Třinec – Mannheim 3:0 (kon.) | HV71 – Esbjerg 3:0 (kon.) | Brynäs – Cracovia 8:0 (kon.)
Wolfsburg – Tappara 1:7 (kon.) | Jyväskylä – Vienna 4:1 (kon.) | Něman Grodno – Zug 2:3 (kon.)
Mníchov – IFK Helsinky 4:1 (kon.) | Salzburg – B. Bystrica sk 5:0 (kon.)
JYP Jyväskylä
4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Vienna Capitals
cz Nedeľa 27.08.2017, 18:00 • LähiTapiola Areena • Liga majstrov • Skupina C

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím všechny příznivce ledního hokeje! Dnes je na programu Hokejové Ligy mistrů celkem osm utkání. Zde budete moci sledovat duel skupiny C mezi JYP Jyväskylä (FIN) a UPC Vienna Capitals (AUT). Úvodní vhazování bude v LähiTapiola Areeně vhozeno v 18:00! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.
    Kompletní přehled dnešních zápasů Hokejové Ligy mistrů.

JYP Jyväskylä FIN

JYPu se podařilo při každém ročníku evropské klubové soutěže postoupit ze základní skupiny. Jejich účinkování v play-off však nemělo ani v jednom případě dlouhého trvání.
    Vstup do letošní Hokejové Ligy mistrů se finskému celku povedl na výbornou. V domácím utkání totiž Jyväskylä porazila švýcarský EV Zug 3:2. Vítěznou branku vstřelil v 56. minutě Juuso Puustinen, devětadvacetiletý rodák z Koupia. K výhře svého týmu také výrazně přispěl gólman Jussi Olkinuora, který si připsal 25 úspěšných zákroků. Janne Kolehmainen zase vstřelil nejrychlejší branku v historii Hokejové Ligy mistrů! Stačilo mu na ní pouhých 8 vteřin. Včera mu však tento rekord vzal Rhett Rakhshani z Malmö, kterému stačilo 5 vteřin.

PÁ 25.08.2017, 18:00 – LähiTapiola Areena:
    JYP Jyväskylä – EV Zug 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 1. Kolehmainen (Kuukka, Mäenpää), 27. Turkulainen (Suomela, Nattinen), 56. Puustinen (Immonen, Tuppurainen) – 33. Martschini (McIntyre, Stadler), 42. Kast (Roe, Diaz)
    Juuso Puustinen, střelec vítězné branky JYPu v minulém utkání.

UPC Vienna Capitals AUT

Také Vienna zatím nezaznamenala v Hokejové Lize mistrů nějaký výrazný úspěch. V loňském ročníku se jí dokonce nepodařilo ani postoupit ze základní skupiny do play-off.
    Své letošní první utkání se celku z hlavního města Rakouska příliš nepovedlo. Na ledě běloruského Něman Grodno prohráli Capitals 4:5 po prodloužení. O branky Rakušanů se postarali Macgregor Sharp, Jerry Pollastrone, Kyle Klubertanz a Ryan Mckiernan. V brance se pak představil Jean-Philippe Lamoureux, který si z 30 střel soupeře připsal 25 zákroků.

PÁ 25.08.2017, 18:00 – Grodno Ice Sports Palace:
    Něman Grodno – UPC Vienna Capitals 5:4 po prodloužení (1:2, 1:1, 2:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Korshunov (Boyarchuk, Malyavko), 36. Stefanovich (Pasiut, Dorofeyev), 46. Levsha (Remezov), 50. Malyavko (Boyarchuk), 62. Zhidkikh (Pasiut) – 18. Sharp (Holzapfel), 18. Pollastrone (Fraser), 36. Klubertanz (Vause), 53. McKiernan (Brocklehurst, Tessier)
    Hokejisté Vienny Capitals během ranního rozbruslení na ledě Jyväskylä.

