Arménsko – Srbsko 0:1 (kon.) | S. Macedónsko – Rakúsko 0:4 (kon.) | Azerbajdžan – Kosovo 0:0 (kon.)
Cyprus – Maďarsko 0:2 (kon.) | Turecko – Belgicko 1:2 (kon.) | Moldavsko – Česko 1:3 (kon.)
Gruzínsko – Litva 1:0 (kon.) | Estónsko – Island 2:3 (kon.) | Bulharsko – Čierna Hora 3:1 (kon.)
Poľsko – Dánsko 3:1 (kon.) | Izrael – Nemecko 2:5 (kon.) | Portugalsko – Švajčiarsko 2:1 (kon.)
Nórsko – Írsko 2:1 (kon.) | Wales – Rumunsko 0:0 (kon.) | Škótsko – Ukrajina 0:2 (kon.)
Španielsko – Slovensko sk 5:1 (kon.)
Španielsko
5:1 (1:1)
Slovensko
Utorok 14.11.2017, 21:50 • Municipal de Cartagonova, Cartagena • Kvalifikácia na ME U21 • Skupina 2

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:50.

Španielsko: Simón – Maffeo, Vallejo (C), Meré, Caricol – Ceballos, Hernandéz, Ruiz Peňa – Oyarzabal, Mayoral, Soler
    Náhradníci: Sivera – Lato, Nuňez, Zubeldia, Fornals, Córdoba, Huguet

Slovensko: Jakubech – Chvátal, Kružliak, Sipľak, Hancko – Káčer, Lesniak, Hromada (C) – Čmelík, Mráz, Jirka
    Náhradníci: Rodák – Grič, Varga, Herc, Balaj, Černák, Špalek

Rozhodca: Pandžič – Nilsson, Sjöblom.

1

1
    V úvode stretnutia majú loptu na kopačkách naši futbalisti. Španieli sa jej však rýchlo zmocnili.

2
    Slováci začali nebojácne a podnikli prvý útok. Erik Jirka chvíľku váhal so strelou, ešte našiel spoluhráča, ktorý poslal dlhý center do veľkého vápna. Brankár Simón loptu poľahky skryl vo svojom náručí.

3
    Pripomeňme, že zverenci Pavla Hapala sa musia vysporiadať s absenciou kľúčového stopéra Denisa Vavra.

4
    V úvode zápasu sme mimoriadne aktívni, lopta bola opäť v šestnástke, avšak z náznaku šance napokon nič nebolo.

5
    Domáci favorit je trošku zaskočený. Nečudo, Slovensko má v úvode prevahu.

6
    Prvý útok domácich končí centrom z pravej strany. Jakubech najvyššie vyskočil a loptu stiahol.

7
    V týchto momentoch sa hra odohráva v strede poľa. Španieli majú loptu na svojich kopačkách a snažia sa čosi vymyslieť. Zatiaľ je však v ich hre pomerne dosť nepresností.

8
    Na štadióne Municipal de Cartagonova vládne výborná atmosféra. Fanúšikovia emotívne prežívajú každú situáciu na hracej ploche.

9
    Mayoral sa pokúsil o strelu z veľkej diaľky, avšak minul.

10
    Čmelík sa na hranici veľkého vápna dostával do šance, no bol zdvojený a padol. Rozhodca jednoznačne rozpažil a my pokračujeme v hre.

11
    Španieli podnikli veľký rýchly brejk. Našťastie všetko pokazila nepresná prihrávka na Solera.

12
    Dávid Hancko teraz fauloval a vidí prvú žltú kartu v zápase. Navyše, je tu priamy kop pre domácich.

13
    Španieli zahrali signál, Sipľak odvracia na rohový kop. No ani z neho nezapršalo a ideme dopredu.

14
    Obrovská šanca Slovenska. Erik Jirka sa dostal k zakončeniu z vnútra šestnástky, no na bránkovej čiare zachránil domácich Vallejo.

15
    Pre našich je toto obrovská škoda. Jirka si však očividne verí aj v súboji jeden na jedného, čo je pozitívnym prísľubom do ďalšieho priebehu duelu.
    15. Jirka (SVK)

16
    V úvodnej štvrťhodine hráme so Španielskom viac ako vyrovnanú partiu. Pri troche šťastia sme mohli aj vyhrávať, no momentálne sa skóre nemení.

