KHL
Novosibirsk – Nižnekamsk 6:2 (kon.) | Omsk – Kazaň 5:3 (kon.) | Barys – Ufa 0:2 (kon.)
Jugra Chanty-Mansijsk – Soči 2:0 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Petrohrad 0:4 (kon.) | Čeljabinsk – Dinamo Minsk 2:0 (kon.)
Togliatti – Jaroslavľ 3:1 (kon.) | D. Moskva – CSKA Moskva 2:3 (0:2 po s.n.)
Avangard Omsk
5:3 (0:1, 2:2, 3:0)
Ak Bars Kazaň
cz Pondelok 25.12.2017, 14:00 • Omsk Arena • KHL

Československá stopa

Dominik Furch (OMS) 60 minut, 24 zákroků, 3 góly, 88,9 % (16:42:19)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 39:27 (14:5, 14:10, 11:12)
    Zblokované střely – 13:15
    Vyhraná vhazování – 30:38
    Trestné minuty – 8:12
    Hity – 10:18

Hokejisté Omsku ve třetí třetině otočili skóre utkání a nakonec porazili Kazaň 5:3. Ve 44. minutě vyrovnal Dmitrij Kugryšev, který tečoval nahození Martynova. V 50. minutě pak překvapil Garipova bekhendovou střelou z ostrého úhlu Ilja Michejev a v samotném závěru přidal pojistku na domácí výhru do prázdné branky Pjotr Chochrjakov.

59:17 Pjotr CHOCHRJAKOV - 5:3

59:17
    Avangard právě vstřelil branku!
    Je zřejmě rozhodnuto! Od mantinelu nahodil puk směrem na opuštěnou klec soupeře Ilja Michejev. PJOTR CHOCHRJAKOV kotouč stačil dobruslit a poslat ho do branky Kazaně – 5:3. Asistence. Ilja Michejev.

58:44
    Hosté rozpoutali závar před brankou Avangardu, dorážku Galijeva pokryl Furch!

58:21
    Branka Kazaně je prázdná!

58:20
    Hosté si vyžádali oddechový čas.

58:20
    Do dobré střelecké pozice si vybruslil Danis Zaripov, ale puk našel ve své výstroji Furch.

57:53
    Dmitrij Kugryšev dostal puk na modrou čáru a několika kroky si zlepšil pozici. Jeho ránu vyrazil Garipov.

57:18
    Od modré nahazoval puk na branku Ohtamaa. Domácí klec netrefil.

56:53
    A puk udrželi v útočném pásmu poměrně dlouho. Ušetřili tak cenné desítky sekund.

56:11
    Domácí zatím nepouštějí soupeře k závěrečnému náporu. Teď naopak sami vyrážejí na zteč.

55:06
    Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru.

54:58
    Do konce třetí třetiny schází posledních pět minut. Domácí drží těsný náskok.

53:19
    Pozornost Dominika Furcha vyzkoušel Anton Lander. Český gólman má puk v lapačce.

53:01
    Hostům byl signalizován ofsajd. Museli tak vyklidit útočné pásmo.

52:34
    Puk po hostujícím vyhození vypadl až do hlediště. Vhazuje se v obranném pásmu Kazaně.

51:42
    Domácí jsou kompletní.

51:32
    Domácí zahrozili v oslabení. Jejich útok podpořil kapitán Medveděv, který si počkal na najíždějícího Michaila Fisenka. Jeho střelu vyrazil do ochranné sítě Garipov.

51:04
    Domácí obrana zablokovala také střelu Manuchova od modré.

50:56
    Do střely Vladimira Tkačova vložil hůl bránící hráč. Puk tak skončil až v ochranné síti za brankou.

50:13
    Zaripov za brankou hledal někoho, komu by mohl nahrát. Domácí si najíždějící hráče Kazaně dobře pokryli.

49:41
    Hosté si zahrají přesilovku. Maxim Čudinov obdržel dvě minuty za držení.
    49:04 Ilja MICHEJEV - 4:3

49:04
    Domácí strhávají vedení na svou stranu! Zasloužil se o to ILJA MICHEJEV, který z pravé strany zavezl puk až před branku Kazaně a bekhendem z ostrého úhlu zaskočil brankáře Garipova, jenž si nedokázal dostatečně pokrýt prostor u své bližší tyčky – 4:3. Asistence: Semjon Košelev.

48:40
    Za autora vyrovnávací branky Avangardu byl nakonec označen Dmitrij Kugryšev, jenž tedy tečoval nahození Martynova.

47:52
    Domácí skončili v postavení mimo hru.

