Florbal Ústí – Vítkovice 4:5 (kon.) | Pardubice – Chodov 2:11 (kon.) | Ostrava – Bulldogs 5:4 (po pr.)
Liberec – Česká Lípa 5:6 (kon.) | Střešovice – Mladá Boleslav 2:5 (kon.) | Otrokovice – Znojmo 5:8 (kon.)
PSG Panthers Otrokovice
5:8 (2:2, 0:3, 3:4)
TJ Znojmo LAUFEN CZ
cz Nedeľa 17.12.2017, 18:00 • SH Štěrkoviště Otrokovice • Livesport Superliga (CZ) • 18. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký den u sledování české Tipsport superligy! V dnešním 18.kole se představí domácí Otrokovice, které vyzvou Znojmo. Utkáním vás provede Ondřej Klos.

Otrokovice se momentálně nachází na pátém místě čtrnáctičlenné tabulky. Na svém kontě mají 30 bodů za devět výher a tři prohry v prodloužení. Skóre mají kladné 89:70. Mají třetí nejlepší obranu. Z posledních pěti utkání dokázali získat 8 bodů za dvě výhry a dvě prohry v prodloužení. Nejproduktivnějším hráčem je s 31 body Lukáš Pešat.

Znojmo se nachází na třináctém místě. Na svém kontě mají 10 bodů za dvě výhry, výhru v prodloužení a dvě prohry v prodloužení. Skóre mají záporné 65:118. Mají nejhorší útok a čtvrtou nejhorší obranu. Z posledních pěti utkání dokázali získat bod za prohru v prodloužení s Bohemians 8:7. Nejproduktivnějším hráčem je s 17 body Petr Číhal.

Poslední tři vzájemné utkání:
    30.09.17 Znojmo-Otrokovice 1 : 5
    24.11.15 Znojmo-Otrokovice 8 : 15
    14.11.12 Znojmo-Otrokovice 7 : 8

HU-FA Panthers Otrokovice: Malina (Michaljovič) – Ťopek, Szweda, Kostka, Mich. Nagy, Švajný – Sovják, Vykopal, Jurčík – Zapletal, Pešat, Kittel – Petřík, Čevela.

TJ Znojmo LAUFEN CZ: Hándl (Skácelík) – Horák, Procházka, Pánek, Virgl, Martinek, Daberger – Palát, Salava, Číhal – Sláma, Procházka II, Kučera – Juříček, Kriš, Šindelář – Kucharič, Krejčíř.

Rozhodčí: Libor Gavlas a Lukáš Mikula.

00:01

00:01
    Buly vyhrály domácí Otrokovice, které drží balónek na svých hokejkách.

1:39
    Po úvodním oťukávání čelil Hándl prvnímu pokusu domácích.

2:26
    Otrokovice dominují na míčku a za mohutné podpory jejich fanoušků hledají skulinku v obraně nováčka nejvyšší české florbalové soutěže.

3:14
    Znojmo právě vstřelilo branku!
    Prosazuje se třetí hostující útočná řada. Autorem branky je MARTIN ŠINDELÁŘ, který skvělou dorážkou dostává Znojmo do vedení. Asistence: Tomáš Kucharič.

3:37
    Otrokovice právě vstřelily branku!
    Autorem branky je LUKÁŠ PEŠAT., který potvrzuje pověst nejlepšího hráče domácí mužstva a rychle vyrovnává. Asistence: Petr Kittel.

4:52
    Znojmo drží míček na svých hokejkách a hledají skulinku v obraně domácích. To bude těžké, protože hrají proti soupeři, který má třetí nejlepší obranu.

5:51
    František Vykopal hledal dlouhou přihrávkou Ondřeje Čevela, jenže ten nedokázal zpracovat poskakující míček.

6:22
    Daniel Krejčíř zkoušel vystřelit tahem, jenže jeden z domácích útočníků stihl vložit florbalku do střely a ránu blokuje.

