Wild Boys Bratislava – Levice 6:4 (kon.) | Pinerola Bratislava – Lučenec 5:10 (kon.)
Wild Boys 02 Bratislava
6:4 (2:1)
Futsal team Levice
Piatok 22.09.2017, 19:30 • Hant Aréna (Bratislava) • Varta futsal liga • 2. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:30.

Vítame vás pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu druhého kola slovenskej najvyššej futsalovej súťaže mužov. Wild Boys 02 Bratislava nastúpi na domácej pôde v Hant Aréne proti Futsal teamu Levice.

Wild Boys 02 Bratislava vstúpili do nového ligového ročníka víťazne. V prvom kole sa predstavili na palubovke FK Dragons Podolie, kde triumfovali presvedčivo 4:1. Hostia si rýchlo vypracovali dvojgólový náskok, keď v úvodnom polčase skórovali Javnický a Chamilla. Domáci futsalisti síce do prestávky znížili zásluhou Šebeka, ale po zmene strán dvakrát inkasovali. Opäť sa presadil Javnický a skóre definitívne uzavrel Paštrnák.

Futsal team Levice sa po týždni opäť vracia do hlavného mesta, kde si bude chcieť napraviť chuť po vysokej porážke. Levičania minulý piatok vyzvali Slovan Bratislava a proti favoritovi tvrdo narazili. Belasí viedli už po prvom polčase jasne 6:0 a napokon vyhrali ešte jednoznačnejšie 9:1. V ich drese zažiaril piatimi gólmi Radim Záruba, po jednom presnom zásahu pridali Martin Zdráhal, Peter Haľko, Marek Bahna a Martin Péchy. Za hostí iba korigoval stav Richard Bačík.

Dva vzájomné zápasy v rámci uplynulej sezóny priniesli vždy víťazstvo hosťujúceho tímu. Najskôr uspeli Levice v Bratislave po výsledku 3:0, v domácej odvete však prehrali 4:6.

Wild Boys 02 Bratislava: Kušnír (Ferianc) – Štilla, Jalakša, Chamilla, Lenčéš, Paštrnák, Matyi, Javnický (C), Gajdács, Procháczka, Ostrák, Šporánek, Vangel.

Futsal team Levice: Bielik (Baniar) – Zorád, Švec, Ďurič, Rakica, Liska, Mikuláš, Molnár, Gabaš, Bačík, Budovec, Krivočenko (C).

Rozhodca: Belavý, Szkokan.

V Hant Aréne je všetko pripravené na štart zápasu druhého kola medzi Wild Boys 02 Bratislava a Futsal team Levice. Obe mužstvá absolvovali rozcvičku a čoskoro sa vrátia na palubovku.

Hráči už sú nastúpení na ihrisku. Domáci futsalisti dnes zvolili modré dresy, hostia z Levíc si obliekli bielo-žltú kombináciu.

00:01

00:06
    Hneď v šiestej sekunde domáci skúsili vystreliť. Pokus Šporánka však letel iba na ochrannú sieť.

00:40
    Bratislavčania stále kontrolujú loptu, ale nevedia sa presadiť na útočnej polovici ihriska.

01:07
    Hra je prerušená a na ihrisko beží lekár. Zdravotné problémy signalizuje František Šporánek.

01:20
    Pokračujeme ďalej, ale domáci museli vystriedať. Šporánek bude ošetrený, pravdepodobne však dnes dohral.

01:43
    Obrovská šanca hostí. Rýchly brejk zakončoval Richard Bačík, ktorý ľavačkou namieril loptu tesne vedľa brány.

02:40
    Levice dávajú gól! Hostia prebrali kontrolu nad loptou a svoj krátkodobý tlak zužitkovali na otvorenie skóre. PAVOL GABAŠ obišiel brankára a pohodlne rozvlnil sieť.

03:10
    Bratislavčania musia po solídnom úvode stretnutia doťahovať. Snažia sa oživiť hru početným striedaním.

03:34
    Šporánek rozchodil zranenie, ktoré spočiatku vyzeralo dosť vážne. Po chvíľke je už späť na ihrisku.

04:16
    Gabriel Švec si nabiehal do voľného priestoru, ale nedostal presnú prihrávku od brankára Bielika.

04:45
    Lenčéš chcel prekvapiť súpera strelou z voleja, ale nedokázal loptu zasiahnuť podľa svojich predstáv.

05:23
    Wild Boys majú v týchto chvíľach hernú prevahu, ale ťažko sa im presadzuje proti koncentrovanej obrane súpera.

