Nashville – Florida 3:5 (kon.) | Columbus – Chicago 2:5 (kon.) | Boston – Detroit 4:2 (kon.)
Buffalo – Pittsburgh 4:3 (po pr.) | Tampa Bay – Carolina 1:2 (kon.) | Toronto – Ottawa 2:5 (kon.)
Nashville – Florida 3:2 (po pr.) | Dallas – St. Louis 5:3 (kon.) | Colorado – Vegas 1:4 (kon.)

2. Brad Hunt (VGK) 1+0
    3. Nathan MacKinnon (COL) 1+0 (06:03:08)

Česká stopa v utkání

Tomáš Hyka (VGK) 1+1, 3 střely, čas na ledě 11:15

Golden Knights navázali na výhru proti Vancouveru, když ve druhém zápase předsezónní části NHL zvítězili na ledě Colorada tříbrankovým rozdílem. O osudu utkání rozhodla první třetina a přesilové hry 5 na 3. V běžném počtu hráčů na ledě otevřel skóre Brad Hunt a ve dvojnásobné početní výhodě skórovali Jonathan Marchessault a Oscar Lindberg. Naději pro Avalanche v závěru prostřední části vykřesal Nathan MacKinnon, který taktéž skóroval v početní výhodě 5 na 3, v závěru utkání ale ujel Tomáš Hyka a krásnou střelou zápěstím mezi betony podtrhl výhru Vegas. Český rytíř dobývá NHL. Konečný výsledek. Colorado Avalanche 1 Vegas Golden Knights 4.

59:18
    Jared Cowen na levé straně vypálil od modré čáry, ani on ale Oscara Danska nepřekonal.

59:03
    Rocco Grimaldi na pravém křídle 57 sekund před koncem vypálil z ostrého úhlu a hádejte, co se stalo. Brankář Oscar Dansk opět puk vytěsnil mimo.

59:00
    Do konce dnešního střetnutí zbývá odehrát 1 minuta.

56:56
    Andrew Agozzino měl dobrou šanci, Oscar Dansk ale jeho střelu z levého kruhu vyrazil do ochranné sítě! Brankář Vegas chytá fantasticky.

56:41
    Vzápětí pálil na levém křídle od modré čáry Jason Garrison, s jehož ránou si Spencer Martin věděl rady.

56:29
    Vadim Šipačjov na opačné straně pálil z levého kruhu pro vhazování, bránu Avs ale netrefil.

56:14
    Dominic Toninato si najel do pravého kruhu, ze kterého v rychlém sledu dvakrát vypálil, Oscar Dansk ho ale dokázal v obou případech vychytat a puk vytěsnil mimo svou bránu! Velká šance.

55:33
    Matt Nieto se rychle pokusil snížit na rozdíl dvou branek, před bránou ale trefil Pierrea-Edouarda Bellemarea.
    55:06 Tomáš HYKA - 1:4

55:06
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Deryk Engelland vybojoval mezi kruhy pro vhazování v obranném pásmu puk a po pravé straně vyrazil do rychlého přečíslení 2 na 1 TOMÁŠ HYKA, který v kruhu pro vhazování zamíchal s pukem a střelou zápěstím propálil Spencera Martina mezi betony! Krásný gól na 4:1. Asistence: Deryk Engelland a Jon Merrill.

55:01
    Erik Johnson vzápětí pálil ještě jednou, jeho druhý pokus ale před bránou zablokoval Jon Merrill.

54:52
    Erik Johnson na levé straně prudce vypálil od modré čáry a jeho táhlou střelu Oscar Dansk vyrazil.

54:02
    Deryk Engelland se pokusil navýšit vedení Vegas střelou z vrcholu mezikruží, bránu ovšem minul.

52:47
    Gabriel Bourque si z levého křídla krásně sjel před bránu a v blízkosti přední tyče se snažil skórovat bekhendem, Oscar Dansk byl ale i tentokrát připraven! Fantastický zákrok.

52:16
    A ještě jedna střela Conora Timminse, kterou tentokrát Oscar Dansk musel vyrážet.

