Tondela – Feirense 3:1 (kon.) | Boavista – Portimonense 2:0 (kon.) | Belenenses – Rio Ave 1:2 (kon.)
Lisabon – Aves 3:0 (kon.)
Boavista FC
2:0 (2:0)
Portimonense SC
cz Nedeľa 14.01.2018, 17:00 • Estádio do Bessa Século XXI, Porto (kapacita: 28.263 diváků) • Primeira Liga • 18. kolo

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 5:5. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 21:14. (19:00:32)

Domácí celek vyhrává tento zápas 2:0, dvakrát se prosadil v prvním poločase. Hostující tým dohrával duel bez dvou vyloučených hráčů.

90+6

90+5
    Vinou karty se nějaký čas ještě nastaví.
    90+3. Červená karta po 2. žluté

90+3
    Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Felipe Macedo (Portimonense SC).

90+3
    Probíhá poslední nastavená minuta.

90+2
    Ani jeden celek se nikam nežene. Domácí fanoušci slaví výhru, fotbalisté se ale ještě musí koncentrovat.

90+1
    Žlutou kartu dostává Vágner (Boavista FC).

90+1
    Tři minuty se budou nastavovat.

90
    Probíhá poslední minuta druhého poločasu, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

88
    Domácí brankář nyní rozehrává a rozhodně nikam nespěchá.

87
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, v poklidném tempu se zápas dohrává.

84
    Střídání v týmu Boavista FC: ze hřiště odchází Stéphane Sparagna, přichází Aymen Tahar.

83
    Portimonense podává sympatický výkon, hraje v deseti, ale i tak se stále pokouší hrát aktivně a útočit.

82
    Ricardo Ferreira vykopává od své branky, balon míří na půlící čáru.

81
    Aktivně hrající Lumor Agbenyenu neustále hledá cestu cestičku, kterou by se mohl buď sám nebo přihrávkou spoluhráči dostat k ohrožení branky. Domácí obrana má s tímto hráčem problémy.

80
    Střídání v týmu Portimonense SC: ze hřiště odchází Ewerton, přichází Wilson Manafá.

80
    Dostáváme se do poslední desetiminutovky zápasu, domácí celek vede o dva góly a zatím neohroženě míří za výhrou.

79
    Joao Talocha odrazil centr soupeře mimo hrací plochu, následovat bude rohový kop Portimonense.

79
    Lumor Agbenyenu výborně přihrával před branku, kde viděl spoluhráče. Oriol Rosell ale na jeho pas nedosáhl.

78
    V poklidném tempu se zápas dohrává. Momentálně se hraje spíše na polovině.

77
    Hostující celek se aktivně pouští do útočné činnosti. Naopak domácí fotbalisté se musí chvílemi bránit tlaku soupeře.

75
    Boavista vybojovala autové vhazování na útočné polovině. Pokouší se něco vymyslet.

74
    Domácí fotbalisté nyní kombinovali u své branky, nikam se neženou. Hrají takticky a čekají na chyby soupeře. Hosté, pokud chtějí pomýšlet na zdramatizování zápasu, musí otevřít hru.

72
    Paulinho výborně vypálil, jeho pokus senzačně vytáhl domácí brankář na rohový kop. Vágner nyní své spoluhráče podržel.

71
    Hosté rozehrávali volný kop. Ewerton posílal balon před branku, ale tam byl obránce Boavisty, který akci soupeře rychle ukončil.

70
    Dvacet minut hry zbývá do konce zápasu, domácí celek vede o dva góly.

68
    Lumor Agbenyenu se probojovával k brance, čekal na moment pro přihrávku. Čekal, čekal, ale obránce jej nenechal odcentrovat.

68
    Ewerton získal balon a ze střední vzdálenosti zakončovat. Jeho projektil nebyl nejhorší. Míč končí nad brankou, gólman zasahovat nemusel.

67
    Hostující trenér se pokouší předat svým svěřencům taktické pokyny, podle všeho obsahem jeho sdělení je zvýšení útočné aktivity.

65
    Domácí fanoušci jsou zatím spokojení, jejich oblíbenci vedou o dva góly, hrají aktivně, naopak hostující celek se nemůže stabilněji dostat z obranné činnosti.

63
    Střídání v týmu Boavista FC: ze hřiště odchází Leonardo Ruiz, přichází Rui Pedro.

63
    Paulinho výborně vypálil z předbrankového prostoru, jeho pokus končí ve středu branky, kde byl gólman.

62
    Ewerton se pokoušel zpracovat dlouhý balon od spoluhráče, což se mu podařilo a vypracoval příležitost pro kolegu. Následně domácí dostali míč do zámezí. Vhazování.