47:32
    Střela Romana Manuchova byla sražena do ochranné sítě. Následuje reklamní přestávka.

46:44
    Také Kazaň je už v plném počtu.

46:27
    Hosté vyhazují.

45:34
    Domácí jsou v plném počtu. Začíná jejich zkrácená přesilovka.

45:24
    Albert Jarullin vyzkoušel Dominika Furcha pořádnou dělovkou. Brankář Omsku zakročil ramenem.

44:43
    Výborně to udělal Košelev, který svým průnikem donutil k faulu Vladimira Tkačova. Síly na ledě se vyrovnávají.

43:33
    Kirill Semjonov dostává dvě minuty za sekání. Příležitost pro Kazaň vzít si vedení zpět.
    43:13 Dmitrij KUGRYŠEV - 3:3

43:13
    Domácí vyrovnávají! Kazaň čelila velkému tlaku Avangardu, který nakonec zužitkoval DMITRIJ KUGRYŠEV, který před brankou ze vzduchu tečoval nahození Jegora Martynova a puk si našel cestu až za záda brankáře Garipova. Asistence: Pjotr Chochrjakov a Jegor Martynov.

42:09
    Garipov vyjel za branku, kde zastavil puk pro své spoluhráče. Ti tak mohli snadněji rozehrát.

41:34
    Domácí vstoupili do třetí části aktivně a snaží se k soupeři okamžitě přistupovat.

40:48
    Domácí bleskově přešli přes střední pásmo a z toho mohl těžit Michejev. To by však musel z mezikruží zamířit jinam, než do nohou obránce.

Hity – 8:12

Ve druhé třetině se hrál velmi zajímavý hokej a zrodily se také hned dva obraty. Domácím se nejprve podařilo otočit skóre z 0:1 na 2:1. Hned ve 22. minutě se trefil Ilja Michejev a poté se v přesilovce prosadil Kirill Semjonov. Pak však přišli na řadu zase hokejisté z Kazaně, konkrétně Stanislav Galijev. Ten nejprve zužitkoval přesilovku 5 na 3 a ve 34. minutě si jeho přihrávku srazil za záda vlastního gólmana Fajzullin. Také Omsk pak měl k dispozici dlouhou přesilovou hru 5 na 3, ale na rozdíl od soupeře ji nedokázal zužitkovat.

40:00

39:51
    Stanislav Galijev útočil na hattrick! Z trestné lavice naskočil do samostatného úniku, ale domácí podržel Dominik Furch, který jeho střelu vyrazil.

39:43
    Kazaň je po dlouhé době v plném počtu, vedení uhájila.

39:11
    Medveděv našel Andreje Stase, který z dobré pozice minul hostující klec.

38:52
    Domácí pokračují v klasické přesilovce, ale stále bez gólového efektu.

38:00
    Hosté jsou již ve čtyřech!

37:27
    Rána Maxima Čudinova nadělala před hostující brankou zmatky. Garipov v sedě čekal, kam se kotouč odrazí, pro Kazaň to zatím dobře dopadlo.

37:00
    Kugryšev trefil jen protihráče a puk se odrazil až do středního pásma.

36:40
    Hostům se podařilo po buly znovu vyhodit!

36:31
    Puk byl nyní sražen do ochranné sítě. Vhazuje se v útočném pásmu Avangardu.

36:18
    Hostům se podařilo vyhodit!

35:59
    Hosté nezvládli střídání a v jednu chvíli jich bylo na ledě pět! Dlouhou dvojnásobnou početní výhodu mají k dispozici i domácí!

35:42
    Stanislav Galijev dostává trest na 2+2 minuty za vysokou hůl. Domácí tedy budou hrát přesilovku!

35:40
    Do přihrávky Gluchova vložil před brankou hůl Vladimir Tkačjov. Puk se však odrazil až do ochranné sítě.

34:43
    Hosté jsou při chuti! Puk se před brankou odrazil na hůl Arťoma Lukojanova, jenž ho však zametl jen do betonů přesouvajícího se Furcha.
    33:13 Stanislav GALIJEV - 2:3

33:13
    Kazaň vstřelila branku!
    Teď otáčejí skóre zase hosté! Střela Danise Zaripova byla sražena za branku, kde se k puku dostal Anton Lander. Ten našel STANISLAVA GALIJEVA, který se ještě snažil nabídnout kotouč před odkrytou klec Zaripovovi, ale přihrávku si nešťastně srazil do vlastní sítě bránící Fajzullin. Asistence: Danis Zaripov a Anton Lander.

