Čerepovec – Jaroslavľ 3:2 (kon.) | Riga – D. Moskva 1:5 (kon.) | Kazaň – Soči 0:5 (kon.)
Novgorod – Petrohrad 3:4 (4:5 po s.n.) | S.Moskva – Dinamo Minsk 1:0 (3:0 po s.n.)
Severstaľ Čerepovec
3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
Lokomotiv Jaroslavľ
cz Sobota 02.09.2017, 16:00 • Ice Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Dobré odpoledne u KHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Severstal Čerepovec a Lokomotiv Jaroslavl.

Severstal Čerepovec

Domácímu týmu se vstup do sezóny nepovedl, zatím odehrál čtyři zápasy a v nich posbíral pouhé dva body! Stále tak čeká na výhru a krčí se na 12. místě Západní konference. Naposledy se mužstvo představilo na ledě Astany, kde prohrálo 4:3. Severstal sice stáhl nepříznivý stav, když skórovali Bumagin, Kagarlickij a Rybin, jenže v 57. minutě přišel finální úder, ze kterého se už Čerepovec nevzpamatoval.

Lokomotiv Jaroslavl

Hosté jsou na tom o mnoho lépe. ve čtyřech duelech vybojovali osm bodů a to jim stačí na průběžné třetí místo Západní konference. Lokomotiv hrál zatím všechny duely doma a ve všech zvládl bodovat, naposledy porazil Viťaz v poměru 3:1, když se o branky podělili Lugin, Talbot a Kozun. Dnes by měl tým se svou formou plnit roli favorita, víme však, že tohle může být velmi ošidné.

Československá stopa v utkání

Július Hudáček (SEV) úspěšnost 92,2%, průměr 2.25
    Matěj Stránský (SEV) 1 (1+0)
    Petr Holík (SEV) 0 (0+0)
    Jakub Nakládal (JAR) 2 (1+1)

Zápas v Ice Palace začne v 16 hodin, takže si na tuto dobu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Oba týmy jsou již na ledové ploše, na řadě je ruská hymna.

Severstal Čerepovec: J. Hudáček (Magarilov) – Stasenko (C), Jevsejenkov, Kudako, Masuhr, Kalašnikov, Višněvskij, Chabarov – Bumagin, P. Černov, Kagarlickij (A) – Mons, P. Holík, Vovčenko – Ugarov, Trubačjov, Rybin – Kazakovcev, Ščerbina, Monachov – Kodola.

Lokomotiv Jaroslavl: Murygin (Sudnicin) – Kronwall (C), Nakládal, Rafikov, Koledov, Ljubuškin, D. Osipov, Čerepanov – Kozun, Kontiola, Talbot (A) – Korškov, Apalkov, Iljenko – Averin (A), Kadějkin, Lugin – Mosaljov, Alexejev, Kajumov – Kraskovskij.

Rozhodčí: Kuljov, Ibatulin – Nikolajev, Badyl.

00:01

00:38
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Tak tohle byl opravdu rychlý vstup do utkání. Domácí podnikli výpad do pásma, Bumagin zleva přihrál na Černova, jeho zakončení Murygin vyrazil pouze před sebe a puk za brankovou čáru dostrkal DMITRIJ KAGARLICKIJ. Asistence: Pavel Černov, Alexander Bumagin.
    00:38 Dmitrij KAGARLICKIJ - 1:0

01:44
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Domácím ale vedení moc dlouho nevydrželo, neboť zleva si před brankoviště sjel ALEXANDR KADĚJKIN a bekhendovým blafákem překonal Hudáčka. Srovnáno na 1:1. Asistence: Jegor Korškov.
    01:44 Alexandr KADĚJKIN - 1:1

02:55
    Po velice ostrém úvodu sledujeme pasáž, kdy se oba týmy snaží udržet puk a trochu utlumit tempo.

03:37
    Dlouho to ale neplatilo, neboť Černov se natlačil před Murygina a odstartoval velký nápor s několika střeleckými pokusy. Ty obrana Jaroslavle odvrátila jen za cenu faulu a bude se tak vylučovat.

03:37
    Dvouminutový trest za hákování dostal Petri Kontiola.

04:30
    Domácí jsou sice usazeni v útočném pásmu, střelecky je to ale zatím slabé.

05:14
    Lokomotiv se osvobodil, puk letí přes všechny čáry.

05:37
    Jaroslavl je v plném počtu, Kontiola se vrátil na ledovou plochu.

06:57
    Hosté začínají akci za vlastní brankou, čeká se na dostřídání.