61
    Domácí fotbalisté kombinují na polovině hrací plochy, nemohou se nyní probojovat do výraznější střelecké pozice.

60
    Ačkoliv má hostující tým vyloučeného hráče a hraje v deseti, prezentuje se aktivní hrou, která se jeho fanouškům musí líbit.

59
    Střídání v týmu Boavista FC: ze hřiště odchází Kuca, přichází Rochinha.

58
    Fábio Espinho se dostal až k pokutovému území, centroval před branku, ale jeho pokus zablokoval obránce. Boavista má více ze hry.

55
    Fanoušci vytvářejí výbornou atmosféru, domácí celek stále vede o dva góly, a pokračuje v aktivní hře.

54
    Domácí tým se propracoval do zajímavé střelecké pozice, Stéphane Sparagna vypálil a jeho ránu na poslední chvíli zablokoval obránce.

52
    Sledujeme rychlý fotbal, ani jeden celek se nemůže propracovat do výraznější střelecké pozice.

50
    Pět minut hry z druhého poločasu je pryč. Mnoho šancí jsme zatím neviděli. Hostující celek se rozhodně nevzdává a bojuje.

49
    Žlutou kartu dostává Felipe Macedo (Portimonense SC).

49
    Hostující celek hrající v deseti se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře, zatím ale marně.

48
    Lumor Agbenyenu se pokoušel propracovat do střelecké pozice, ale jeho rána byla zablokovaný domácím obráncem.

46
    Žlutou kartu dostává Mateus (Boavista FC).

46
    Zápas, ve kterém vede domácí celek o dva góly pokračuje druhým poločasem.

46

Po prvním poločase vede domácí celek o dvě branky, hosté dohrávají o deseti, neboť Lucas dostal žlutou kartu.

45+2

45+2
    V poklidném tempu se poločas dohrává.

45+1
    Nastavovat se budou dvě minuty nad rámec prvních pětačtyřiceti.

45
    Střídání v týmu Portimonense SC: ze hřiště odchází Pires, přichází Felipe Macedo.

44
    Hosté dohrávají zápas v deseti, navíc inkasovali druhou branku. Portimonense má těžkou úlohu v tomto utkání.

42
    Žlutou kartu dostává Stéphane Sparagna (Boavista FC).
    41. Joao TALOCHA - 2:0

41
    Boavista právě vstřelila branku!
    Míč po střele z volného kopu hostující brankář vyrazil jen před sebe, kde byl zcela volný domácí JOAO TALOCHA. Ten neměl problém poslat míč do sítě.

40
    Volný kop pro domácí.
    39. Červená karta

39
    Červenou kartu dostává Lucas (Portimonense SC).

39
    Nyní se hostující tým po delší době dostal do střelecké pozice. Pedro Sá ránou z první ale trefil jen dobře postaveného obránce, kterým byl Joao Talocha.

37
    Žlutou kartu dostává David Simão (Boavista FC).

37
    Mateus se propracoval do zakončení. Jeho rána byla zablokovaná.

36
    Lumor Agbenyenu dokázal na poslední chvíli balon odkopnout z pokutového území, kde měl domácí celek převahu.

36
    Rohový kop pro domácí celek. David Simão centroval před branku. S jeho pokusem si snadno poradila obrana.

36
    Joao Talocha kombinuje se svými spoluhráči v předbrankovém prostoru, ale nemůže se dostat do střelecké pozice. Portimonense hraje velmi dobře defenzivně.

35
    Deset minut hry nás dělí od konce prvního poločasu, mnoho šancí momentálně k vidění není. Optickou převahu ale mají domácí hráči.

34
    Sledujeme klidný fotbal, domácí celek drží jednobrankové vedení a mnoho dalších šancí si nyní vypracovat nedokázal.

32
    Hostující celek se pokouší o dlouhé balony z obrany na nabíhající hráče. Hosté mají ale tento styl hry přečtený a dobře zablokovaný.

31
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu bez výraznější střelecké šance před jednou či druhou brankou.

30
    Třicet minut hry je minulostí. Nyní se po střelu s domácím hráčem na zem poroučel brankář Ricardo Ferreira. Po krátkém ošetření lékařů bude v pořádku.

29
    Carraca posílal balon na branku, ale jeho ránu zablokovala zeď, kterou si postavil brankář.

28
    Po faulu hostujícího hráče budou volný kop z dobré pozice rozehrávat fotbalisté domácího celku.

27
    Pokud nepočítám branku ze čtvrté minuty, tak jsme mnoho výraznějších šancí neviděli.

26
    Sledujeme takticky vedený fotbal, ani jeden celek se nemůže propracovat do výraznější střelecké pozice.

25
    Domácí brankář se rozhodl pro dlouhý výkop, balon zamířil až na útočnou polovinu hrací plochy jeho týmu. Následně si soupeř pomohl faulem, domácí u míče zůstanou.