05:41
    Matúš Budovec si vypýtal loptu za obranu domácich, vypálil z prvej a Bratislavčanov zachránil iba výborný zákrok Kušníra.

06:12
    Levičania získali loptu a využívajú každé prerušenie na chvíľku oddychu.

06:30
    Na konto hostí pribudol prvý akumulovaný faul v dnešnom stretnutí. Rovnako sú na tom aj domáci futsalisti.

07:10
    Procháczka sa snažil o efektnú pätičku, ale vyslal do šance súpera. V situácii dvoch proti brankárovi namieril Bačík iba do pripraveného Kušníra.

07:25
    Pavol Gabaš kvalitne vystrelil volejom po rohu. Jeho projektil sa zastavil na nohe brankára Kušníra.

07:48
    Domácim sa dnes zatiaľ nedarí v koncovke. Ešte nevyprodukovali ani jednu kvalitnú strelu do priestoru brány.

08:10
    Krivočenko zbytočne stratil loptu pred vlastnou bránou, ale Javnického strela bola zblokovaná.

08:37
    Šporánek zahodil dobrú príležitosť. Dostal prihrávku pred bránu, no hlavou nedokázal presnejšie namieriť.

08:58
    Wild Boys 02 Bratislava dávajú gól! Domáci kapitán vyrovnal skóre. MICHAL JAVNICKÝ sa oprel do lopty z pravej strany a prekonal brankára Bielika.

09:10
    Ďalšia šanca domáceho tímu. Paštrnák obhodil gólmana Bielika, ale tomu pomohol výborný zákrok spoluhráča pred bránkovou čiarou.

10:00
    Sme presne v polovici úvodného dejstva a skóre je zatiaľ vyrovnané. Viac z hry majú domáci, no až v posledných sekundách sa dostávajú do šancí.

10:19
    Domáci zastavili akciu súpera iba za cenu faulu. Je to ich druhý nedovolený zákrok v prvom polčase.

10:29
    Hneď vzápätí prišiel faul aj na opačnej strane ihriska. Pre Levice je to už tretí prehrešok proti pravidlám.

10:55
    Adrián Procháczka si pýtal loptu na ľavom krídle, ale brankár Kušnír ho nedokázal nájsť.

11:30
    Chamilla nevyužil nepresnú rozohrávku Levíc. Jeho strela zo strednej vzdialenosti minula bránu.

11:52
    Zorád pätičkou chcel vysunúť spoluhráča do brejku, no chýbala mu väčšia presnosť.

12:03
    Hostia si pýtali dva fauly domáceho tímu v priebehu pár sekúnd. Hlavný rozhodca videl iba jeden nedovolený zákrok.

12:47
    Bratislavčanom vyšla krásna narážačka pred levickou bránou. Zblízka zakončoval Matyi, ale trafil iba hráčov súpera.

13:05
    Gabriel Švec skúsil šťastie po rohovom kope. Jeho pokus pravačkou sa točil mimo domácej brány.

13:40
    Hostia si nerozumeli v prechode do útoku. Krivočenko nebežal spoluhráčovi do otvoreného priestoru.

14:24
    Paštrnákovi sa postupne otvorilo miesto, potiahol si loptu bližšie k bráne a nebezpečne vystrelil. Následne zakončoval aj Šporánek, ale Bielik zasiahol.

15:00
    Levičania nedokázali využiť rýchly protiútok. Strela Bačíka bola zblokovaná mimo ihriska.

15:29
    Paštrnák vypálil volejom z pravej strany. Loptu však poslal vysoko nad bránu Levíc.

15:45
    Wild Boys 02 Bratislava dávajú gól! Domáci futsalisti otáčajú vývoj dnešného stretnutia. Šporánek prihral pred prázdnu bránu MICHALOVI JAVNICKÉMU, ktorý namieril do odkrytej siete.

16:11
    Egon Zorád sa pretlačil cez nedôraznú defenzívu Wild Boys a zblízka prudko vystrelil. Kušnír by bol bez šance, keby mieril presne.

16:41
    Levičania rýchlo prešli do útoku prostedníctvom jednej prihrávky. Zakončenie Šveca z ľavého krídla vytlačil Kušnír na roh.

16:52
    Domácim sa otvoril priestor na brejk dvoch proti jednému. Na poslednú chvíľu vyriešil situáciu kapitán Levíc Krivočenko.

17:13
    Kušnír zase podržal svoj tím. Úspešne zasiahol proti prudkej strele Pavla Gabaša z pravej strany.

17:40
    Oba tímy sa teraz dopustili faulov. V tejto štatistike je stav vyrovnaný, pretože Bratislavčania aj Levičania štyrikrát porušili pravidlá.