52:15
    K dorážce se poté dostal na vrcholu mezikruží Conor Timmins, jehož pokus zablokoval Oscar Lindberg.

52:10
    Rocco Grimaldi pálil na pravé straně z vrcholu kruhu pro vhazování a Oscar Dansk si připsal další zákrok.

51:30
    Alexander Kerfoot se ocitl v mezikruží ve slibné střelecké pozici, bránu hostů z Vegas ovšem minul.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

51:04
    Erik Johnson na pravém křídle vypálil od modré čáry a Oscar Dansk puk vyrazil mimo bránu.

50:56
    K dorážce se vzápětí v blízkosti levé tyče dostal Nathan MacKinnon, ani on ale výborného Oscara Danska neprostřelil! Brankář Vegas nyní čaruje.

50:55
    Mikko Rantanen v pravém kruhu napřáhl k prudké střele zápěstím a mířil pod horní tyč, Oscar Dansk ale puk vyrazil a stále neinkasoval!

50:15
    Luca Sbisa fauloval Mikka Rantanena a dostal dvě minuty za sekání. Přesilová hra pro Avalanche.

50:12
    Alexander Kerfoot se ocitl před bránou ve velké příležitosti, Oscara Danska ale nepřekonal!

48:33
    Jared Cowen vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování a střídající Oscar Dansk si připsal v bráně Golden Knights druhý zákrok.

48:24
    Tomáš Hyka zkusil vypálit od modré čáry a na vrcholu levého kruhu jeho pokus zablokoval Carl Soderberg.

46:39
    Duncan Siemens si ve středním pásmu vyšlápl na Vadima Šipačjova a u hrazení ho tvrdě dohrál.

46:39
    Hra byla přerušena a v Pepsi Center dostává prostor krátká reklamní přestávka.

46:19
    Colin Miller se pokusil vypálit z dálky, do jeho střely se ale vrhl Mikko Rantanen a zablokoval ji.

45:51
    Jared Cowen se poprvé v zápase dostal ke střele, kterou před bránu zablokoval Colin Miller.

45:13
    Mason Geertsen vypálil na levé straně od modré čáry, jeho táhlý pokus ovšem bránu netrefil.

43:57
    Další šanci měl Alex Tuch, který na vrcholu levého kruhu vypálil zápěstím, Spencer Martin byl ale připravený a puk vytěsnil mimo prostor své brány.

43:07
    Paul Thompson se vrátil zpět na led a střelu Brada Hunta od modré čáry zablokoval Mason Geertsen.

42:18
    Nick Suzuki v závěru oslabení svého týmu vypálil z pravého kruhu zápěstím a Spencer Martin puk vyrazil.

41:47
    Erik Haula pálil v oslabení z levé strany a na přední tyči jeho pokus zablokoval Conor Timmins.

41:18
    Carl Soderberg se ocitl v blízkosti pravé tyče ve velké šanci, střídající Oscar Dansk ho ale vychytal! Kontaktní gól se zatím nekoná.

40:19
    Paul Thompson v úvodu třetí třetiny fauloval Nathana MacKinnona a dostal dvě minuty za sekání.

40:01
    Střídání v týmu Vegas Golden Knights: ze hřiště odchází Maxime Lagace, přichází Oscar Dansk.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 5:03.

Vegas vstupovalo do prostřední části s tříbrankovým vedením a i po přestávce bylo střelecky aktivnější, gól ale v závěru druhé třetiny padl na opačné straně, když se v přesilové hře prosadil Nathan MacKinnon. Tři ze čtyř gólů dnešního utkání padly v přesilových hrách, které hrají důležitou roli. Skóre po druhé třetině. Colorado Avalanche 1 Vegas Golden Knights 3.

40:00

39:00
    Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.

38:51
    Faulovaný Nathan MacKinnon se v blízkosti levé tyče ocitl ve slibné šanci, Maximea Lagacea ale v závěru prostřední části nepropálil! Stav: 1-3.

38:31
    Alex Tuch fauloval unikajícího Nathana MacKinnona a dostal dvouminutový trest za sekání.

38:04
    Na opačné straně ledové plochy pálil z téměř stejné pozice Rocco Grimaldi, bránu ale také minul.

