Makroteam Žilina – Bílí Andeli 3:1 (kon.)
3:1 (1:0)
FC Bílí Andeli - futsal
Sobota 02.12.2017, 20:00 • ŠH Rosinská, Žilina • Varta futsal liga • 9. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.

Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 9. kola futsalovej extraligy, v ktorom futsalisti Makroteamu Žilina privítajú na svojej palubovke hráčov FC Bílí Andeli – futsal. Zápas sa začína o 20:00, ešte predtým si v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žiline patrí v aktuálnej tabuľke našej najvyššej súťaže priebežné štvrté miesto so ziskom 15 bodov. V poslednom doterajšom zápase zvíťazili Žilinčania na domácej pôde na tímom Dragons Podolie vysoko 7:1 (góly Makroteamu 2x Marconia de Lima, po jednom pridali Lajš, Krištofík, Macedo da Silva a Zátura. Jeden gól si vsietili hostia nešťastne sami).

Bílím Andelom patrí v aktuálnej tabuľke našej najvyššej súťaže priebežné piate miesto so ziskom 12 bodov. V poslednom doterajšom zápase zvíťazili Trnavčania nad Novými Zámkami doma 5:4 (góly Bílích Andelov 2x Adámek, 2x Németh, 1x Dzíbela).

Zápas v Žiline sa začína o 20:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

V športovej hale na Rosinkách v Žiline už prebieha rozcvička oboch tímov, približne o štvrťhodinku sa začne samotný zápas.

ŠK Makroteam Žilina: Lajš – Hudek (C), Marconi, Petterson Moura, Škulec, Baláž, Macedo da Silva, Zátura, Káčer, Papajčíl

FC Bílí Andeli – futsal: Jedlička – Alchus, Ťažký, Dobiš, Németh, Humel, Juhás, Brestovanský, Koricina, Dzíbela (C), Gumbír, Putera

Rozhodca: Budáč, Polomský.

00:01

00:01
    Úvodný výkop zápasu v prospech futsalistov Trnavy.

00:35
    Dlhý center dopredu na hosťujúceho Dobiša, ktorý prihrávkou pred bránku Mateja Lajša nenašiel spoluhráča.

00:57
    Marián Hudek nabil do streleckej pozície Marconimu, ktorý však z prvej minul bránku Andreja Jedličku.

01:32
    Žilinčania kombinujú na vlastnej polovici ihriska, zatiaľ sa im nedarí prejsť cez obranné valy hostí.

01:58
    Nepríjemná strela kapitána Andelov Dzíbelu spoza obrancu, Lajš sa predviedol výborným zákrokom.

02:21
    Pekná akcia domácich, Petterson Moura sa oprel do strely, lopta sa dostala ku Patrikovi Krištofíkovi, ktorý následne tesne minul bránku Bílích Andelov!

02:56
    Domáci sú stále aktívnejší a podstatne viac majú loptu vo svojej moci.

03:20
    Hostia vysunuli pressing vysoko na polovicu Žiliny, a domáci s týmto štýlom hry majú dosť veľké problémy.

03:52
    Volejom z veľkého uhla sa prezentoval Andrej Dobiš, Lajš bez problémov chytil jeho pokus.

04:22
    Na opačnej strane sa o nožničky pokúšal Michal Škulec, no bol výborne bránený a nedokázal doviesť svoj pokus do konca.

05:01
    Máme za sebou 5 minút prvého polčasu, v Žiline sme gól stále nevideli.

05:05
    Po strele domácich z diaľky musel svoje schopnosti ukázať Andrej Jedlička, ktorý podržal svoj tím a vyrazil strelu na rohový kop!

05:42
    Michal Škulec skúsil lob za obranu hostí na spoluhráča, ktorý však na jeho myšlienku nereagoval. Lopta končí v náruči Andreja Jedličku.

06:02
    Znovu podobný pokus o lob za obranu hostí, loptu tentoraz nedočiahol ?Martin Baláž v drese Makroteamu.

06:41
    Skvelá kolmica do otvoreného priestoru pre domáceho Patrika Krištofíka, ktorý v jasnej pozícii napálil loptu do Andreja Jedličku, ktorý mu skvele zmenšil strelecký uhol!

06:48
    Vzápätí tvrdá rana z kopačky Marconiho, Jedlička je znovu pozorný!

07:05
    Tak domáci Źilinčania mali v krátkom čase dve výborné akcie za sebou, hostia odolávajú len zásluhou výborne chytajúceho Andreja Jedličku.

07:29
    Hosťujúci Juhás skúsil strelu po palubovke v dobrej pozícii spoza obrancu, Matej Lajš sa nenechal prekvapiť.

07:55
    Tentoraz je tu strela Krištofíka z diaľky. Lopta sa cez spleť tiel dostala až ku Jedličkovi, ktorý znovu preukázal výborný reflex a loptu vyrazil.

08:35
    Oba tímy striedajú, domáci Žilinčania sú stále aktívnejší nech ich dnešný súper.