23
    Vágner bude vykopávat od své branky, akce hostujícího celku byla velmi nepřesná.

23
    Pires se probojoval do střelecké pozice, ale jeho rána byla zablokovaná, a tak brankář zasahovat nemusel.

21
    Emmanuel Hackman se propracoval do střelecké pozice, ale jeho projektil snadno kryje domácí brankář. Vágner na střelu viděl, a tak neměl problém.

20
    Dvacet minut hry je minulostí, sledujeme klidnější pasáž hry. Od prvního gólu mnoho velkých šancí jsme neviděli.

19
    Portimonense se probojovalo do střelecké pozice, ale pokus Šoja Nakadžimi končí mimo jen v moci brankáře. Problémy s touto střílenou přihrávkou neměl.

17
    Mateus se propracoval do střelecké pozice. Jeho ránu hostující brankář vyrazil na rohový kop. Centr se snesl před branku, kde byl připravený Leonardo Ruiz. Jeho nepříliš povedené zakončení končí nad brankou.

15
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme rychlý fotbal, ani jeden celek se nikam nežene. Sledujeme klidnější pasáž hry.

14
    Ewerton zůstává ležet na hrací ploše, domácí obránce Raphael jeje v osobním souboji nešetrně atakoval.

13
    David Simão hleda na druhé straně spoluhráče. Tím byl Fábio Espinho. Jeho centr se snesl před branku, kde byl volný domácí hráč, ale také brankář Ricardo Ferreira. A právě on balon získal.

12
    Domácí celek získal balon a pokouší se něco vymyslet na útočné polovině. Obrana mu ale nedává mnoho prostoru.

11
    Po zajímavé střele Stéphane Sparagny musela zasahovat obrana soupeře. Rohový kop pro domácí.

10
    Balon končí u hostujícího brankáře, který se rozhodl pro dlouhou rozehrávku. Míč dolétl hluboko na útočnou polovinu.

9
    Nyní se hraje ve středu hrací plochy, ani jeden celek se nemůže stabilněji propracovat na útočnou polovinu.

8
    Leonardo Ruiz dobře vypálil ze střední vzdálenosti, jeho projektil mířil do středu branky, kde byl pozorný brankář Ricardo Ferreira.

7
    Domácí fotbalisté hrají aktivněji, pokouší se něco vymyslet na útočné polovině, ale zatím se nemohou propracovat do výraznější šance.

6
    Volný kop rozehrávají hosté. Šoja Nakadžima. Jeho centr se snesl před branku, ale brankář Vágner si snadno dokázal poradit.

5
    Po rychlé akci vede domácí Boavista o jednu branku a více šancí jsme zatím ještě neviděli.
    4. KUCA - 1:0

4
    Po krásné akci se domácí dostávají do vedení. Mateus skvěle našel před brankou volného spoluhráče, tým byl KUCA. Ten neměl problém poslat míč do brány.

1
    Fábio Espinho se propracoval do střelecké pozice, ale brankáře neprostřelil.

1

Boavista FC: Vágner – Robson, Raphael, Sparagna, Talocha – Espinho, Carraca, Simão, Kuca – L. Ruiz, Mateus.
    Náhradníci: G. Assis – Rochinha, Tahar, Nuno Henrique, R. Pedro, Mesquita, V. Bruno.

Portimonense SC: Ri. Ferreira – Agbenyenu, Rú. Fernandes, Lucas, Hackman – Pedro Sá, Rosell, Ewerton – Nakadžima, Pires, Paulinho.
    Náhradníci: Leonardo – Rjuki, Dener, Macedo, Manafá, Gustavo, Wellington.

Rozhodčí: Oliveira – Viera, Cuňa.

Tým Boavista FC odehrál 17 zápasů s bilancí 6-3-8 a získal 21 bodů. V tabulce je na deváté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál jeden, remizoval dva a dvakrát prohrál. Poradil si s Ferreirou 2:1, remizoval s Chavesem 0:0 a Belenenses 1:1. Nestačil na Sporting 1:3 a Bragu 1:3.

Portimonense SC odehrálo 17 zápasů s bilancí 4-6-7 a získalo 18 bodů. V tabulce je na dvanácté pozici. Z posledních pěti zápasů nevyhrálo ani jeden. Remizovalo s Estorilem 0:0, Belenenses 0:0 a Ferreirou 1:1. Nestačilo na Chaves 0:1 a Sporting 0:2.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky portugalské Primeira Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Boavista FC a Portimonense SC.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.