5. Simon Moser – SCB (1+3) 4 body
    V této sestavě dnes půjdou do boje domácí.

Na ledě LähiTapiola Areeny již oba celky absolvují předzápasové rozbruslení.

JYP Jyväskylä: Laurikainen (Olkinuora) – Kalteva, Vainio, Mäenpää, Kuukka, Ikonen, Jokinen, Salmela – Tuppurainen, Immonen, Puustinen – Rooba, Hytönen (C), Kolehmainen – Turkulainen, Suomela, Nattinen – Saari, Kanninen, Hotakainen – Sund

UPC Vienna Capitals: Lamoureux (Tschrepitsch) – Brocklehurst, McKiernan, Fraser, Klubertanz, Hackl, Lakos, Peter – Fischer, Sharp, Tessier – Pollastrone, Holzapfel, Samson – Nödl (C), Vause, Rotter – Bauer, Grosslercher, Hartl – Nissner

Rozhodčí: Patrik Sjöberg (SWE), Petri Lindqvist – Jani Pesonen, Teemu Riikonen (všichni FIN).

Oba týmy právě nastupují na ledovou plochu.

Kapitáni obou týmů se zdraví s rozhodčími, utkání skupiny C mezi JYP Jyväskylä a UPC Vienna Capitals tak začne co nevidět.

Na úvodní buly se staví Jarkko Immonen a MacGregor Sharp, jdeme na to!

00:01

00:03
    Immonen úspěšnější na úvodní vhazování.

00:18
    O první střelu se však postarali hokejisté Vienny. Zprava střílel Brocklehurst, Laurikainen má kotouč v rukavici.

00:56
    Obránci JYPu s pukem za vlastní brankou, oba týmy střídají.

01:39
    Obranná dvojice Jokinen – Ikonen zakládá útočnou akci domácích.

01:58
    První zákrok pro Lamoureuxe poté, co od modré nahazoval Kanninen.

02:04
    Další střela domácích, tentokrát od Kaltevy, Lamoureux má puk pod kontrolou.

02:11
    JYP vyhrál vhazování a drží se v útočném pásmu.

02:18
    Vyloučení v týmu UPC Vienna Capitals (McKiernan – 2 min., vysoká hůl).

02:18
    První přesilová hra tohoto utkání pro domácí. Vhazuje se po pravici gólmana Vienny.

02:55
    Tuppurainen se ke střele nedostal a hosté se následně osvobozují.

03:09
    JYP právě vstřelilo branku!
    Je úvodní branka tohoto zápasu! Po bekhendové přihrávce Suomely se ocitl před brankou osamocený JERRY TURKULAINEN, který zvolil bekhendové zakončení, a překonal tak brankáře Lamoureuxe. Pro Turkulainena druhá branka v letošním ročníku Hokejové Ligy mistrů, 1:0 pro JYP! Asistence: Antti Suomela, Mikko Kalteva.
    03:09 TURKULAINEN - 1:0

04:12
    JYP při chuti. Střelu Nattinena vyrazil Lamoureux do ochranné sítě.

04:22
    Útočnou akci Vienny zastavuje postavení mimo hru. Vhazovat se tak bude v neutrální zóně.

04:41
    Vyloučení v týmu JYP Jyväskylä (Kuukka – 2 min., hákování).

04:41
    Početní výhodu si zahraje nyní také Vienna. Vhazování po pravici Laurikainena.

05:33
    Hostům se na chvíli podařilo usadit se v útočné třetině, Laurikainenovu klec však neohrozili.

06:36
    Až nyní si finský gólman připisuje zásah. Zleva pálil Pollastrone.

06:41

07:05
    Salmela to zkoušel od levého mantinelu, Lamoureux vyráží betonem mimo.

07:30
    JYP kombinuje v útočném pásmu.

08:00
    Salmela čeká s kotoučem za vlastní brankou, oba týmy prostřídávají své řady.