37:26
    Pierre-Edouard Bellemare na pravém křídle vypálil od modré čáry. Jeho pokus byl ovšem nepřesný.
    37:03 Nathan MACKINNON - 1:3

37:03
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Erik Johnson napřáhl v blízkosti pravého kruhu pro vhazování ke tvrdé střele s příklepem, kterou na vzdálenější levé tyči dokázal Maxime Lagace vyrazit, k dorážce se ale dostal NATHAN MACKINNON, a přestože puk ve vzduchu netrefil ideálně, stačilo to na to, aby puk nad pravým betonem přesouvajícího se brankáře Vegas proskákal do brány! Další využitá hra 5 na 3 v zápase a první na straně Avs. Je sníženo 1:3. Asistence: Erik Johnson a Alexander Kerfoot.

36:11
    Alex Tuch byl vyloučen za zdržování hry a souběžně s ním Paul Thompson za podražení. Přesilová hra 5 na 3!

36:11
    Hra byla přerušena a necelé čtyři minuty před koncem druhé třetiny přichází na řadu reklamní přestávka.

35:53
    Pierre-Edouard Bellemare na pravé straně vypálil z ostrého úhlu a Spencer Martin puk vyrazil.

35:46
    Luca Sbisa na pravém křídle vypálil od modré čáry a na vrcholu kruhu pro vhazování jeho střelu srazil do ochranné sítě Mason Geertsen, který si připsal dobrý obranný blok.

35:32
    Další pokus měl na svědomí David Perron, Spencer Martin ale jeho střelu z úhlu zastavil.

34:05
    Colin Miller na nic nečekal a na vrcholu levého kruhu pro vhazování napřáhl k prudké ráně, která skončila mimo.

33:51
    Nathan MacKinnon vyfasoval dvě minuty za držení poté, co fauloval Teema Pulkkinena.

33:19
    Tomáš Hyka si najel do pravého kruhu pro vhazování a ze slibné pozice zamířil mezi tři tyče, Spencer Martin byl ovšem pozorný a puk vytěsnil mimo! Český útočník má asistenci.

33:10
    Alex Tuch vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování, jeho střela ale byla nepřesná a minula bránu.

32:13
    Colin Miller vypálil z vrcholu mezikruží a těsně před bránou jeho pokus zablokoval Erik Johnson.

31:50
    Puk byl sražen na jednu ze střídaček a po přerušení hry se bude vhazovat po pravici Spencera Martina.

30:59
    Dominic Toninato byl vyloučen na dvě minuty za sekání poté, co fauloval Erika Haulu.

30:41
    Duncan Siemens na levé straně napřáhl od modré čáry k prudké střele, kterou Maxime Lagace vyrazil.

30:18
    Conor Timmins a Andrew Agozzino se během pouhých šesti sekund dostali ke střele, oba hokejisté Colorada ale bránu minuli Maxime Lagace zasahovat nemusel.

30:06
    Pierre-Edouard Bellemare vypálil z pravého křídla a na přední tyči puk zablokoval Conor Timmins.

29:48
    Téměř polovina utkání je za námi a po přestávce jsme zatím svědky gólu nebyly. Vegas drží vedení 3:0.

28:48
    Colin Miller na pravém křídle vzápětí během pouhých 17 sekund podruhé vypálil od modré čáry a po úspěšném zákroku Spencera Martina byla hra přerušena.

28:42
    Oscar Lindberg se ocitl ve slibné střelecké pozici, jeho pokus ale před bránou zablokoval Nicolas Meloche.

28:31
    Colin Miller je hodně aktivní a nyní na pravém křídle vypálil od modré čáry, Spencer Martin byl ale připraven.

27:33
    Vegas mají během posledních okamžiků velký tlak, ze kterého pramenila prudká střela Riellyho Smitha z vrcholu levého kruhu pro vhazování, puk ale na bránu Colorada nezamířil.

27:04
    Další šanci měl Luca Sbisa, jeho střelu od modré čáry ale pozorný Spencer Martin vyrazil.

26:10
    Jason Garrison napřáhl od modré čáry k prudké střele zápěstím, kterou Spencer Martin vyrazil.

