Nashville – Florida 3:5 (kon.) | Columbus – Chicago 2:5 (kon.) | Boston – Detroit 4:2 (kon.)
Buffalo – Pittsburgh 4:3 (po pr.) | Tampa Bay – Carolina 1:2 (kon.) | Toronto – Ottawa 2:5 (kon.)
Nashville – Florida 3:2 (po pr.) | Dallas – St. Louis 5:3 (kon.) | Colorado – Vegas 1:4 (kon.)
San Jose – Anaheim 5:0 (kon.)
Colorado Avalanche
1:4 (0:3, 1:0, 0:1)
Vegas Golden Knights
cz Streda 20.09.2017, 03:00 • Pepsi Center, Denver • Príprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Vegas Golden Knights po historicky prvním zápase NHL v předsezónní části proti Vancouveru čeká zápas proti Coloradu a z českého pohledu se jedná o velice zajímavé utkání. Avalanche před pár dny vyřadili slavnostně číslo 23, které nosil Milan Hejduk. Zatímco rodák z Ústí nad Labem svou kariéru ukončil, v dresu Vegas se pokusí dobýt zámoří Tomáš Hyka a Tomáš Nosek. První jmenovaný hráč a rodák z Mladé Boleslavi se již postaral o historický okamžik, když vstřelil první gól Vegas v historii organizace. Nebyl to sice ostrý zápas, ale hokejisté Knights na sebe poprvé oblékli dresy. Tomáš Hyka vstřelil první gól Vegas v historii proti LA Kings. Na ledě byl i český brankář Jiří Patera.

Colorado Avalanche: Martin (Cannata) – Siemens, Johnson (A), Geertsen, Timmins, Cowen, Meloche – Kerfoot, MacKinnon (A), Rantanen (A) – Agozzino, Beaudin, Grimaldi – Barron, Soderberg, Nieto – Lewis, Toninato, Bourque. Hlavní trenér: Jared Bednar.

Vegas Golden Knights: Lagace (Dansk) – Garrison (A), Miller, Merrill, Engelland (A), Sbisa, Hunt – Marchessault, Šipačjov, Smith – Perron, Haula, Suzuki – Hyka, Lindberg, Tuch – Pulkkinen, Bellemare, Thompson. Hlavní trenér: Gerard Gallant.

Rozhodčí: Ian Walsh, Reid Anderson. Čároví: Trent Knorr, Ryan Gibbons.

00:01

00:29
    Alexander Kerfoot vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování po rychlém protiútoku Avalanche s příklepem, jeho střela ale na bránu Vegas neprošla. Zablokoval ji Reilly Smith.

00:41
    Na opačné straně ledové plochy zkusil štěstí na levém křídle David Perron, Spencer Martin byl ale připravený a puk ukryl v lapačce.

00:47
    Golden Knights vyhráli vhazování v útočném pásmu a na levém křídle pálil zápěstím od modré čáry Luca Sbisa, jeho táhlý pokus ovšem Spencer Martin vyrazil a připsal si další zákrok.

01:32
    Carl Soderberg zkusil vypálit na pravém křídle z prostoru v blízkosti modré čáry, do jeho střely se ale vrhl český útočník Tomáš Hyka a puk na vrcholu kruhu pro vhazování zablokoval.

01:44
    Vzápětí pálil z pravého kruhu pro vhazování Andrew Agozzino, jeho pokus ale zablokoval Jon Merrill.

02:42
    Paul Thompson na parvém křídle vypálil z téměř nulového úhlu a zaměstnal Spencera Martina, který puk vyrazil. Brankář Colorada Avalanche si připsal třetí zákrok.

02:59
    Rielly Smith se s tím nemazlil a od modré čáry napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, kterou Spencer Martin vyrazil.

03:10
    Nathan MacKinnon vypálil od modré čáry a jeho následná střela minula bránu hostujícího Vegas.

04:07
    David Perron vypálil od modré čáry a Spencer Martin musel opět zasahovat. Puk ale podržel.

04:21
    Jason Garrison na levém křídle využil volného prostoru ke tvrdé střele s příklepem, kterou Spencer Martin vyrazil.