08:42
    Hytönen přihrával před branku, nikoho ze svých spoluhráčů však nenašel.

09:55
    Zakázané uvolnění se nepíská, jeden z beků Vienny tak musí hrát kotouč.

10:10
    Laurikainen má puk v rukavici, následuje první reklamní přestávka.

10:10
    Konec reklamní přestávky, vhazování po levé ruce finského brankáře.

10:27
    Bekhendový pokus Pollastronea mimo Laurikainenovu klec.

10:54
    Nebezpečná střela Hytönena z pravé strany zamířila jen těsně mimo tři tyče.

11:05
    Lamoureux má puk ve své moci, hra přerušena.

11:40
    Vyloučení v týmu JYP Jyväskylä (Vainio – 2 min., nedovolené bránění).

11:40
    Druhá přesilová hra pro Viennu, vhazování po pravé ruce Laurikainena.

12:22
    Touš opustil hrací plochu, vhazovat se bude v obranném pásmu Jyväskylä.

12:41
    Začíná druhá minuta Vainiova trestu, Laurikainen zatím bez práce.

13:07
    Ani tato početní výhoda Vienně zatím vůbec nevychází.

13:28
    Až nyní musel Laurikainena zasahovat. Z pravého kruhu pro vhazování to zkoušel Klubertanz.

13:33
    Další zásah finského gólmana. Vienna vyhrála vhazování a od modré následně střílel McKiernan.

13:40

14:11
    Tessier přišel v útočném pásmu o kotouč, zaútočit tak mohou domácí.

14:22
    Lamoureux schoval puk pod svou rukavici, na řadě další reklamní pauza.

14:22
    Pokračujeme. Buly po levici Jean-Philippea Lamoureuxe.

15:51
    Saari se řítil na Lamoureuxe, zakončit se mu však dobře nepodařilo.

16:25
    Nyní už je ale Lamoureux znovu překonán! Na modrou si s kotoučem z levé strany nabruslil Vainio a jeho následné nahození tečoval mezi kruhy VALTTERI HOTAKAINEN. 2:0 pro domácí! Asistence: Juuso Vainio, Mikko Mäenpää.
    16:25 HOTAKAINEN - 2:0

16:56
    Domácí pokračují v tlaku. Lamoureux musel předvést další zákrok.

17:22
    Icing hostujících hokejistů, hra se tak přesune zpět do jejich obranné třetiny.

17:38
    Vainio nahazuje kotouč do útočného pásma.

18:01
    Další zakázané uvolnění Vienny.

18:05
    Z prostoru mezi kruhy nyní pálil Rooba, jeho pokus byl ale zblokován mimo branku.

18:59
    Hosté se dostali do ofsajdu, vhazovat se tak bude v neutrální zóně.

19:01
    Probíhá poslední minuta první dvacetiminutovky.

19:28
    Hra přerušena pro přihrávku rukou jednoho z hráčů Vienny. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

19:54
    Brocklehurst s kotoučem za vlastní brankou, v první třetině se již tak nic dalšího nestane.

20:00

Je za námi prvních dvacet minut utkání mezi JYP Jyväskylä a UPC Vienna Capitals. Domácím se úvod velmi podařil. Již ve 4. minutě totiž využil přesilovou hru Jerry Turkulainen. JYP se jevil i v dalších minutách jako lepší celek a také se dočkal zasloužené odměny. V 17. minutě zvýšil na 2:0 Valtteri Hotakainen, který mezi kruhy tečoval nabídku Vainia.

Statistiky po první třetině

Střely na branku: 15 – 8
    Zblokované střely: 0 – 0
    Vhazování: 10 – 13
    Přesilové hry: 1/1 – 0/2
    Trestné minuty: 4 – 2

Oba týmy se pomalu vrací na led, druhá perioda se tak rozeběhne za několik málo okamžiků!

20:01

20:16
    Na úvod velká šance Vienny poté, co před branku nahazoval Tessier. Laurikainen se měl co ohánět.

