVSKÝ predviedol výbornú prácu s hokejkou, keď pekne obišiel brankára a zasunul puk do prázdnej brány. Bez asistencie.
    39:07 Martin HUJSA - 5:0

39:07
    Skalica dala gól!
    MARTIN HUJSA pridáva v oslabení svoj tretí gól v zápase. Po chybe súpera sa dostal do samostatného úniku, v ktorom si dokázal položiť brankára na zem. Následne mu nerobilo problém puk dopraviť do siete. Asistencia: Rastislav Vereš.

38:39
    Netreba zabúdať na to, že hostia hrajú presilovú hru, v ktorej sa zatiaľ nedostali absolútne do ničoho.

38:03
    Striedanie v tíme HC Osmos Bratislava: z ihriska odchádza Němec, prichádza doplníme neskôr.

38:03
    Brankár Bratislavy zrejme bude potrebovať ošetrenie, keďže utŕžil nejaký hit od protihráča v snahe za piatym gólom.

37:51
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Pavol Pavešic – 2 min., nedovolené bránenie).

37:10
    Vhadzovať sa bude v obrannom pásme Skalice, keďže sa dopustila zakázaného uvoľnenia.

36:16
    Táto tretina teda patrí domácim. Hostia zrejme zabudli na tú prvú a v tejto si nevypracovali absolútne nič.
    35:32 Martin HUJSA - 4:0

35:32
    MARTIN HUJSA je strelcom gólu, ktorý prišiel tesne po skončení trestu hráča hostí. Nikým nebránený sa dostal k odrazenej strele a poľahky zakončil do prázdnej brány. Němec sa nestačil postaviť zo zeme. Asistencie: Ľubomír Vaškovič, Ľubomír Škápik.

35:00
    Píska sa ofsajd, takže Skalica musí vymyslieť novú taktiku, ako prejsť cez obranný val Osmosu.

34:30
    Domáci prvýkrát v presilovke vyšli preč z útočného pásma. Spravil tak jeden z ich hráčov, keď bol pod tlakom súpera.

34:00
    Skalica je zatiaľ celý čas usadená v útočnom pásme a prišla aj strela z dobrej pozície, ale brankár na ňu celý čas videl. Puk jednoducho zachytil do lapačky.

33:30
    Vylúčenie v tíme HC Osmos Bratislava (Michal Valjent – 2 min., držanie).

32:40
    Vhadzovať sa bude pred bránou Bratislavy. Čiarovému rozhodcovi sa niečo nezdalo, a tak píska. Němec musí byť v permanencií.

31:35
    Skalica si vypracovala ďalšiu solídnu šancu, ale brankár Osmosu sa dokázal položiť na ľad a zneškodniť tento pokus.
    30:45 Róbert MIKÉSKA - 3:0

30:45
    RÓBERT MIKÉSKA si pripisuje veľmi šťastný gól. Puk zrejme len nahadzoval pred bránu, a ten prepadol medzi betónmi brankára hostí do siete. Asistencie: Roman Jurák, Patrik Janáč.

29:50
    Domáci brankár si pripísal ďalší dobrý zákrok betónom, keď prekazil strelu, ktorá bola vytvorená tesne pred jeho očami.

28:55
    Je až prekvapujúce, že sme videli zatiaľ len dva góly, keďže sa tímy striedajú vo vytváraní náznakov šance.

28:00
    Hra 4 na 4 prináša zaujímavé situácie pred oboma bránami, keďže hráči hrajú ofenzívny hokej.

27:20
    Dnes sme teda ešte stále nevideli početnú výhodu ani na jednej strane. Hráči sa vylučujú súčasne.

26:44
    Vylúčenie v tíme HC Osmos Bratislava (Filip Novák – 2 min., krosček).

26:44
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Patrik Janáč – 2 min., krosček).

26:40
    Domáci okamžite prešli do brejku, z ktorého mohol padnúť gól. Němec sa však včas presunul od jednej tyčky k druhej a puk vyrazil.

26:11
    Po zákroku brankára Skalice sa bude vhadzovať po jeho pravej ruke. Pripisuje si ďalší úspešný zákrok.

25:25
    Hrá sa nám dlho bez nejakého prerušenia. Hra má plynulý spád, takže zbytočne nenaťahujeme čas.

25:10
    Hostia aj domáci sú v plnom počte.