17
    Domácim nedávame priestor, tí si loptu nahrávajú, ale zatiaľ sa všetko nachádza ďaleko od Jakubechovej brány.

18
    Trošku zmĺkli aj fanúšikovia na tribúnach. S takýmto priebehom rozhodne nerátali.

19
    Španieli manévrovali pred našou šestnástkou, napokon prišla strela Solera z hranice vápna. Lopta však smerovala vedľa ľavej žrde.

20
    Najväčší favorit našej skupiny preberá iniciatívu a naši sú dlho bez lopty.

21
    Viazne nám kombinácia a pribúda nepresností. Hádam sa Slováci upokoja.

22
    Brankár Simón zle vyhodil loptu, ktorá našla len nohu Jirku. Futbalista FC Spartak Trnava skúsil lob, ale prestrelil.

23
    Ďalší náznak našej šance. Mráz šikovne našiel Káčera, ktorý už-už zakončoval. Obrana domácich musela odvrátiť na roh.

23
    Slovensko dalo gól!
    Slováci sú za svoj výkon odmenení vedúcim gólom. Po rohovom kope naskakovali na loptu viacerí hráči, napokon si ju do vlastnej siete zrazil FABIAN RUIZ.
    23. Ruiz (SVK) - 0:1

24
    Španieli mohli hneď z následnej rozohrávky vyrovnať. Avšak naša obrana bola pozorná.

26
    Ruiz sa dostal do zakončenia, jeho pokus však mieril len Pánu Bohu do okien.

27
    Slovensko predvádza zatiaľ vynikajúci výkon, no v týchto chvíľach sa musí brániť. Maffeo centrom z pravej strany našiel Ruiza a Jakubech musel ratovať.

28
    Slovensko vysoko napáda, sledujeme veľmi dobrý futbal v solídnom tempe.

29
    Po polhodine hry môžeme konštatovať, že Slováci predvádzajú výborný výkon a zatiaľ aj zaslúžene vyhrávajú. Domáci začínajú byť nervózni.

30
    Hromada nič nedaroval súperovmu hráčovi a hoci si hráči z Pyrenejského polostrova pýtajú žltú kartu, rozhodca vášne rýchlo upokojil.

31
    Maffeo to skúsil individuálne a vybojoval pre svoj tím rohový kop. Z neho ale nezahrmelo.

32
    Máme loptu a sme na polovici súpera. Sympaticky držíme loptu a to je dobré.

33
    Našu hru sme v týchto chvíľach upokojili a držíme Španielov na dištanc.

34
    Hancko sa dostal k zakončeniu z vnútra veľkého vápna, no trafil len bočnú sieť.

35
    Šance síce nepribúdajú, ale sledujeme solídny duel a navyše vyhrávame. Do konca je však ešte poriadne ďaleko.

36
    Musíme pochváliť aj našu defenzívu. Tá si zatiaľ výborne počína v náročnom bránení technicky kvalitne vybavených Španielov.

37
    Hanckovi center vôbec nevyšiel. Z nádejnej situácie je len odkop od brány.

37
    Meré bol v súboji v šestnástke s Káčerom, náš futbalista padol a zdalo sa, že je to faul. Rozhodca však penaltu neodpískal.

38
    Španielsko dalo gól!
    Obrovská škoda. Kým naši boli rozhodení po spornej situácii vo veľkom vápne, prišiel rýchly brejk, ktorý úspešne zakončil DANI CEBALLOS a vyrovnal.
    38. Ceballos (ESP) - 1:1

38
    Lukáš Čmelík sa snažil zastaviť rýchly brejk, ktorý končil gólom. Španieli mali výhodu. Rozhodca však nášho futbalistu dodatočne potrestal.