32:26
    Domácí jsou již v plném počtu.

31:25
    Hosté před sebou mají ještě minutu z klasické početní výhody.
    31:21 Stanislav GALIJEV - 2:2

31:21
    Hosté velkou šanci využívají! Markov posunul puk na Alberta Jarulina, který z první vypálil. Jeho střelu ještě Dominik Furch vyrazil, ale s dorážkou STANISLAVA GALIJEVA už toho mnoho dělat nemohl – 2:2. Asistence: Andrej Markov a Albert Jarullin.

30:50
    Anton Lander už byl sám před Fuchem. Ještě však chtěl celou akci vyšperkovat nahrávkou na Zaripova a tohle už hostům nevyšlo.

30:25
    Tohle už je pro domácí velmi nepříjemné. Vitalij Menšikov zasáhl protihráče vysokou holí a Kazaň má k dispozici dlouhou přesilovku 5 na 3!

30:08
    Přesilovou hru si zahrají i hosté. Michail Fisenko dostal trest za hrubost.

29:03
    Chad Rau vyjel dopředu po levém křídle, zamířil vedle bližší tyčky hostující branky.

28:09
    Hosté odpověděli akcí jejich první formace. Anton Lander vysunul dlouhým pasem Danise Zaripova, který však nepřekonal Dominika Furcha.
    26:41 Kirill SEMJONOV - 2:1

26:41
    Domácí přesilovou hru rychle využívají a otáčejí skóre utkání! Od modré čáry vypálil Jevgenij Medvěděv a Garipov puk vyrazil pouze ke KIRILLOVI SEMJONOVOVI, který ho dorážel do prázdné branky – 2:1. Asistence: Jegor Martynov a Jevgenij Medveděv.

26:23
    Dvě minuty za hákování dostává Alexej Baryršin. Po reklamní přestávce začne domácí přesilovka.

26:03
    Z dálky prověřil Garipova Alexej Zubov. Hostující brankář puk vyrazil do rohu.

24:43
    Zajímavý závar před hostující brankou. Puk za záda Garipova neprotlačili Alexej Zubov a Dmitrij Žukenov. Následně se neujala ani rána obránce Meňšikova.

23:50
    Do pokusu Ilji Michejeva vložil hokejku obránce a puk se odráží až za branku Kazaně.

23:03
    Anton Lander našel přihrávkou zpoza branky Danise Zaripova. Ten však pověst kanonýra neproměnil a snad z metru kotouč zvedl až do ochranné sítě za brankou!

22:52
    Nyní se bruslí mezi modrými čarami, bez dalších šancí.
    21:25 Ilja MICHEJEV - 1:1

21:25
    Je vyrovnáno! Košelev ještě netrefil klec Kazaně, ale puk, který se odrazil od zadního mantinelu, posunul Semjonov zpět před branku, kde byl ILJA MICHEJEV a ten už nezaváhal. Asistence: Semjon Košelev a Kirill Semjonov.

20:21
    Galijev prověřil domácího brankáře střelou z pravé strany. Furch vyrazil puk.

Další třetina začne přibližně v 14:55.

Po první třetině prohrává Omsk s Kazaní 0:1. Jediný gól hostům vynesl rychlý výpad jejich čtvrté formace, který po parádní přihrávce Svitova zakončoval do odkryté klece Rob Klinkhammer. Domácí se zatím nemohou proti výborně bránícímu soupeři prosadit a to je ještě po střele Galijeva zachránila tyčka.

20:00

19:47
    Domácí se s kotoučem marně snaží dostat do útočného pásma. Zdá se, že se v první třetině již nic nestane.

19:01
    Začala už poslední minuta první třetiny.

17:45

16:51
    Domácí se snaží útočit, hrát nátlakově. Kazaň však dobře brání a do vyložených šancí soupeře nepouští.

15:53
    Hosté teď sázejí na rychlé kontry. Gluchov jeden z nich zakončoval ranou mimo.

14:45
    Hosté se vydali do rychlého protiútoku. Lander našel zpětnou přihrávkou z druhé vlny najíždějícího Stanislava Galijeva, který zápěstím orazítkoval tyčku za Furchem!

14:11
    Berezin nabízel nahozením od mantinelu puk na teč svému spoluhráči. Garipov však hrací předmět schoval pod sebou.

14:04
    Po zákroku Garipova následuje reklamní přestávka.

13:35
    Hosté jsou v plném počtu. Sice se většinou hrálo v obranném pásmu Kazaně, ale moc šancí si hráči Avangardu v přesilovce nevytvořili.