25:52
    Pierre-Edouard Bellemare vypálil od modré čáry a těsně před bránou puk zablokoval Rocco Grimaldi.

24:39
    Erik Johnson se ocitl v blízkosti pravé tyče v obrovské šanci, jenže Maxime Lagace podává fantastický výkon a po dalším bravurním zákroku drží nadále čisté konto! Paráda.

23:46
    Colin Miller pálil z levého křídla a jeho pokus zablokoval dobře postavený Nicolas Meloche.

23:00
    Na opačné straně v závěru přesilové hry Avalanche pálil na pravém křídle od modré čáry Erik Johnson a Maxime Lagace si připsal snadný zákrok.

22:41
    Oscar Lindberg mohl skórovat v oslabení, jeho pokus z velké blízkosti ale dokázal Spencer Martin vyrazit! To byla velice slibná příležitost.

22:22
    Teemu Pulkkinen se dostal v pravém kruhu po rychlém protiútoku ke střele, kterou zablokoval Andrew Agozzino.

22:05
    Na opačné straně ledové plochy pálil z pravého křídla Rocco Grimaldi a jeho pokus zablokoval Jon Merrill.

21:19
    Pierre-Edouard Bellemare mohl skórovat v oslabení, jeho pokus v mezikruží ale zablokoval Conor Timmins.

21:11
    J.C. Beaudin vypálil prudce z vrcholu levého kruhu pro vhazování, jeho rána ale Maximea Lagacea nezaměstnala.

21:04
    Luca Sbisa byl v úvodu druhé třetiny vyloučen za sekání poté, co fauloval Mikka Rantanena.

20:01

Druhá třetina začne přibližně ve 4:05.

Vegas ve druhém přípravném utkání zavítalo do Colorada, kde během úvodních 20 minut předvedlo ofenzivní smršť a do kabin si odneslo tříbrankové vedení. V dresu Golden Knights otevřel skóre po pěti minutách Brad Hunt, na jehož gól za necelou minutu navázal Jonathan Marchessault, který rychle využil přesilovou hru 5 na 3. Početní výhody hostům vychází, což vzápětí potvrdil gól Oscara Lindberga. Vegas během necelých tří minut vstřelilo tři góly a utkání má v Denveru jasný vývoj. Skóre po první třetině. Colorado Avalanche 0 Vegas Golden Knights 3.

20:00

19:08
    Jonathan Marchessault vyhodil puk přes ochranné sklo a následovaly dvě minuty za zdržování hry.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

18:18
    Deryk Engelland a Alex Tuch v rozmezí 15 sekund pálili od modré čáry, jejich pokus ale zablokoval Alexander Kerfoot, respektive Nathan MacKinnon.

17:34
    J.C. Beaudin na levé straně taktéž pálil z ostrého úhlu, Maxime Lagace byl ale opět připraven.

16:52
    Dominic Toninato se dostal na levém křídle k dorážce, jeho pokus z ostrého úhlu ale skončil v náruči Maximea Lagacea.

16:52
    Mason Geertsen pálil od modré čáry a jeho pokus v mezikruží zablokoval Colin Miller.

16:26
    Colin Miller na pravém křídle vypálil u hrazení od modré čáry a jeho táhlý pokus zápěstím skončil mimo.

15:32
    O další střelu se postaral na pravé straně Conor Timmins, jehož pokus zablokoval Jon Merrill.

15:05
    Avlanche přečkali oslabení 5 na 3 a vzápětí mohli snížit, střelu před pár okamžiky vyloučeného Matta Nieta z pravého kruhu pro vhazování ale Maxime Lagace dokázal vyrazit.

13:49
    Na pravém křídle pálil Reilly Smith, jehož pokus zablokoval dobře postavený Erik Johnson.

12:43
    Mason Geertsen se pustil do křížku s Paulem Thompsonem a dostal dvě minuty za hrubost. Přesilová hra 5 na 3! Dokáží ji hosté opět využít?

12:43
    Matt Nieto fauloval Jona Merrilla a dostal dvě minuty za hákování. Využijí Vegas další početní výhodu?