39
    Rozhodca Pandžič teraz úraduje! Po protestoch vylúčil trénera Pavla Hapala a ten musí ísť na tribúnu.

40
    Musíme sa upokojiť, tieto minúty nám neprajú.

42
    Naďalej sa bránime a netrpezlivo čakáme na prestávku. Soler znovu zakončil, no opäť nepresne.

43
    Soler manévroval, avšak výborne si počínal Kružliak a loptu mu zobral. Španieli však naďalej poriadne hrýzu.

44
    Hráme už poriadne dlho bez lopty. Domáci robia všetko preto, aby ešte do polčasu strhli vedenie na svoju stranu.

45
    Konečne sme sa po dlhšom čase dostal aj do útoku, no Chvátalov center nenašiel nikoho.

45

Rozhodca napokon nenastavil ani minútu a ukončil prvé dejstvo. Videli sme veľmi dobrý prvý polčas a najmä solídny výkon zverencov Pavla Hapala, ktorí sa aj dostali do vedenia. To sme však neudržali a v závere polčasu sme inkasovali vyrovnávajúci gól. Okrem toho sme videli rušný priebeh duelu, ale i vylúčenie Pavla Hapala na tribúnu. Verme, že po prestávke dokážu naši chlapci hrať s favoritom naďalej vyrovnanú partiu a dovezú domov dáky bodík.
    Druhý polčas sa začne približne v čase 22:51

46

46
    Domáci urobili cez prestávku jednu zmenu. Na ihrisko prišiel Córdoba namiesto Oyarzabala.

47
    Španieli na nás poriadne vybehli a musíme sa brániť. Technické finesy, ale i prudký center a zákrok Jakubecha. V úvode druhého polčasu sa bránime.

48
    Nápor sme zvládli a môžeme sa upokojiť. Prvý útočný výpad Slovenska však ovocie nepriniesol.

49
    Hromada bol nepríjemne atakovaný a momentálne sa zvíja vo veľkých bolestiach. Hra je prerušená a čakáme, kým nášho kapitána budú ošetrovať.

53
    Slovákom úvod druhého polčasu absolútne nevychádza. Striedajúci CÓRDOBA predviedol parádnu technickú strelu a nedal Jakubechovi najmenšiu šancu – 2:1.
    53. Cordoba (ESP) - 2:1

54
    Jakub Hromada v strede poľa fauloval a je to ďalšia žltá karta.

55
    A je tu tretí gól favorita. DANI CEBALLOS sa poľahky zbavil Káčera a pridáva ďalší nádherný presný zásah. So Slovenskom to vyzerá zle.
    55. Ceballos (ESP) - 3:1

56
    Prvá žltá karta aj na domácej strane. Fauloval Caricol.

58
    Jakubech musel zasahovať po prudkej strele jedného z hráčov Španielska. Ďalšie minúty budú extrémne náročné.

61
    Domáci sú v laufe a opäť skórujú. DANI CEBALLOS sa opäť pohral s našou obranou a je tu štvrtý presný zásah a navyše hetrik mladej španielskej hviezdy.
    61. Ceballos (ESP) - 4:1

62
    Slováci musia niečo začať robiť, inak to bude debakel. Sme statickí a máme obrovské problémy.

63
    Domáci sa bavia futbalom a naši hrajú prakticky od úvodu druhého polčasu bez lopty. Ožili aj fanúšikovia.

65
    Naši bojujú, ale aj keď sa dostanú k lopte, rýchlo o ňu prichádzajú. Tlak domácich je v týchto chvíľach obrovský. Dúfajme, že ďalšie góly už v našej sieti nepribudnú.

66
    Po dlhých predlhých minútach aj náš náznak útoku. Strela Čmelíka však bola dlho avizovaná a domáci sa ubránili. Rovnako tak sa neujali ani snahy Hromadu.

68
    Prvé dve zmeny na našej strane. Odchádzajú Lukáš Čmelík s Filipom Lesniakom, prichádzajú Nikolas Špalek a Kristián Herc.

70
    Striedajú aj Španieli. Odchádza Caricol, prichádza Lato.

71
    Dani Ceballos fauloval Káčera a vidí žltú kartu.

72
    Španieli naďalej dominujú, Slováci sa len bránia a sú stále pod tlakom.

73
    Predošlé slová teraz znegoval Káčer, ktorý šikovne potiahol útok. Napokon sa rozhodol aj sám zakončiť, no minul priestor troch žrdí.