20:53
    Kolehmainenova střela z pravé strany, Lamoureux vyráží ramenem.

21:24
    Další pokus domácích, nyní od Rooby, Lamoureux drží puk v náručí.

21:59
    Nepovedená přihrávka Vausea, k puku se tak dostávají domácí.

22:39
    Střela jednoho z hráčů JYP zblokována mimo Lamoureuxeovu branku.

23:29
    Tessierova střela zblokována do ochranné sítě. Vhazovat se bude v obranné zóně JYPu.

23:34
    Branka za zády Laurikainena mimo své obvyklé postavení, hra je tak znovu přerušena.

23:50
    Tuppurainenovi přihrávka nevyšla, do útoku tak tentokrát mohou hokejisté Vienny.

24:14
    Pollastrone ve velké příležitosti, kotouč se mu však správně trefit nepodařilo.

25:16
    Na druhé straně pálil od modré Kalteva, Lamoureux má puk ve výstroji.

25:21
    Další pokus Kaltevy od modré čáry, gólman Vienny vyráží betonem mimo ohrožení.

25:35
    Vhazování po levé ruce Eetu Laurikainena.

25:56
    Vainiovo nahození končí v lapačce brankáře hostů.

25:59
    Po vyhraném buly Immonena zkoušel štěstí Mäenpää, jeho pokus le zblokoval jeden z útočníků soupeře.

26:52
    Vyloučení v týmu JYP Jyväskylä (Puustinen – 2 min., vysoká hůl).

26:52
    V LähiTapiola Areeně právě probíhá reklamní přestávka. Po jejím skočení budeme svědky třetí početní výhody Capitals.

26:52

26:57
    Brocklehursteovu střelu zblokoval jeden ze spoluhráčů mimo.

27:49
    Domácí se osvobozují a mohou tak vystřídat.

28:43
    Fraser to zkoušel z úctihodné vzdálenosti, Laurikainen bez problémů zasahuje.

28:52

29:40
    Nattinen přihrál na Turkulainena, ten se ale ke střele nedostal.

30:07
    JYP se drží v útočném pásmu.

30:31
    Lamoureux raději nyní ponechal puk ve své rukavici, hra je tak přerušena.

30:49
    Vienně nevyšel přechod přes modrou čáru – ofsajd.

30:49
    Střely na branku: 21 – 14

31:34
    Vainio to zkusil z levé strany, Lamoureux vyrazil.

32:10
    Nyní to zkoušel Hytönen, Lamoureux má další zásah.

33:10
    Suomela si nabruslil s kotoučem do útočného pásma a trefuje horní tyč Lamoureuxeovy branky.

33:33
    Hra přerušena, následuje další z reklamních přestávek.

33:33
    Pokračujeme. Vhazování po levé ruce gólmana hostů.

33:47
    Zakázané uvolnění ze strany JYPu.

34:45
    Micke Saari se snažil protlačit před Lamoureuxe, obrana Vienny však byla připravena.

34:48
    Icing hostujících hokejistů.

35:40
    Vyloučení v týmu UPC Vienna Capitals (Hartl – 2 min., vysoká hůl).

35:40
    Druhá přesilová hra pro JYP. Bude stejně úspěšná jako ta první? Vhazování po levici Lamoureuxe.

36:20
    Nahození Mäenpääho, Lamoureux má puk pod rukavicí.

36:53
    Prudká rána Suomely z pravého kruhu pro vhazování jen těsně mimo tři tyče.

37:03
    Suomela se ocitl po přihrávce Turkulainena v další obrovské příležitosti, Lamoureux ale vytáhl skvělý zákrok!

37:22
    Kalteva míjí od modré Lamoureuxeovu branku.

37:40

37:57
    Saari nabil Kuukkovi, jeho pokus zblokován mimo.

38:25
    Kotouč opustil ledovou plochu, vhazování ve středním pásmu.