6:53
    Do zakončení se dostal Tomáš Kucharič, jenže Jaromír Malina si připisuje další úspěšný zákrok.

7:27
    Znojmo je překvapivě častěji na míčku. Jsem zvědav, jak dlouho jim aktivní hra vydrží.

8:57
    Michal Nagy se dostal ke střele. Ta letěla jen těsně vedle brány mladíka Jana Hándla.

9:30
    Útočným faulem se provinil hostující David Kučera.

10:09
    Jiří Salava z bezprostřední blízkosti trefuje pouze síťku, která je natažena za hrací plochou.

10:49
    Daniel Krejčíř neštrně fauloval domácího útočníka, který byl přimáčknutý na mantinel.

10:49
    Vyloučení v týmu TJ Znojmo LAUFEN CZ (Daniel Krejčíř – 2 minuty, Hrubost).

11:27
    Autorem branky je PETR KITTEL, který rychle využívá první přesilovou hru Otrokovic v utkán ía posílá tak svůj celek do vedení 2:1. Asistence: Pavel Jurčík.

12:22
    Vyloučení v týmu HU-FA Panthers Otrokovice (Tomáš Sovják – 2 minuty, Držení).

12:44
    Daniel Krejčíř hledal Petra Číhala, jenže do trajektorie přihrávky se vmísil Pavel Jurčík.

13:17
    Domácí tým vyhazuje míček až k hostujícímu brankáři.

14:22
    Domácí v plném počtu.Ke střele se ještě dostal Petr Číhal, jenže trefil pouze boční síťku.

15:16
    Znojmo nadále kombinuje na své útočné polovině a zatím se prezentuje aktivním florbalem.

16:14
    Autorem branky je TOMÁŠ KUCHARIČ.Celá branka vznikla díky krásné kombinace na jeden dotek. Znojmo hraje zatím vyrovnané utkání s velkým favoritem. Asistence: Jiří Salava.

17:05
    Pešat opět výborně hledal Švajného, ten ale přestřelil.

18:37
    Znojmo bude mít standardní situaci u mantinelu. Nejdříve jdou ale oba celky střídat.

18:52
    Otrokovice si signál pohlídali a prchají do rychlého brejku.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

20:00

Druhá třetina začne zhruba za deset minut.

Sledovali jsme první třetinu mezi Otrokovicemi a Znojmem, která končí překvapivě 2:2 a průběh utkání je velice vyrovnaný. Za domácí se prosadili Pešat s Kittelem. Za hosty skórovali Šindelář s Kucharičem. Uvidíme, co si oba celky připraví do druhého dějství.

20:01

20:42
    Autorem branky je MARTIN PÁNEK, který posílá hostující celek do vedení.

21:48
    Otrokovice jsou na míčku. K zakončení se dostal Matěj Kostka, jenže brankář Hándl předvedl další dobrý zákrok.

22:18
    Znojmo uklidňuje hru dlouhou rozehrávkou.

22:43
    Dnes velmi dobře hrající Vykopal si teď vylámal zuby na Hándlovi.

23:21
    Domácímu celku se nepovedl útok a Znojmo opět kombinuje na své polovině hřiště.

23:57
    Možná dnes diváci vzhledem k postavení týmů v tabulce očekávali něco jako kočka a myš, ale musím říct, že zatím je Znojmo o trochu lepším týmem.

24:14
    Martinkova střela nebyla pro Malinu příliš nebezpečná.

25:46
    Znojmo navázalo na výkon z první třetiny a zatím zaslouženě vedou, navíc i kontrolují hru.

26:16
    Autorem branky je TOMÁŠ KUCHARIČ, který dnes vstřelil již druhou branku a dostává Znojmo do vedení 2:4! Asistence: Jiří Salava.

26:59
    Otrokovice je hodně zaskočené a neví, co má hrát.

27:44
    K zakončení se dostal Marek Švajný, nicméně jeho střela končí těsně vedle brány Maliny.