75
    Ceballos si dnes robí, čo chce. Španieli nás obstreľujú, ale odolávame. Posledných 15 minút ale bude veľmi náročných.

76
    Slováci Španielom absolútne nestíhajú, Ceballos koncertuje a naši by sa už asi najradšej videli v lietadle naspäť domov. Výkon domácich je v druhom polčase priam excelentný.

78
    Soler zahrával priamy kop a ubránili sme sa. Sme však bez lopty.

79
    Už s istotou môžeme povedať, že naši "sokolíci" nebudú na Pyrenejskom polostrove bodovať a navyše sa prepadnú v tabuľke až na piate miesto.

79
    Hercov strelecký pokus bol zblokovaný. Naši nemajú ani sekundu čas. Obraz hry sa v porovnaní s prvým dejstvom zmenil minimálne o sto percent.

80
    Prvý roh Španielov v druhom polčase sme odvrátili. Všetci naši hráči sú však na vlastnej polovici.

81
    Zaútočili sme, no nevyšlo nám to. Španieli okamžite kontrujú a je tu ďalší faul v našom podaní. A navyše aj nepríjemná štandardná situácia.

82
    Dani Ceballos za mohutného potlesku končí, prichádza Fornals.

83
    Soler skvelo realizoval priamy kop, lopta tesne minula ľavú Jakubechovu žrď. Ak by bol aj toto gól, išlo by o výstavný kúsok.

84
    Sympatické je, že naši sa snažia ešte čosi s výsledkom urobiť. Proti rozbehnutému súperovi to však majú mimoriadne náročné.

86
    Hra mačky s myšou pokračuje. Španieli nás dokonale vyšachovali, predviedli prekrásnu akciu a BORJA MAYORAL do prázdnej brány pridáva aj piaty gól.

87
    Ešte jedno naše striedanie. Odišiel Samuel Mráz, prišiel Filip Balaj.

88
    Hoci je o výsledku rozhodnuté, domáci sa naďalej snažia produkovať jednu útočnú akciu za druhou. Slovenskí junáci toho už majú očividne plné zuby.

89
    Blíži sa nám záver zápasu, ktorý sa pre nás výborne začal, ale poriadne trpko skončí.

90
    Ďalšia obrovská šanca Španielov. Striedajúci Fornals sa dostal zoči-voči Jakubechovi, ale ustáli sme to.

90+1
    Náznak brejku Slovenska sa rýchlo skončil. Jirka sa lopty síce zmocnil, no do sekundy o ňu aj prišiel.

90+2
    V záverečných sekundách nás zachránil ofsajd. Spomalený záber ukázal, že išlo zrejme o chybné rozhodnutie.

90+3
    Favorit si hru naďalej užíva, hoci do posledného hvizdu nás delia iba sekundy.

90+3

Je dobojované. Slovenskí futbalisti do 21 rokov na vysoko favorizovaného súpera nestačili a prehrali jednoznačne 5:1. Kým v prvom polčase sa naši držali, do druhého dejstva vybehlo na trávnik úplne iné družstvo domácich, ktoré nám nedalo najmenšiu šancu. Španieli boli ďaleko kvalitnejší, rýchlejší, technicky vyspelejší a zaslúžene v dnešnom meraní síl víťazia. Od nás je to všetko, ďakujeme vám za pozornosť a prajeme dobrú noc. (23:41:52)

Milan Gončár

Góly: 38. Ceballos, 53. Córdoba, 55. Ceballos, 61. Ceballos, 86. Mayoral – 23. Ruiz (vla.)

Karty:   56. Caricol (ESP), 71. Ceballos (ESP) – 12. Hancko (SVK), 38. Čmelík (SVK), 54. Hromada (SVK)

Španielsko: Simón – Maffeo, Vallejo (C), Meré, Caricol (70. Lato) – Ceballos (82. Fornals), Hernandéz, Ruiz Peňa – Oyarzabal (46. Córdoba), Mayoral, Soler

Slovensko: Jakubech – Chvátal, Kružliak, Sipľak, Hancko – Káčer, Lesniak (68. Herc) , Hromada (C) – Čmelík (68. Čmelík), Mráz (87. Balaj), Jirka

Rozhodca: Pandžič – Nilsson, Sjöblom