18:35
    Wild Boys sa dostali pod tlak, pretože súper ich vysoko napádal. Situáciu však vyriešili presnou kombináciou.

18:55
    Tesne pred koncom úvodného polčasu si zobral domáci tréner oddychový čas.

19:13
    Marek Lenčéš chcel využiť zlú prihrávku Levičanov, ale v snahe získať loptu fauloval. Domáci boli napomínaní už piaty raz.

19:30
    Gabriel Švec mal veľkú šancu. Zostal sám pred bránou Wild Boys, ale jeho pokus z otočky domáci dokázali zblokovať.

20:00

Futsal team Levice lepšie vstúpil do dnešného súboja v hlavnom meste. Už v tretej minúte otvoril skóre duelu Pavol Gabaš, no domáci dokázali otočiť nepriaznivý stav. Dvakrát skóroval bratislavský kapitán Michal Javnický a zabezpečil Wild Boys tesné vedenie.

20:01

20:35
    Wild Boys získali loptu a pol minúty kombinovali na polovici súpera. Zatiaľ bez nejakého efektu.

21:13
    Hostia urobili zbytočnú chybu v rozohrávke a rýchlo stratili loptu. Do útoku idú Bratislavčania.

21:24
    Wild Boys 02 Bratislava dávajú gól! Domáci futsalisti zvyšujú svoj náskok. MAREK PAŠTRNÁK dostal presnú prihrávku pred bránu a v sklze poslal loptu do siete.

21:55
    Levice dávajú gól! Hostia z Tekova rýchlo korigujú skóre. VILIAM RAKICA nenápadne vystrelil spoza viacerých hráčov a Kušnír neskoro zbadal loptu.

22:23
    Levičania mali ďalšiu príležitosť na zmenu stav. Kapitán Krivočenko vystrelil iba do brankára Kušníra.

22:30
    Dušan Vangel sa rútil do samostatného brejku a brankár Bielik ho zastavil úspešným zákrokom. Bolo to však mimo vymedzeného územia pre gólmana, a tak musel dostať červenú kartu.

22:40
    Levičania sú momentálne v oslabení, pretože po červenej karte hrajú iba v trojici. Plynie im dvojminútový trest.

23:10
    Wild Boys 02 Bratislava dávajú gól! Domáci futsalisti využili presilovú hru. V situácii štyroch proti trom zostal voľný FRANTIŠEK ŠPORÁNEK a bez problémov prekonal náhradného brankára Baniara.

23:50
    Michal Javnický mohol pridať ďalší presný zásah. Pri nájazde z ľavého krídla ho vychytal brankár Baniar.

24:17
    Wild Boys sú teraz jasne lepší a kontrolujú hru. Rozdiel dvoch gólov však stále nie je rozhodujúci.

24:40
    Hostia pohrozili zásluhou Gabriela Šveca. Jeho pokus ale nesmeroval na bránu a Kušnír nemusel zasahovať.

25:07
    Wild Boys 02 Bratislava dávajú gól! Domáci dobre vykombinovali svojho súpera. Vďaka spolupráci s brankárom si vytvorili prevahu štyroch proti trom, ktorú využil presnou hlavičkou MAREK PAŠTRNÁK.

25:15
    Levice dávajú gól! Blesková reakcia hostí, ktorí využili krátku nekoncentrovanosť svojho protivníka. RICHARD BAČÍK zostal voľný pred bránou a zblízka napálil loptu do odkrytej siete.

25:38
    Bačík je pri streleckej chuti. Tentoraz vypálil z väčšej vzdialenosti a jeho delovka minula bránu.

26:00
    Bratislavčania už mohli zlomiť zápas na svoju stranu, ale rýchlo inkasovali a stále nemajú žiadnu istotu. Naopak, Levičania po znížení ožili.

26:31
    Viktor Matyi mohol pridať šiesty gól Wild Boys. V rýchlom protiútoku dvoch proti jednému napálil loptu do žrde.

26:57
    Gabriel Švec nepríjemne vystrelil z pozície posledného hráča. Lopta bola ešte tečovaná, no skončila vedľa domácej brány.

27:05
    Levičania majú teraz dobrú hernú fázu. Dokázali zatlačiť svojho súpera, no trápi ich presnosť v koncovke.

27:11
    Wild Boys 02 Bratislava dávajú gól! Levice doplatili na to, že otvorili hru. Na ľavom krídle sa uvoľnil FRANTIŠEK ŠPORÁNEK a prekonal náhradného brankára Baniara.

28:00
    Levice sú už v ťažkej pozícii. Prehrávajú opäť o tri góly a čas sa postupne kráti.

