Arménsko – Srbsko 0:1 (kon.) | S. Macedónsko – Rakúsko 0:4 (kon.) | Azerbajdžan – Kosovo 0:0 (kon.)
Cyprus – Maďarsko 0:2 (kon.) | Turecko – Belgicko 1:2 (kon.) | Moldavsko – Česko 1:3 (kon.)
Gruzínsko – Litva 1:0 (kon.) | Estónsko – Island 2:3 (kon.) | Bulharsko – Čierna Hora 3:1 (kon.)
Poľsko – Dánsko 3:1 (kon.) | Izrael – Nemecko 2:5 (kon.) | Portugalsko – Švajčiarsko 2:1 (kon.)
Nórsko – Írsko 2:1 (kon.) | Wales – Rumunsko 0:0 (kon.) | Škótsko – Ukrajina 0:2 (kon.)
Španielsko – Slovensko sk 5:1 (kon.)
Španielsko
5:1 (1:1)
Slovensko
Utorok 14.11.2017, 21:50 • Municipal de Cartagonova, Cartagena • Kvalifikácia na ME U21 • Skupina 2

Je dobojované. Slovenskí futbalisti do 21 rokov na vysoko favorizovaného súpera nestačili a prehrali jednoznačne 5:1. Kým v prvom polčase sa naši držali, do druhého dejstva vybehlo na trávnik úplne iné družstvo domácich, ktoré nám nedalo najmenšiu šancu. Španieli boli ďaleko kvalitnejší, rýchlejší, technicky vyspelejší a zaslúžene v dnešnom meraní síl víťazia. Od nás je to všetko, ďakujeme vám za pozornosť a prajeme dobrú noc. (23:41:52)

90+3

90+3
    Favorit si hru naďalej užíva, hoci do posledného hvizdu nás delia iba sekundy.

90+2
    V záverečných sekundách nás zachránil ofsajd. Spomalený záber ukázal, že išlo zrejme o chybné rozhodnutie.

90+1
    Náznak brejku Slovenska sa rýchlo skončil. Jirka sa lopty síce zmocnil, no do sekundy o ňu aj prišiel.

90
    Ďalšia obrovská šanca Španielov. Striedajúci Fornals sa dostal zoči-voči Jakubechovi, ale ustáli sme to.

89
    Blíži sa nám záver zápasu, ktorý sa pre nás výborne začal, ale poriadne trpko skončí.

88
    Hoci je o výsledku rozhodnuté, domáci sa naďalej snažia produkovať jednu útočnú akciu za druhou. Slovenskí junáci toho už majú očividne plné zuby.

87
    Ešte jedno naše striedanie. Odišiel Samuel Mráz, prišiel Filip Balaj.

86
    Španielsko dalo gól!
    Hra mačky s myšou pokračuje. Španieli nás dokonale vyšachovali, predviedli prekrásnu akciu a BORJA MAYORAL do prázdnej brány pridáva aj piaty gól.

84
    Sympatické je, že naši sa snažia ešte čosi s výsledkom urobiť. Proti rozbehnutému súperovi to však majú mimoriadne náročné.

83
    Soler skvelo realizoval priamy kop, lopta tesne minula ľavú Jakubechovu žrď. Ak by bol aj toto gól, išlo by o výstavný kúsok.

82
    Dani Ceballos za mohutného potlesku končí, prichádza Fornals.

81
    Zaútočili sme, no nevyšlo nám to. Španieli okamžite kontrujú a je tu ďalší faul v našom podaní. A navyše aj nepríjemná štandardná situácia.

80
    Prvý roh Španielov v druhom polčase sme odvrátili. Všetci naši hráči sú však na vlastnej polovici.

79
    Hercov strelecký pokus bol zblokovaný. Naši nemajú ani sekundu čas. Obraz hry sa v porovnaní s prvým dejstvom zmenil minimálne o sto percent.

79
    Už s istotou môžeme povedať, že naši "sokolíci" nebudú na Pyrenejskom polostrove bodovať a navyše sa prepadnú v tabuľke až na piate miesto.

