Montreal – NJ Devils 1:4 (kon.) | Boston – Philadelphia 2:1 (po pr.) | Minnesota – Winnipeg 1:0 (kon.)
Chicago – Detroit 6:1 (kon.) | Colorado – Dallas 5:1 (kon.) | San Jose – Vegas 5:2 (kon.)

Československá stopa v zápase
    Jakub Jeřábek (MTL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:10.

Hned v první minutě se hostující celek dostal do vedení. Ve druhé třetině pak dokázal Montreal k radosti fanoušků vyrovnat. Jenže pak už se trefovali jen hosté. Vítěznou branku vstřelil krátce před koncem druhé třetiny Hischier. Ve třetí části hry pak přidali Devils další dva góly. Ďáblové se tak radují z výhry 4:1.

59:43 Jesper BRATT - 1:4

59:43
    Devils právě vstřelili branku!
    Výsledek zápasu dostal definitivní podobu. Po pěkné kombinaci se puk dostal k volnému JESPERU BRATTOVI, který si vybruslil před opuštěnou branku, a tak neměl problém zakončit. Hosté navyšují své vedení. Asistence: Stephan Noesen a Marcus Johansson.

59:22
    Paul Byron dobře vypálil, jenže branku mu byla malá, kotouč končí mimo.

59:16
    New Jersey Devils kontroluje hru a nikam se nežene. Míří za výhrou.

59:00
    Montreal hraje v šesti, ale nemůže se do vyložené střelecké pozice dostat.

58:18
    Oddechový čas pro domácí. Price zůstává na střídačce.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:44
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Montrealu. Následně se do zakončení dostal hostující Palmieri, ale jeho rána byla jen do prostoru, kde byl gólman.

57:20
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, ani jeden celek se nikam nežene. Devils míří za výhrou v tomto přípravném zápase.

57:00
    Stefan Noesen minul branku, následně kotouč vypadl z hrací plochy.

56:42
    Joseph Blandisi bekhendovou stranou hole vyslal puk na branku soupeře. Carey Price byl pozorný a dokázal si poradit.

56:04
    Michael Kapla to nemyslel špatně, ale branku trefit nedokázal.

56:00
    Mnoho času už Montreal nemá na to, aby se pokusil zdramatizovat zápas. Sledujeme klidnější pasáž hry, hosté hrají přesilovku.

55:14
    Domácí hrají ve čtyřech.

55:10
    Butcher se probojoval do střelecké pozice, jeho pokus zablokoval Danault.

54:54
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Jakub Jeřábek – 2 min., hákování).

54:30
    Znovu Canadiens získali kotouč a rychle jej dostali až za branku soupeře.

54:00
    Domácí celek vyhazuje kotouč přes všechny čáry, šest minut zbývá do konce třetí třetiny.

53:26
    Hostující celek se dostal do střelecké pozice, Marucs Johansson dobře vypálil zápěstím, Price byl pozorný.

53:14
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Paul Byron – 2 min., sekání).

53:03
    Další icing hostujícího celku. Montreal se pokouší hrát aktivně, zatím ale nemůže najít recept na obranu soupeře.

52:43
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Devils.

52:10
    Domácí hokejisté se pokouší vstřelit kontaktní branku, střelci Montrealu ale nedostávají mnoho prostoru.

52:00
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže probojovat do zakončenní.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

51:08
    Brenden Gallagher střelou zápěstím prověřil pozornost brankáře Kinkaida. Ten kryje pokus domácího střelce.

50:23
    Nico Hischier se probojoval do střelecké pozice, ale z předbrankového prostoru neuspěl.

50:18
    Kyle Palmieri střelou zápěstím prověřil pozornost brankáře Priceho. Komerční přestávka.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, hostující celek navýšil své vedení a míří za výhrou.

49:10
    Hostující celek sice přesilovou hru nevyužil, ale i tak se dostává nyní do vedení o dva góly. Noesen našel před brankou stojícího JESPERA BRATTA, který neměl se zakončením příliš velký problém. Před brankou byl sám. Asistence: Stefan Neosen a Joseph Blandisi.
    49:10 Jesper BRATT - 1:3

49:01

48:47
    Kotouč je znovu za brankou hostujícího celku, New Jersey hraje špatně.

48:00
    Devils se nemohou stabilněji usadit v útočném pásmu, domácí hrají velmi dobře.