11:39
    Tomáš Hyka se ocitl před bránou v blízkosti pravé tyče v obrovské šanci, Spencer Martin ale puk vyrazil! Český útočník hraje velice dobře.

11:01
    Vyloučený Paul Thompson je zpět na ledě a Vegas Golden Knights hraje v plném počtu.

10:41
    Andrew Agozzino na levé straně prudce vypálil od modré čáry a jeho táhlý pokus minul bránu Vegas.

10:07
    Nathan MacKinnon vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování a Maxime Lagace jeho pokus vyrazil mimo.

10:05
    A další zablokovaná střela. Od modré čáry pálil Erik Johnson, jehož pokus zablokoval Rielly Smith.

09:44
    Před bránou se ocitl ve velké šanci Alexander Kerfoot, jeho střelu ale na poslední chvíli zablokoval Deryk Engelland! Skvělý zákrok.

09:35
    Mikko Rantanen na pravé straně pálil od modré čáry a jeho střelu zablokoval Jon Merrill.

09:01
    Paul Thompson držel Travise Barrona a dostal dvě minuty za držení. První přesilová hra pro Avalanche.

08:09
    Jason Garrison je ústřední postavou posledních okamžiků. Nyní pálil tvrdě od modré čáry a Spencer Martin po úspěšném zákroku puk podržel po jeho střele ve své výstroji.
    07:47 Oscar LINDBERG - 0:3

07:47
    Tomáš Hyka krásnou přihrávkou našel OSCARA LINDBERGA, který se v blízkosti pravé tyče ocitl v obrovské šanci a Spencerovi Martinovi nedal šanci! Vegas s přispěním českého útočníka využilo druhou přesilovou hru a vede v Pepsi Center již 3:0! Golden Knights zatím v přípravě válí. Asistence: Tomáš Hyka a Jason Garrison.

07:41
    Další příležitost měl Colin Miller, jeho táhlý pokus od modré čáry bránu Colorada minul a puk skončil mimo.

07:25
    Oscar Lindberg na vrcholu pravého kruhu pro vhazování vypálil zápěstím a Spencer Martin jeho pokus vyrazil.

07:05
    Matt Nieto zastavil nedovoleně Nicka Suzukiho a dostal dvě minuty za sekání. Další početní výhoda Vegas.

07:05
    A znovu David Perron, který pálil tentokrát z pravého kruhu pro vhazování, a jeho střelu zablokoval Duncan Siemens. Puk se odrazil do ochranné sítě a hra byla přerušena.

06:49
    David Perron je v dresu hostujícího celku hodně vidět a nyní se v levém kruhu pro vhazování ocitl ve velmi slibné šanci, jenže jeho zakončení z blízkosti minulo bránu! Mohlo to být 3:0.
    06:09 Jonathan MARCHESSAULT - 0:2

06:09
    JONATHAN MARCHESSAULT si po přihrávce Jasona Garrisona nabruslil do levého kruhu pro vhazování a z jeho vnější strany napřáhl k prudké střele, která skončila v síti! Spencer Martin podruhé kapituloval a Vegas vede po využití přesilové hry 5 na 3 o dvě branky. Asistence: Jason Garrison a Reilly Smith.

05:53
    Ve stejném čase byl navíc za nesportovní chování vyloučen Nathan MacKinnon. Vegas tedy mají přesilovou hru 5 na 3!

05:53
    Alexander Kerfoot fauloval Teema Pulkkinena a dostal dvě minuty za hákování. Přesilová hra pro Vegas.

05:32
    Dominic Toninato se pokusil na levém křídle odpovědět prudkou střelu z úhlu, Maxime Lagace si ale s jeho pokusem hravě poradil a po prvním zákroku v zápase přerušil hru.
    05:16 Brad HUNT - 0:1

05:16
    BRAD HUNT po přihrávce Alexe Tuche napřáhl v prostoru mezi pravým kruhem pro vhazování a modrou čárou k prudké střele, kterou Spencer Martin propustil za svá záda a Vegas vede v Coloradu 1:0! Asistence: Alex Tuch a Luca Sbisa.