78
    Soler zahrával priamy kop a ubránili sme sa. Sme však bez lopty.

76
    Slováci Španielom absolútne nestíhajú, Ceballos koncertuje a naši by sa už asi najradšej videli v lietadle naspäť domov. Výkon domácich je v druhom polčase priam excelentný.

75
    Ceballos si dnes robí, čo chce. Španieli nás obstreľujú, ale odolávame. Posledných 15 minút ale bude veľmi náročných.

73
    Predošlé slová teraz znegoval Káčer, ktorý šikovne potiahol útok. Napokon sa rozhodol aj sám zakončiť, no minul priestor troch žrdí.

72
    Španieli naďalej dominujú, Slováci sa len bránia a sú stále pod tlakom.

71
    Dani Ceballos fauloval Káčera a vidí žltú kartu.

70
    Striedajú aj Španieli. Odchádza Caricol, prichádza Lato.

68
    Prvé dve zmeny na našej strane. Odchádzajú Lukáš Čmelík s Filipom Lesniakom, prichádzajú Nikolas Špalek a Kristián Herc.

66
    Po dlhých predlhých minútach aj náš náznak útoku. Strela Čmelíka však bola dlho avizovaná a domáci sa ubránili. Rovnako tak sa neujali ani snahy Hromadu.

65
    Naši bojujú, ale aj keď sa dostanú k lopte, rýchlo o ňu prichádzajú. Tlak domácich je v týchto chvíľach obrovský. Dúfajme, že ďalšie góly už v našej sieti nepribudnú.

63
    Domáci sa bavia futbalom a naši hrajú prakticky od úvodu druhého polčasu bez lopty. Ožili aj fanúšikovia.

62
    Slováci musia niečo začať robiť, inak to bude debakel. Sme statickí a máme obrovské problémy.
    61. Ceballos (ESP) - 4:1

61
    Domáci sú v laufe a opäť skórujú. DANI CEBALLOS sa opäť pohral s našou obranou a je tu štvrtý presný zásah a navyše hetrik mladej španielskej hviezdy.

58
    Jakubech musel zasahovať po prudkej strele jedného z hráčov Španielska. Ďalšie minúty budú extrémne náročné.

56
    Prvá žltá karta aj na domácej strane. Fauloval Caricol.
    55. Ceballos (ESP) - 3:1

55
    A je tu tretí gól favorita. DANI CEBALLOS sa poľahky zbavil Káčera a pridáva ďalší nádherný presný zásah. So Slovenskom to vyzerá zle.

54
    Jakub Hromada v strede poľa fauloval a je to ďalšia žltá karta.
    53. Cordoba (ESP) - 2:1

53
    Slovákom úvod druhého polčasu absolútne nevychádza. Striedajúci CÓRDOBA predviedol parádnu technickú strelu a nedal Jakubechovi najmenšiu šancu – 2:1.

49
    Hromada bol nepríjemne atakovaný a momentálne sa zvíja vo veľkých bolestiach. Hra je prerušená a čakáme, kým nášho kapitána budú ošetrovať.

48
    Nápor sme zvládli a môžeme sa upokojiť. Prvý útočný výpad Slovenska však ovocie nepriniesol.

47
    Španieli na nás poriadne vybehli a musíme sa brániť. Technické finesy, ale i prudký center a zákrok Jakubecha. V úvode druhého polčasu sa bránime.

46
    Domáci urobili cez prestávku jednu zmenu. Na ihrisko prišiel Córdoba namiesto Oyarzabala.

46

Rozhodca napokon nenastavil ani minútu a ukončil prvé dejstvo. Videli sme veľmi dobrý prvý polčas a najmä solídny výkon zverencov Pavla Hapala, ktorí sa aj dostali do vedenia. To sme však neudržali a v závere polčasu sme inkasovali vyrovnávajúci gól. Okrem toho sme videli rušný priebeh duelu, ale i vylúčenie Pavla Hapala na tribúnu. Verme, že po prestávke dokážu naši chlapci hrať s favoritom naďalej vyrovnanú partiu a dovezú domov dáky bodík.
    Druhý polčas sa začne približne v čase 22:51