07:14
    Střelou z první se prezentoval Černov, Muryginovu branku ale netrefil.

08:17
    Holík číhá na svou příležitost, hosté ale v poklidu rozehrávají zpoza vlastní branky.

08:44
    Vyhození domácích hráčů nebylo bráno jako zakázané uvolnění. Jaroslavl má další možnost rozvinout svůj útok.

09:38
    Nakládal nahazoval před domácí branku, nenašel se ale nikdo na teč.

10:19
    Na druhé straně se puku ve středním pásmu chopil Kazakovcev a po průniku pásma útočného vystřelil rychlým švihem. Muryginovu branku ale netrefil.

11:15
    Teď už musel Murygin zasáhnout a nebyl to zákrok z nejlehčích. Přes obránce to zkusil Bumagin a puk by zřejmě šel pod břevno. Gólman Lokomotivu střelu zastavil svým tělem.

12:06
    Hraje se ve velkém tempu. Někdy jsou přihrávky až moc prudké a je z toho zakázané uvolnění. Tak jako nyní v případě hostů.

12:09
    No tak tohle byl pro hosty nečekaný gól! Hned po buly vystřelil MAXIM RYBIN a Murygin na tuto rychlopalbu nestačil zareagovat! Čerepovec tak vede 2:1. Asistence: Jurij Trubačjov.
    12:09 Maxim RYBIN - 2:1

13:41
    Domácí jsou opět nastěhováni v pásmu Lokomotivu a krouží okolo Muryginova brankoviště. Hra je přerušena.

14:18
    Hned ve třech se domácí vřítili do útočného pásma a přečíslení zakončil střílející Holík. Jeho dělovku z mezikruží lapil skvělý Murygin.

14:45
    Další přerušení, nyní se domácí provinili zakázaným uvolněním. Hra se tak přesune před Hudáčka.

15:14
    Od modré čáry to zkusil Nakládal, pálil přes několik hráčů, Hudáček si ale i tak puk našel a dokázal jej skrýt ve výstroji.

15:37
    Už se ale hrálo na druhé straně a Bumagin předvedl rychlé ruce. Kličkou se zbavil obránce a najednou stál před Muryginem. Rychlá bekhendová střela skončila vedle branky.

16:42
    Další pokusy domácích dělají Lokomotivu docela problémy. Hosté se nemohou vymanit z pásma.

17:59
    Hosté se nedostali do kloudnější akce ani teď, ještě před červenou přišli o puk.

18:33
    Ščerbina se prosmýkl kolem levého mantinelu, na střelu to ale nakonec nebylo. Pouze s pukem skončil za brankou.

19:47
    Ještě jeden výpad Severstalu. Hostující obrana byla prvním útokem Čerepovce doslova rozebrána do posledního šroubku, ale Černov po Bumaginově přihrávce zamířil pouze do postoje gólmana Murygina.

20:00

Je za námi první třetina, která zejména v úvodu přinesla pěkně svižný hokej. Už ve druhé minutě to bylo 1:1, nejprve se po 38 sekundách trefil domácí Dmitrij Kagarlickij a o minutu a šest sekund později srovnal Alexandr Kadějkin. Poté se hra trochu zklidnila, ale pořád bylo na co koukat. Domácí byli v útoku krapet nebezpečnější a dočkali se i druhé branky. Ve 13. minutě vystřelil po buly Maxim Rybin a dokonale překvapil Murygina. Na tento gól už hosté do pauzy odpověď nenalezli, ale o výsledek se určitě porvou po návratu z kabiny.

20:48
    Pokus hostů o přechod do útoku skončil zakázaným uvolněním, vhazovat se bude po Muryginově levačce.

21:37
    Už to vypadalo, že Murygin bude muset čelit další ráně, v rozhodujícím okamžiku se ale domácímu střelci svezl puk z hole a bylo po šanci.

22:56
    Trochu neurovnaná minuta, puk létal ze strany na stranu bez rozumnějšího vývinu akce.

23:42
    Kombinace mezi Bumaginem a Masuhrem skončila u mantinelu, hosté už jsou zase v držení puku a jdou dopředu.

24:37
    Pokračuje trochu neurovnaná pasáž třetiny, oba gólmani teď mají trochu volněji.

25:21
    Koledov musel pro puk až do vlastního pásma, Jaroslavl zahajuje další útočnou akci.

26:15
    Na druhé straně střílel od modré čáry Kudako, Murygin zasahovat nemusel.

26:45
    Gólman hostů byl roztažený přes celé brankoviště, dobře si tím ochránil tyčky proti možnému výpadu zpoza branky.