09:02
    Skrumáž pred Lajšom, dvojica hráčov Trnavy však nedokázala loptu pretlačiť do žilinskej siete.

09:40
    V týchto chvíľach Žilina napáda rozohrávku hostí, tí si však dokázali poradiť a idú dopredu.

10:01
    Máme za sebou polovicu prvého polčasu, v Žiline je stav stále 0:0.

10:25
    Petterson Moura v páde a z veľkého uhla namieril len do rúk Andreja Jedličku.

11:15
    V Žiline sa hrá pomerne rýchlo. Hosťujúci Dominik Gumbír sa vybral do úniku, no bol faulovaný domácim Martinom Balážom.

11:15
    Žltú kartu dostáva Baláž (ŠK Makroteam Žilina).

11:42
    Výborný center Maceda za obranu hostí výborne prečítal Jedlička a pred nabiehajúcim útočníkom Žiliny stihol loptu odkopnúť.

12:09
    Výborná kombinácia domácich, po priťuknutí do stredu poľa sa dostal do výbornej streleckej pozície Michal Škulec, no namieril vysoko nad bránku Bílích Andelov.

12:33
    Tvrdá delovka Vladimíra Papajčíka z veľkej diaľky, Jedlička znovu bravúrne vyrazil!

12:55
    Na opačnej strane obrovská šanca hostí, Andrej Dobiš ostal sám pred Lajšom, ktorý sa mu však odvážne vrhol pod nohy a skvelým zákrokom podržal svoj tím.

13:09
    Šance sa v týchto momentoch striedajú na oboch stranách , strelci však mieria vedľa bránok.

13:21
    Žilina dáva gól! Tentoraz to už však neplatí, pretože z diaľky napriahol PATRIK KRIŠTOFÍK a namieril presne!

13:49
    Dva výroky rozhodcu v krátkom slede rozbúrili atmosféru na žilinskej tribúne, emócie dnes budú zohrávať zjavne veľkú rolu v zápase.

14:18
    Žltú kartu dostáva Ťažký (FC Bílí Andeli – futsal).

14:50
    Marconi de Lima v drese Makroteamu Žilina napriahol k strele z diaľky, tesne však minul pravú tyč Jedličkovej bránky.

15:01
    Do konca prvého polčasu ostáva necelých 5 minút, Žilina zatiaľ vedie nad Bílími Andelmi 1:0.

15:05
    Oddychový čas hostí.

15:35
    Strela Macedu z diaľky našla len pripraveného Andreja Jedličku.

16:02
    Parádna akcia Brazílčanov v drese Žiliny. Marconi skvele nahral Pettersonovi Mourovi, ktorý loptu jemne poslal na bránu hostí, Jedlička jeho pokus ale výborne vyrazil.

16:27
    Domáci Žilinčania sa znovu nadychujú k mohutnému tlaku.

16:33
    Z uhla sa oprel do lopty hosťujúci Róbert Humel, cez Lajša si však lopta nenašla cestu do siete.

16:48
    Tentoraz Lajš dobre čítal hru a pred nabiehajúcim Humelom stihol loptu odkopnúť za postrannú čiaru.

17:15
    Petterson Moura sa výborne predral cez trojicu hráčov hostí, v závere si však loptu dal príliš ďaleko a nestihol zakončiť.

17:41
    Macedo z diaľky krížnou strelou minul ľavú tyč bránky hostí.

17:52
    Kus šťastia mali teraz Žilinčania, pretože hosťujúci Gumbír len tesne nedopravil loptu do siete.

18:25
    Oddychový čas domácich.

18:51
    Jedlička skúsil dlhý center po pravej čiare. Ten mu však nevyšiel podľa predstáv, pretože lopta končí až na tribúne medzi divákmi.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvého polčasu.

19:20
    Séria nepresných prihrávok na oboch stranách, najmä tá na strane hostí bola nešťastná, pretože Bílí Andeli by sa potom vo dvojici rútili sami na Lajša.

20:00

Po prvom polčase máme v Žiline stav 1:0. O jediný gól prvého polčasu sa postaral v 14. minúte Patrik Krištofík. Druhý polčas sa začne približne o 21:00.

20:01

20:01
    Úvodný výkop druhého polčasu v prospech futsalistov Žiliny.

20:40
    Tí sú znovu od úvodu aktívnejší a obliehajú bránku Andreja Jedličku.

21:03
    Ďalekonosná strela hosťujúceho Róberta Humela nebola presná, Lajš nemusel zasahovať.

21:15
    Žilinčan Krištofík sa oprel do strely, no minul pravý horný roh bránky Bílích Andelov.

21:30
    Žilina dáva gól! Krásna akcia domáceho tímu, na jej konci bol PETTERSON MOURA a zvyšuje vedenie Žiliny už na 2:0!

22:05
    Druhý polčas sa hrá v rýchlom tempe, hostia už musia otvoriť obranu a vrhnúť všetky sily do útoku.

22:29
    Žilina dáva gól! A okamžite inkasujú tretí gól, pretože z pravej strany napriahol MARTIN BALÁŽ a nešťastný Jedlička nemal nárok na úspešný zákrok!