45

45
    Konečne sme sa po dlhšom čase dostal aj do útoku, no Chvátalov center nenašiel nikoho.

44
    Hráme už poriadne dlho bez lopty. Domáci robia všetko preto, aby ešte do polčasu strhli vedenie na svoju stranu.

43
    Soler manévroval, avšak výborne si počínal Kružliak a loptu mu zobral. Španieli však naďalej poriadne hrýzu.

42
    Naďalej sa bránime a netrpezlivo čakáme na prestávku. Soler znovu zakončil, no opäť nepresne.

40
    Musíme sa upokojiť, tieto minúty nám neprajú.

39
    Rozhodca Pandžič teraz úraduje! Po protestoch vylúčil trénera Pavla Hapala a ten musí ísť na tribúnu.

38
    Lukáš Čmelík sa snažil zastaviť rýchly brejk, ktorý končil gólom. Španieli mali výhodu. Rozhodca však nášho futbalistu dodatočne potrestal.
    38. Ceballos (ESP) - 1:1

38
    Obrovská škoda. Kým naši boli rozhodení po spornej situácii vo veľkom vápne, prišiel rýchly brejk, ktorý úspešne zakončil DANI CEBALLOS a vyrovnal.

37
    Meré bol v súboji v šestnástke s Káčerom, náš futbalista padol a zdalo sa, že je to faul. Rozhodca však penaltu neodpískal.

37
    Hanckovi center vôbec nevyšiel. Z nádejnej situácie je len odkop od brány.

36
    Musíme pochváliť aj našu defenzívu. Tá si zatiaľ výborne počína v náročnom bránení technicky kvalitne vybavených Španielov.

35
    Šance síce nepribúdajú, ale sledujeme solídny duel a navyše vyhrávame. Do konca je však ešte poriadne ďaleko.

34
    Hancko sa dostal k zakončeniu z vnútra veľkého vápna, no trafil len bočnú sieť.

33
    Našu hru sme v týchto chvíľach upokojili a držíme Španielov na dištanc.

32
    Máme loptu a sme na polovici súpera. Sympaticky držíme loptu a to je dobré.

31
    Maffeo to skúsil individuálne a vybojoval pre svoj tím rohový kop. Z neho ale nezahrmelo.

30
    Hromada nič nedaroval súperovmu hráčovi a hoci si hráči z Pyrenejského polostrova pýtajú žltú kartu, rozhodca vášne rýchlo upokojil.

29
    Po polhodine hry môžeme konštatovať, že Slováci predvádzajú výborný výkon a zatiaľ aj zaslúžene vyhrávajú. Domáci začínajú byť nervózni.

28
    Slovensko vysoko napáda, sledujeme veľmi dobrý futbal v solídnom tempe.

27
    Slovensko predvádza zatiaľ vynikajúci výkon, no v týchto chvíľach sa musí brániť. Maffeo centrom z pravej strany našiel Ruiza a Jakubech musel ratovať.

26
    Ruiz sa dostal do zakončenia, jeho pokus však mieril len Pánu Bohu do okien.

24
    Španieli mohli hneď z následnej rozohrávky vyrovnať. Avšak naša obrana bola pozorná.
    23. Ruiz (SVK) - 0:1

23
    Slovensko dalo gól!
    Slováci sú za svoj výkon odmenení vedúcim gólom. Po rohovom kope naskakovali na loptu viacerí hráči, napokon si ju do vlastnej siete zrazil FABIAN RUIZ.

23
    Ďalší náznak našej šance. Mráz šikovne našiel Káčera, ktorý už-už zakončoval. Obrana domácich musela odvrátiť na roh.

22
    Brankár Simón zle vyhodil loptu, ktorá našla len nohu Jirku. Futbalista FC Spartak Trnava skúsil lob, ale prestrelil.

21
    Viazne nám kombinácia a pribúda nepresností. Hádam sa Slováci upokoja.

20
    Najväčší favorit našej skupiny preberá iniciatívu a naši sú dlho bez lopty.

19
    Španieli manévrovali pred našou šestnástkou, napokon prišla strela Solera z hranice vápna. Lopta však smerovala vedľa ľavej žrde.