47:15
    Hostující celek hraje přesilovku, ale nemůže se probojovat do vyložené střelecké pozice. Domácí kvarteto hráčů zodpovědně brání.

47:01
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Joel Morrow – 2 min., vysoká hůl).

46:46
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

46:25
    Antoine Waked se probojoval do zakončení, jeho ránu kryje brankář Kinkaid,

45:40
    Sledujeme rychlý hokej, hra se přelévá ze strany na stranu. Nepřesností je k vidění hodně.

44:48
    Price dobře vyrazil ránu z mezikruží, kterou vyslal Brandon Gignac.

44:03
    Zkušený domácí Alex Galchenyuk se protlačil do zakončení, jeho pokus kryje brankář Devils.

43:01
    Doře to udělal Taylor Hall, jehož střela zápěstím na bližší tyč nebyla úspěšná.

42:15
    Na druhé straně musel Carey Price pokrýt zakončení Bastiana.

42:09
    Joel Morrow se probojoval do zakončení, ale jeho pokus postrádal přesnost.

41:58
    Nikita Ščerbak střelou zápěstím prověřil pozornost brankáře Kinkaida.

41:40
    Sledujeme klidný úvod třetí třetiny. Ani jeden celek se vyloženě do zakončení nežene.

41:02
    Jako první ve třetí třetině vypálil Stefan Noesen, jeho rána zápěstím byla snadnou prací pro brankáře.

40:20

40:01

Ve druhé třetině jsme viděli dvě branky. Nejprve dokázal domácí celek vyrovnat. Pak se hosté dostali do vedení. Kotouč totiž před brankou jemně tečoval Hischier.

40:00

39:51
    Ještě jeden střelecký pokus na domácí branku, který byl nepřesný.

39:24
    Streit se střetl s Gallagherem.

39:00
    Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:44
    Další práce pro hostujícího brankáře, Jeff Petry vypálil z kruhu, jeho pokus drží Kinkaid.

38:32
    Galinas pálí, Kinkaid kryje.

38:30
    Petry výborně vypálil, jeho pokus zablokoval Bratt.

37:56
    Hostující brankář znovu kryje po střele Gelinase.

37:43
    Jeff Petry velmi dobře vypálil, jeho pokus kryje brankář Keit Kinkaid.

37:12
    Domácí kombinují před brankou soupeře, ale do zakončení se dostat nemohou.

37:03
    Hostující Kindaid kryje střelecký pokus domácího hráče. Vhazovat se bude před jeho brankou.

36:49
    Dvě minuty bude trvat přesilovka Montrealu pět na tři.

36:49
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Joseph Blandisi – 2 min. pro hráčskou lavici, nesportovní chování).

36:49
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Kevin Rooney – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

36:42
    Jakub Jeřábek dobře vypálil, jeho pokus zablokoval Stefan Noesen.

36:21
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Marcus Johansson – 2 min., sekání).
    35:30 Nico HISCHIER - 1:2

35:30
    Hostující celek se dostává do vedení. Taylor Hall nahodil kotouč před branku. Tam byl dobře postavený NICO HISCHIER, který si udělal prostor, puk tečoval holí do protipohybu brankář. Druhý jeho gól v přípravných zápasech. Asistence: Taylor Hall.

35:25
    Komerční přestávka.

35:14
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, hraje se rychlý hokej, který se plný osobních střetů.

34:25
    Zach Reimond dobře vypálil, jeho pokus zablokoval Nico Hischer.

33:42
    Devils odehráli kotouč z obranného pásma tak, aby z toho nebyl icing, a tak jeden z beků Canadiens musí hrát.

33:13
    Hostující brankář drží kotouč, hra je přerušena. Vhazovat se bude v útočném pásmu Montrealu.

32:43
    Domácí brankář musel za svou branku, odkud pomohl spoluhráčům s rozehrávkou.

32:08
    Sledujeme aktivní hokej z obou stran, momentálně ale obrany hrají zodpovědně, a tak střeleckých pokusů je výrazně méně.

31:19
    Gólman New Jersey Devils znovu zastavuje hru, McCarron vypálil a jeho pokus kryje brankář. Mnoho vyložených šancí momentálně k vidění není.

31:03
    Joe Morrow to vzal na sebe. Mohl přihrávat, ale rozhodl se pro zakončení a jeho pokus kryje Kinkaid.