27:51
    Domácí vedou už o dvě branky. Zprava proklouzl do pásma JEVGENIJ MONS, s pukem na holi si sjel blíže k brance a prakticky z nulového úhlu procedil puk za Murygina – 3:1! Asistence: Vitalij Višněvskij.
    27:51 Jevgenij MONS - 3:1

28:10
    Hosté tak mají rázem co dotahovat. A vzhledem k dnešní prozatím docela velké nemohoucnosti by to mohl být problém...

28:58
    Před Hudáčkovou branku se po přerušení hry strhla menší potyčka, rozhodčí nechal vše bez vyloučení, pokračuje se v pěti na obou stranách.

29:59
    Lokomotiv se začíná trochu nadechovat, útočné výpady jsou jiź o něco více nebezpečnější, Hudáček v brance Severstalu je ale stále oporou svého týmu a drží náskok.

30:47
    Po přihrávce zpoza branky pálil od modré Čerepanov, ani on ale na gólmana domácích nevyzrál.

31:24
    Na Hudáčka nyní při závaru padl jeden z jeho obránců, ale ani tuto příležitost hosté nezužitkovali ke snížení.

32:21
    Domácí s zahrají přesilovku. Bumagin byl při svém průniku faulován a Pavel Kraskovskij byl potrestán dvouminutovým trestem za podražení.

33:18
    Hosté po krátkém obléhání své brány vyhodili přes všechny čáry, Severstal začíná od nuly.

34:19
    V závěru přesilovky přišla tvrdá střela z mezikruží, Murygin byl ale připraven a za svá záda čtvrtý puk nepustil.

34:21
    Lokomotiv je v plném počtu, Kraskovskij se vrátil do hry.

35:15
    Masuhrovo nahození od modré čáry prošlo přes několik hráčů, Murygin si pak mohl udělat další čárku do kolonky úspěšných zákroků.

36:02
    Uspěl i Hudáček na druhé straně, ten po zákroku ještě chvíli hledal, kam vůbec puk vyrazil.

36:29
    Před Hudáčkem dotíral Kadějkin, zblízka však neprocpal puk za gólmanova záda. Po přerušení byl domácími obránci rychle odtlačen od gólmana.

37:41
    Sledujeme teď slušný nápor hostů a Hudáček se má co otáčet. Proti němu neuspěli Talbot, ani Nakládal.

37:50
    Lokomotiv si zahraje první přesilovou hru, dvě minuty za sekání dostal Nikolaj Kazakovcev.

38:36
    Nakládalovi nevyšla rozehrávka, jeho přihrávku vystihl Kagarlickij a levou stranou se dostal do kontru. Mířil mezi Muryginovy betony, ten je ale rychle sklapl a přerušil hru.

39:22
    U tyčky se snažil puk za Hudáčka propasírovat Apalko, ani on neuspěl. Severstal v oslabení odolává.

39:40
    Puk je ve středním pásmu, přesilovka hostů se chýlí ke svému konci.

39:50
    A je i u konce, Kazakovcev naskakuje na ledovou plochu.

40:00

Po čtyřiceti minutách hry jsou na tom domácí stále lépe a svůj náskok navýšili o jednu branku. Tu dal ve 28. minutě Jevgenij Mons a dal tak svému týmu více klidu. Lokomotiv ve druhé části zlepšil svůj herní projev, měl více možností ke skórování, ale Hudáček je od druhé minuty k nepřekonání a je jednou z opor Severstalu. Ten má tak skvěle nakročeno k první výhře v této sezóně.

40:55
    Lokomotiv zahájil třetí třetinu velice aktivně, na hráčích je vidět snaha o co nejrychlejší snížení.

41:58
    Málem ale udeřilo na druhé straně po rychlém výpadu po pravém křídle. Murygin si u tyčky poradil.

42:57
    Nyní hostující gólman rozehrává po mantinelu, jeho pas ale zachytili hráči Severstalu.

43:43
    Bumagin zavezl puk do pásma, ke střele se ale neodhodlal. Jeho spoluhráči pak skončili za brankou... Navíc se pískalo a bude se vylučovat.

43:43
    Přesilovka pro hosty, dvouminutový trest dostala lavička Severstalu za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Jevgenij Mons.

44:22
    Domácím se podařilo přerušit kombinaci a vyhodit přes všechny čáry až k Muryginovi.

45:13
    Byl tu brejk domácích v oslabení. Po levé straně ujížděl Kudako, vzal to na sebe, nepřihrával a snažil se prostřelit Murygina. Ten odolal a stále tak drží naděje Lokomotivu na případný bodový zisk.