05:16
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    BRAD HUNT po přihrávce Alexe Tuche napřáhl v prostoru mezi pravým kruhem pro vhazování a modrou čárou k prudké střele, kterou Spencer Martin propustil za svá záda a Vegas vede v Coloradu 1:0! Asistence: Alex Tuch a Luca Sbisa.
    05:16 Brad HUNT - 0:1

05:32
    Dominic Toninato se pokusil na levém křídle odpovědět prudkou střelu z úhlu, Maxime Lagace si ale s jeho pokusem hravě poradil a po prvním zákroku v zápase přerušil hru.

05:53
    Alexander Kerfoot fauloval Teema Pulkkinena a dostal dvě minuty za hákování. Přesilová hra pro Vegas.

05:53
    Ve stejném čase byl navíc za nesportovní chování vyloučen Nathan MacKinnon. Vegas tedy mají přesilovou hru 5 na 3!

06:09
    JONATHAN MARCHESSAULT si po přihrávce Jasona Garrisona nabruslil do levého kruhu pro vhazování a z jeho vnější strany napřáhl k prudké střele, která skončila v síti! Spencer Martin podruhé kapituloval a Vegas vede po využití přesilové hry 5 na 3 o dvě branky. Asistence: Jason Garrison a Reilly Smith.
    06:09 Jonathan MARCHESSAULT - 0:2

06:49
    David Perron je v dresu hostujícího celku hodně vidět a nyní se v levém kruhu pro vhazování ocitl ve velmi slibné šanci, jenže jeho zakončení z blízkosti minulo bránu! Mohlo to být 3:0.

07:05
    A znovu David Perron, který pálil tentokrát z pravého kruhu pro vhazování, a jeho střelu zablokoval Duncan Siemens. Puk se odrazil do ochranné sítě a hra byla přerušena.

07:05
    Matt Nieto zastavil nedovoleně Nicka Suzukiho a dostal dvě minuty za sekání. Další početní výhoda Vegas.

07:25
    Oscar Lindberg na vrcholu pravého kruhu pro vhazování vypálil zápěstím a Spencer Martin jeho pokus vyrazil.

07:41
    Další příležitost měl Colin Miller, jeho táhlý pokus od modré čáry bránu Colorada minul a puk skončil mimo.

07:47
    Tomáš Hyka krásnou přihrávkou našel OSCARA LINDBERGA, který se v blízkosti pravé tyče ocitl v obrovské šanci a Spencerovi Martinovi nedal šanci! Vegas s přispěním českého útočníka využilo druhou přesilovou hru a vede v Pepsi Center již 3:0! Golden Knights zatím v přípravě válí. Asistence: Tomáš Hyka a Jason Garrison.
    07:47 Oscar LINDBERG - 0:3

08:09
    Jason Garrison je ústřední postavou posledních okamžiků. Nyní pálil tvrdě od modré čáry a Spencer Martin po úspěšném zákroku puk podržel po jeho střele ve své výstroji.

09:01
    Paul Thompson držel Travise Barrona a dostal dvě minuty za držení. První přesilová hra pro Avalanche.

09:35
    Mikko Rantanen na pravé straně pálil od modré čáry a jeho střelu zablokoval Jon Merrill.

09:44
    Před bránou se ocitl ve velké šanci Alexander Kerfoot, jeho střelu ale na poslední chvíli zablokoval Deryk Engelland! Skvělý zákrok.

10:05
    A další zablokovaná střela. Od modré čáry pálil Erik Johnson, jehož pokus zablokoval Rielly Smith.

10:07
    Nathan MacKinnon vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování a Maxime Lagace jeho pokus vyrazil mimo.

10:41
    Andrew Agozzino na levé straně prudce vypálil od modré čáry a jeho táhlý pokus minul bránu Vegas.

11:01
    Vyloučený Paul Thompson je zpět na ledě a Vegas Golden Knights hraje v plném počtu.

11:39
    Tomáš Hyka se ocitl před bránou v blízkosti pravé tyče v obrovské šanci, Spencer Martin ale puk vyrazil! Český útočník hraje velice dobře.

12:43
    Matt Nieto fauloval Jona Merrilla a dostal dvě minuty za hákování. Využijí Vegas další početní výhodu?