30:26
    Michael Kaplka od modré čáry vyslal střelu zápěstím. S jeho pokusem si dokázal brankář Carey Price poradil.

30:15
    Jako první ve druhé polovině druhé třetiny i zápasu vypálil Kevin Rooney, s jehož pokusem si dokázal celkem snadno poradit Carey Price.

29:27
    Do rychlé protiakce se dostal hostující celek, který ovšem nedokázal přesněji vypálit. Brankář Price zasahovat nemusel.

29:04
    Kinkaid pozorný, dokázal si poradit se střelou, kterou vyslal Phillip Danault.

28:57
    Kyle Palmieri tečoval kotouč před brankou a trefil brankovou konstrukci. Nechybělo mnoho a New Jersey se dostalo do vedení. Komerční přestávka.

28:36
    Stefan Noeses se probojoval do zajímavé střelecké pozice, ale brankáře překonat nedokázal. Price byl pozorný.

28:20
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.
    27:09 Eric GELINAS - 1:1

27:09
    Montreal právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno. Morrow přihrál krásně na modrou čáru, kde byl zcela volný ERIC GELINAS. Jeho tvrdá rána zapadla předně pod horní tyčku. Brakář Devils na kotouč nyní nedosáhl. Asistence: Joe Morrow a Paul Byron.

26:42
    Petry střelou zápěstím protáhl hostujícího brankáře.

26:32
    Alex Galchenyuk dobře vypálil, jeho střelecký pokus zablokoval Brian Strait.

26:02
    Domácí se nemohou probojovat do útočného pásma, navíc se nyní dostali do postavení mimo hru.

25:40
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Stefan Noesen – 2 min., nedovolené bránění).

24:50
    Hraje se nyní ve středním pásmu, optickou převahu mají domácí hokejisté, kteří na svůj střelecký úspěch čekají.

24:18
    Lernout se střetl s Butcherem. Sledujeme rychlou hru, více šancí mají domácí, ale ti nemohou překonat brankáře soupeře.

23:40
    Na druhé straně musel Carey Price zasahovat po střele Willa Butchera.

23:28
    Jeff Petry ani Torrey Mitchell nedokázali překonat brankáře Devils. Kinkaid nyní předvedl dva velmi dobré zákroky.

22:58
    Jakub Jeřábek dobře vypálil, ale obránce zablokoval jeho pokus.

22:48
    Domácí Brenden Gallagher dobře vypálil zápěstím. Jeho rána z kruhu nebyla přesná.

22:17
    Minutu budeme sledovat hru čtyři na čtyři, a pak začne přesilovka Devils.

22:17
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Eric Gelinas – 2 min., podražení).

21:52
    Jesper Bratt při vlastním oslabení dobře vypálil, jeho pokus se odrazil od tyčky před do hry. Domácí brankář měl štěstí.

21:33
    Canadiens se dostali do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu. Domácím se úvod početní výhody nedaří.

21:20
    Domácí hokejisté hrají přesilovou hru, ve které se mohou pokusit o vyrovnání.

21:17
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Stefan Noesen – 2 min., hákování).

21:01
    Hraje se spíše ve středním pásmu, druhá třetina začíná v poklidném tempu.

20:42
    Střelecký pokus Briana Straita byl zablokovaný Gallagherem.

20:01
    Úvodní vhazování druhé třetiny vyhrávají hokejisté Montrealu.

20:01

Za malý moment začne druhá třetina.
    Montreal na svůj první gól v zápase čeká.

Úvodní třetina zápasu je minulostí. Hostující hokejisté mohou být spokojenější. Mají mírnou převahu, střelecky jsou aktivnější a podařilo se jim hned zkraje zápasu skórovat. Díky brance Müellera vedou 1:0.

20:00

19:49
    Ještě jedna střela v závěru třetiny. Mladičký Nico Hischier zápěstím protáhl brankáře Carey Priceho.

19:03
    Domácí Brett Lernout od modré čáry vypálil. Jeho pokus vůbec nebyl špatný, ale brankář na střelu viděl, a tak zasáhl.

18:01
    Dvě minuty před koncem první části hry registrujeme po delší době střelecký pokus. Jakub Jeřábek střelou zápěstím nepřekonal gólmana soupeře.

