Vladivostok – Red Star Kunlun 4:2 (kon.) | Omsk – Togliatti 4:2 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Jekaterinburg 0:4 (kon.)
Čerepovec – HC Slovan sk 5:3 (kon.) | Novgorod – Viťaz 4:1 (kon.) | Helsinki – D. Moskva 0:1 (kon.)
S.Moskva – CSKA Moskva 0:4 (kon.)
Severstaľ Čerepovec
5:3 (1:2, 1:1, 3:0)
HC SLOVAN Bratislava
Štvrtok 07.12.2017, 17:00 • Ľadový palác, Čerepovec • KHL

Slovan mal zápas dobre rozohraný a viedol o dva góly, no potom inkasoval v presilovke a zosadol z koňa. Dirigentskej taktovky sa postupne chopili domáci a napokon dvomi využitými presilovkami v tretej tretine rozhodli o zisku troch bodov. V závere zápasu už len kozmeticky upravili výsledok pukom do prázdnej bránky. Slovan tak ani dnes bodovať nebude a rozhodne to nebude ľahké ani v sobotu na ľade Spartaka v Moskve. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 11:3, celkom 37:19, lúči sa s vami Vladimír Korduliak. (19:28:19)

59:23 Maxim Rybin - 5:3

59:23
    Severstaľ Čerepovec dal gól!
    Domáci sa dostali v pásme hostí k odrazenému puku, keď ho belasí nedokázali dostať pod svoju kontrolu a MAXIM RYBIN z vrcholu ľavého kruhu nemal problém puk poslať do prázdnej bránky súpera. Asistencie: Alexej Ugarov a Alexander Mereskin.

59:05
    Oddychový čas domácich, ktorí mobilizujú sily na záver tretej tretiny.

59:05
    Domáci skúsili trafiť opustenú bránku súpera, nepodarilo sa im to, vyrobili len zakázané uvoľnenie.

58:56
    Štepánek na striedačke a Slovan hrá power play bez brankára.

57:58
    Spoza bránky Štepánka Slovan zakladá jednu z posledných akcií dnešného večera.

57:28
    Sersenov puk z ľavej strany Hudáček kryje vo svojej rukavici, Slovan bude mať aspoň pásmo na vhadzovanie.
    56:28 Alexander Bumagin - 4:3

56:28
    Kagarlickij z ľavého kruhu poslal puk na pravý a z prvej ALEXANDER BUMAGIN okolo lapačky presúvajúceho sa Štepánka poslal puk do siete belasých. Asistencie: Dmitrj Kagarlickij a Alexander Jevsejenkov.

56:03
    Černov z ľavého kruhu poslal puk do opačného rohu klziska, domáci stále pri puku v pásme Slovana.

55:15
    Kagarlickij poslal puk do priestoru hosťujúcej bránky z ľavého kruhu príklepom, trafil masku Štepánka, po menšej šarvátke vylučovať nebudeme.

55:04
    Meszároš dostal dve minúty za krosček a presilovka pre domácich, ktorí môžu rozhodnúť duel vo svoj prospech.

54:48
    Spred bránkoviska zakončil Rybin, Štepánek puk poslal späť do hry a Severstaľ si zahrá presilovku.
    52:04 Dmitrij Kagarlickij - 3:3

52:04
    Severstaľ pomotal defenzíve belasých hlavy a na ľavej strane pri bránkovisku kapitán domácich DMITRIJ KAGARLICKIJ zakončil do odkrytej bránky hostí. Asistencie: Valerij Vasiliev a Alexander Jevsejenkov.

51:46
    Monachov tvrdo zaparkovaný na mantinel za bránkou Štepánka, Bačík dostal dve minúty za vrazenie, presilovka pre Čerepovec.

51:03
    Trochu neskoro ale predsa, čiarový píska zakázané uvoľnenie domácich, sťahujeme sa k Hudáčkovi.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 11. Rybin (Mazur, Ugarov), 35. Kagarlickij (Vasiliev, P. Černov), 53. Kagarlickij (Vasiliev, Jevsejenkov), 57. Bumagin (Kagarlickij, Jevsejenkov), 60. Rybin (Ugarov, Mereskin) – 9. Hrnka (Skalický, Šerbatov), 19. J. Mikúš (Kašpar), 31. Viedenský (Kašpar, Barker)

Severstaľ Čerepovec: Hudáček (Magarilov) – Veriovkin, Jevsejenkov, Kalašnikov, Višnevskij, Masuhr, Vasiliev, Kudako – Kagarlickij (C), Černov, Bumagin – Rybin (A), Mereskin, Ugarov – Vovčenko, Trubačov (A), Mons – Monachov, Ščerbina, Kazakovcev – Geraskin
    HC SLOVAN Bratislava: Štepánek (Sedláček) – Sersen (A), Voráček, Meszároš (C), Bačík, Barker, Després, Černý – Mikúš, Viedenský, Kašpar (A) – Řepík, Boychuk, Réway – Genoway, Šťastný, Buchtele – Skalický, Hrnka, Šerbatov

Rozhodca: Gusev, Cyplakov – Savenkov, Nikolajev

Diváci: 2.679