39:01
    Ohlášena poslední minuta druhé periody.

39:05
    Puk v ochranné síti, vhazovat se bude v obranné třetině Vienny.

39:11
    Rooba se dokázal protlačit před branku soupeře, jeho pokus ale zblokován do ochranné sítě.

39:50
    Pollastrone nahazoval touš před branku, nikoho ze svých spoluhráčů však nenašel.

40:00

Také druhá dvacetiminutovka tohoto utkání je již minulostí. Branku jsme v ní žádnou neviděli, a tak platí stále stejné skóre – 2:0 pro JYP.

Trestné minuty: 6 – 4

Třetí dvacetiminutovka začíná, pojďme na to!

40:01

40:20
    Jean-Philippe Lamoureux přikryl puk pod lapačku, vhazovat se tak bude v obranném pásmu Capitals.

40:38
    Hytönen to zkoušel od levého mantinelu, brankář hostů má kotouč v rukavici.

40:58
    Samsonův pokus z pravé strany míjí Laurikainenovu klec.

41:19
    Vyloučení v týmu UPC Vienna Capitals (Samson – 2 min., podražení).

41:19
    JYP dostává k dispozici třetí početní výhodu. vhazuje se po levici Lamoureuxe.

41:56
    Domácí kombinují v útočné třetině.

42:20
    Začala druhá minuta Samsonovu trestu, JYP stále tlačí na soupeře.

42:28
    Immonen to zkusil z první, Lamoureux vyráží.

42:54
    Kalteva musí pro puk až k Laurikainenovi.

43:14
    Vienna se osvobozuje a toto oslabení tak zdá se již zvládne.

43:19

43:48
    Saari se snažil najít svého spoluhráče, avšak neuspěl.

44:13
    Jyväskylä v postavení mimo hru.

45:20
    Fraserovi se přechod do útočného pásma nepovedl, čároví pískají ofsajd.

45:20
    Střely na branku: 29 – 20

45:25
    Další vhazování ve středním pásmu poté, co kotouč opustil hrací plochu.

45:48
    Krásná akce v podání Turkulainena. K zakončení se ale finský mladík nakonec nedostal.

46:18
    Domácí přidávají třetí branku! Tuppurainen přenechal za modrou čarou kotouč JARKKO IMMONENOVI, který prokázal trpělivost a následně z pravého kruhu pro vhazování překonal Lamoureuxe. Druhý bod zkušeného Fina v tomto ročníku evropské klubové soutěže, 3:0! Asistence: Jani Tuppurainen, Mikko Kalteva.
    46:18 IMMONEN - 3:0

47:26
    Vienna Capitals vstřelili branku!
    Hosté snižují! Chyby v rozehrávce domácích využil JAROME SAMSON, který trefil přesně a očaroval tak Laurikainenovu neprůstřelnost v tomto zápase. 1:3 z pohledu hostujícího celku! Bez asistence.
    47:26 SAMSON - 3:1

47:35
    Zakázané uvolnění domácích, vhazovat se tak bude v jejich obranné zóně.

48:21
    Z levé strany pálil Rotter mimo tři tyče.

48:29
    Vyloučení v týmu UPC Vienna Capitals (Holzapfel – 2 min. – podražení).

48:29
    Po skončení reklamní přestávky budou mít hokejisté Jyväskylä k dispozici další přesilovou hru.

48:29
    Vhazování po levé ruce Lamoureuxe.

49:30
    Začala druhá minuta z trestu Holzapfela.

49:45
    Branka za zády Lamoureuxe mimo své postavení, hra přerušena.

49:45
    Vyloučení v týmu UPC Vienna Capitals (Lakos – 2 min., hrubost).

49:45
    45 vteřin přesilové hry 5 na 3 pro JYP!

50:08
    Immonenova třela z první, Lamoureux vyráží.

50:22
    Mäenpää to zkusil od modré, gólman Capitals má touš v náručí.