12:43
    Mason Geertsen se pustil do křížku s Paulem Thompsonem a dostal dvě minuty za hrubost. Přesilová hra 5 na 3! Dokáží ji hosté opět využít?

13:49
    Na pravém křídle pálil Reilly Smith, jehož pokus zablokoval dobře postavený Erik Johnson.

15:05
    Avlanche přečkali oslabení 5 na 3 a vzápětí mohli snížit, střelu před pár okamžiky vyloučeného Matta Nieta z pravého kruhu pro vhazování ale Maxime Lagace dokázal vyrazit.

15:32
    O další střelu se postaral na pravé straně Conor Timmins, jehož pokus zablokoval Jon Merrill.

16:26
    Colin Miller na pravém křídle vypálil u hrazení od modré čáry a jeho táhlý pokus zápěstím skončil mimo.

16:52
    Mason Geertsen pálil od modré čáry a jeho pokus v mezikruží zablokoval Colin Miller.

16:52
    Dominic Toninato se dostal na levém křídle k dorážce, jeho pokus z ostrého úhlu ale skončil v náruči Maximea Lagacea.

17:34
    J.C. Beaudin na levé straně taktéž pálil z ostrého úhlu, Maxime Lagace byl ale opět připraven.

18:18
    Deryk Engelland a Alex Tuch v rozmezí 15 sekund pálili od modré čáry, jejich pokus ale zablokoval Alexander Kerfoot, respektive Nathan MacKinnon.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

19:08
    Jonathan Marchessault vyhodil puk přes ochranné sklo a následovaly dvě minuty za zdržování hry.

20:00

Vegas ve druhém přípravném utkání zavítalo do Colorada, kde během úvodních 20 minut předvedlo ofenzivní smršť a do kabin si odneslo tříbrankové vedení. V dresu Golden Knights otevřel skóre po pěti minutách Brad Hunt, na jehož gól za necelou minutu navázal Jonathan Marchessault, který rychle využil přesilovou hru 5 na 3. Početní výhody hostům vychází, což vzápětí potvrdil gól Oscara Lindberga. Vegas během necelých tří minut vstřelilo tři góly a utkání má v Denveru jasný vývoj. Skóre po první třetině. Colorado Avalanche 0 Vegas Golden Knights 3.

Druhá třetina začne přibližně ve 4:05.

20:01

21:04
    Luca Sbisa byl v úvodu druhé třetiny vyloučen za sekání poté, co fauloval Mikka Rantanena.

21:11
    J.C. Beaudin vypálil prudce z vrcholu levého kruhu pro vhazování, jeho rána ale Maximea Lagacea nezaměstnala.

21:19
    Pierre-Edouard Bellemare mohl skórovat v oslabení, jeho pokus v mezikruží ale zablokoval Conor Timmins.

22:05
    Na opačné straně ledové plochy pálil z pravého křídla Rocco Grimaldi a jeho pokus zablokoval Jon Merrill.

22:22
    Teemu Pulkkinen se dostal v pravém kruhu po rychlém protiútoku ke střele, kterou zablokoval Andrew Agozzino.

22:41
    Oscar Lindberg mohl skórovat v oslabení, jeho pokus z velké blízkosti ale dokázal Spencer Martin vyrazit! To byla velice slibná příležitost.

23:00
    Na opačné straně v závěru přesilové hry Avalanche pálil na pravém křídle od modré čáry Erik Johnson a Maxime Lagace si připsal snadný zákrok.

23:46
    Colin Miller pálil z levého křídla a jeho pokus zablokoval dobře postavený Nicolas Meloche.

24:39
    Erik Johnson se ocitl v blízkosti pravé tyče v obrovské šanci, jenže Maxime Lagace podává fantastický výkon a po dalším bravurním zákroku drží nadále čisté konto! Paráda.

25:52
    Pierre-Edouard Bellemare vypálil od modré čáry a těsně před bránou puk zablokoval Rocco Grimaldi.

26:10
    Jason Garrison napřáhl od modré čáry k prudké střele zápěstím, kterou Spencer Martin vyrazil.

27:04
    Další šanci měl Luca Sbisa, jeho střelu od modré čáry ale pozorný Spencer Martin vyrazil.