28:32
    Sláma pěknou křižnou našel Dabergera, stav se ale nemění.

29:25
    Zhruba v polovině utkání vede Znojmo překvapivě 2:4 a jde si pro velice důležité tři body.

30:46
    Kittel přeletěl přes gólmana hostí, nepříjemné pro obě strany, řekl bych.

31:37
    Otrokovice jsou sice na míčku, jenže Znojmo se v druhé třetině parádně brání.

31:56
    Hosté kombinují kolem svého brankáře a velice vyspěle kontrolují průběh utkání.

32:18
    Petr Kittel se pokusil o střelu, jenže jeho ránu blokuje Daniel Krejčíř.

32:33
    Autorem branky je FILIP HORÁK, který parádním způsobem zužitkoval přihrávku od Petra Číhala. Znojmo se dostává do vedení 2:5!Asistence: Petr Číhal.

32:33
    Timeout pro domácí pantery z Otrokovic.

34:42
    Dnešní utkání sleduje 322 diváků.

35:08
    Otrokovice jsou u míčku, jenže v druhé třetině jsou naprosto neškodní.

35:15
    Domácí trenér stáhl sestavu na dvě lajny, které budou muset dotahovat třígólový deficit.

36:29
    Současný herní projev šelem na mě dělá dojem, jako že jim opravdu nic nevychází.

37:49
    Hosté přitvrdili v osobních soubojích. Domácí hráči jsou hodně rozhození.

38:31

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Třetí třetina začne zhruba za deset minut.

Sledovali jsme druhé dějství, které končí sice překvapivým výsledkem, jenže naprosto zaslouženým. Znojmo ji vyhrálo 0:3 a celkově vede již 2:5. V druhé třetině se radovali branky Pánek, Kucharič a Horák. Uvidíme, zda se domácí Otrokovice dokážou vzpamatovat, nebo si hosté připíšou velké vítězství.

40:01

40:45
    Autorem branky je TOMÁŠ KUCHARIČ.Otrokovice opět potvrzují špatný vstup do třetí třetiny a Kucharič střílí hattrick. Asistence: Jiří Salava.

41:37
    Moje slova o Zapletalově dnešní smůle se naplňují, protože si musí jít do šatny pro další hokejku.

42:17
    Filip Horák si parádně počkal na Martina Szwedu, který se přes něj nedokázal procpat.

42:48
    Otrokovice opět drží balónek, jenže to jim je zatím k ničemu.

43:44
    Lukáš Pešat se pokusil o střelu, jenže jeho ránu vyrazil Jan Hándl do bezpečí.

43:59
    Autorem branky je PAVEL JURČÍK, který dává domácímu celku ještě nějakou naději. Asistence: Petr Kittel.

44:59
    Otrokovice jsou po gólu vyměněné a mačkají svého soupeře jak pomeranč.

45:07
    Znojmo se ubránilo a dobrým napadáním donutilo domácí, aby se vrátili až za svou vlastní bránu.

45:07

45:57
    Útočným faulem se provinil Filip Daberger kolem poloviny hřiště.

46:01
    Kapitán jihomoravanů Palát pěknou střelou přestřelil.

46:11
    Vyloučení v týmu TJ Znojmo LAUFEN CZ (Filip Horák – 2 minuty, hra rukou).

46:37
    Autorem branky je KAREL ŤOPEK, který dostal krásnou přihrávku od Petříka a příklepem propálil všechno, co mu stálo v cestě. Asistence: Lukáš Petřík.

46:37
    Timeout pro Znojmo.

47:00
    Martin Pánek ohrozil bránu Jaromíra Maliny, jenže ten si tuto bleskovou ránu pohlídal.

48:05
    Tomáš Kucharič hledal svého parťáka Jiřího Salavu, jenže tu vystihl Marek Švajný, který uklidňuje domácí hráče i fanoušky.

48:49
    Do obrovské šance se dostal Lukáš Pešat, jenže ten trestuhodně minul bránu Hándla.