18
    Trošku zmĺkli aj fanúšikovia na tribúnach. S takýmto priebehom rozhodne nerátali.

17
    Domácim nedávame priestor, tí si loptu nahrávajú, ale zatiaľ sa všetko nachádza ďaleko od Jakubechovej brány.

16
    V úvodnej štvrťhodine hráme so Španielskom viac ako vyrovnanú partiu. Pri troche šťastia sme mohli aj vyhrávať, no momentálne sa skóre nemení.
    15. Jirka (SVK)

15
    Pre našich je toto obrovská škoda. Jirka si však očividne verí aj v súboji jeden na jedného, čo je pozitívnym prísľubom do ďalšieho priebehu duelu.

14
    Obrovská šanca Slovenska. Erik Jirka sa dostal k zakončeniu z vnútra šestnástky, no na bránkovej čiare zachránil domácich Vallejo.

13
    Španieli zahrali signál, Sipľak odvracia na rohový kop. No ani z neho nezapršalo a ideme dopredu.

12
    Dávid Hancko teraz fauloval a vidí prvú žltú kartu v zápase. Navyše, je tu priamy kop pre domácich.

11
    Španieli podnikli veľký rýchly brejk. Našťastie všetko pokazila nepresná prihrávka na Solera.

10
    Čmelík sa na hranici veľkého vápna dostával do šance, no bol zdvojený a padol. Rozhodca jednoznačne rozpažil a my pokračujeme v hre.

9
    Mayoral sa pokúsil o strelu z veľkej diaľky, avšak minul.

8
    Na štadióne Municipal de Cartagonova vládne výborná atmosféra. Fanúšikovia emotívne prežívajú každú situáciu na hracej ploche.

7
    V týchto momentoch sa hra odohráva v strede poľa. Španieli majú loptu na svojich kopačkách a snažia sa čosi vymyslieť. Zatiaľ je však v ich hre pomerne dosť nepresností.

6
    Prvý útok domácich končí centrom z pravej strany. Jakubech najvyššie vyskočil a loptu stiahol.

5
    Domáci favorit je trošku zaskočený. Nečudo, Slovensko má v úvode prevahu.

4
    V úvode zápasu sme mimoriadne aktívni, lopta bola opäť v šestnástke, avšak z náznaku šance napokon nič nebolo.

3
    Pripomeňme, že zverenci Pavla Hapala sa musia vysporiadať s absenciou kľúčového stopéra Denisa Vavra.

2
    Slováci začali nebojácne a podnikli prvý útok. Erik Jirka chvíľku váhal so strelou, ešte našiel spoluhráča, ktorý poslal dlhý center do veľkého vápna. Brankár Simón loptu poľahky skryl vo svojom náručí.

1
    V úvode stretnutia majú loptu na kopačkách naši futbalisti. Španieli sa jej však rýchlo zmocnili.

1

Španielsko: Simón – Maffeo, Vallejo (C), Meré, Caricol – Ceballos, Hernandéz, Ruiz Peňa – Oyarzabal, Mayoral, Soler
    Náhradníci: Sivera – Lato, Nuňez, Zubeldia, Fornals, Córdoba, Huguet

Slovensko: Jakubech – Chvátal, Kružliak, Sipľak, Hancko – Káčer, Lesniak, Hromada (C) – Čmelík, Mráz, Jirka
    Náhradníci: Rodák – Grič, Varga, Herc, Balaj, Černák, Špalek

Rozhodca: Pandžič – Nilsson, Sjöblom.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:50.

Milan Gončár

Góly: 38. Ceballos, 53. Córdoba, 55. Ceballos, 61. Ceballos, 86. Mayoral – 23. Ruiz (vla.)

Karty:   56. Caricol (ESP), 71. Ceballos (ESP) – 12. Hancko (SVK), 38. Čmelík (SVK), 54. Hromada (SVK)

Španielsko: Simón – Maffeo, Vallejo (C), Meré, Caricol (70. Lato) – Ceballos (82. Fornals), Hernandéz, Ruiz Peňa – Oyarzabal (46. Córdoba), Mayoral, Soler

Slovensko: Jakubech – Chvátal, Kružliak, Sipľak, Hancko – Káčer, Lesniak (68. Herc) , Hromada (C) – Čmelík (68. Čmelík), Mráz (87. Balaj), Jirka

Rozhodca: Pandžič – Nilsson, Sjöblom