16:55
    Reimont se střetl s Bastianem. Oba jsou otřesení, ale ve střídání pokračují.

16:00
    Dostáváme se do finální fáze první třetiny, ani jeden celek se nikam nežene. Sledujeme klidnější pasáž hry plnou hitů.

15:21
    Až nyní se domácí celek dostal do střelecké pozice, Jeff Petry to zkusil střelou zápěstím. Jeho pokus kryje Kinkaid.

14:50
    New Jersey Devils se brání velmi dobře, brankář Devils mnoho práce nemá.

14:33
    Montreal se pokouší v předbrankovém prostoru něco vymyslet, ale nemůže se probojovat do optimální střelecké pozice.

13:58
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (John Quenneville – 2 min., držení protihráče).

10:09

10:00
    Hostující celek nehraje přesilovku nejlépe, ale i tak se dostal do další šance. Nico Hischier ránou zápěstím domácího brankáře nepřekonal.

09:37
    Michael Kapla v přesilové hře dobře vypálil zápěstím, jeho střelecký pokus kryje brankář Price.

08:09
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Eric Gelias – 2 min., hákování).

06:53
    Taylor Hall z dolní hranice kruhu dobře vystřelil, brankář Price byl ale pozorný a nenechal se překonat.

05:46
    Alex Gachnyuk střelou zápěstím velmi dobře vypálil, jeho tvrdou ránu kryje Keith Kinkaid.

05:37
    Sledujeme rychlý hokej, který mnoho šancí nenabízí, ani jeden celek se nemůže nyní stabilněji probojovat do útočného pásma.

03:52
    Blake Coleman bekhendovou stranou hole tečoval kotouč v předbrankové pozici, brankáře Canadiens byl pozorný a kryje teč.

03:01
    Nikita Ščerbak ani Jeff Petry nedokázali své dobré pozice proměnit. Domácí celek hraje nyní aktivněji.

02:38
    Zkušený Marcus Johnson nyní minul branku z dobré střelecké pozice, pokus z mezikruží nebyl špatný, ale přesnost chyběla.

02:07
    Brian Strait střelou příklepem žádně prověřil brankáře Carey Priceho.

01:12
    Jacob De La Rose vyhrál vhazování před vlastní brankou, domácí se dostávají ke kotouči.

00:47
    Hosté se dostávají do vedení, po pěkné přihrávce se prosazuje mladičký MIRCO MÜELLER, který pochází ze Švýcarska Domácí obrana chybuje hned v první minutě utkání, Price na kotouč nedosáhl. Asistence: Blake Coleman.

00:01
    Úvodní vhazování vyhrávají domácí hokejisté. Ti se jako první mohou dostat do pásma.

00:01

Montreal Canadiens oba úvodní duely prohrál. Nestačil na Boston Bruins 2:3 a na Washington Capitals 2:4.

New Jersey Devils odehrálo již dva přípravné zápasy. V úvodním zápase vyhrálo nad Washingtonem Capitals poměrně jednoznačně 4:1. Druhý duel byl dramatičtější, New York Rangers vyhrál 4:3 v prodloužení, Devils tak jednou vyhráli a jednou prohráli.

Trenéři obou týmů využijí přípravné zápasy k tomu, aby se pokusili najít co nejvhodnější složení jednotlivých formací. Vzhledem k tomu, že oba týmy mají hodně hráčů na soupiskách, není možné předem odhadnout sestavy.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. Kolotoč s názvem přípravné zápasy se roztočil. V tomto duelu proti sobě nastoupí Montreal Canadiens a New Jersey Devils.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 28. Gelinas (Morrow, Byron) – 1. Müeller (Coleman), 36. Hischier (Hall), 50. Bratt (Neosen, Blandisi), 60. Bratt (Noesen, Johansson)

Montreal Canadiens: Price (Fucale) – Redmont, Petry, Jeřábek, Lernout, Morrow, Galenis – Gallagher, Mitchell, Danault, De La Rose, Galchenyuk, McCarron, Martinsen, Ščerbak, Byron, Carr, Adette, Waked
    New Jersey Devils: Kinkaid (Appleby) – Prout, Streit, Butcher, Mueller, Kapla – Hall, Hischier, Palmieri, Noesen, Coleman, Bastian, Quenneville, Gignac, Rooney, Bratt, Blandisi, Johansson