24:10
    Keďže sa dvaja hráči trochu hašterili po zákroku brankára, tak boli vykázaní na trestnú lavicu. Hra 4 na 4 je celkom otvorená na obe strany.

23:10
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Róbert Mikéska – 2 min., hrubosť).

23:10
    Vylúčenie v tíme HC Osmos Bratislava (Andrej Bednarič – 2 min., hrubosť).

23:08
    Zákrok si pripisuje aj brankár Skalice. Tomu clonil spoluhráč, ale aj napriek tomu dokázal puk zachytiť.

22:37
    Domáci pritvrdili a začínajú aktívne hneď zo začiatku tretiny. V tej prvej boli nejakí zakríknutí. Hostia boli aktívnejší zo začiatku tretiny.

22:14
    Píska sa zakázané uvoľnenie a vhadzovať sa bude pred bránou Osmosu Bratislava.
    20:28 René JAROLÍN - 2:0

20:28
    RENÉ JAROLÍN dostal fantastickú prihrávku cez šírku ihriska a okamžite z prvej vypálil brankárovi puk medzi betóny. Ten sa premiestnil, ale gólu nezabránil. Asistencie: Patrik Janáč.

20:01

V prvej tretine sme videli len jeden gól. Určite sa ich očakávalo viac, ale buďme radi aspoň za ten jeden. Domáci boli aktívnejší a lepší. Hostia sa dostali do dvoch samostatných únikov, avšak nedokázali ich lepšie využiť. Aj vďaka tomu prehrávajú po prvej tretine o gól.

20:00

19:25
    Hráč Skalice vyškolil súperovho hráča, ale lepšie sa mu zakončiť nepodarilo. Jeho strela trafila dobre postaveného brankára.

18:27
    Domáci len jednoducho nahodili puk do útočného pásma a trielia striedať. Hostia to taktiež využívajú.

18:00
    Osmos sa v záverečných minútach snaží niečo spraviť s výsledkom, avšak ten už zrejme zostane takýto až do konca prvej tretiny.

17:15
    O slovo sa prihlásili aj hostia, ktorí často strieľajú smerom na brankára. Sú to však slabé strely, ktoré slúžia skôr na udržanie pozornosti.
    16:35 Martin HUJSA - 1:0

16:35
    MARTIN HUJSA dostal prihrávku na pravé krídlo, odkiaľ poľahky prešiel až pred bránu a zakončenie mu už problém nerobilo. Puk poslal brankárovi ponad ruku do siete. Asistencie: Rastislav Vereš, Ľubomír Vaškovič.

15:14
    Blíži sa nám záver prvej časti hry a zatiaľ sme v Skalici gól nevideli. Šance na to mali oba celky.

14:17
    Obrovská šanca pred domácou bránou! Hráč hostí unikal sám na Petríka, ktorému to chcel fúknuť medzi nohy. Ten včas zareagoval a chytil aj vyrazenú strelu.

14:00
    Píska sa zakázané uvoľnenie hostí. Puk prešiel cez všetky čiary až za bránku.

13:20
    Skalica mohla pohroziť, avšak na opačnej strane nebol nikto z jej hráčov, a tak prihrávka spoza brány nesplnila svoj význam.

12:50
    Píska sa postavenie útočného hráča v bránkovisku. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

12:20
    Hráči domáceho celku často prenikajú do útočného pásma za cenu nahodenia puku na brankára súpera.

11:35
    Na viackrát sa vhadzovalo v obrannom pásme Skalice, keďže vždy došlo k nejakej chybe zo strany hráčov.

11:05
    Prvá tretina sa nám prehupla do svojej druhej polovice a my stále čakáme na úvodný gól zápasu. Aktívnejšia je Skalica.

10:27
    Fanúšikovia vstávali zo sedadiel po jednej z predchádzajúcich akcií, keď puk skončil na zadnom plexiskle.

09:40
    Skalica pridala na tempe a výsledkom toho je časté držanie puku v útočnom pásme. Chcelo by to pridať ešte na efektivite koncovky.

09:05
    Do hry sa musel zapojiť aj brankár Skalice, ktorý jednoducho odpálil puk za svoju bránu. V moci ho majú domáci.
    08:25 Nevyužitá šanca Bratislavčanov

08:25
    Šancu mali aj hostia, keď jeden z ich hráčov išiel sám na brankára, avšak pohotová finta mu nevyšla. Puk netrafil ideálne.