45:43
    Je po přesilovce, Čerepovec je zase v plném počtu.

46:58
    Domácí nikam nepospíchají, snaží se hlavně hrát dobře v obraně.

47:02
    Masuhr čeká na své spoluhráče, probíhá střídání během hry.

48:46
    Domácí publikum povzbuzuje své hráče, cítí, že tým je trochu v útlumu.

49:30
    Bumagin pouze nahodil do útočného pásma, za brankou se puku chopili hosté.

49:53
    Domácí Černov schytal u mantinelu tvrdý hit, pokračuje se ve hře, vše bylo v rámci pravidel.

50:52
    Vovčenko objel s pukem hostující branku a snažil se z úhlu překvapit gólmana. Murygin tam byl ale včas a střelu vyrazil.

51:40
    Zakázané uvolnění domácích, hra se stěhuje před Hudáčka.

51:49
    No vida a máme tu drama! Hosté se usadili v pásmu, od modré vystřelil Osipov a jeho ránu tečoval DANIIL APALKOV. Hudáček na změnu letu puku nestačil zareagovat. Asistence: Denis Osipov, Jegor Averin.
    51:49 Daniil APALKOV - 3:2

52:21
    A Lokomotiv je při chuti, opět je usazen v útočném pásmu.

52:57
    Černov se sice nejprve nedostal do útočného pásma, ale jakmile se to zdařilo spoluhráčům, už číhal před brankovištěm. Zblízka ale Murygina nepřekonal.

53:54
    Kazakovcev Kadějkina neobehrál, hosté už jdou do protiútoku.

54:38
    Nyní se Osipov ke střele neodhodlal, přesto alespoň rozehrál a akce Jaroslavle může pokračovat.

55:42
    Hudáček má puk ve svém držení, zastavil střelu Korškova. Lokomotiv stupňuje svůj tlak, jde za vyrovnáním.

56:22
    Domácím se podařilo dostat puk daleko od Hudáčka, obrana, to je to, na co se Severstal v posledních minutách soustředí.

57:18
    Hudáček holí postrčil puk od své branky, jeho spoluhráči vyráží do útoku.

58:12
    Zakázané uvolnění domácích, vhazovat se bude opět před Hudáčkem.

58:28
    Rybin srazil Osipovovo nahození, vzápětí se hosté provinili proti pravidlům.

59:01
    Hosté jsou v šesti, Murygin zamířil na střídačku!

59:36
    Hosté si berou oddechový čas.

59:41
    Vhazuje se v obranném pásmu Lokomotivu, tohle už pro domácí vypadá dobře.

59:42
    Murygin hned po buly pospíchá na střídačku, aby mohl začít power play.

59:52
    Definitivně mohl rozhodnout Kagarlickij, s pukem se dostal až do pásma, ale zblízka nepřekonal obránce, který suploval gólmana.

Zápas je u konce a Severstal Čerepovec se může radovat z první výhry v sezóně. V poslední třetině ale musel svůj náskok bránit zuby nehty, neboť Lokomotiv přidal na tempu a byl rozhodně tím lepším týmem. V 52. minutě hosté dokonce snížili po teči Daniila Apalkova, na víc už se ale hráči z Jaroslavle nezmohli. Konečný výsledek zápasu tak je 3:2.

Utkání sledovalo 4 751 diváků.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou sobotu a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (18:38:42)

Aleš Pur

Góly a asistencie: 1. Kagarlickij (P. Černov, Bumagin), 13. Rybin (Trubačov), 28. Mons (Višněvskij) – 2. Kadejkin (Korškov), 52. Apalkov (D. Osipov, Averin)

Severstaľ Čerepovec: J. Hudáček (Magarilov) – Stasenko (C), Jevsejenkov, Kudako, Mazur, Kalašnikov, Višněvskij, Chabarov – Bumagin, P. Černov, Kagarlickij (A) – Mons, P. Holík, Vovčenko – Ugarov, Trubačov, Rybin – Kazakovcev, Ščerbina, Monachov – Kodola.
    Lokomotiv Jaroslavľ: Murygin (Sudnicin) – Kronwall (C), Nakládal, Rafikov, Koledov, Ljubuškin, D. Osipov, Čerepanov – Kozun, Kontiola, Talbot (A) – Korškov, Apalkov, Iljenko – Averin (A), Kadejkin, Lugin – Mosaljov, Alexejev, Kajumov – Kraskovskij.

Rozhodca: Kuljov, Ibatulin – Nikolajev, Badyl