Mönchengladbach – Stuttgart 2:0 (kon.) | Schalke – Bayern 0:3 (kon.) | Augsburg – Lipsko 1:0 (kon.)
Wolfsburg – Brémy 1:1 (kon.)
FC Augsburg
1:0 (1:0)
RB Lipsko
Utorok 19.09.2017, 20:30 • WWK Arena, Augsburg • Nemecká Bundesliga • 5. kolo

Zaznel hvizd hlavného arbitra a to znamená, že je tento duel u konca. V druhom dejstve sme už žiadny gól nevideli a to znamená, že si Augsburg z dnešného stretnutie odniesie plný bodový zisk po presnom zásahu Gregoritscha z prvého polčasu. Domáci celok sa viac sústredil na pevnú defenzívu a udrieť sa snažil po rýchlych kontrách a naopak hostia nám predvádzali kombinačný futbal, ale žiaľ bez gólového efektu. Odo mňa to je na dnes všetko. Ja ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc. Z pozície komentátora sa Vám hlásil Róbert Gašpárek. (22:24:56)

90+2
    Emil Forsberg sa snažil prekvapiť gólmana tkz. nožničkami, ale jeho strelecký pokus smeroval mimo bránky. Nasledovať bude odkop od bránky Augsburgu, s ktorým rozohraním sa gólman nebude ponáhľať.

90+1
    Štvrtý rozhodca sa rozhodol v druhom polčase nadstaviť ešte tri minúty navyše.

90
    V zadných radoch sa akrobatickým obranným zákrokom prezentoval Halstenberg, ktorý takmer prekonal vlastného gólmana. Ten sa musel poriadne natiahnuť, aby loptu stihol zachytiť.

89
    Striedanie v tíme FC Augsburg: z ihriska odchádza Alfred Finnbogason, prichádza Sergio Córdova.

87
    Do konca riadnej hracej doby ostávajú necelé tri minútky a tlak hostí stále neprichádza. Je pravda, že defenzíva Augsburgu zatiaľ funguje na výbornú a svojmu súperovi ponúka len minimum priestoru na hracej ploche.

86
    Už to vyzeralo tak, že sa Gouweleeuw sa dostane do vážnejšej príležitosti, ale vo svojej snahe fauloval gólmana súpera, čo si hlavný rozhodca všimol a odpískal.

85
    Domáci futbalisti rozbehli rýchly protiútok, po ktorom sa do hlavičkového zakončenia dostal Finnbogason, ale napriek tomu, že bol nikým nestrážený, tak nedokázal loptu usmerniť presne do bránky. Jeho pokus smeroval tesne vedľa ľavej tyčky.

84
    RB Leipzig má výhodu outového vhadzovania na polovici súpera. To je skvelá príležitosť na usadenie sa.

83
    Hlásateľ oznámil, že na dnešné stretnutie sa prišlo pozrieť 26 113 platiacich divákov.

82
    Striedanie v tíme RB Leipzig: z ihriska odchádza Benno Schmitz, prichádza Dominik Kaiser.

81
    Po peknej kombinácii hosťujúceho celku sa do zakoněnia dostal Kampl, ktorý poslal tvrdý pokus z hranice veľkého vápna. Loptu namieril však vysoko nad. Veľká škoda.

80
    Bruma sa dopustil útočného faulu. Daniel Siebert všetko videl celkom jasne a zapískal. Bruma sa háda "ostošesť", ale rozhodnutie arbitra je nemenné. Tím Augsburg si vybojoval štandardnú situáciu a útočná snaha tak môže pokračovať ďalej.

79
    Žltú kartu dostáva Daniel Baier (FC Augsburg).

78
    Domáci futbalisti sa spoločne s loptou nachádzajú na súperovej polovici, kde zbierajú cenné sekundy vo vlastný prospech.

77
    Žltú kartu dostáva Kevin Kampl (RB Leipzig).

75
    Emil Forsberg dostal skvelú prihrávku, do ktorej sa na hranici veľkého vápna oprel z prvej. Jeho strelecký pokus v páde nasmeroval tesne vedľa ľavej tyčky. Nasledovať bude odkop od bránky FC Augsburg.