07:10
    Němec v bráne hostí čaruje! Puk mu po jednej zo striel vypadol a hráč Skalice mal pred sebou odokrytú bránu. Brankár hostí sa pohotovým zákrokom vrhol do strely a puk vyrazil.

06:14
    Center Osmosu sa dostal k strele bekhendom, ale puk míňa bránu. Brankár bol navyše v dobrom postavení.

05:38
    Hostia mohli potrestať zaváhanie domácich zadných radov, avšak dvaja hráči Osmosu sa nedohodli a všetko zabrzdili.

04:25
    Vaškovič dostal puk do ideálnej pozície na zakončenie, ale bránu trafiť nedokázal. Mohol sa stať prvým strelcom zápasu.

03:49
    Favorizovaná Skalica zatiaľ nenapĺňa papierové predpoklady. Nevie sa na dlhší čas usadiť v útočnom pásme.

03:00
    Hráč hostí stratil v súboji hokeju, ale vylučovať sa nebude. Jednalo sa o čistý zákrok.

02:26
    Osmos Bratislava nedokázal prejsť správne do útočného pásma a píska sa ofsajd. Hostia sú zatiaľ aktívnejším celkom.

01:28
    Skalica sa musí brániť, pretože po zákroku vlastného brankára sa bude vhadzovať v jej obrannom pásme.

00:58
    Po úvodnej minúte sa píska zakázané uvoľnenie, ktorého sa dopustili hráči hostí. Domáci si dokázali vypracovať jednu sľubnú šancu, ale tá skončila mimo brány.

00:01

HK Skalica: Petrík – Horváth, Škápik, Mikéska, Sloboda, Straka, Janík, Pavešic, Kukliš – Hujsa, Vereš, Vaškovič – Janáč, Jarolín, Jurák – Kniazev, Kučera, Hluch – Dufek, Kotzman.

HC Osmos Bratislava: Němec – Obšut, Ficel, Guoth, Valjent, Vidovič, Kuzmín – Klučiar, Kratochvíla, Šalka – Brodek, Novák, Danišovský – Mucha, Mlynčár, Dvonč – Krajč, Bednarič, Ondris.

Rozhodca: Adamec – Šefčík, Jurčiak..

Vitajte pri sledovaní kvalitného slovenského hokeju. Prvý celok privíta tím zo stredu tabuľky. Očakáva sa kanonáda od domácich hokejistov.

Vzájomné zápasy:
    22.12.17 Bratislava – Skalica 1 : 1(2)
    24.11.17 Skalica – Bratislava 5 : 2
    27.10.17 Bratislava – Skalica 1 : 1(2)
    27.09.17 Skalica – Bratislava 3 : 2

HK Skalica sa momentálne nachádza na prvej priečke tabuľky druhej ligy. Má za sebou vydarenú časť sezóny, v ktorej ťahá 12 zápasovú šnúru bez prehry. Prišli medzitým len tri remízy, takže celkom solídna forma domáceho tímu. Ten sa môže oprieť o služby Hujsu a Vaškoviča. Obaja nazbierali dokopy už 93 bodov, čo je solídny počin, na to v akej časti sezóny sa nachádzame. Posledný zápas Skalica zohrala proti Spišskej Novej Vsi a na domácom ľade vyhrala hladko 5:2.

HK Osmos Bratislava sa nachádza na 6. priečke a prakticky s určitosťou mu neujde play-off. Môže si svoje postavenie ešte vylepšiť, keďže na piate miesto stráca len 4 body. Dnes sa však body neočakávajú. Bratislava veľa gólov strieľa, ale aj veľa inkasuje. Momentálne má záporné skóre -2, keď strelila 135 gólov a inkasovala o dva viac. Posledný zápas zohrala proti silným Topoľčanom, s ktorými prehrala tesne 3:2. Remíza visela na vlásku, ale napokon sa nekonala. Najproduktívnejší hráč je Dušan Klučiar, ktorý nazbieral 46 bodov. Nasleduje Filip Novák s 28 bodmi.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.
    Športové stávky - recenzie, tipy, triky!
    Pridaj sa ku nám aj na Facebooku!

Patrik Žažo

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Skalica. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 17. Hujsa (Vereš, Vaškovič), 21. Jarolín (Janáč), 31. Mikéska (Jurák, Janáč), 36. Hujsa (Vaškovič, Škápik), 40. Hujsa (Vereš) – 40. Danišovský, 50. Krajč (Novák)

Rozhodca: Adamec – Šefčík, Jurčiak.