48:57
    A další tutovka pro domácí mančaft! K zakončení se dostal Petr Kittel, nicméně Hándl drží akcie Znojma hodně vysoko.

49:16
    Autorem branky je MARTIN ŠINDELÁŘ. Salava si připisuje již čtvrtou dnešní asistenci a žene hostující tým za šokujícím vítězstvím. Asistence: Jiří Salava.

49:52
    Kdo by to po vítězném utkání Otrokovic proti Mladé Boleslavi, kdy vyhráli 6:2, řekl, že o týden později prohrají s nováčkem ze Znojma.

50:56
    Autorem branky je MARTIN ŠINDELÁŘ, který si také připisuje hattrick, Salava píše již pátou asistenci. Asistence: Jiří Salava.

51:19
    Autorem branky je PETR KITTEL.Otrokovice ještě bojují, jenže stav 5:8 je hodně velký, ale ve florbale se může stát všechno. Asistence: Pavel Jurčík.

51:57
    Domácí tlačí svého soupeře, který stále spoléhá na své smrtelné brejky.

52:43
    Panteři se ještě nevzdávají snahy s výsledkem něco udělat, což je sympatické.

53:09
    Domácí Panteři nemůžou najít skulinku v obraně Znojma, které se soustředí pouze na obrannou činnost.

54:07
    Vyloučení v týmu TJ Znojmo LAUFEN CZ (Jakub Martinek – 2 minuty, Hrubost).

54:29
    Znojmo dokázalo vyhodit a jejich čtyřčlenná obrana může jít střídat.

55:47
    Útočným faulem se provinil Lukáš Petřík. Znojmo poté zkušeně šetří vteřinky.

56:07
    Domácí v plném počtu. Znojmo je po tomto oslabení blízko tříbodovému výjezdu.

56:10
    Jakub Martínek spěchal do rychlého brejku, jenže poté nepřesně přihrál na kapitána Pavla Paláta.

57:10
    Domácí drží Znojmo pod zámkem. K zakončení se dostal Lukáš Pešat, jenže ten míjí prázdnou bránu.

57:12
    Timeout pro Pantery z Otrokovic.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.Domácí v šesti lidech.

58:01
    Autorem branky je JIŘÍ SALAVA.Ten potvrzuje svoji one man show a s jedním gólem a pěti asistencemi je nejlepším hráčem dnečního utkání!

58:46
    Vyloučení v týmu HU-FA Panthers Otrokovice (Matěj Kostka – 2 minuty, Blokování soupeřovy hole).

59:11
    Střela Tomáše Kuchariče míjí bránu Jaromíra Maliny, který to měl dnes velice těžké. Co střela to branka.

Sledovali jsme parádní florbal mezi Otrokovicemi a Znojmem, které končí překvapivou výhrou hostů 5:8. Tato výhry je ovšem naprosto zasloužená, domácí propadli hlavně v druhé třetině, kterou prohráli 0:3. Nejlepším hráčem tohoto utkání volím hostujícího Jiřího Salavu, který nastřádal branku a pět asistencí!

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou. (19:57:01)

Ondřej Klos

Góly a asistencie: 4. Pešat (Kittel), 12. Kittel (Jurčík), 44. Jurčík (Kittel), 47. Ťopek (Petřík), 52. Kittel (Jurčík) – 4. Šindelář (Kucharič), 17. Kucharič (Salava), 21. Pánek, 27. Kucharič (Salava), 33. Horák (Číhal), 41. Kucharič (Salava), 50. Šindelář (Salava), 51. Šindelář (Salava), 59. Salava

PSG Panthers Otrokovice: Malina (Michaljovič) – Ťopek, Szweda, Kostka, Mich. Nagy, Švajný – Sovják, Vykopal, Jurčík – Zapletal, Pešat, Kittel – Petřík, Čevela.

Rozhodca: Libor Gavlas a Lukáš Mikula