50:29
    Hosté ve čtyrech.

50:46
    Domácí i nadále kombinují v útočné třetině.

51:16
    Nyní už to s přihrávkami přehnali a Veinně se daří vyhodit kotouč.

51:38
    Suomela ve své další dobré příležitosti, na Lamoureuxe si však opět nepřišel.

52:10
    Vyloučení v týmu JYP Jyväskylä (Kuukka – 2 min., podražení).

52:10
    Po reklamní přestávce se vhazuje po levici Eetu Laurikainena.

52:45
    Rotter se ocitl v dobré střelecké pozici, ale minul branku.

53:06
    Nyní od modré čáry pálil Klubertanz, Laurikainen má ale kotouč ve své moci.

53:13
    Hra přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

53:57
    JYP drží kotouč daleko od své branky.

54:05
    Kotouč v ochozech Lähi Tapiola Areeny, hra přerušena.

54:10

54:16
    Po zakázaném uvolnění domácích se vhazuje v jejich obranné zóně.

54:25
    Další icing JYPu, buly tak opět po levé ruce Laurikainena.

55:49
    Turkulainen se snažil procpat puk na svého spoluhráče, ten ale na přihrávku nedosáhl.

56:47
    Immonenovo nahození zblokováno, Lamoureux tak zasahovat nemusel.

57:29
    Holzapfel střílel z pravého kruhu pro vhazování, Laurikainen vyrazil pravým betonem.

57:44
    Vhazuje se v neutrální zóně.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!

58:08
    Lamoureux opouští svou branku, Vienna to tak zkusí ještě v šesti!

58:27
    Mäenpää se snažil trefit opuštěnou branku, ale neuspěl. Zakázané uvolnění.

58:27
    Oddechový čas pro hosty.

58:27
    Lamoureux zůstává na střídačce, vhazování po pravici Eetu Laurikainena.

59:01
    Probíhá již poslední minuta třetí periody.

59:11
    Hostům, konkrétně McKiernanovi, se podařilo vstřelit branku, ta ale po zkoumání videozáznamu neplatí pro kontakt útočníka Vienny s gólmanem.

59:11
    Vhazování ve středním pásmu.

59:49
    Je definitvně rozhodnuto! Kolehmainenovi se ještě nepodařilo trefit prázdnou branku, k puku se však po odrazu od zadního mantinelu dostal kapitán domácích JUHA-PEKKA HYTÖNEN a ten už se nemýlil. Asistence: Janne Kolehmainen.
    59:49 HYTÖNEN - 4:1

Skupina C: JYP Jyväskylä - Vienna Capitals 4:1

Utkání skupiny C mezi JYP Jyväskylä (FIN) a Viennou Capitals (AUT) právě skončilo. Domácí v něm vítězí zaslouženě 4:1. K jejich výhře výrazně přispěl gólman Eetu Laurikainen, který si připsal 26 úspěšných zákroků. Brankově se za JYP prosadili Jerry Turkulainen (4. minuta, přesilová hra), Valtteri Hotakainen (17. minuta), Jarkko Immonen (47. minuta) a kapitán Juha-Pekka Hytönen (60. minuta). Dvě asistence si pak připsal obránce Mikko Kalteva. Jedinou branku Viennu vstřelil Jerome Samson (48. minuta).

VIE: Jamie Fraser (O) – 22:55

Ode mě je to již vše. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek nedělního večera! (20:34:58)

Jiří Sameš

Góly a asistencie: 4. Turkulainen (Suomela, Kalteva), 17. Hotakainen (Vainio, Mäenpää), 47. Immonen (Tuppurainen, Kalteva), 60. Hytönen (Kolehmainen) – 48. Samson

Rozhodca: Patrik Sjöberg (SWE), Petri Lindqvist – Jani Pesonen, Teemu Riikonen (všichni FIN)

Diváci: 3 328