27:33
    Vegas mají během posledních okamžiků velký tlak, ze kterého pramenila prudká střela Riellyho Smitha z vrcholu levého kruhu pro vhazování, puk ale na bránu Colorada nezamířil.

28:31
    Colin Miller je hodně aktivní a nyní na pravém křídle vypálil od modré čáry, Spencer Martin byl ale připraven.

28:42
    Oscar Lindberg se ocitl ve slibné střelecké pozici, jeho pokus ale před bránou zablokoval Nicolas Meloche.

28:48
    Colin Miller na pravém křídle vzápětí během pouhých 17 sekund podruhé vypálil od modré čáry a po úspěšném zákroku Spencera Martina byla hra přerušena.

29:48
    Téměř polovina utkání je za námi a po přestávce jsme zatím svědky gólu nebyly. Vegas drží vedení 3:0.

30:06
    Pierre-Edouard Bellemare vypálil z pravého křídla a na přední tyči puk zablokoval Conor Timmins.

30:18
    Conor Timmins a Andrew Agozzino se během pouhých šesti sekund dostali ke střele, oba hokejisté Colorada ale bránu minuli Maxime Lagace zasahovat nemusel.

30:41
    Duncan Siemens na levé straně napřáhl od modré čáry k prudké střele, kterou Maxime Lagace vyrazil.

30:59
    Dominic Toninato byl vyloučen na dvě minuty za sekání poté, co fauloval Erika Haulu.

31:50
    Puk byl sražen na jednu ze střídaček a po přerušení hry se bude vhazovat po pravici Spencera Martina.

32:13
    Colin Miller vypálil z vrcholu mezikruží a těsně před bránou jeho pokus zablokoval Erik Johnson.

33:10
    Alex Tuch vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování, jeho střela ale byla nepřesná a minula bránu.

33:19
    Tomáš Hyka si najel do pravého kruhu pro vhazování a ze slibné pozice zamířil mezi tři tyče, Spencer Martin byl ovšem pozorný a puk vytěsnil mimo! Český útočník má asistenci.

33:51
    Nathan MacKinnon vyfasoval dvě minuty za držení poté, co fauloval Teema Pulkkinena.

34:05
    Colin Miller na nic nečekal a na vrcholu levého kruhu pro vhazování napřáhl k prudké ráně, která skončila mimo.

35:32
    Další pokus měl na svědomí David Perron, Spencer Martin ale jeho střelu z úhlu zastavil.

35:46
    Luca Sbisa na pravém křídle vypálil od modré čáry a na vrcholu kruhu pro vhazování jeho střelu srazil do ochranné sítě Mason Geertsen, který si připsal dobrý obranný blok.

35:53
    Pierre-Edouard Bellemare na pravé straně vypálil z ostrého úhlu a Spencer Martin puk vyrazil.

36:11
    Hra byla přerušena a necelé čtyři minuty před koncem druhé třetiny přichází na řadu reklamní přestávka.

36:11
    Alex Tuch byl vyloučen za zdržování hry a souběžně s ním Paul Thompson za podražení. Přesilová hra 5 na 3!

37:03
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Erik Johnson napřáhl v blízkosti pravého kruhu pro vhazování ke tvrdé střele s příklepem, kterou na vzdálenější levé tyči dokázal Maxime Lagace vyrazit, k dorážce se ale dostal NATHAN MACKINNON, a přestože puk ve vzduchu netrefil ideálně, stačilo to na to, aby puk nad pravým betonem přesouvajícího se brankáře Vegas proskákal do brány! Další využitá hra 5 na 3 v zápase a první na straně Avs. Je sníženo 1:3. Asistence: Erik Johnson a Alexander Kerfoot.
    37:03 Nathan MACKINNON - 1:3

37:26
    Pierre-Edouard Bellemare na pravém křídle vypálil od modré čáry. Jeho pokus byl ovšem nepřesný.

38:04
    Na opačné straně ledové plochy pálil z téměř stejné pozice Rocco Grimaldi, bránu ale také minul.

38:31
    Alex Tuch fauloval unikajícího Nathana MacKinnona a dostal dvouminutový trest za sekání.