28:50
    Wild Boys sa snažia upokojiť hru dlhšou kombináciou, aby zbytočne neinkasovali ako v predošlých prípadoch.

29:37
    Marek Paštrnák dostal pekný pas cez celé ihrisko, ale nedokázal sa presadiť cez posledného brániaceho hráča.

29:58
    Baniar vytiahol prvý dôležitý zákrok od svojho príchodu do brány. V dobrej pozícii vychytal Marek Lenčéša.

30:24
    Levičania majú už menej ako desať minút na úpravu nepriaznivého výsledku. V týchto momentoch však len zbierajú fyzické a psychické sily.

30:42
    Po rohovom kope hostí zakončoval z voleja Gabriel Švec, no lopta mu vôbec nesadla na nohu.

30:52
    Šporánek mal na kopačke hetrik. Po rýchlom brejku zostal sám na osi ihriska, ale loptu poslal nad bránu.

31:13
    Lopta sa nebezpečne odrážala pred bránou Wild Boys. Napokon ju získal Gabriel Švec, ktorého vychytal gólman Kušnír.

31:42
    Druhý polčas je skromnejší na nedovolené zákroky. Domáci majú na konte dva fauly a hostia iba jeden.

32:20
    Radoslav Liska dostal vynikajúcu prihrávku do behu, ale loptu si nechal odísť trochu ďaleko a Kušnír mu zmenšil strelecký uhol.

33:11
    Levičania začínajú riskovať a už sa im nechce príliš vracať pred vlastnú bránu.

33:43
    Dominik Ostrák tvrdo vystrelil spoza hráčov. Ak by lopta prešla, mohli mať hostia problémy.

34:03
    Šporánek zozadu atakoval Zoráda a rozhodca fúkol do píšťalky. Tretí faul na domácej strane v druhom polčase.

34:35
    Hostia sa pripravili o loptu zbytočnou nepresnosťou. Zorád nezachytil prihrávku.

35:00
    Do konca zápasu zostáva posledných päť minút. Levičania stále hrajú vo štvorici a nechcú skúsiť odvolať brankára.

35:53
    Hosťujúci tréner si zobral oddychový čas. Svojim zverencom rozdáva inštrukcie a už pripravuje brankársky dres pre hráča z poľa.

36:00
    Levičania nemajú na čo čakať, a tak zvolili hru na riziko. Piati hráči v poli a prázdna brána za nimi.

36:20
    Šporánek výborne vystrelil cez celé ihrisko a mal na dosah hetrik. Jeho ďalekonosný pokus skončil na žrdi.

36:44
    Levice dávajú gól! Hostia využili početnú prevahu. Z ostrého uhla prekvapil brankára Kušníra EGON ZORÁD, ktorý ešte dramatizuje záver stretnutia.

37:15
    Levičania by chceli využiť piateho hráča v poli, ale nedokážu kontrolovať loptu, aby vystriedali brankára.

37:46
    Bratislavčania stratili loptu a navyše faulovali. Už štvrtýkrát v druhom polčase. Levice sú zase v pätici.

38:24
    Levice stratili loptu. Domáci tréner zareagoval oddychovým časom. Hráčov chce pred poslednými sekundami hlavne upokojiť.

39:00
    Levice majú problém skrotiť loptu. Bratislavčania ju získali do svojej moci a do konca druhého polčasu zostáva posledná minúta.

39:12
    Marek Kušnír vytiahol dôležitý zákrok. Vo veľkej šanci sa ocitol Viliam Rakica, ktorý zblízka nedokázal skórovať.

39:30
    Ďalekonosný pokus Matúša Budovca nebol vôbec presný. Levičania sa pripravili o loptu aj šancu skórovať.

Wild Boys vyhrali aj v druhom zápase aktuálnej sezóny. Po triumfe v Podolí dnes zdolali Levice, ktoré si naopak pripísali druhú porážku. Levičania išli síce rýchlo do vedenia v tretej minúte, ale po prvom polčase prehrávali 1:2 a odvtedy už len márne doťahovali. Na domácej strane skórovali dvakrát Javnický, Paštrnák aj Šporánek. V tábore hostí sa presadili raz Gabaš, Rakica, Bačík a Zorád. (21:12:52)

Tomáš Lengyel

Góly: 9. Javnický, 16. Javnický, 22. Paštrnák, 24. Šporánek, 26. Paštrnák, 28. Šporánek – 3. Gabaš, 22. Rakica, 26. Bačík, 37. Zorád

Karty:   23. Bielik (LVC)

Rozhodca: Belavý, Szkokan