04:21
    Jason Garrison na levém křídle využil volného prostoru ke tvrdé střele s příklepem, kterou Spencer Martin vyrazil.

04:07
    David Perron vypálil od modré čáry a Spencer Martin musel opět zasahovat. Puk ale podržel.

03:10
    Nathan MacKinnon vypálil od modré čáry a jeho následná střela minula bránu hostujícího Vegas.

02:59
    Rielly Smith se s tím nemazlil a od modré čáry napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, kterou Spencer Martin vyrazil.

02:42
    Paul Thompson na parvém křídle vypálil z téměř nulového úhlu a zaměstnal Spencera Martina, který puk vyrazil. Brankář Colorada Avalanche si připsal třetí zákrok.

01:44
    Vzápětí pálil z pravého kruhu pro vhazování Andrew Agozzino, jeho pokus ale zablokoval Jon Merrill.

01:32
    Carl Soderberg zkusil vypálit na pravém křídle z prostoru v blízkosti modré čáry, do jeho střely se ale vrhl český útočník Tomáš Hyka a puk na vrcholu kruhu pro vhazování zablokoval.

00:47
    Golden Knights vyhráli vhazování v útočném pásmu a na levém křídle pálil zápěstím od modré čáry Luca Sbisa, jeho táhlý pokus ovšem Spencer Martin vyrazil a připsal si další zákrok.

00:41
    Na opačné straně ledové plochy zkusil štěstí na levém křídle David Perron, Spencer Martin byl ale připravený a puk ukryl v lapačce.

00:29
    Alexander Kerfoot vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování po rychlém protiútoku Avalanche s příklepem, jeho střela ale na bránu Vegas neprošla. Zablokoval ji Reilly Smith.

00:01

Colorado Avalanche: Martin (Cannata) – Siemens, Johnson (A), Geertsen, Timmins, Cowen, Meloche – Kerfoot, MacKinnon (A), Rantanen (A) – Agozzino, Beaudin, Grimaldi – Barron, Soderberg, Nieto – Lewis, Toninato, Bourque. Hlavní trenér: Jared Bednar.

Vegas Golden Knights: Lagace (Dansk) – Garrison (A), Miller, Merrill, Engelland (A), Sbisa, Hunt – Marchessault, Šipačjov, Smith – Perron, Haula, Suzuki – Hyka, Lindberg, Tuch – Pulkkinen, Bellemare, Thompson. Hlavní trenér: Gerard Gallant.

Rozhodčí: Ian Walsh, Reid Anderson. Čároví: Trent Knorr, Ryan Gibbons.

Vegas Golden Knights po historicky prvním zápase NHL v předsezónní části proti Vancouveru čeká zápas proti Coloradu a z českého pohledu se jedná o velice zajímavé utkání. Avalanche před pár dny vyřadili slavnostně číslo 23, které nosil Milan Hejduk. Zatímco rodák z Ústí nad Labem svou kariéru ukončil, v dresu Vegas se pokusí dobýt zámoří Tomáš Hyka a Tomáš Nosek. První jmenovaný hráč a rodák z Mladé Boleslavi se již postaral o historický okamžik, když vstřelil první gól Vegas v historii organizace. Nebyl to sice ostrý zápas, ale hokejisté Knights na sebe poprvé oblékli dresy. Tomáš Hyka vstřelil první gól Vegas v historii proti LA Kings. Na ledě byl i český brankář Jiří Patera.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 38. MacKinnon (Johnson, Kerfoot) – 6. Hunt (Tuch, Sbisa), 7. Marchessault (Garrison, Smith), 8. Lindberg (Hyka, Garrison), 56. Hyka (Engelland, Merrill)

Vegas Golden Knights: Lagace (41. Dansk) – Garrison (A), Miller, Merrill, Engelland (A), Sbisa, Hunt – Marchessault, Šipačjov, Smith – Perron, Haula, Suzuki – Hyka, Lindberg, Tuch – Pulkkinen, Bellemare, Thompson. Hlavní trenér: Gerard Gallant.

Rozhodca: Ian Walsh, Reid Anderson. Čároví: Trent Knorr, Ryan Gibbons