13:05
    Ránu z voleje z vrcholu levého kruhu vykopl zpět do hry Garipov.

12:04
    Kugryšev nepřejel modrou čáru dostatečně rychle a domácím byl tedy odpískán ofsajd.

11:34
    Za krosček je vyloučen hostující Denis Golubev. Domácí tak budou hrát přesilovku.

11:34
    Ještě ze středního pásma vypálil Maxim Čudinov. Garipov má puk v rukavici.

11:33
    Ozývají se domácí fanoušci, kteří ženou svůj tým dopředu.

10:58
    Po zadovce spoluhráče střílel z levého kruhu Denis Golubev. Ten minul vzdálenější tyčku Furchovy branky.

10:30
    Do útočného pásma vlétl Ilja Michejev, který zkusil i zakončit, branku ale netrefil.

09:38
    Domácí útočná snaha zatím skončila v rohu za brankou Emila Garipova.
    08:06 Rob KLINKHAMMER - 0:1

08:06
    Hosté jdou do vedení po hezké a rychlé akci jejich čtvrté formace! Alexandr Svitov nahrál bekhendem kotouč na zadní tyčku, kam si sjel ROB KLINKHAMMER, který ho doklepl do odkryté domácí svatyně. Asistence: Roman Manuchov a Alexandr Svitov.

07:57
    Tohle už byla gólová příležitost domácích! Semjon Košelev si kotouč stáhl až před branku Kazaně, ale zblízka nedokázal překonat Garipova. Následuje reklamní přestávka.

06:49
    Čudinov přebral puk těsně za modrou a nemohl s ním do útočné třetiny. Jinak by svůj tým vystavil do postavení mimo hru.

06:03
    Meňšikov vyhodil bekhendem puk tak, že ten se doklouzal až do hostujícího brankoviště a Garipov ho byl nucen přikrýt před dojíždějícím protihráčem.

05:49
    Semjonov vracel Michejevovi kotouč do ofsajdového postavení. Hra je tedy opět přerušena.

05:17
    Nahození Maxima Čudinova se odrazilo od nohou clonícího hráče až do ochranné sítě. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

05:05
    Hokejisté Omsku se konečně na delší dobu usadili v útočném pásmu. Také oni tedy začínají vystrkovat růžky.

04:27
    Kazaň je v úvodu utkání velmi aktivní. Domácí zatím neohrozili brankáře Furcha.

03:42
    Denis Golubev se na pravém kruhu z první opřel do nahrávky svého spoluhráče. Branku ale netrefil.

03:10
    Danis Zaripov najížděl z pravé strany proti Furchovi. Ještě chtěl nahrávat Galijevovi, který by už zakončoval do prázdné, ale ten netrefil kotouč.

02:17
    Domácím byla odpískána přihrávka rukou. Hra je zatím hodně kouskována.

02:06
    Nahození Batyršina od modré čáry se neujalo. Puk se odrazil do rohu za domácí branku.

01:49
    Hosté zachytili rozehrávku soupeře a do zakončení se natlačil Arťom Lukojanov. Furch puk v rozkleku zastavil a následně i přikryl před dotírajícími hráči Kazaně.

01:15
    Další zakázané uvolnění domácích.

01:07
    Hosté začali aktivně. Avangard nyní zahrál jen na icing.

00:44
    Vladimir Tkačov posílal kotouč před domácí branku. Tam zakročili obránci Omsku.

00:01

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Čudinov, Ahnelöv, Martynov, Minejev, J. Medveděv (C), Meňšikov – Kugryšev, Chochrjakov, Rau – I. Michejev, K. Semjonov (A), Košelev – Fajzullin, Stas (A), Žukenov – Pěrežogin, Fisenko, Zubov.

Ak Bars Kazaň: Garipov (Šaryčenkov) – Jarullin, Markov (A), Manuchov, Batyršin, Ohtamaa, Ljamkin – Zaripov, Lander, Galijev – Kosov, Tkačov, M. Gluchov (A) – Jazkov, A. Potapov, Lukojanov – Klinkhammer, Svitov (C), Golubev.

Rozhodčí: Kulakov, Gofman – Šalagin, Šišlo.

Avangard Omsk:
    Hokejisté Omsku uhráli 70 bodů a vedou tak tabulku Černyševovy divize. Z posledních čtyř zápasů však Avangard vyhrál jediný, na ledě Lady 5:0. Naposledy doma prohrál 2:3 po prodloužení se Soči. Omsk spoléhá především na kvalitní defenzivu v čele s českým brankářem Dominikem Furchem.