38:51
    Faulovaný Nathan MacKinnon se v blízkosti levé tyče ocitl ve slibné šanci, Maximea Lagacea ale v závěru prostřední části nepropálil! Stav: 1-3.

39:00
    Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.

40:00

Vegas vstupovalo do prostřední části s tříbrankovým vedením a i po přestávce bylo střelecky aktivnější, gól ale v závěru druhé třetiny padl na opačné straně, když se v přesilové hře prosadil Nathan MacKinnon. Tři ze čtyř gólů dnešního utkání padly v přesilových hrách, které hrají důležitou roli. Skóre po druhé třetině. Colorado Avalanche 1 Vegas Golden Knights 3.

Třetí třetina začne přibližně v 5:03.

40:01

40:01
    Střídání v týmu Vegas Golden Knights: ze hřiště odchází Maxime Lagace, přichází Oscar Dansk.

40:19
    Paul Thompson v úvodu třetí třetiny fauloval Nathana MacKinnona a dostal dvě minuty za sekání.

41:18
    Carl Soderberg se ocitl v blízkosti pravé tyče ve velké šanci, střídající Oscar Dansk ho ale vychytal! Kontaktní gól se zatím nekoná.

41:47
    Erik Haula pálil v oslabení z levé strany a na přední tyči jeho pokus zablokoval Conor Timmins.

42:18
    Nick Suzuki v závěru oslabení svého týmu vypálil z pravého kruhu zápěstím a Spencer Martin puk vyrazil.

43:07
    Paul Thompson se vrátil zpět na led a střelu Brada Hunta od modré čáry zablokoval Mason Geertsen.

43:57
    Další šanci měl Alex Tuch, který na vrcholu levého kruhu vypálil zápěstím, Spencer Martin byl ale připravený a puk vytěsnil mimo prostor své brány.

45:13
    Mason Geertsen vypálil na levé straně od modré čáry, jeho táhlý pokus ovšem bránu netrefil.

45:51
    Jared Cowen se poprvé v zápase dostal ke střele, kterou před bránu zablokoval Colin Miller.

46:19
    Colin Miller se pokusil vypálit z dálky, do jeho střely se ale vrhl Mikko Rantanen a zablokoval ji.

46:39
    Hra byla přerušena a v Pepsi Center dostává prostor krátká reklamní přestávka.

46:39
    Duncan Siemens si ve středním pásmu vyšlápl na Vadima Šipačjova a u hrazení ho tvrdě dohrál.

48:24
    Tomáš Hyka zkusil vypálit od modré čáry a na vrcholu levého kruhu jeho pokus zablokoval Carl Soderberg.

48:33
    Jared Cowen vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování a střídající Oscar Dansk si připsal v bráně Golden Knights druhý zákrok.

50:12
    Alexander Kerfoot se ocitl před bránou ve velké příležitosti, Oscara Danska ale nepřekonal!

50:15
    Luca Sbisa fauloval Mikka Rantanena a dostal dvě minuty za sekání. Přesilová hra pro Avalanche.

50:55
    Mikko Rantanen v pravém kruhu napřáhl k prudké střele zápěstím a mířil pod horní tyč, Oscar Dansk ale puk vyrazil a stále neinkasoval!

50:56
    K dorážce se vzápětí v blízkosti levé tyče dostal Nathan MacKinnon, ani on ale výborného Oscara Danska neprostřelil! Brankář Vegas nyní čaruje.

51:04
    Erik Johnson na pravém křídle vypálil od modré čáry a Oscar Dansk puk vyrazil mimo bránu.

51:30
    Alexander Kerfoot se ocitl v mezikruží ve slibné střelecké pozici, bránu hostů z Vegas ovšem minul.

52:10
    Rocco Grimaldi pálil na pravé straně z vrcholu kruhu pro vhazování a Oscar Dansk si připsal další zákrok.

52:15
    K dorážce se poté dostal na vrcholu mezikruží Conor Timmins, jehož pokus zablokoval Oscar Lindberg.

52:16
    A ještě jedna střela Conora Timminse, kterou tentokrát Oscar Dansk musel vyrážet.