23:05
    Prečíslenie hostí 3 na 1. Prvú strelu Lajš vyrazil priamo pred Róberta Humela, ktorý v dorážke trestuhodne míňa bránku Žiliny!

23:21
    Priamy kop hostí zahral Peter Brestovanský, no namieril len do múru žilinských hráčov!

23:59
    Trnava sa odvážne vrhá do útokov, no zdá sa, že na to môže kruto doplatiť, pretože následne rýchle útoky Žiliny sú veľmi nebezpečné.

24:09
    Žltú kartu dostáva Juhas (FC Bílí Andeli – futsal).

24:39
    Patrik Krištofík ostal sám pred Jedličkom, skúsil ho ešte prekabátiť blafákom, ale brankár hostí bol pozorný.

25:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút druhého polčasu, Žilina vedie nad Trnavou už 3:0.

25:25
    Aktívny Krištofík sa prebil do zakončenia po ľavej strane, krížnou strelou však minul bránku Andreja Jedličku.

25:49
    Na oboch stranách vidíme sériu tvrdých osobných súbojov, znovu do deja zápasu výrazne prehovárajú emócie.

25:55
    Na palubovke ostáva ležať hosťujúci Peter Brestovanský, ktorý je okamžite ošetrovaný. Vylučovať sa napokon nebude.

25:55
    Žltú kartu dostáva Hudek (ŠK Makroteam Žilina).

26:15
    Brestovanský je po ošetrení v poriadku a pokračuje v zápase.

26:35
    Hostia už poslali do poľa aj brankára Jedličku, Trnava teraz v obrovskom nápore zviera Makroteam v obrannej tretine!

27:14
    Bílí Andeli sa stále snažia niečo vymyslieť v útočnej tretine, obrana Žiliny však odoláva.

27:33
    Petterson Moura sa oprel do strely z diaľky, jeho pokus z bránkovej čiary vykopol jeden z hráčov hostí!

27:47

28:25
    Hostia sú v týchto chvíľach viac pri lopte, obrana Makroteamu je však koncentrovaná a zatiaľ toho hosťom veľa nedovolila.

29:15
    Hostia kombinujú na polovici Žiliny a hľadajú cestičku na strelecké ohrozenie Mateja Lajša.

30:01
    Máme za sebou polovicu druhého polčasu, Žilina stále vedie nad Bílími Andelmi 3:0.

30:35
    Brankár hostí znovu v poli, tentoraz na pozícii ľavého krídla.

31:20
    Hrá sa v rýchlom tempe, domáci Žilinčania už stavili na pozornú defenzívu a príliš sa dopredu netlačia.

31:50
    Obrovská šanca hostí, krížna prihrávka Dzíbelu z ľavej strany našla úplne voľného Andreja Dobiša pri ľavej tyči žilinskej bránky. Dobiš loptu poslal do siete, lenže Lajš ju v poslednom momente akrobaticky vyrazil z bránkovej čiary!

32:29
    Znovu hostia nasťahovaní pred Matejom Lajšom.

33:15
    Hostia sú stále viac a viac pri lopte, strelecky však Lajša aktuálne nedokázali ohroziť.

33:45
    Brankár hostí Jedlička je na striedačke, v poli je na jeho mieste znovu Dzíbela.

34:27
    Bílí Andeli dávajú gól! Tlak hostí v tomto momente priniesol svoje ovocie, pretože Lajš po strele hostí loptu vyrazil pred seba a číhajúci ANDREJ DOBIŠ ju už bez problémov umiestnil za jeho chrbát.

35:01
    Do konca druhého polčasu ostáva necelých 5 minút, Žilina vedie nad Bílími Andelmi 3:1.

35:36
    Do deja zápasu znovu na oboch stranách výrazne prehovárajú emócie.

36:15
    Zápas nám v Žiline graduje, hostia znovu kombinujú na polovici Makroteamu.

36:58
    Strela domácich z veľkej diaľky minula svoj cieľ. Brankár hostí následne znovu mieri na svoju striedačku a do hry prichádza Dzíbela.

37:32
    Domáci Žilinčania pochopili, že najlepšia obrana je útok a držia loptu v kombinácii na polovici hostí.

38:02
    Začali sa posledné dve minúty druhého polčasu.

38:39
    Matej Lajš je dnes výborný a kvalitným zákrokom po strele z diaľky znovu podržal svoj tím.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhého polčasu.

39:05
    Veľká šanca hostí, Boris Juhás z ľavej strany v dobrej pozícii tesne minul bránku Mateja Lajša!

39:35
    Čas zápasu sa kráti, Trnava už vsadila všetko na jednu kartu a je v mohutnom nápore!

Máme tu koniec zápasu, Žilina v ňom porazila Bílích Andelov Trnava 3:1. To je odo mňa pre dnešný deň všetko, ďakujem za pozornosť a želám ešte pekný zvyšok víkendu. Dočítania priatelia. (21:43:41)