52:47
    Gabriel Bourque si z levého křídla krásně sjel před bránu a v blízkosti přední tyče se snažil skórovat bekhendem, Oscar Dansk byl ale i tentokrát připraven! Fantastický zákrok.

54:02
    Deryk Engelland se pokusil navýšit vedení Vegas střelou z vrcholu mezikruží, bránu ovšem minul.

54:52
    Erik Johnson na levé straně prudce vypálil od modré čáry a jeho táhlou střelu Oscar Dansk vyrazil.

55:01
    Erik Johnson vzápětí pálil ještě jednou, jeho druhý pokus ale před bránou zablokoval Jon Merrill.

55:06
    Deryk Engelland vybojoval mezi kruhy pro vhazování v obranném pásmu puk a po pravé straně vyrazil do rychlého přečíslení 2 na 1 TOMÁŠ HYKA, který v kruhu pro vhazování zamíchal s pukem a střelou zápěstím propálil Spencera Martina mezi betony! Krásný gól na 4:1. Asistence: Deryk Engelland a Jon Merrill.
    55:06 Tomáš HYKA - 1:4

55:33
    Matt Nieto se rychle pokusil snížit na rozdíl dvou branek, před bránou ale trefil Pierrea-Edouarda Bellemarea.

56:14
    Dominic Toninato si najel do pravého kruhu, ze kterého v rychlém sledu dvakrát vypálil, Oscar Dansk ho ale dokázal v obou případech vychytat a puk vytěsnil mimo svou bránu! Velká šance.

56:29
    Vadim Šipačjov na opačné straně pálil z levého kruhu pro vhazování, bránu Avs ale netrefil.

56:41
    Vzápětí pálil na levém křídle od modré čáry Jason Garrison, s jehož ránou si Spencer Martin věděl rady.

56:56
    Andrew Agozzino měl dobrou šanci, Oscar Dansk ale jeho střelu z levého kruhu vyrazil do ochranné sítě! Brankář Vegas chytá fantasticky.

59:00
    Do konce dnešního střetnutí zbývá odehrát 1 minuta.

59:03
    Rocco Grimaldi na pravém křídle 57 sekund před koncem vypálil z ostrého úhlu a hádejte, co se stalo. Brankář Oscar Dansk opět puk vytěsnil mimo.

59:18
    Jared Cowen na levé straně vypálil od modré čáry, ani on ale Oscara Danska nepřekonal.

Golden Knights navázali na výhru proti Vancouveru, když ve druhém zápase předsezónní části NHL zvítězili na ledě Colorada tříbrankovým rozdílem. O osudu utkání rozhodla první třetina a přesilové hry 5 na 3. V běžném počtu hráčů na ledě otevřel skóre Brad Hunt a ve dvojnásobné početní výhodě skórovali Jonathan Marchessault a Oscar Lindberg. Naději pro Avalanche v závěru prostřední části vykřesal Nathan MacKinnon, který taktéž skóroval v početní výhodě 5 na 3, v závěru utkání ale ujel Tomáš Hyka a krásnou střelou zápěstím mezi betony podtrhl výhru Vegas. Český rytíř dobývá NHL. Konečný výsledek. Colorado Avalanche 1 Vegas Golden Knights 4.

Česká stopa v utkání

Tomáš Hyka (VGK) 1+1, 3 střely, čas na ledě 11:15

Hvězdy utkání

1. Jason Garrison (VGK) 0+2
    2. Brad Hunt (VGK) 1+0
    3. Nathan MacKinnon (COL) 1+0 (06:03:08)

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 38. MacKinnon (Johnson, Kerfoot) – 6. Hunt (Tuch, Sbisa), 7. Marchessault (Garrison, Smith), 8. Lindberg (Hyka, Garrison), 56. Hyka (Engelland, Merrill)

Vegas Golden Knights: Lagace (41. Dansk) – Garrison (A), Miller, Merrill, Engelland (A), Sbisa, Hunt – Marchessault, Šipačjov, Smith – Perron, Haula, Suzuki – Hyka, Lindberg, Tuch – Pulkkinen, Bellemare, Thompson. Hlavní trenér: Gerard Gallant.

Rozhodca: Ian Walsh, Reid Anderson. Čároví: Trent Knorr, Ryan Gibbons